Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930

Hozzászólások

(#1) csatahajós


csatahajós
senior tag

Sziasztok!

Van már valakinek ilyenje? Milyenek a tapasztalatok? Hol érdemes pesten beszerezni?

Állítólag nagyon király kis cucc! :)

Üdv. és köszi előre is!

(#2) csatahajós válasza csatahajós (#1) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hogy kicsit felelevenítsem a témát ezért írok ide. Azóta ugyanis egy ilyen tft boldog tulajdonosa lettem és bátran állíthatom, hogy nem bántam meg. A típus egyetlen zavaró tényezője (a csillagásztai ára mellett :)), hogy filmnézésnél némi bevilágítás tapasztalható a sarkokban, de nem zavaró. A fényereje mint egy reflektoré és a színei is gyönyörűek. A menü egyszerű és könnyen kezelhető, de érdemesebb a digitális beállítási módot használni. Sajnos durvább tetsztelésre, nyúzásra nem igazán volt lehetőségem, mert a videokártyám nincs igazán felnőve a feladathoz :)...

A finom beállításokkal még gyakorolok, mert nem olyan eccerű.

Mégvalaki ilyen moncsival?

Üdv.

(#3) zöldeszű


zöldeszű
tag

Sürgősen monitort kell vennem. Garfikához, fotóhoz jó-e ez a moncsi?
Samsung 970P-nél jobb-e ez a viewsonic? - ha már ennyivel drágábban mérik...

(#4) Bargyu


Bargyu
tag

17''-es cseréjét tervezem 19''-esre és eddig ezt találtam a legjobbnak a számomra (hobbi fotószerkesztés + néha játék), tomshardware.com-on van róla cikk, azt írják kicsit mélyebb a fekete színe mint a 191b-nek, de nem sok változott (a korábbi összehasonlító cikkben a 191b-t hozták ki a legjobbnak)
nagyon erős színreprodukcióban, ami photoshopnál fontos
van valakinek tapasztalata ezzel?

(#5) Tibald válasza Bargyu (#4) üzenetére


Tibald
csendes tag

Fujitsu siemens 19 P-2 :F
3 napos Állitólag a színhűsége a legjobbak közé tartozik. :Y

(#6) Tomhal


Tomhal
tag

Először is up :)

Sziasztok!

A leutolsó hozzászólás óta vett valaki esteleg ilyen monitort? Érdekes tapasztalatok? Eredetileg Samsung 970p szerettem volan venni, de elijeszett a mostanába elterjed diterhel mizéria, hogy most akkor hány bites is a monitor...tehát elkezdtem más monitorok után is nézelődni és ezt találtam a legjobbank. Vajon ezen a ViewSonic moncsin is jelntkezik ez a probléma?

Szerintetek melyik a jobb váalsztás (az a kevés árkülönbözet nem számít)

aTom

(#7) Tomhal


Tomhal
tag

up? :O

aTom

(#8) Grayson


Grayson
csendes tag

Sziasztok!

Nálam kb 6 hónapja működik napi 8-10 órában egy WiewSonic VX912 8ms változata, különböző felhasználásokban, a család teljes megelégedése mellett.
Hibátlan!
:))

Mindenkinek megvan a maga keresztje... a nejemnek én vagyok! :)

(#9) Lacix29 válasza Grayson (#8) üzenetére


Lacix29
őstag

Nálam kb 6 hónapja működik napi 8-10 órában egy WiewSonic VX912 8ms változata, különböző felhasználásokban, a család teljes megelégedése mellett.
Hibátlan!


Kúl.
Ezt miért ide irtad? :F

Hogy ne OFF-TOPIC legyek, itt egy teszt a tomshardware-ről:
[link]

(#10) Grayson válasza Lacix29 (#9) üzenetére


Grayson
csendes tag

Csak az ára, és minősége miatt!
De nem akartam vele bezavarni! :o
Köszi a linket!

[Szerkesztve]

Mindenkinek megvan a maga keresztje... a nejemnek én vagyok! :)

(#11) Tomhal válasza Lacix29 (#9) üzenetére


Tomhal
tag

Sebaj, Grayson legalább életet lehellt ebbe a kis topicba :)

Köszi a linket, ezt már én is megcsodáltam...csak az a baj, hogy nem találtam még olyan oldalt, ahol az általam kinézett másik monitorral a samsung 970p-vel vetik össze..pl képminőségben..stb :(

aTom

(#12) Lacix29 válasza Tomhal (#11) üzenetére


Lacix29
őstag

Ha a kezem közé kerülne egy, szívesen letesztelném. :)

(#13) Tomhal válasza Lacix29 (#12) üzenetére


Tomhal
tag

up :(

aTom

(#14) Tomhal


Tomhal
tag

up

aTom

(#15) Sn00k


Sn00k
veterán

Tudna valaki erről a moncsiról egy tesztet, ahol PixPerAn-al is le van tesztelve a válaszidő?

Kiváncsi lennék az utánhúzásos jelenségre, mer válaszidőnek 8 ill. 20ms van megadva...

3njoy the Lif3

(#16) Punker


Punker
csendes tag

én is ilyet akarok venni :)

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen.

(#17) Ybear


Ybear
tag

Én is szemezek ezzel a típussal, ugyhogy akinek van ilyen, ne fogja vissza magát... :)

Ha menni kell, hát menni kell.

(#18) Lacix29 válasza Ybear (#17) üzenetére


Lacix29
őstag

Tesztek:
[link]
[link]

fórum:
[link]
(német)[link]

(#19) Ybear válasza Lacix29 (#18) üzenetére


Ybear
tag

Köszi! :R
Nézem.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#20) Sn00k


Sn00k
veterán

Jónak tűnik ez a moncsi, bár a 8ms nem tom , hogy muzsikálna az utánhúzás terén...

Azért néztem volna egy PixPerAn-os képet róla.

Kár, a tftpanel oldal nem tesztelte..:(

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#21) Bander78


Bander78
tag

Nahh üdv mindenkinek. 1 hete vettem (rendelésre) egy ilyen monitort, és az első tapasztalatok nem túl jók.... A képpel egyébként nem lenne gond, nincs pixelhiba, a háttérvilágítás ugyan a sarkokban kicsit látható de nem vészes. A TN-eknél azér sokkal kevésbé látványos, inkább csak sötétben feltűnő. Viszont a színek elég halványak. Az OSD-s színhőmérsékletekkel se lehet jóra beállítani, a kalibráló prog meg fagyott rendesen. (xp alatt :) Bár végül sikerült behozni, elég idegesítő... Szal amíg nemtom beállítani rendesen (vagy nem szerzek be egy elmentett JÓ beállítást <-- van vkinek?) addig messze kerülendő darab.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#22) Bander78


Bander78
tag

Akinek ilyenje van, tudja h hol lehet a gammát állítani?

(#23) Sn00k válasza Bander78 (#22) üzenetére


Sn00k
veterán

nah akkor még jó , hogy nem vettem meg ... :D

3njoy the Lif3

(#24) Bander78 válasza Sn00k (#23) üzenetére


Bander78
tag

Ízi, időközben észrevettem, h a vkártya dolgai közt is lehet a gammát állítani (hehhh :), szal ha hazamegyek kipróbálom, jól. Mert -elvileg- ha visszaveszek belőle, akkor már a színek rendben lesznek. És akkor a monitorhoz kapott proggikra sincs szükség.

(#25) MegamanX válasza Bander78 (#21) üzenetére


MegamanX
csendes tag

Kipróbáltad már valamilyen játékkal, mert én is ilyet szándékozom venni vagy egy 970P-t és érdekelne, hogy zavaró e az utánhúzás gyorsabb játékokban. Például FPS-ekben

(#26) Bander78 válasza MegamanX (#25) üzenetére


Bander78
tag

Az ati catalyst felrakása után a gamma beállításával a kép tökéletes lett, így már hibátlan a dolog. Csak egy 3d-s játékkal próbáltam (stubbs the zombie... :) de ott nem volt látható utánhúzás - legalábbis nekem nem tünt fel. Egyébként (persze ez csak vélemény) a samsung se lehet jobb e téren mert a feketére visszakapcsolás ideje ott is 20 ms... Gondolom ez számít inkább, mint a g2g 8 ms (viewsonic) v. 6 ms (samsung). Nagyobb probléma ennél, ha nem bírja a videókártya és szaggat...

(#27) Racecam válasza Bander78 (#26) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Már miért számítana inkább az egyféle, fekete-fehér-fekete váltás, mint az összes többi szürkeárnyalat-váltás? :U

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#28) MegamanX válasza Bander78 (#26) üzenetére


MegamanX
csendes tag

De ha kipróbálod valami mással arról is írjál majd. THX

(#29) Bander78 válasza Racecam (#27) üzenetére


Bander78
tag

Azért, mert itt lehet a leginkább feltűnő... (mintpl. a 4 db 19''-os monitorral foglalkozó prohardveres cikkben szereplő quake video, pont erre hívták fel a figyelmet...) Egyébként ez az egész utánhúzás dolog szerintem nem ér annyit, mint amennyit beszélnek róla. A munkahelyi (asszem) 16ms-os AL1721-es acer monitornál sem látok unreal közben semmi zavarót... Munkához pedig (mivel sajnos nem a playboynál fotózok, hanem autocad-mx-word-excell dolgokat tolok) egyértelműen tft a nyerő és nem az crt. Ja, meg láttama viewsonic és a samsung 3-4 ms-os monitorát...borzasztó durva és foltos háttérvilágítással. Bleehhhh....
Mindegy, a 7végén rövidke doom3 teszt lesz otthon, és akkor alaposan megnézem látható-e az utánhúzás.

(#30) Blackwater


Blackwater
csendes tag

Sziasztok!

Január elején vettem egy ilyen monitort, hosszas utánaolvasás után esett rá a választásom.

Külön köszönet Racecam-nak és Neduddki-nak a sok hasznosságért a tftpanel.hu-n, és köszönet a fórumban értelmesen szólóknak.

Hátha valaki hasznára válik:

Ezek voltak a főbb szempontjaim vásárláskor:
1. Legyen használható: grafika, CAD, játék - FPS is, filmnézés, ..stb (vagyis minden)
2. Legyen masszív, erőt sugárzó, praktikus és mindig nagy örömmel pillantsak rá. (mármint nem csak a panelra, hanem magára a monitorra is)
3. Egyrészt, mert a használat kb. 50%-a Linux alól, de egyébként is legyenek gombok és OSD.
4. Mivel (sajnos) a monitort többet nézem mint a barátnőmet, vagy akár a csukott szemhéjjamat, és nem mindegy, hogy mit nézek évekig, így a vásárlásnál igyekszem lehető legkevésbé árérzékeny lenni, csak jó legyen. Inkább veszek kevesebb memóriát a gépbe, vagy veszek valamiből bénábbat amit aztán lehet cserélni/bővíteni (meg úgyis az egészet le kell pár évente cserélni), viszont a monitorok egymás után 2-3 gépet túlélnek.

Tapasztalataim más monitorokkal:
5. Pixelhibán kívűl mindent meg lehet szokni...
6. Színekre elég igénytelen vagyok. Mivel nem profi grafikus vagyok, ami nálam grafikai munka alatt előfordul arra nem kell tökéletes színhűség. TN-panelos monitorral is elvoltam. Webes grafikánál színhűségről nincs szó, ha nyomdába való cucc kell akkor meg próbanyomatokat úgyis készítek, meg színmintakönyvben keresek színt.
7. hatékony munkához kicsi az 1280x1024... Amint lesz kis fölösleges pénzem veszek még egy 21-es vagy nagyobb, profi monitort, a kettő együtt már használható méretű felületet ad CAD-hez, rajzoláshoz is... Játszani meg tudok ezen.


A fentiek alapján döntöttem a VP930 mellett.
Amit kicsit sajnálok, hogy EIZO-kat meg sem néztem élőben :(

Összességében teljesen elégedett vagyok a monitorral, nagyon szeretem.


Tapasztalataim:
1. A képpel elégedett vagyok. Ugyan sötét képernyőn tényleg van nagyon halvány bevilágítás a sarkokban, de gyakorlatilag csak szélesvásznú filmnél, és néhány képernyővédőnél veszem észre, ha erre figyelek. Ezzel a jelenséggel tisztában voltam a vásárlás előtt is, és kicsit tartottam is tőle, de egyáltalán nem zavar.
2. A játékok számomra tökéletesen megfelelően jelennek meg, fölösleges lett volna alacsonyabb válaszidőre hajtani.
3. Pivot-ot nem használom, eddig fölöslegesnek tűnik.
4. USB-bemenetet nem tekintettem fontos szempontnak, de már használtam volna, ha lenne.
5. A régi monitorjaimon és a notebook-on rendszeresen állítgattam a fényerőt. Itt az elején egyszer mindent beállítottam, aztán azóta csak a kikapcsoló gombot használom néha. Lehet, hogy jó lett volna gombok nélküli monitor is.
6. Az állvány még jobban bejön, mint amire számítottam, és jól tudom állítani annak megfelelően, ahogy fészkelődöm a széken. Nagy helyet foglal el a talp, de szerencsére elfér.
7. Megnyugtató a garancia.

8. Egy dolog van ami viszont eléggé idegesít: képernyő felbontáskor pár másodpercre megjelenik a képernyő közepén kék háttérrel a DVI felirat (Nem a Resolution notice, az ki van kapcsolva). Olyan, mintha egy pillanatra nem kapna videojelet a monitor, és utána jelezné hogy melyik bemeneten kap újra. Játéknál zavaró, ahol gyakran változik a felbontás (pl. pályák végi átvezetőknél). Máshol nem szoktam játszani, a régi szutyok monitorjaimon pedig még nem volt ilyen.
Nagyon láma vagyok, nem jöttem rá, hogyan lehet ezt kikapcsolni, vagy megszűntetni. Vagy ez a videokártyán múlik?

Lécci segítsetek!

köszi

(#31) MegamanX válasza Blackwater (#30) üzenetére


MegamanX
csendes tag

Kösz az élmény beszámolót, sok szép évet együtt :)

(#32) MegamanX válasza Bander78 (#29) üzenetére


MegamanX
csendes tag

Várom a végeredményt

(#33) 4lewis válasza csatahajós (#1) üzenetére


4lewis
csendes tag

Sziasztok!

Elmeselem en hogy jartam ezzel a tipussal. Eloljaroban annyit, hogy ma ket vp191s boldog tulajdonosa vagyok!. A cegnel vp191-esek 8 ms-ek vannak. Grafikaval foglalkozalkozom, igy legalabb ilyen jokat akartam otthonra is(2 db-ot szepen egymas melle). Sony utan samsung majd dell es vegul viewsonic lett a kozel egyhonapos monitor-research vege. Ebbe azert kozrejatszott a cegnel szerzett jo tapasztalat. Mivel a 191-eseket nem gyartjak, igy lett az utodja a vp930. EEs meg a kontrasztarany is jobb...

Kiskernel megrendeltem,vartam,megjott,egyiket mar teszteltek a boltban: Pixelhiba.
Masikat kicsomagoltuk,beuzemeltuk: Pixelhiba.
Vissza a nagykernek.
Masnap
megjott,egyik:kicsomagoltuk: Pixelhiba
masik: jé jó: Go haza
7vege
tesztelgetes,gyonyorkodes,no de mi az ott a felso sarokban? Pixelhiba!
Arány: 4-bol 4Pixelhiba (Itt valahogy megutaltam a 930-at)
Asszem a 4 kozul ketton volt 1-1 subpixelhiba, a masik ketton 1-1 dead pixel. (asszem igy hijjak)

NEKEM: a kep a 191-eshez kepest egy szutyok. elettelen szinek, vakito hatter, mintha a 191-ele tettek volna egy vilagito zsirpapirt. Ja es a sotet tonusoknal (mar tenyleg nem akartam hinni a szememnek), zajos a kep! Kis zizik mennek szepen ahogy kell. Persze dvi-be bedugva. (video van rola, ha vlkit erdekel, bedigizem holnap.) Ja es hab a tortan: Alandoan informal a keszulek, hogy a dvi-ba van bedugva. Hm mintha cserelgetnem naponta. vicces. De ami ennel is viccesebb, hogy elkezdtunk tv-zni es a frissen telepitett windows ugye kb 15 perc utan kikapcsolja a monitort. No de ez csak nem akar. 1.bekapcs zoldled, 2.dvi-feliratosd, 3.kikapcs narancsled majd: 1.bekapcs zoldled... -ciklusban jatszadozott magaban. Ezen mar csak rohogni tudtam.

Hetfon vissza, nagykernel van meg ket utolso vp191s lefoglal. Kisker keresere tesztelik a nagykernel. szerdan aszondjak jo. csere. Kisker mondja nekem, hogy nem vették vissza toluk az utolso 930-at, karcos a kepernyo. Karcos kepernyonel be se kapcsoljak, csererol ne almodjunk! Mindenki vigyazzon a karcokkal! Hogy hogy lett olyan, az nekem ufo, mert en a vedofoliat se szedtem le es a taiwani poron szutykon keresztul neztem ezt az izet.. A nagyobb darabokat ugynevezett: folja-alatti, szajbefuvasos-modszerrel tavolitottam el, meggyozodven, hogy akko pixelhiba-e, vagy csak por-e.

DURVA!
Kisker mondja: Nagykerbe lejott egy fejes, egy kulfoldi es a 4/4 pixelhiba +karc utan a kovetkezot kozli: Csak akkor cserelnek monitort, ha 2db subpixelhiba van egy kepernyon. deadpixel nem erdekes, arra nem cserelnek! ( most akkor az a 3 ev gari mese? )

idezek: 3 év teljeskörű helyszíni garancia, 3 év teljes pixelhiba-garancia (azaz mindig fehéren világító, vagy mindig fekete pixel esetén garanciális csere)

vegkifejlet:
Kiskeren maradt a deadpixelhibas ufo-karcos,zajskepu,ki-be kapcsolos peldany. Telleg sajnalom oket, ok mindent megtettek, de nefelejtsuk el, hogy magyarorszagon vagyunk. (szandekkosan kis ''m'') Hazavittem a 2db vp191-et csere, teszt, es az arkulombozet kezhezkapasa utan. Hibatlan! Gyonyoru kepe van!

[Szerkesztve]

(#34) Bander78 válasza Blackwater (#30) üzenetére


Bander78
tag

Üdv!
Sajna a dvi feliratot nem lehet kikapcsolni. Erre külföldi fórumokon is panaszkodtak. Annyit lehet tenni, hogy az osd-ben átlátszóvá teszed és a kép szélére húzod. Ez van. Szal alapjában véve nem nagy eresztés ez a monitor, de a hasonló kategóriás eizokért min. 20k-val többet kellett volna fizetni.

(#35) Blackwater válasza Bander78 (#34) üzenetére


Blackwater
csendes tag

Köszi.

:(

Úgy látszik mégsem jártam eléggé utána a dolgoknak. A DVI felirat hiánya asszem simán megérne annyit, bár már kezdem megszokni.

(#36) mistvan válasza Bander78 (#34) üzenetére


mistvan
csendes tag

Nekem is ilyen van es en is szivtam/szivok vele:
[link].
Mar a masodjara voltam kenytelen lecserelni a sajatom, es meg ezen is van 1 piros subpixelhiba, de inkabb tojok ra, minthogy verjem a nagyker szerviz asztalat.
Az elso dvi bemenete halott volt (3 napon beluli csere), a masodik 5 nap mulva adta meg magat (2 hetet kellett varnom az ujra). A harmadik meg anti-theft lockolva volt, PIN code hozza sehol, ugy kellett keresgelnem forumokon, hogy kell resetelni. (Ha valaki hasonloan jart, a fenti linken megnezheti, hogy kell kivitelezni a resetet).

En mindenkit lebeszelnek egy ilyen gagyi vasarlasarol.

Egyebkent szerintem a DVI/D-sub figyelmezteto feliratot nem lehet a kep szelere huzni, maximum attetszove tenni (csak az osd menu megy ki a sarokba az enyemen, ez nem).

(#37) Bander78 válasza mistvan (#36) üzenetére


Bander78
tag

Igazad van, tegnap este ki is próbáltam a kép szélére kihúzni a menüt, de a szarházi a dvi feliratot mindig középre teszi. Pedig az elgondolás jó volt... Amúgy télleg egyre kevésbé teccik a cucc... Kár, hogy a fórum akkor indult be igazán, amikor már +vettem... Asszem most eizot vennék. (Bár a képpel meg a csatlakozókkal semmi gond.) Télleg, vkinél még jelentkezett a sötét árnyalatoknál a ''maszatolás''?

(#38) Bander78


Bander78
tag

Halihó!

VP930 tulajdonosoknak:
Lenne egy-két észrevétel, és segítséget szeretnék kérni:
1., Amit már írtam is korábban, h a monitor alapból túl világos, fakók a szinek. A gamma levételével ezt úgy-ahogy helyre lehet tenni, a gáz az, h minden játék visszakapcsolja 1-re, és kilépéskor minden esetben újra lehet állítani... Ez idegesítőbb mint a dvi felirat. Az már nem is zavar. Ha valaki tud olyan megoldást, h ne kelljen ezt állandóan +tenni az érdekelne.

2., A monitor hallhatóan zúg. Ha a gép ki van kapcsolva (az azért el tudja nyomni) a monitort is kikapcsolom, és vissza, 2 másodpercre +jeleneik a no signal felirat és bekapcsol a panel. ilyenkor hallható a táp zúgása minden erölködés nélkül. Másnak is ilyen?

3., Van vmi haszna a drájvereinek, meg a perfectsuite-nek? én semmi értelmét nem láttam...

Előre is köszi a válaszokat!


(#39) Felicia


Felicia
csendes tag

Sziasztok! Múlt héten csaptam le egy vp930-ra, -hosszas utánajárás, fórum és tesztolvasás után. Kerestem a legjobb választást 19''-es készülékek között. Még közvéleménykutatást is nyomtam 10 kiskerbolt között, hogy ők mit ajánlanak. Jellemzően 50%-játék, 50% képek+internet esetleg egy kis fimnézés volt a fő használati megoszlás.
A magyar kiskerek szinte 80%-ban a Samsung 930bf-et javasolták. Pár helyen hangzott el a Viewsonic. A külföldi fórumok már jobban szerették, de a hivatalos review-k ellentmodnóak voltak. Végül is hittem a Tomshardware-nek, aki kihozta új győztesként az úgynevezett '' all purpose'' (minden célnak megfelelő) kategóriában.
Korábban egy Ag-Neovo F-419-es Tft-m volt, de még a legelső generációból, amivel meg voltam alapjában elégedve, viszont a az FPS-ek szörnyen utánhúzottak, szellemképesek voltak. Ennek ellenére a Far Cry-t végignyomtam vele, de a FEAR-nál már erősen zavart a dolog. Szóval megérett bennem a csere gondolata.
Szóval hazavittem a 930-ast, (árát kicsit sokalltam, de gondoltam lesz ez olyan jó mint az elődje a vp191-es), és egyébként is monitort nem egy évre vesz az ember.

Ime az 1 hetes tapasztalataim:
1. tökéletes a panel magasság-, döntés, forgatási beállíthatósága. Valami teleszkópos cuccal oldhatták meg a magasság állítást, mert hihetetlen könnyedén megy. Szinte alig kell hozzáérni. Ugyanakkor stabil, erős, igényes műanyagból készült.
2. a talpa fölöslegesen nagy, kis aztalra nem célszerű
3. gombok Ok, csatlakozók Ok.
4. csatolt szoftver működött minden további nélkül, de DVI-n nem, úgy az ATI catalisttal játszottam, sikerült nagyon szépre bekalibrálni
5. a kép tűéles, és kontrasztos (ha felhúzom 100-ra a koöntrasztot kifolyik a szemem, különösen este)
6. FPS-ek szépen mennek, csupán nagyon minimális az utánhúzás. (Egyáltalán nem zavaró, szinte észre sem vehető)
7. pixelhibám nem volt. (legalábbis szemmel nem láttam)
8. színek gyönyörűek
9. betekintési szög hatalmas - nincs elhomályosodás ha oldalról nézem
10. zavaró tud lenni a sarkokban a háttérvilágítás (kóülföldi fórumok is foglalkoznak vele - blacklight X bleeding megnevezéssel), ami igazából csak a sötét háttereken jön elő, pl. amikor a FEAR tölt, vagy a Godfather betölti a pályát. Játék közben egyáltalán nem tűnik fel. Ha meg nem játszom egyáltalán nem észlelhető.
11. én nem érzékelten semmilyen háttérzajt a készülékből
12. a DVI feliratozása engem is meg tud őrjíteni, de túltettem magam rajta, mert teljesen megszűntetni nem lehet.

Összességében ez a monitor sem tökéletes, azóta is töprengek hogy jó vétel volt-e 123e Ft-ért. Az FPS-ek szempontjából mindenképp, képminőség is szuper, viszont a felugró DVI üzenetek, a sarkok háttérfénye + a talp helyfoglalása miatt nem vagyok 100%-osan boldog. Azzal nyugtatom magam, hogy a többi monitorról hasonlóan nagyon vegyesek a visszajelzések, így a magyar kiskerpiac által agyonreklámozott Samsung 930bf-ről is rengeteg minőségbeli panaszt lehet hallani, ráadásul szerintem kialakítását tekintve is se egy szépség. Erre a készülékre ugyanakkor vioszont jó ránézni, még kikapcsolt állapotban is, ugaz árban 30e forinttal többet is fizettem érte. Ha jól akarom magam érezni, akkor viszont megnyugtató a nagyon tuti panelforgatás+függőleges mozgatási megoldás.
üdv

(#40) Punker


Punker
csendes tag

Na most akkor érdemes ezt megvenni vagy nem?

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen.

(#41) Felicia válasza Punker (#40) üzenetére


Felicia
csendes tag

Azóta eltelt jópár nap. Véleméynem pozitív irányba változott.
1. A viszonylag jelentős helyigényt sikerült megoldanom - viszont a talpnak köszönhetően a stabilitás kitűnő.
2. Az olalirányú forgatás és a le/fel mozgatás nagyon szuper, én viszonylag sokat variálom. a fix helyemet az asztalnál.
3. A rálátási szög tökéletes - szép fényes a kép oldalról nézve is.
4. FPS Játékok - FEAR, COD2, QUAKE4-en tesztelve minimális az utánhúzás. Pontosítok: A játék hevében egyszerűen az a minimális utánhúzás már nem tűnik fel. Ha erre összpontosítok, akkor valamennyire látszik, de semennyire sem zavaró.
6. Stratégiai játékok - gyönyörű színek, és tűéles kontraszt (éjjel le is kell vennem, mert megfájdul a fejem). Ugyanakkor viszont délelőtt hiába süt be a nap a TFT-re, tökéletes a fénye.
6. Pixelhiba - több progival is teszteltem: ZERO!!!
7. Igényes, szép panelkialakítás, a nappalim egyik dísze. Szép vékony kerete van. Szóval jó ránézni.
8. A bekapcsológomb könnyen kezelhető és kézreáll. (emiatt sem vettem Samsung 970-est)
9. Filmnézés messzemenően tiszta kép, és részletgazdag színek.
10. Sarokbefénylés - hasonlóan nem zavaró mint a minimális utánhúzás. Ha nagyon erőltetem a szemem észre lehet venni, de ha nem arra összpontosítok fel se tűnik. Feleségem pl. észre sem vette, csak miután felhívtam rá a figyelmét. De a kérdés elhanyagolható!
11. Az egyetlen ami kicsit zavaró maradt a fel-felugró ''DVI'' üzenetjelzés, ami viszont megszokható. Nekem csak a játékok indításakor ugrik fel, vagy amikor elindítom a windowst. EZt elfogadtam, és már nem nagyon idegesít.

Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, tűéles szép képe van, játékokra igazán jó (tudom ajánlani), viszont minden más szempontból is tökéletes monitor. Ahogy a tesztek is írják, létezik ennél gyorsabb monitor (TN paneles verziók) viszont azoknál a képminőségből (fekete foltosodás, elmosódott színek, gyenge DVD lejátszási képminőség, igen rossz betekintési szög stb) kell igen sokat feladni. Nekem a játékok így is tökéletesen játszhatóak, viszont a többi alkalmazásban nyújtott minőség is nagyon fontos. Ezért bátran merem ajánlani. Nem beszélve a kinézetről, és a képernyő mozgathatóságáról.
Mi más alternatíva lehet?
Samsung 930 BF
külsőre nem igazán szép (gagyi műanyagos hatás),
gyenge képminőség,
nem változtatható a magasság
némileg gyorsabb az FPS-eknél
Samsung 970
nincsenek rajta gombok
csak egy VGA csatlakozó
hasonlóan nem a leggyorsabb panel
fura talp kialakitás (nekem nem tetszik)
csak fehérben lehet kapni (jelenleg) - nekem nem tetszik

Viewsonic 924/922
nem állítható a magasság, nem is forgatható a panel
nagyon sok panasz a képminőségre (színek)
némileg gyorsabb az FPS-eknél

Fujitsu P19-2 / BENQ / SONY ? - vagy csúnya, vagy lassú, vagy pedig semmivel sem több mint a fentiek.

Szóval mindent egybevéve széles körű felhasználási igényre Viewsonic 930 a legjobb választás. Egyedül az ára lehetne olcsóbb (én 123e Ft-ért vettem, de jellemzően inkább 130 e Ft felett van az ára.)

Remélem segítettem!

(#42) Punker válasza Felicia (#41) üzenetére


Punker
csendes tag

kösz aszem meggyőztél

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen.

(#43) Racecam válasza Felicia (#41) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

''Fujitsu P19-2 / BENQ / SONY ? - vagy csúnya, vagy lassú, vagy pedig semmivel sem több mint a fentiek.''

Azért itt halkan ellentmondanék! ;)


[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#44) Felicia válasza Racecam (#43) üzenetére


Felicia
csendes tag

Hajrá! Majd írj hogy hogy döntöttél, és mik az eredmények.
üdv

(#45) Racecam válasza Felicia (#44) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

:F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#46) Punker válasza Felicia (#44) üzenetére


Punker
csendes tag

VP930b csak annyiban más hogy az fekete?

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen.

(#47) Felicia válasza Punker (#46) üzenetére


Felicia
csendes tag

Szinte biztos hogy csak annyi a diffi hogy fekete. VP930b -azaz (b)lack. Utánaolvastam, és valóban. Sajnos a magyar kiskerben nem lehetett feketét még kapni, eredetileg én is azt szerettem volna. De kényszer alapján megnéztem a sima VP930-at, és nagyon megtetszett az is. Szóval így utólag sem bánom. Ráadásul jellemzően este használom, akkor meg úgyse látszik a TFT színe, csak a képe. Az meg tökéletes!
Nézzétek meg a linket, szerintem jó kis összefoglaló. Én is hasonlóan látom:
[link]

(#48) Punker válasza Felicia (#47) üzenetére


Punker
csendes tag

Megvettem így félóra után azt mondom qrvajó :)

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen.

(#49) Felicia válasza Punker (#48) üzenetére


Felicia
csendes tag

Szuper! Nagyon örülök! Pixelhiba remélem nálad sincs. Végül milyet vettél 930b-t, azaz black-et? Ára mi volt?

(#50) Punker válasza Felicia (#49) üzenetére


Punker
csendes tag

nem kaptam B-st
Viewsonic VP930, Viewsonic KC312 (billentyűzet)

133100 pénz, ez így egerben qrvajó ár volt ha azt veszem hogy házhoz is hozták :)

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.