Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#139) sellerbuyer válasza Crystalheart (#138) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát igen, de mégsem ugyan az, mert kb. be....rsz, mire megcsinálod mondjuk egy 20-60 perces anyagnál. Épp nemrég csináltam egy zenés klipet gyerek szereplőkkel, ami csak 5 perces, de még gombnyomogatással is igen fáradtságos művelet volt és nagyon kellett koncentrálni az 5-6 kameraállásra (úgy 15 évvel ez előtt ez még élőben is simán ment) :U . Ezért kell multicam-os megoldás, mert ott egyrészt van szinkronizálási lehetőség, másrészt pedig gombnyomásra megy a váltás pikk-pakk, mintha élőben nyomnád, aztán utána, utólag még lehet finomítgatni, ha valahol elcsúsztál, vagy másképp gondolod utólag.

A Final Cut Pro X-ben van olyan eszméletlenül jó szinkronizálási lehetőség (sajnos gyakorlatban tesztelni nem tudtam, mert még nincs ilyenem), hogy akár beszédet, szájmozgást, zenét, bármit összeszinkronizál a több kamerás felvételeken automatikusan! Videót láttam róla, veszettül jó. Így a csapónak ez a funkciója feleslegessé válik kb. :) Már persze ha ez a gyakorlatban is rendesen műxik és használható.

Itt vannak videók a témában:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.