Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930

Hozzászólások

(#151) dik válasza M0RGI (#150) üzenetére


dik
őstag

Azért mert elirták :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#152) sham3


sham3
csendes tag

sziasztok!

meg tudnátok mondani, h mi különbség a vp930 és a vp930b között?

(#153) Lacix29 válasza sham3 (#152) üzenetére


Lacix29
őstag

VP930s - ezüst kávájú változat
VP930b - fekete kávájú változat

(#154) M0RGI válasza dik (#151) üzenetére


M0RGI
őstag

Igaz!
A régi panel AUO / M190EN03 V0 volt, a mostani AUO / M190EG01 V0.
Elvileg mindkettő PMVA.

Teszt kellene az új panelről.

[Szerkesztve]

(#155) Payaba


Payaba
tag

Az miből derül ki, hogy a monitor régi vagy új paneles?

(#156) Akcept válasza Payaba (#155) üzenetére


Akcept
tag

Talán a kontrasztarány, fényerő, egyéb specifikáció. Itt az új [link]
Engem is érdekelne, met egy-két modell között vacillálok.

(#157) cleric


cleric
tag

Már rég óta tervezem egy ilyen monitor beszerzését, de decemberig ráér. Szerintetek addig elkezdik az új panellel gyártani?

https://lightyear.com/go/adam149

(#158) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hi a DVI felirat az folymatosan világít?? nem tudna valaki belinkelni egy képet a jelenségről?? nagyon łjváncsi vagyok , mert a monitor nagyon tetszik a leírtak alapján!

(#159) Payaba válasza Sz.Miki (#158) üzenetére


Payaba
tag

Nem folyamatosan, kb. 5 mp-re felugrik XP induláskor és kész. Ha game-t indítol és nem 1280x1024 a felbontása, akkor megint feljön 5 mp-re – ennyi. Amúgy más típusoknál is láttam ezt. Ez nem lehet probléma:)

(#160) rogers


rogers
aktív tag

Na itt nézek pont egy ilyet.
Egyenlőre elégedett vagyok bár egy zavaró dolgot találtam. A sarkokban nagyon erőteljes a ''bevilágítás''. Az élek mentén oké de a sarkoknál nagyon nem. Majd megpróbálom lefotózni.
Tapasztalt ilyet valaki?
Esetleg vigyem vissza és kérjek egy másik példányt?

Jobb későn, mint még később...

(#161) Racecam válasza rogers (#160) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem felesleges, az MVA panelek egyik sajátja a sarkoktol induló ''X'' alakú bevilágítás. (Persze, ez csak teljes sötétben, full fekete képernyő nézegetésekor nagyon zavaró. :) )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#162) Lacix29 válasza Racecam (#161) üzenetére


Lacix29
őstag

az MVA panelek egyik sajátja a sarkoktol induló ''X'' alakú bevilágítás

pontosabban az AUO által gyártott MVA paneleknél van ez a jelenség.

(#163) rogers válasza Racecam (#161) üzenetére


rogers
aktív tag

Köszi,
Igazad van, fekete képernyőt nézegettem - pontosabban DVD filmmel teszteltem és a szélesvászon miatt nem lehetetett nem észrevenni.
Később (miután már felpostoltam ide) a monitor részletesebb beállításával sikerült az amúgy zavaró tünetet tizedére redukálni és így most teljesen elfogadható.

Minden más ügyben nagyon tetszik a monitor - halott pixelt sem találtam rajta, azt hiszem lehorgonyzok végre :))

Itt egy link egy képhez amikor próbáltam lefotózni a monitor képét. Sajnos nem vagyok profi fotós és hiába állítható sok minden a fényképezőn csak ''automatában'' birtam normális képet csinálni... Ha valakinek akad javaslata, hogy pontosan miképpen érdemes ilyen szemléltető fotókat csinálni akkor szivesen veszem....

[link]

Jobb későn, mint még később...

(#164) rogers válasza M0RGI (#154) üzenetére


rogers
aktív tag

Hát a panelszámok alapján a különbségek:

Number-Resolution[pixel]-Type-Color-Luminance[cd/m2]-ContrastRatio-Angle[LR/UD]-Responce
Time[ms]
AUO M190EN03 V0 - 1280~1024 - P-MVA - 16.7M - 250 - 800:1 - 170/170 - GtG8
AUO M190EG01 V0 - 1280~1024 - P-MVA - 16.7M - 300 - 1300:1* - 178/178 - GtG8

1. források
[link]
[link]

2. Beraktam a ''*''-ot az újabb panel kontraszt adatához mivel
az AUO site 1300:1hez adja meg
de a másik oldal ''1000-1300:1''-et közöl amit nem tudok mire vélni... dinamikus kontraszt? min/max? miért csak ennél a panelnél van tartomány és nem egyedi érték megadva?



Jobb későn, mint még később...

(#165) M0RGI válasza rogers (#164) üzenetére


M0RGI
őstag

A sarkokon többek által észlelhető bevilágítás szerintetek az új panelnél is jelentkezni fog?

(#166) rogers


rogers
aktív tag

Na erről a fényerő-kontraszt dologról.
Az XBITLABS tesztelte még a nyáron a monitort - gondolom a ''régi'' -2-es modell volt éshát a következő megállapításokat tette itt[link] :

1. Deklarált (specifikációs) adatok a monitorra:
Fekete fénysűrűség (nit): 0.25
Fehér fénysűrűség (nit): 250
Kontrasztarány: 1000:1

Mérések
A) fehér szín 100nit-re állítva (monitor fényerő)
Fekete fénysűrűség (nit): 0.58
Fehér fénysűrűség (nit): 99
Kontrasztarány: 171:1

B) Monitor alap (gyári) beállításaival:
Fekete fénysűrűség (nit): 0.64
Fehér fénysűrűség (nit): 193.9
Kontrasztarány: 303:1

C) Maximum beállítással:
Fekete fénysűrűség (nit): 0.75
Fehér fénysűrűség (nit): 194
Kontrasztarány: 259:1


Hát erről ennyit :))
Azért még jó a monitor csak nem kell ám elájulni a specifikációktól. ;)

Jobb későn, mint még később...

(#167) rogers válasza M0RGI (#165) üzenetére


rogers
aktív tag

Őszintén szólva nem tudom.
Egy biztos, meg fogom tudni nézni, mivel a ViewSonic Kanada totál rendes volt velem és kérésemre ''upgradelni'' fognak a -2 típusról a -3 típusra :)

Jobb későn, mint még később...

(#168) Lacix29 válasza rogers (#166) üzenetére


Lacix29
őstag

Azért az Xbitlabs méréseiben én nem bízom annyira (igaz látszik hogy nem elfogultak).
Csakhát ekkora eltérés a deklarálttól szerintem nem valószínű.

A kóreaiak meggyőzőbbek ezen a téren.
Például
Benq FP 93GX tesztje (ami specifikáció szerint: 700:1 kontrasztú)
www.monitor4u.co.kr
[link]
átlag: 620:1

www.xbitlabs.com
[link]
max átlag: 340:1

(#169) rogers válasza Lacix29 (#168) üzenetére


rogers
aktív tag

Na ez elég érdekes. A koreai tesztben amúgy te tudod olvasni a szöveget? Én nem találtam meg a számomra érthető angol verziót. - csak a grafikonokat tudom nézni.

Számomra érdekes, hogy bár az XbitLabs tűnik inkább ''hibás'' mérésnek a nagy eltérés miatt ők közlik le pontosan a mérési eredményeket (fekete és fehér mért luminencia amiből a kontrasztot számítják) --> ez egy eléggé ellenőrizhető dolog.

Az eléggé jól látszik az Xbitlabs adataiból, hogy míg a Benq példádban a monitor csak a specifikációban szereplő max fehér értéket nem tudta produkálni nekik (229 vs. 300 specifikált) addig a ViewSonicVP930B sem az alsó (fekete) sem a felső (fehér) szélsőértéket nem tudta megközelíteni.

Arrat tudok esetleg gondolni, hogy az XbitLabs tesztpéldányai esetleg nem zsír új ''gyári'' darabok, inkább vmi boltban kiállított és lehasznált demo cucc? Persze ez elég valószínűtlen.

Szerény tudomásom szerint ilyen fényerősség méréseket mai technikai szinten eléggé korrekt módon lehet végezni, a hibahatár nem lehet túl nagy. Esetleg a mérési módszerek különböznek? (pl. milyen közel teszed a műszert vagy mittudomén...)

Azt tudjuk, hogy a gyártók mindent szépítenek.

Például a ViewSonic a ''-2'' régi típusra 1000:1-et ad meg, az AU Optronic viszont a benne használt panelra ''csak'' 800:1-et...

Elképzelhető, hogy laborkörülmények között előállítható a specifikációban megadott eredmény, de az XbitLabs biztosan reális használati környezettel dolgozik --> amik a kezelőszervekkel elérhetők a monitornál...

Nem tudom eldönteni kinek higyjek.

Jobb későn, mint még később...

(#170) Lacix29 válasza rogers (#169) üzenetére


Lacix29
őstag

Bábelfish a barátod. :DDD
[link]

Bár abban igazad van hogy a fekete fényerő mérésének eredményéről nem tették ki a képet.

(#171) rogers válasza Lacix29 (#170) üzenetére


rogers
aktív tag

Bábelfish - na ez nem jutott az eszembe - azt hittem csak én voltam béna és nem találtam meg a linket az oldalon ami az angol verziót szedi elő...

Amúgy utánna fogok nézni mennyibe kerül egy ilyen fényerő méricskélő cucc. Hátha lehet kölcsönözni is :)) és akkor lemérem én is otthon az új monitort (-3 típust)

Jobb későn, mint még később...

(#172) Racecam válasza rogers (#171) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha gondolod, én lemérem Neked! :)
De félek, az sem lesz olcsóbb!! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#173) loial


loial
csendes tag

Valaki tudna egy tippet adni, hogy hol lehet ilyen monitort vásárolni Budapesten vagy környékén?

[Szerkesztve]

(#174) dik válasza loial (#173) üzenetére


dik
őstag

www.edigital.hu Nézd meg itt én is itt vettem meg kell rendelni és pár napon belül átvehető!
Garantáltan tuti jó!!!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#175) loial válasza dik (#174) üzenetére


loial
csendes tag

és az edigitalon kívül?
mert én már tulajdonképpen megrendeltem náluk egy hónapja és akkor azt ígérték h 2-3 nap, azóta pedig minden hét elején hét közepére ígérik, és fordítva. Kicsit már kezd elegem lenni belőlük, ezért gondoltam, hogy ha máshol is meg lehetne vásárolni, akkor inkább ott tenném. Igazából az zavar, hogy képtelenek megmondani, hogy _valójában_ mikor fog megérkezni... ''A beszállító ezt ígérte, a beszállító azt ígérte'', nekem meg soha nem lesz monitorom... Ha egy hónapja azt mondják, hogy oké 1-2 hónapot kell várni, akkor azt mondom, köszönöm nem kell... Így viszont mindig az van, hogy hát már vártam ennyit, még két napot kibírok... Szóval ha lenne olyan hely, ahol raktáron van(gondolom nincs), vagy ahol tényleg rövid időn belül megérkezik, arra kíváncsi lennék. Amúgy köszi!

(#176) dik válasza loial (#175) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Nekem meghozták 3 vagy 4 nap alatt! Néz meg a www.depo.hu-n ott 3 boltot is ír hogy van raktáron! A red towerben a legolcsóbb és van nekik raktáron de nézd meg az oldalukon mielőtt megveszed az a bisztos. Többet nem tudok mondani most / pillanat!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#177) attiati


attiati
veterán

kész káosz :O
szóval csak AUO-s MVA panel világít be, Samsung 770-ben lévő nem?
és a kistesó (VP730) is MVA-s?

(#179) BalazsR


BalazsR
csendes tag

Hi!

Valaki használja dual-ban ezt a monitort? (2 egyformát egyszerre)
Az érdekelne, hogy állítva (90fokkal) elforgatva a kettőt lehet-e használni őket egy nagy desktopként?

(#180) rogers


rogers
aktív tag

Státusz.

Én még mindig csak várok, a ''-3'' fejlesztett verzióra, gondolom amiről itt alább beszélnek, hogy raktárról kapható Mo-on az még a ''-2'' régebbi típus...?
Kíváncsi vagyok az új panel is bevilágítós-e. Talán a héten meglesz...

Jobb későn, mint még később...

(#181) Aprósólyom válasza attiati (#177) üzenetére


Aprósólyom
addikt

4ms és 8ms gyárilag megadott reakcióidővel? Nem hiszem hogy MVA paneles.

Jevons paradox

(#182) dik válasza attiati (#177) üzenetére


dik
őstag

A samsungban nem mva panel van! A kistesóban mva panel van(vp730)!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#183) Latency válasza dik (#182) üzenetére


Latency
senior tag

''A ViewSonic profiknak szánt VP sorozatát most két modellel bővítette. A kisebbik VP730 TN+film paneles, válaszideje 8 ms. Fényereje 300 cd/m2, kontrasztaránya 500:1, betekintési szöge vízszintesen 140 fok, függőlegesen 130 fok.'' [link]

(#184) kiszl


kiszl
csendes tag

Sziasztok!
Én is egy VP930-as monitort használok, lassan már öt hónapja. Minden szép és jó volt vele, de a tegnapi kikapcsolás és a mai bekapcsolás között a DVI bemenete nem kap jelet. (A kártya és a kábel másik monitorral persze tesztelve, azok jók). A DSub működik jól.
A kérdésem az, hogy valaki találkozott-e már hasonló jelenséggel, ill. van-e valakinek tippje arra, hogy egy ilyet szervízben mennyi idő alatt javítanak. Több hétre nem szívesen hagynám vergődni egy szervízben a monitort, főleg, hogy DSubon működik :).
Köszi!

(#185) dik válasza Latency (#183) üzenetére


dik
őstag

Örülök neki, tévedtem bocs! Na mostmár legalább ezt is tudom mármint ilyen is van!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#186) loial


loial
csendes tag

Végre sikerült szerezni egy ilyen VP930-3-at Bécsből... Ez az első LCD monitorom ezért eléggé furcsa nekem még... A legelső dolog, ami feltűnt, hogy van egy fényereje, a második pedig, hogy egy egyszínű kép elég érdekesen jelenik meg rajta. A régi CRT-men(SONY CPD-G200) mondjuk egy egyszínű pirosra azt lehet mondani, hogy teljesen matt, míg ezen az LCD-n sztem eléggé ''zizi'', kicsit csillog vagy nem tudom. Amúgy korrekt, overshootot meg utánhúzást nem nagyon lehet észrevenni, bár még annyira nem vizsgáltam meg. A bevilágítás a négy sarokban ennél az új panelnél is van, de mivel én régebbi panelest nem láttam, nem tudom megmondani, hogy jobb vagy rosszabb-e.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#187) loial


loial
csendes tag

kipróbáltam a counter-strike-ot vele, és kicsit ledöbbentem...

[link]
[link]
[link]

nem túl jók a videók, mert csak a telefonommal tudtam lekapni, de azt hiszem azért az látszik rajta, aminek kell...

most vigyem vissza, vagymi? egyáltalán visszaveszik? szerintetek?

(#188) p0pc0rnp!4y4 válasza loial (#187) üzenetére


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

a sarga foltra gondolsz? eleg durvan nez ki... en is most fogok venni ilyet, es sokat cs-zem is, majd tesztelem. de fogalmam sincs mitol lehet ez... :F

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#189) loial válasza p0pc0rnp!4y4 (#188) üzenetére


loial
csendes tag

Igen, minden húz maga után egy jó kis kondenzcsíkot, és nem csak hogy észrevehető, hanem eléggé zavaró is. Ami érdekes, hogy más játékokban nem olyan feltűnő, NFSC-ben pl. egyáltalán nem láttam ilyet, a FIFA '07-ben viszont már elő-előfordul, pl. a játékosok árnyékánál látszik, legfőképp ha a kamera gyorsan mozog. Úgyhogy most nem igazán tudom, lehet hogy valamilyen beállítással lehetne javítani rajta... Ráadásul az egérmozgatásra is érezhetően késve regál CS-ben, tehát arra számomra teljesen alkalmatlan... Valaki más nem tudná kipróbálni Counter-Strike-al? Mert kíváncsi lennék, hogy ez az új panel hozománya-e, vagy a réginél is megvannak ezek a hibák.

[Szerkesztve]

(#190) p0pc0rnp!4y4 válasza loial (#189) üzenetére


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

sztem SW para. probalkozz a cs ben allitani vmit...
ha mashol nem jelentkezik, akkor a csben lehet a hiba

[Szerkesztve]

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#191) p0pc0rnp!4y4 válasza loial (#186) üzenetére


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

egyebkent becsben mennyiert tudtad megvenni a moncsit? es milyen garit adtak ra?

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#192) loial válasza p0pc0rnp!4y4 (#190) üzenetére


loial
csendes tag

Az igazság az, hogy más játékokban is megjelent, de ott nem volt annyira zavaró. Sőt filmeknél, programoknál is észre lehet venni, de ott sem annyira vészes... Csak az zavar, hogy pl. ebben a tesztben [link] azt írják, hogy a monitornak nincs overshootja. Az a pár színátmenetnél levő kisebb mint 8% hiba nagyon kétlem hogy ennyire látványos lenne. Én most csak azt szeretném kideríteni, hogy másoknak, akiknek régebbi paneles monitorjuk van, tehát 1000:1-hez kontrasztos és 250-es fényerejű, azoknál is így előjön ez a dolog. Mert ha nem, akkor szerintem megpróbálom visszavinni, és itthon venni egy régi panelest.

Amúgy 384 euróért vettem, és az a gari jár hozzá, amit a Viewsonic ad. [link]

(#193) dik


dik
őstag

Olyan gyönyörű ez a monitoron a nfs carbon majdnem megsiratott! :D
Két nap alatt végig is játszottam anyira szép volt! :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#194) p0pc0rnp!4y4 válasza loial (#192) üzenetére


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

hat, atszamolva eleg dragan vetted, en 94k ert veszem, ha megerkezik vegre... es meg becsbe sem kellett kimennem.. :P
azert remelem nekem ilyet nem fog produkalni....
jujjj, de izgulok... :DD
te meg szerintem hasznald ki a garid adta lehetosegeket.... good luck

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#195) h4xor válasza loial (#187) üzenetére


h4xor
tag

Ez nagyon durva...

Probaltad allitgatni a vsyncet illetve a refresht 60ra vagy 75re kulonbozo felbontasokban?

(#196) csatahajós


csatahajós
senior tag

Jó látni, hogy közel egy évvel azután, h elindítottam ezt a topicot megint pörög :D

Nekem még a régi paneles szürke verzió van és mondhatom nagyon elégedett vagyok vele, a két sokat emlegetett kis bosszantó dologot leszámítva (DVI felirat és a sarkokban való bevilágítás, amely egyébként csak szélesvásznú filmeknél jön elő és akkor sem zavaró, ha csak nem azt nézi direkt az ember). Filmezésre szuper, gyakorlatilag 180 fokos a látható, torzulásmentes kép, akár 3 egymás mellett ülő ember is nézheti egyszerre.

Összességében nagyon klassz kis darab, de nem árt alá egy OK-s vidkari sem persze (mint minden TFT alá), főleg komolyabb 3d-s játékokál, én Pacific Fighterst és Silent Hunter III-at próbáltam rajta és gyönyörű! Fordulós stratégiai játékok képe is borotva éles.

Első TFT-m volt ez és azelőtt egy 15'' CRT-t nyúztam, de kb 2 hét alatt annyira megszokja ezt az ember, hogy utána nem is akar többé CRT monitor elé leülni, annyival kellemesebb a szememnek a TFT (persze jól be kell hangolni).

Külön bónusz a plusz 2+ D-sub bemenet, nem eccer volt olyan már, hogy másik gépet építettem, javítottam és rádugtam a monitorra, és amig mondjuk ott a windows települt addig játszottam a saját gépemen és mindössze egy gombnyomással tud az ember ugrálni a képek között.

Szóval a topikban lévő jónáhány negatív vélemény ellenére is, azért a pénzért amibe most kerül ez a kis okosság, szerintem elég jó kis ''mindenes'' TFT-t kap az ember.


A kistesót, a 730-at illetve a 720-at (az extrem digital honlapján annak van írva a típusa, de mintha az inkább a 730 lenne az X-es talp alapján) ismeri valki közelebbről? Kedvesemnek most vennénk monitort Karácsonyra és érdekelne, hogy az mennyire jó (tudom, hogy TN+Filmes, de hát a 17-esek közt ugye...és a viewsonic pixelgari elég meggyőző), de nem találtam róla külön topikot.

[Szerkesztve]

(#197) dik válasza loial (#187) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Hát igen ez eléggé kemény helyzet én is viszavinném a helyedbe! Hála az égnek az enyém még jól bírja!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#198) SPeti


SPeti
tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan helyet Budapesten, ahol lehet kapni VP930-3-at? Egyáltalán lehet kapni már?

(#199) p0pc0rnp!4y4 válasza SPeti (#198) üzenetére


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

haat, en is lassan ket hete varok hogy megjojjon, extreme digitaltol rendeltem, elvileg penteken erkezik meg a nagykerbol, talan ha most rendelsz, akkor meg jut belole neked is...
de lehet hogy ez meg csak a kettes, nemtom.

good luck

[Szerkesztve]

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#200) Tibiajax válasza csatahajós (#196) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Sziasztok! Ez a moncsi előfordul mostanában esetleg fekete színben is? :F
Én olyat szeretnék.....
(''..Nekem még a régi paneles szürke verzió van.....'')

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.