Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Vennék ramot,de milyet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Petester


Petester
senior tag

Hi!
Szeretnék venni 400-as ramot,de nem tudom hogy kezelné-e az alaplapom. Ne nézzetek hülyének,nem ebbe a deszkába lesz a végleges helye (Abit KR7A), csak előbb a ramot cserélem,aztán a deszkát. Egy Abit nforce 2-est néztem ki.
Help!Pls!

(ó\_!_/ó)

(#2) Peet válasza Petester (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Az alaplapod (KR7A) 266MHz-ig kezeli a DDR ramokat, nyugottan beletehetsz 400-ast is, de csak 266-on fog futni. Később ha megveszed a gondolom NF7-et akkor abba már 400-on is mehet majd a ram.

(#3) Peet válasza Petester (#1) üzenetére


Peet
senior tag

ABIT jelenleg 3 féle nforce2-es lapot forgalmaz:
- NF7=alap kiszerelés
- NF7-S=alap kiszerelés + SATA (serial ATA) szerintem ez a három közül a legjobb vétel!
- NF7-M=alap kiszerelés + integrált MX videokártya (csak akkor ajánlom, ha nem akarsz játszani a gépen, mert ahhoz úgy is kevés lesz az MX, de ha meg nem játszol vagy dolgozol (3D) rajta, akkor minek ez a drága jó lap? )

(#4) Petester


Petester
senior tag

Ok! Thx!
Ezt én is ígygondoltam. Az NF7-S-es deszkát néztem ki bár még nem sok értelmét látom a SATA-nak.

(ó\_!_/ó)

(#5) anulu válasza Petester (#4) üzenetére


anulu
félisten

Múlt héten újítottam egy NF7-et be. Csak ajánlani tudom. XP 1700+-t 2165MHz-en hajtom, és stabil. :D:D:D:D:D Úgyhogy nagyon jó vétel! 1 bajom van vele összesen. 1.85 volt a max core fesz :(:(:(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) boldi


boldi
csendes tag

Azt is remélem mindenki csekkolta, hogy a legmenőbb alaplapokban is részben olyan a helyzet, hogy 3 DDR slot van, 266 MHz-nél használható mind3, 333-nál 2 slot, 400-nál 1 slot... Szóval én nem erőltetném a 400-at. Nem hinném, hogy 5%-nál nagyobb a rendszerek különbsége, az ára viszont több, gond meg adódhat belőle. Jó az a 333... Elmúltak az idők amikor csak a legjobb a jó és még az is gyenge...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Vennék ramot,de milyet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.