Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930

Hozzászólások

(#251) Payaba válasza nagyArc (#244) üzenetére


Payaba
tag

Szia!
Igaz nem tőlem kérdezed, de én is tudok válaszolni:).
Én DTP-re vettem (Photoshop, Corel, Quark) +net + film és tökéletesen megfelel erre a célra. Éles, kontrasztos, telt színek – merem ajánlani.
Fényerő: úgyse sRGB-ben fogod használni, hanem 6500K és ott állítható a fényerő is, én 32%-on használom. A gamma-t meg a VGA-n tudod állítani hozzá – kell is.
Egyáltalán nem folyik ki a szemem. Többször volt, hogy visszakellett ülnöm a régi CRT elé (MAG XJ910) és nagyon zavaró volt, homályosnak, életlennnek láttam mindent rajta egy darabig.

(#252) Payaba válasza irota01 (#243) üzenetére


Payaba
tag

DVI felirat: Az új 3-as modellnél, tényleg a jobb sarokban kicsiben 1-2 sec nem minden esetben, de a 2-es modell esetén középen nagyobb és 4-5 sec (és többször mint a 3-asnál).
De tényleg nem zavaró, egyik modellnél sem.

(#253) trippla válasza Payaba (#252) üzenetére


trippla
tag

Én is vásároltam egy ilyen tft-t.(VP930 V3)
Első benyomások:
-kis beállítás után telt nagyon szép színek
-a fekete is tényleg fekete, de csak szemből, kicsit oldalról nézve szürkésadik.
-a betekintési szöge nagyon jó, kivéva a fekete színek
-bevilágítás a sarkokban elhanyagolható
-kis bevilágítás látszik, de szerintem az is csak azért van, mert a feketére kis szögből ránézve szürkül és ha mozhatom a fejem elötte ez a sarkokban lévő szürkeség változik
-játéknál nem látni utánhúzást (NFS carbon)
- a DVi felirat nem idegesítő

Ezek a tapasztalatok kb. 5 óra használat után.
Eddig szép és jó volt, de egyszer csak ''DVI No Signal'' :(
Sok próbálgatás után arra jutottam, hogy bekrepált a monitor DVi bemenete. Mivel a videókártyára, ha dvi átalakítót kötök és azt rákötöm a D-sub bemenetére a monitornak akkor tökéletes.
Tehát még élek a 3 napos cseregaranciával.
Az Edigitálnál vásároltam, leteszteltem teljesen sub és teljes pixelhibamentes volt. Szerdán délután rendeltem és már pénteken délelőtt meg is érkezett.
Most érdeklődöm majd meg, hogy ilyenkor hogyan cserélnek. Gondolom ez másokat is érdekel, majd leírom.

(#254) irota01 válasza trippla (#253) üzenetére


irota01
csendes tag

Még amikor a drájverekkel szórakoztam nekem is volt egy ilyen esetem: újraindítás után no signal, de a monitor ki-be kapcsolása után ismét rendben volt, azóta ilyen nem volt (kopp kopp).

(#255) trippla válasza irota01 (#254) üzenetére


trippla
tag

Az a baj, hogy nekem újraindítás után se működik, hiába kapcsolom a monitort ki-be. És hiába állítom át a monitor menüjében is DVi bemenetre nem reagál.

(#256) Payaba válasza trippla (#253) üzenetére


Payaba
tag

Nekem is rémlik valami no signal – de driverek uninstall (VGA, monitor) és a legújabb driverek fel, azóta OK.

(#257) trippla válasza Payaba (#256) üzenetére


trippla
tag

Az a gondom, hogy ezeket én is megpróbáltam, de sikertelenül!

(#258) Zolius


Zolius
csendes tag

Sziasztok!

Ma rendeltem meg én is ezt a monitort :D és abban kérem a segítségeteket, hogyan tudom a boltban a lehető leggyorsabban kiszúrnia a pixel hibákat (leginkább a subpixeket) és mire figyeljek! (Ez lesz ez első vásárolt TFT-m)


Előre is köszi!



[Szerkesztve]

(#259) whitehand válasza Zolius (#258) üzenetére


whitehand
senior tag

különbözö szinü képeket kell váltogatni és ugy... de a hiba nem biztos hogy elöjön egyböl de 2 subpixelre is cserélik helyszini garral de ha a lakhelyedhez közel veszed ugy 3 napig cserélik egyböl ha távolabb akkor is ha jelzed 3 napon belül cserélik mihelyt visszajutattod..én már egyet igaz nem view volt hanem samu már cseréltettem

[Szerkesztve]

(#260) whitehand


whitehand
senior tag

na csütörtökön megyek érte

(#261) cleric


cleric
tag

Hali!

Végre nekem is megvan a monitor! :)) Valaki tudja a lehető legszínhelyesebb beállításokat?

https://lightyear.com/go/adam149

(#262) jeri válasza Zolius (#258) üzenetére


jeri
tag

A legfontosabb, hogy ne kapkodj.Max felbontásban+max pixelfrekin:75 Hz homogén, egyszínű piros,kék,zöld,fekete,fehér háttér gyorsan váltogatva.A monitor képfelületét oszd fel legalább 2x3 négyzetre és mindegyikket külön-külön ellenőrizd, majd messzebbröl az egész képernyőt.

Monitor bekapcs előtt nézd meg, hogy nem karcos-e a képernyő.
Dsub+Dvi-D bemenetet is érdemes megnézni.

(#263) cleric válasza trippla (#253) üzenetére


cleric
tag

Nekem is volt ilyen problémám vele. Ne csak simán kapcsold ki, és utánna újra be, hanem húzd ki áram alól!

https://lightyear.com/go/adam149

(#264) whitehand


whitehand
senior tag

megvan! nagyon remek

(#265) reset válasza cleric (#261) üzenetére


reset
senior tag

Itt találsz TFT monitorokhoz való kalibráló progikat:
[link]

[Szerkesztve]

(#266) trippla


trippla
tag

Sikeresen elvitte a futár a monitort és meg is kapom helyette az újat. Már a héten megkaptam volna, csak a eredeti garanciapapírt nem raktam a dobozba, csak a fénymásolatát. Remélhetőleg az új jobb lesz.

(#267) Teaway válasza jeri (#262) üzenetére


Teaway
veterán

Miért kellene gyorsan váltogatni?
Miért kellene 2x3 négyzetre osztani?
:F

Nincs itthon csokid??

(#268) Qorthral


Qorthral
őstag

Sziasztok!

Immár 2 napja én is egy ilyen gyönyörűség tuajdonosa vagyok, lehetek! :)

A tapasztalataim a kényes részekre kitérve:
- A sarkokban bevilágítás nincs, vagy annyira minimális, hogy észre sem veszed, egyáltalán nem zavaró.
- A színek gyönyörűek, a képminőség is, egy rossz szavam sem lehet.
- A DVI felirat kicsit sem zavaró, szintén észre sem lehet venni!
- Pixelhiba nincs, vásárlás előtt megnéztem és teszteltem a boltban, mindenkinek ajánlom ezt a módszert, mert amit először néztem azon volt 1 db sub-pixel hiba, ezért mégegyet néztem, az volt tökéletes, és el is hoztam :)
De a boltban ahol vettem azt mondták, hogy az első 3 napban egy sub-pixelre is cserélik!
- Jelenleg 45% Brightness, 75% Contrast beállítás mellett használom, elég jól beállítható.
- Szerintem tudásához mérten az ára nagyon barátságos (én 102000 Ft-ért vettem), és kategóriájában nincs ellenfele. Sokat olvastam a jelenlegi ''mezőnyről'' mielőtt emellett a csoda mellett döntöttem, az egyetlen méltó vetélytársa a Samsung 971 P, de az egyrést minimum 20e Ft-tal drágább, másrészt még mindig fél az ember a dithereléstől...

Összefoglalva én mindenkinek csak ajánlom a ViewSonic 930-3 VP-t! Azaz a 3. verziót, bár szerintem már szinte csak azt lehet kapni (szerencsére). Az előző revíziók sok buta hibáját tökéletesen orvosolták a 3.-ban :)
Még valami: Gyönyörű a monitor feketéje, szemből nézve teljesen megtévesztő, mintha egy kikapcsolt gép előtt ülnél :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#269) dik


dik
őstag

Hi!

Nekem pár hónapja szolgál egy ilyen monitor igaz a 2 paneles és még mindig tökéletes teljesen meg vagyok vele elégedve! :R

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#270) Qorthral


Qorthral
őstag

Lassan 3 hete :)
Nagyon elégedett vagyok, szuper vétel!
Akinek kérdése van bátran tegye fel vagy írjon privit, mindenkinek szívesen válaszolok :)

Üdv:
Q

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#271) Akcept válasza Qorthral (#270) üzenetére


Akcept
tag

Mire használod?
Már többször körüljártam a témát, de még nem jutottam dűlőre, bár ezt néztem ki DTP-re. Elsősorban webszerkesztés, másodsorban nyomdai előkészítés lenne a cél, tehát Photoshop. (Vidéken lehetetlen megnézni, + egy bolti vizsgálódás távol áll az otthonitól).
Szerinted?

(#272) bosi84 válasza Qorthral (#270) üzenetére


bosi84
tag

Szia!

Hol vetted, hogy engedtek tesztelni is?

Egyébként a többiektől kérdezem, milyen progikat kell lefuttatni, hogy mindent le lehessen tesztelni pixel sub-pixel hibák, utánhúzás, stb.

Még egy kérdés egy amatőrtől :)

-Mi a pixel és a sub-pixel hiba? :) Mik a tünetei?

Valamint vki fel tudná rakni ide azt a képet, amivel a tftpanel.hu-n a betekintési szögeket tesztelik?

Köszi


MyRig: Gigabyte Z68XP-UD3, i5 2500k@4,3Ghz, Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz, Gigabyte GTX 1070 Gaming G1.

(#273) dik


dik
őstag

Hi!

Sokan bizonytalanok látom, én csak anyit mondok vegyétek meg bátran! Bár az enyém még a régi paneles (2) de tökéletesen jó! Mindenben szinte kipróbáltan (fps játékok, képszerkesztő, filmezés, stb)! Sehol se találtam kivetnivalót! Semmi utánhuzás, semmi negatívum! Igaz a bevilágítás látszik filmeknél de az se veszélyes. Mivel manapság már csak az újabb panelesek vannak azok csak jobbak az enyimnél tehát hajrá nyugodtan meg lehet venni! Persze ez az én szerény véleményem róla (anyit kattogtam rajta melyik legyen hogy az már szinte nem emberi és nem bántam meg)! Ha nekem bejöt akkor szerintem mindenkinek be fog jönni nekem voltak igényeim vele kapcsolatba bőven!
Na jó a talpa az valóban elég szép méretes az talán lehetne kisebb, hamar megbarátkoztam vele és így már nem zavar!
Bocs hogy kicsit hoszú lett, de hidjétek el nagyon jó választás!

Üdv.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#274) Akcept válasza dik (#273) üzenetére


Akcept
tag

Köszi!
Még egy kis sprórolás, és alighanem ez lesz a befutó. :)

(#275) whitehand válasza dik (#273) üzenetére


whitehand
senior tag

én játékban tapasztaltam utánhuzást és nem engedi a 75 hzt játékokban állitani
max 70 hz a beállithato ez mitöl lehet?

[Szerkesztve]

(#276) Balázs33


Balázs33
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég egy cikkben:

http://prohardver.hu/cikkek/2007-01-06/uj_ev_uj_hardverek/oldal_2.html

azt olvastam, hogy a vp930 ráncfelvarráson esett át és fejlesztett PVA panellel kerül(t) a boltokba. (1300:1, 300 cd/nm).

Tudtok erről valamit???

Üdv,

Balázs

(#277) whitehand válasza Balázs33 (#276) üzenetére


whitehand
senior tag

már csak olyat kapni nekem is olyan van

(#278) Lacix29 válasza Balázs33 (#276) üzenetére


Lacix29
őstag

Nem PVA, hanem MVA.

(#279) Balázs33 válasza Lacix29 (#278) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Igen, már látom, hogy elírtam... :) MVA lesz az!

Szóval ma már csak ezt a modellt forgalmazzák? (1300:1, 300 cd/nm)

whitehand, megkérdezhetem, hogy hol vetted?

Ezek szerint a sokat emlegetett 3-as modell lesz az ami ezekkel a tulajdonságokkal bír???
(és a 2-es volt a 1000:1, 250 cd/nm?)

Üdv,

Balázs

(#280) whitehand válasza Balázs33 (#279) üzenetére


whitehand
senior tag

debrecenben vettem a Lansoftnál ök közvetlenül a disztributortol szerezték

(#281) Balázs33 válasza whitehand (#280) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Szia!

Tényleg nem kötekedés képen, de én sehol nem találok olyan specifikációt, egyik boltnál sem, a Lansoft honlapján sem, hogy a vp930 1300:1-hez kontrasztos és 300 cd/nm fényerejű lenne.
De ha te azt mondod, hogy a dobozára ez volt írva, akkor én elhiszem és már csak egy kérdésem marad, hogy ez akkor a vp930-3 verzió?

Üdv,

Balázs

ui.: tényleg bocs a sok fárasztó kérdésért... de mostmár szeretném egy kicsit kibogozni.

(#282) dik válasza whitehand (#275) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Fogalmam sincs mitől nem engedi, de teljesen mindegy nem számít a Hz! Emelem kalapom hogy megláttad az utánhúzást nekem nem sikerült még! :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#283) dik válasza Balázs33 (#281) üzenetére


dik
őstag

http://www.prad.de/en/guide/screen2348.html
Itt például tökéletesen le van róla írva minden!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#284) dik válasza Akcept (#274) üzenetére


dik
őstag

Valóban igen kemény ára van, de megéri nem fogsz csalódni benne!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#285) whitehand válasza Balázs33 (#281) üzenetére


whitehand
senior tag

az rajta is van a dobozán.. de ha nekem nem hiszel...telefonálj a disztributornak:
www.rrc.hu honlapjuk az elérhetöségükkel meg is mondják hol a hozzád legközelebbi bolt
ök majd megmondják h már csak ilyen 3as panelest hoznak be

[Szerkesztve]

(#286) whitehand válasza dik (#282) üzenetére


whitehand
senior tag

lehet nekem azért feltünö mert én crtröl váltottam.. ;)

(#287) dik válasza whitehand (#286) üzenetére


dik
őstag

Én is crt-ről tértem át két hétig ki akart folyni a szemem mire megszoktam (jó móka volt)! :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#288) trippla


trippla
tag

Kb egy hónapja írtam ide, hogy én is vettem egy ilyen monitort, de sajnos a DVI bemenete 1 nap alatt bedöglött. Futárszolgálaton keresztül vettem az edigitaltól és 3 napi cseregaranciával élve elszállították. Semmi gond nem lett volna, csak ez éppen karácsony elött volt és elfogyott nekik a készletről és csak tegnap kaptam meg helyette a másikat. Már egy hete megkaphattam volna, ha a szerviz megfelelően komunikált volna a bolttal. A mostani eddig megfelelően működik. Tehát a december közepén vásárolt monitor csak január 10-én jött meg.
Én is csak dícsérni tudom, nagyon szép a képe és a külalakja is nagyon bejön.

(#289) Ivanka


Ivanka
csendes tag

Amellett, hogy éppen gyűjtögetem a pénzt rá, nagyon gondolkozom az Acer 1952-n is. De majd ha kell eldöntöm, talán ebben jobb a panel. :F

(#290) Zolius


Zolius
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nekem nem volt szerncsém ezzel a típussal, de még kitartok mellette!

Dec közepén rendeltem, de sajna már kifogyott a nagykerből így nem lett karácsonyra!
Jan elején nagy örömömre megjött, a monitor: subpixelhiba (piros) :(
Sajna csak ez az egy volt! Ujabb hét várakozás!
Ma ismét mehettem, most két monitor is volt. az első 2 subpixel (zöld,zöld), a másik 1 subpixel (piros)! :O :O

Ha a következő kettőböl se lesz egyik se jó, lemondok a típusról!
(Csak azt nem tudom mit vegyek helyette :F )

(#291) LeslieT


LeslieT
csendes tag

Adott egy VP930-3, DVI kábellel összekötve. Ezt [link] a képet teljes képernyőbe kirakva, a fehér csikok lefelé a képernyő aljáig halványan folytatódnak, de csak a képernyő bal oldalán. Fekete hátteren standard fehér szövegdoboznál is halványan, de látszik ez a függőleges utánhúzás. Nektek ilyesmi jelenség?

(#292) Akcept válasza LeslieT (#291) üzenetére


Akcept
tag

Egy laptopon, és egy Eizon (analógon van bedugva) néztem meg, nem látszik semmi. De szerintem nem is szabad, hogy látsszon, DVI-n meg főleg nem.

(#293) LeslieT válasza Akcept (#292) üzenetére


LeslieT
csendes tag

Más monitoron nálam sem látszik. Ez nem szellemkép vagy utánhúzás, ami analóg hibára utalna. Mivel a képernyő aljáig konstans árnyalattal folyatódik, digitális hibára tippelek. Majd még megpróbálom analóg bemenettel is.
Ja, és annyira nem könnyű észrevenni, de mivel professional series, ez mindenképpen hiba.

(#294) Teaway válasza LeslieT (#291) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam is hibátlan a kép.

Nincs itthon csokid??

(#295) reset


reset
senior tag

Hali!
Ti simán be tudtok lépni a BIOS-ba...?
Amióta lecseréltem a CRT-moncsit erre a VP930-ra, szenvedek tőle....Az előző billentyűzetnél be tudtam lépni, miután kihúztam az AV dugót a VGA kártyából...
Nemrég billentyűzetet kellett cserélnem, azóta nem tudok belépni a BIOS-ba, akárhogy ügyeskedem. (Geforce 6800 GT; a monitoron DVI-bemenet, WinXp Sp. II.)...
Van vmi tippetek? Köszi. :O

(#296) reset válasza reset (#295) üzenetére


reset
senior tag

Nnnnnnnnnna asszem megtaláltam a megoldást. Szal amikor az első sípolás után delete-t nyomok, megáll a boot...és tulképpen ott van a BIOS a monitoron, de készenléti módban vár arra, hogy a bekapcsológombbal én élesszem fel a képet...
A monitor''Automata''bemenetválasztásra van állítva / ha kézire állítom akkor is így viselkedik. Az a benyomásom, hogy a DVI bemenetnek ''kevés'' az a jel, amit a BIOS megjelenéséig kap. Ettől még nem éled fel a monitoron a kép, csak ha kézzel megnyomom a bekapcs. gombot...ilyenkor sárgáról zöldre vált és ott kéklik rajta a BIOS...egyébként csak vár,vár,vár,vár,vár,vár,vár,vár,vár,vár...........

(#297) reset


reset
senior tag

Ezt mondom én is...Up.

(#298) Pero


Pero
senior tag

Hi
Én ma lettem egy ilyen moncsi boldog tulajdonosa. egy 14'' os crt ről váltottam, még majd kifolyik a szemem, de eddig tetszik. a képet én is megnéztem nálam sem látszik semmi. ami meg a hibás adatokat illeti egy csomo oldalon még a az első szériának az adatai vannak fent, mint pl 1000:1 ill 170fok, meg ilyesmik.

(#299) Pero


Pero
senior tag

Hi tudtok segíteni. vmiért kilett iktatva a power gomb és nemtom visszahozni,pedig a perfect suitban sincs kipipálva az ''enable power buttom lock''. így meg nemtudom kikapcsolni a monitorom :(
lehet h béna vok, de légyszíves segítsetek.
előre is köszi

(#300) reset válasza Pero (#299) üzenetére


reset
senior tag

...pedig a perfect suitban sincs kipipálva az ''enable power buttom lock...

Hát ez az! Pipáld ki!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.