Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokártya meddig húzható? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Bocsi hogy ezért új topicot nyitok, de félnapi keresgélés után nem találtam választ arra, hogy:

1. Ha túlhúzom a ramot a videokártyámon és túlmelegszik el tud-e füstölni vagy fagy.
3. Ugyanez a kérdés GPU-nál
2. Mennyivel csökken az élettartama ha maximumig van húzva.

Az alany radeon9600

Plz a kérdésre válaszoljatok, thx.

(#2) rudi válasza CounterBoci (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

1. elvileg nem lehet megsütni mert tweaker proggiból nem tudod váltóztatni a feszültséget ami átmegy rajta. A másik dolog meg hogy hamarébb fog hibázni minthogy meghaljon.

2. ennek a feszültségét sem tudod programból állítani, de itt talán felléphet olyan hő ami élettartam csökkenéshezvezet. Az újabb 3.8 és 3.9es Catalyst tud olyat hogy anit a VGA hibázni kezd visszarakja alapfrekire, szóvla elég nehéz megsütni.

3. Próbáld gajjrahúzni szoftveresen és ha besz@rik (nem illene neki) ártatlan képpel vidd vissza a boltba hogy egyszercsak pakk alszállt pedig soha nem húztad, azt sem tudod mi az

Nézz be ide? [L]http://www.netmatch.host.sk/tuning.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) iwu válasza CounterBoci (#1) üzenetére


iwu
addikt

rudit kiegészíteném annyival, hogy a húzást meg se említsd a boltba, csak ha kérdezik:)))

én nemrég olyat tapasztaltam, ami hihetetlen...megrántottam a 9500(biosból), majd lusta voltam a visszaírás miatt bekapcsolni a gépet, mondom majd az eredeti bordával azzal kezdem, hát a gyári ati borda rendesen égette a kezem!!!

csak profi hűtővel húzd a frekit, különben kályha a cucc, ami nem hiszem, hogy használ az élettartamnak.

a ram, ahogy rudi írta, előbb fog hibázni jóval.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokártya meddig húzható? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.