Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930

Hozzászólások

(#301) Pero


Pero
senior tag

megprobáltam de nem menti el vmiért a beállítást. de megprobálom, köszönöm a tanácsot. de amúgy ez nem pont a gomb kikapcsolását engedélyezi, hogy pont az említett problémát okozza?

[Szerkesztve]

(#302) Pero


Pero
senior tag

Sikerült,bár nem volt egyszerü, de megvan. Köszönöm szépen.

(#303) Pero


Pero
senior tag

Újabb problémám akadt.
Kikapcsoltam a monitort , visszajöttem egy pár órával később és azóta nem tom bekapcsolni, , bármilyen más monitor megy a gépemmel, de ez NEM! pedig a gépem végig be volt kapcsolva annak semmi baja sincs, tehát túl feszt sem kaphatott mert egy konektoról mennek csak elosztóval. és az Istennek sem akar felvillanni az a kis led.
volt már vkinek ilyen vagy csak én fogtam ki esetleg egy gyári hibásat?

(#304) ChrYsler


ChrYsler
aktív tag


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlen, hogy az Acer AL1923s-nek ugyanaz a paneltípusa, mint ennek a ViewSonic VP930-asnak (AUO M190EG01 V0 [link])?



(#305) dik válasza ChrYsler (#304) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Itt néz szét:http://www.prad.de/en/guide/screen2348.html
Remélem itt megtalálod a választ!


[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#306) ChrYsler válasza dik (#305) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Hali!

Köszi, de ezt az oldalt már néztem, de itt még az az adat sincs fent, amit az előbb leírtam. :(

Csak azt furcsálom (ha tényleg ugyanazon panelról van szó), hogy az Acer 30K-val olcsóbb, mint a ViewSonic. Csak a márka lenne a különbség?


[Szerkesztve]

(#307) dik válasza ChrYsler (#306) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Fogalmam sincs, lehet csak az a külömbség.

[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#308) Uncool Ben válasza ChrYsler (#306) üzenetére


Uncool Ben
tag

Könnyen lehet, van Belinea is ugyanezzel a panellal, az is jóval olcsóbb.

(#309) reset válasza Pero (#303) üzenetére


reset
senior tag

Nem nyomdostad el a menüben a bemenet választót..? DVI bemenettel vagy analóggal használod?

(#310) Pero válasza reset (#309) üzenetére


Pero
senior tag

Nem, ha csak az lett volna akkor megoldom. De mivel a kis led sem villant fel egy pillre sem, felhívtam a szervízt, mert hát alig 10 napos monitort még garis, most ott van már egy hete, de a szervízes sráccal amikor beszéltem kicsit úgy tünt h a világ legtermészetesebb dolga h behal a táp egy ilyen kaliberű monitorban. A lényeg h elvileg vagy megcsinálják, vagy kapok újat, nem tom melyik lesz. kedden azt mondták 5-10 munkanap de lehet h több, egyenlőre várok. és folyatom a szemem egy régi kis 15'' CRT-men ami már kiszolgálta magát jópár éve.

(#311) reset válasza Pero (#310) üzenetére


reset
senior tag

Pech! Nem nagyon olvastam itt a fórumon, hogy hasonló hibával elszállt volna vkinek ez a moncsi :F

(#312) Pero válasza reset (#311) üzenetére


Pero
senior tag

én sem olvastam róla, hogy gyakori lenne, pont ezért vettem meg ezt a tipust, mert elég megbízhatónak tünt. de szinüleg ez az én szerencsém h kifogom az egyetlen rosszat.

(#313) csd


csd
csendes tag

Sziasztok! Ilyen monitort fogok venni holnap. A mostani ára 93,900+FA.
Azt szeretném kérdezni, hogy az állóba elforgatott üzemmódban a képarány hogyan változik? Ezt elfelejtettem kipróbálni az üzletben, mikor teszteltem a monitort.

(#314) Pero


Pero
senior tag

a Garival viszont vigyázz, én pár napoig használtam és már több mint 1 hónapja várom h megcsinálják, szal a gari szervíz hagy maga utnán némi kívánni valót. Amúgy nemtom hol akarod venni de én 99.900 ért vettem (Bruttó) nézd meg a Depo.-n

[Szerkesztve]

(#315) dik


dik
őstag

Hi!

Hajjaj elkezdett roszalkodni a dvi kábel érintkezési baja lehet gondolom mert hoszas mozgatás után ismét jó! Az a elszomorító ha belecsavarozom akkor csinál ilyesmit! De ha csak az a baja az legyen a legkevesebb, ha más akkor ideges leszek egy picsit! Ez a fél év alatt remekül teljesített remélem így is marad! :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#316) reset válasza csd (#313) üzenetére


reset
senior tag

Hali! Mivel a vízszintes út rövidebb lesz, az ajánlott frissítési freki 60 Hz-ről 75 Hz-re vált...
Az arányok: 1024x1280 lesz 1280x1024 helyett.

(#317) csd válasza reset (#316) üzenetére


csd
csendes tag

És hol tudom átállítani a gépen a 1024*1280 formátumot? Mert hiába fordítom el a monitort, a kép nem fordul el és az egér is ''derékszögesen'' működik. Azt hittem, felismeri magát automatikusan, mint ahogy a videokamerák LCD kijelzői, mikor átforgatod őket a másik irányba... :(

[Szerkesztve]

(#318) Pero válasza csd (#317) üzenetére


Pero
senior tag

milyen videokártyád, van illetve milyen driverrel? nekem egy x1950pro és a 7.2 driver, a controll center miatt nekem sem fordul automatán, én ott tudom forgatni a képet. ill tedd fel a kapot pivot drivert. (nekem nem ment így együtt, probáld meg controll center nélkül ha ati kártyád van)

[Szerkesztve]

(#319) csd válasza Pero (#318) üzenetére


csd
csendes tag

Még egy GeForce Ti 4200-am van, de jövő héten komplett új gépet veszek, GeForce FX 6600 lesz benne. A monitort is előre vettem hozzá, csak mivel dolgoznom kell rajta, ezért csatlakoztattam most hozzá. A szoftvert elindítottam, de időhiány miatt - és most már lustaság - nem foglalkoztam vele. Holnap reggel 8-kor ez majd másképp lesz :)

(#320) Pero


Pero
senior tag

akkor nézd meg h a video kártya driverét, h van e ilyen forgatási beállítás mert nekem az felülbírálja a pivot szoftvert. mert a ha átfordítom akkor az osd fordul, csak a kép nem.

(#321) reset válasza csd (#317) üzenetére


reset
senior tag

Izomból a pivot-ra (képforgatásra) nem képes. Vagy a VGA-vezérlőjével vagy a monitorhoz adott ''Perfect Suit''-tal forgathatod a képet. Vannak LCD monitorok, amelyek ''maguktól'' is érzékelik az elforgatást és átállítják hozzá a képet. A VP930 nem ilyen...A képfelbontást nem kell külön állítanod, az automatikusan átáll majd 1024x1280-ra.

(#322) Pero válasza reset (#321) üzenetére


Pero
senior tag

hát nemtom haveromnak x 1800GTO val és feltette a perfect suitot, és sutomatán fordult.

[Szerkesztve]

(#323) reset válasza Pero (#322) üzenetére


reset
senior tag

''...feltette a perfect suitot...'' Hát ez az!!!! Ha nem tette volna fel, nem fordult volna sutomatán. Van olyan LCD moncsi is, amihez nem kell külön softvert fölrakni...sutomatán fordul anélkül is...Persze ebben is benne van gyárilag vmi softver, csak nem kell külön föltenni.

(#324) Pero


Pero
senior tag

végre megvan az új monitorom :)

(#325) StaMiNa válasza Pero (#324) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Mennyiért vetted?
Én is ilyet tervezek, igaz csak pár honap mulva, mire lemegy az ára kicsit, mondjuk egy 20assal legalabb

(#326) Pero válasza StaMiNa (#325) üzenetére


Pero
senior tag

én még 99900Ft ért vettem de az februárban volt, csak hála a garis szervíznek 1,5 hónapot ültek rajta, azért voltam ilyen extázisban amikor visszakaptam. de pont azt néztük haveromal ha netről ill kintről rendeled, meg akkor akár átszámítva 75-80 maga a monitor, plusz posta ami kb egy 10 szal 85 ből van egy jó monitorod, és a Gari EU lévén mindenhol érvényes.

(#327) dik


dik
őstag

Már 8 hónapos a kicsike! És még mindíg frankón működik! :D
Hála az égnek a kábel se sz*rakodik már! :C

[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#328) reset válasza dik (#327) üzenetére


reset
senior tag

Ezt el is várjuk tőle...:))

(#329) dik válasza reset (#328) üzenetére


dik
őstag

:R :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#330) Pero válasza reset (#328) üzenetére


Pero
senior tag

az enyém 8 napig bírta első körben, és azért lekendeztem mikor megjött az újj, a Gari szervíz 1,5 hónapot szórakozott mire kicserélték

(#331) dik válasza Pero (#330) üzenetére


dik
őstag

Az szép téged jó hosszú ideig szopattak vele én nem hagytam volna addig 1 hónap múlva 'habzó szályal' adagoltam volna nekik hogy de már jellegel kérem az újat azzal meg csináljanak amit akarnak! :W Mostmár mindegy teljesen az a lényeg működik (remélem legalábbis) szépen az új!
Sok boldog évet kívánok mellette! :D

[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#332) whitehand válasza ChrYsler (#306) üzenetére


whitehand
senior tag

az electronikája a viewsonicnak messze jobb az a különbség azért is drágább

(#333) ChrYsler válasza whitehand (#332) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Szia!

Köszi az infót! Egyébként honnan tudod? Én sehol sem találtam róla írást. :F

Üdv

ChrYsler


[Szerkesztve]

(#334) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

ViewSonic VX2235vm: ha olyan jó az elektronikája, akkor miért zümmög? Ez csak az én monitoromra igaz, vagy minden ViewSonic-ra? (Közel hajolva vagy csendes környezetben hallható a monitor zümmögése, alapzaja.)

(#335) Pero válasza GeorgeV (#334) üzenetére


Pero
senior tag

nekem igaz VP930 am van és nem az általad említett, de én bármennyire is közel hajolok hozzá olyan csendben van hogy azt öröm nem hallani :) röviden mint a sír olyan csendes. a régim ciripelt de már akkor mikor elszált utána a tápja, de nem hiszem h lenne összefüggés.

(#336) Pero válasza dik (#331) üzenetére


Pero
senior tag

körülbelül az általad leírt eset volt, mert 1,5 hónap után betelefonáltam baromi sokadszorra, és nem volt semmi akkor neki indultam felkeresni a szevízt személyesen is, 2 nap múlva már meg is volt a vadí új monitorom. azóta vígan elvagyunk és együtt éldegélünk boldogságban :)

(#337) trippla válasza GeorgeV (#334) üzenetére


trippla
tag

Nekem is Vp930 van, de teljesen csendben van, nem hallani a táp zümmögését.

(#338) GeorgeV válasza trippla (#337) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Akkor VP (ViewSonic Professional) sorozatot érdemes választani, mert a VX ezek szerint zümmög.

(#339) reset válasza GeorgeV (#334) üzenetére


reset
senior tag

Aenyémsemzümmög...

(#340) dik


dik
őstag

Az enyém sem zümmög így a kilencedik hónapjában, vagyis ha zümmög nagyon halkan teheti mert még sose senki nem hallotta a hangját! :D :)) Lassan jönnek a kismonitorok. :)) :DDD

[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#341) Bobbysolo


Bobbysolo
tag

Sziasztok!

1-2 héten belül megveszem a monitorom.
Azt szeretném megtudni, hogy van-e valaki, aki az edigital-nál vette, mert én ott tervezem.
Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Van-e a ViewSonic esetében is olyan, hogy 72 órán belül cserélik már 1 subpixel hibánál is? Érdemes-e vásárláskor kibontatni, megnézni, bekapcsoltatni, stb.? Ha igen, partnerek ebben az eladók?

Köszi előre is a segítséget!
Bobbysolo

(#342) dik válasza Bobbysolo (#341) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Én ott vettem ezelőtt 9 hónappal(96000-t)! Ki volt rakva ott megnéztem majd megrendeltem és rá egy hétre meghozták. Megnézték a boltba van-e valami baja (gondolom a szervizesek) pixelekket is utánna adták át. Amikor mentem érte nem akarták kibontani(de szerintem azért mert az eladónak némi hozzáértés hiánya volt öööö magyarul semmit nem értett hozzá) és ezért elhoztam itthon kipróbáltam és azóta megy szépen! De ha ott rákérdezel elmondják a garanciális feltételeket én már pontosan nem emlékszek rá!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#343) Pero válasza Bobbysolo (#341) üzenetére


Pero
senior tag

Én is Edigitalban vettem konkrétan BP-n a mamutban.
subpixelnél 3 a minimum ha jól tudom, pixelből 1 és elvileg a vásárlást kövtő 28 napon belül ha bármi gonvan vee akkor a hibabejelentéstől számított 48 órán belül kéne kapni egy vadi újat. amúgy érdemes a garifeltételeket elolvasni a ViewSonic weboldalán, konkrétabban az európai részlegén, mert azok vonatkoznak ránk is, meg azért is mert az itthoni hivatalos szervíz a Profiszervíz akik ezt hajlamosak elfelejteni és ebből akadhatnak gondok, kicsit visszább írtam is róla.

(#344) csabooooo


csabooooo
aktív tag

De kihalt ez a totyik. Bár, ami jó, arról nem érdemes feleslegesen beszélni! :DD

(#345) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Üdv mindenkinek, mai napon én is beléptem a VP930-3 boldog tulajdonosok körébe:):)
Csak jót tudok mondani a monitorról, eddig egy 19" Samsung crt-m volt, de ez a moncsi szinte klasszisokkal jobb, minden alkalmazásnál remekül teljesít, szépek a szinek, és nagyon éles a kép is.

Bátran ajánlom mindenkinek!!

(#346) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!
Most vettem egy ilyen monitort az edigitalban, a 17'-os samsung crt után el lehet tévedni a felületén:)

Kérdésem lenne, hogy a clear type bekapcsolásán kivül lehet-e valamit tenni, hogy a betük jobban olvashatoak legyenek? A CT-tól olyan szép szines szellemkép lesz minden betü mellett, hogy elsirom magam.

(#347) nagyArc válasza arnyekxxx (#346) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem is pont ez volt a bajom vele, más monitorokon ez nem jelentkezett ilyen mértékben.
Elvileg két dolgot tehetsz: van egy ClearType Tuner nevezetű program, ezzel finomhangolható a cleartype megjelenése ( a böngészőn keresztül működik):
[link]
A másik lehetőség, hogy be kell kalibrál(tat)nod a monitort, mert ha a színek és a gamma jól van beállítva, akkor elvileg nem csinálja ezt, mondjuk nekem ezzel sem sikerült eltüntetnem a betűk melletti szivárványt.

[ Szerkesztve ]

(#348) arnyekxxx válasza nagyArc (#347) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kösz szépen, nekem a Tuner meghozta a megváltást:)

(#349) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Azt mondjátok meg, hogy szerintetek van vmi értelme, előnye a hozzáadott Viewsonic Wizardnak, meg a PerfectSuite-nek? Az autopivotot leszámítva. Vagy elég a Windows illesztőprogramja, ill. az NVidia Control panelja.

(#350) arnyekxxx válasza csabooooo (#349) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Talán a kalibráló része ér valamit a gyári szoftnak, és hogy töpp profilba el lehet menteni a beállitásokat (annak aki tüzö napon meg éjjel is szerkeszt fotót annak jo jöhet). Én spec a képernyöforgatást is hanyagolom, ha állo helyzetben futtatom a paintshoppro X-et ugy szétesik az egész asztal, hogy restart a minimum hogy helyreálljon.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ViewSonic VP930
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.