Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokari memória tesztelés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Aki tuningolni szeretne, vagy csak a videókártyája stabilitását/épségét vizsgálná, mit tehet még azon kívűl hogy mereven nézi a képernyőt hátha textúrahibára talál. Tudom hogy a durvább memóriahibák esetében azonnal előjönnek jól láthatóan a hibák, de nincs valami progi, vagy esetleg lehetne-e csinálni valami olyasmit mint a rendszermemóknak a memtest86, tehát szakszerűen egy progival betesztelni a kártya memóriáját?

(#2) RECSKA válasza eziskamu (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Én még nem találkoztam ilyennel, de nekem kellene.......ha van ilyen:U

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) JaniS


JaniS
senior tag

Hmm. Érdekes kérdés. Még nem láttam ilyet, csak hardveres memóriatesztereket lehet találni, de jobbára azok is csak rendszermemóriát teszteltek.
Egyébként hogyan szoktátok nézni a hibákat, mit kell keresni pl. 3DMark-ban vagy más tesztprogramban, ha pl. hibázik a GPU, hibázik a RAM stb.?

JaniS

(#4) CounterBoci válasza JaniS (#3) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Én pl azt veszem észre hogy 3dmark 2k3-ban első teszt semmi, másodikban a katonákon vannak néha fekete pontok, meg trolls lairban ha sokat húzok vannak árnyékhibák. Mother natureban semmi gond, meg az összes többiben sem. Talán az elefánton meg a rinón fekete pontok ha sokat húzok.
Sokak szerint a mother natureban lehet észrevenni ha szemetel, nekem semmi gond vele.

a kártya radeon 9600

(#5) rudi válasza eziskamu (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Kemény dió a RAM tesztelés VGAknál. Nem olyan egyszerű mint rendszer RAMnál ahol elég egy jó kemény számolás és ha nem egezik az adatbázisban található értékkel (vagy valami ismert számra csinált számolás, gyakran taylor polinom) akkor hiba.

VGAnál csak színbeli eltérésekkel lehet számolni ami meg sokat nem ér mert minden VGA másképp számolhat.

2Dben úgy lehet hibát találni ha homogén felületen ráncigálsz egy másik homogén ablakot. Hibánál egy-pár pixel ottmarad.

3Dben az amit egyesek RAM hibának vélnének lazán lehet illesztési hiba vagy képminőség ''optimalizáló'' algoritmus hatása.

Van pár jellegzetes hibaképem: [L]http://www.netmatch.host.sk/tuning.html[/L] (lap alján)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) JaniS válasza rudi (#5) üzenetére


JaniS
senior tag

Mi az az illesztési hiba? Sejtem, de nem értem mitől...

Más, mitől lehet ez: a kép időnként felső harmadában vibrál, pillantra kékesebb árnyalatra fordul, majd visszavált. Hasonlóan alacsony felbontásban fehér-fekete éles átmeneteknél a határon a pontok mintha mozognának. GPU vagy RAM hiba, esetleg kontakthiba?

JaniS

(#7) rudi válasza JaniS (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Illesztési hiba az amikor egy 3D objektumra nem fekszik fel rendesen a textúra vagy van egymás mellett nagyon kis szöget bezárva két háromszög és köztük marad egy kis rés ami nem kapja sem az egyik sem a másik textúráját.

Vibrálás, felvillanás és sajosodás élek mentén általában nem a VGA chip vagy RAM hibája hanem inkább a RAMDAC (ez pakolja ki a képet a framebufferből) vagy a monitor vagy a kábelek vagy az áramellátás hibái.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) JaniS válasza rudi (#7) üzenetére


JaniS
senior tag

Thanks!

JaniS

(#9) #25954560 válasza rudi (#5) üzenetére


#25954560
törölt tag

linukc alatt letezett olyan megoldas, hogy a vidkari memoriajanak egy reszet hasznalhatta rendszermemoriakent. ha meg ez igaz, akkor irassal/olvasassal ugyanezzel az elvvel akar le is lehetne tesztelni. az otlet a kovetkezo: bootfloki, linukc elindul, kartyamemoria karakteres megjelenitesert felelos reszen kivuli osszes terulet felmountol rencermemonak :) es indulhat a memtest... :C
azt legfeljebb nem megy igy

(#10) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az omegához jár az Artifact tester, ami elvileg a túlhúzás utáni hibázást szűri ki! Próbáljátok ki!

dx, Hardcore beállításokkal!

I am having fun staying poor.

(#11) divot válasza Drizzt (#10) üzenetére


divot
veterán

Ha jól értem, itt az a jó, ha nincs ''artifact''. :F

(#12) rudi válasza divot (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

pontosan

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokari memória tesztelés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.