Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Hali mindenkinek!
Hosszú szenvedés után jutottam el ide, kérnék jó sok véleményt mielőtt leadnám a rendelést nehogy vmi butaságot kövessek el! (a proci már +van P4 2,4 B adott 1 pelxtor író meg i pioneer 16x dvd is) szóval:
Abit IC7-G
2db Kingston 256 MB / PC2700 / DDR333
BBA/PBA(Gigabyte/Connenct3D/Sapphire/Hercules)ATI RADEON 9800 PRO 128MB DDR/256 MB DDRII (majd ami lesz)
Samsung SyncMaster 959NF
Seagate ST380023AS / 80.0 GB / Serial-ATA winchester
COOLINK AP-350X táp (mert itt lett tesztgyőztes)
MorexPC9686 ATX ház fekete
Coolermaster 8cm neon TLFR82
A zsozsó adott, kb 250-270+áfába bele kell férnie. De jó lenne faragni rajta és esetleg jobb RAMokra költeni, v vmi ilyesmiket írjatok.
Sajna csak este tudom megnézni amiket írtok, de előre is köszi!!!
Hali,sok hűs sört, jó csajt, és hidegvizes medencét kívánok mindenkinek! :DD

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) DaSilva


DaSilva
senior tag

Én pl a satáról lemondanék..

huss, fohászom száll feléd

(#3) hungeek válasza DaSilva (#2) üzenetére


hungeek
senior tag

ha van rá pénze akkor ne mondjon le róla!
és úgy látom van :)

sok sikert az új géphez!

(#4) DaSilva válasza hungeek (#3) üzenetére


DaSilva
senior tag

Most akar rajta faragni vagy nem?

huss, fohászom száll feléd

(#5) bélanéni válasza Bandit21 (#1) üzenetére


bélanéni
őstag

valld be őszintén, csak fitoktatás képp írtál a fórumba. :O :t :P

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#6) Sniper-


Sniper-
csendes tag

Ha akarsz a procin tuningolni, akkor vegyel izmosabb memoriat bele... ha nem akkor meg nem erdemes kingstone-ra pazarolnod a penzed, megteszi valami olcsobb is.

http://www.hwsw.hu

(#7) Bandit21 válasza Sniper- (#6) üzenetére


Bandit21
addikt

Mmint milyen mem? Legyen 400, 466 Mhzes? mert az árban belefér még sztem. Vagy a márka legyen jobb? Gondolkodtam CorsairTwinmosramokon 333mhz is de azért 40k 2x256 ram ért nevetséges. Más ram milyet? Samsung Hyundai 400mhz-s van mind2 árban 10k körül 256 szóval abból is menne kettő? Tapasztalat vélemény? Köszi

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#8) Bandit21 válasza hungeek (#3) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi szépen. Csak h tiszta legyen a kép az elmúlt hónapokban jó sok témát indítottam külön minden cucc miatt (ház vga alaplap stb) és mostanra állt össze a kép de kiváncsi vtam h van-e esetleg vmi rossz tapoasztalat azóta, v bármi ezért kérdeztem meg újfen egybe az egészet.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#9) Pala válasza Bandit21 (#1) üzenetére


Pala
veterán

Ez így jó, ahogy van:
875P chipkészletes lap, a lehető legjobb P4-hez, jobbat nem is lehet kapni
A legerősebb 3D-s kártya
Nagy monitor
vinyó szintén az egyik legjobb márka
Mi kell még???
Én max. annyit csinálnék, hogy Azona házat (ebből is van fekete, fekvőben is) vennék Azona táppal, ezek nem túl drágák és elég jók, de az író meg a P4 miatt elkél egy 400W-os táp, az a biztos!

(#10) Bandit21 válasza bélanéni (#5) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem fitotgtatás, megjött a közbesz. lóvé és édesapám ált. rámbízza a fejlesztéseket. Mivel ilyen horderejű pályázatot kb4-5 évente lehet nyerni, ezért elég erősen előre kell gondolkodni mert amire most azt mondod h csak fitotktatás, -annak is tűnhet- de a gépnek kb 4-5 évet ki is kell bírnia.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#11) Bandit21 válasza Pala (#9) üzenetére


Bandit21
addikt

Thanx, a tápot a PH! teszt alapján választottam ott írták h símán viszi a 400at is, azóta az 1ik házigazda meg is erősített benne 1 másik topicban h ok a 400w. A ház vhogy +tetszett és sajna a fekvő nehezen férne el bár jó lenne mert az R9800 kb 1 kg :O. De majdcsak ellessz álló házban is. A plexis Morex ház meg- tudom csak parsztvakítás- de a hozzá való kis neonos ventivel a közepén nagyon megtetszett. És akkor majd elönt a jóérzés h nemcsak jó a gép de modding terén is léptem előre 1et...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#12) Bandit21 válasza DaSilva (#4) üzenetére


Bandit21
addikt

A faragásnak olyan téren lenne értelme, h mondjuk fogni rajta 10-20at mert a pézt évekre lebontva küldik és ami magmarad idén az megy át jövőre. Mert jövőre laptopot kell venni.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#13) Sniper- válasza Bandit21 (#7) üzenetére


Sniper-
csendes tag

Azert kritizaltam a memet, mert 333-as kingstone-t szerintem semmikeppen ne vegyel, ha 333-on szeretned haszna;ni tenylegesen (esetleg 400-on) akkor arra jo egy olcsobb samu is... ha viszont tuningolni akarod a memot, akkor ne 333-as kingstone-t vegyel, sokkal jobb a 400as TwinMos (mar van 12K korul 256-os), vagy meg erosebb TwinMos v. Kingstone Xms stb stb

http://www.hwsw.hu

(#14) Pala válasza Bandit21 (#11) üzenetére


Pala
veterán

1Kg a Radeon 9800???? Ez komoly!!!???? Mi a fene nyom azon a kártyán ennyit?

(#15) Sniper-


Sniper-
csendes tag

/off

A tokom kezd teli lenni, hogy nem tudok szerkeszteni a hozzaszolasomon :) elirok par dolgot, es olyan ertelmetlen tud lenni, mintha egy idiota irta volna :DD

http://www.hwsw.hu

(#16) DaSilva válasza Pala (#14) üzenetére


DaSilva
senior tag

Biztos aranyból van a Radeon felirat.

huss, fohászom száll feléd

(#17) Pala válasza DaSilva (#16) üzenetére


Pala
veterán

Vagy talán az egész kártya!! Mondjuk akkor kb. 2 és fél millió FT-ba kerülne, bár nemtom mennyi az arany grammja (bocs, ez nagyon nagy OFF volt és hülyeség:)))

(#18) KovacsUr válasza Sniper- (#15) üzenetére


KovacsUr
addikt

/OFF Ümm... olvasd el a hozzászólásodat, mielőtt megnyomod az 'OK' gombot? :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#19) Sniper- válasza KovacsUr (#18) üzenetére


Sniper-
csendes tag

:D LOL ... persze, ok... egyszerubb mint egy uj feature a forumba mi?! :U

http://www.hwsw.hu

(#20) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

én a Gigabyte VGA hoz Gigabyte alaplapot vennék :)))

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#21) L3zl13 válasza GigabyteFan (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A nicked alapján te bármihez Gigabyte lapot vennél. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Bandit21 válasza Sniper- (#13) üzenetére


Bandit21
addikt

OK de hol láttál 400as Twinmost 12Kért??? (Láttam depo.-n 800mhzes 256 Mb DDR-t a Kingstontól nem vagyok 1 szakmabúvár de ez nem teljesen vili) Ha lehet írsz linket a memekhez?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#23) Bandit21 válasza Pala (#14) üzenetére


Bandit21
addikt

Jaja, kb 1 kg de ez a 256MB DDRIIes aminek a memjein is hűtőborda van...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#24) GigabyteFan válasza L3zl13 (#21) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

azt hiszem ráhibáztál ... :) de nem véletlen ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#25) funky


funky
tag

hali
ha van rá lehetőséged, gondold át becserálhető - e a proci egy AMD -re barton magosra, akkor valtozik az egész konfig, vagy várd meg az opteron procikat ha anyagilag tudsz hova nyulni.

(#26) Viktor77 válasza Bandit21 (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem sima IC7-et vegyél plusz egy jó hálókártyát ez -10, és szerintem ne vegyél 256-os 9800pro-t semmi nem használ ki ennyi ramot,és mire kelleni fog a 256mb addigra a Gpu lesz elavult.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Amit összeírtál szvsz jó, én biztos hogy 400W-os tápot vennék és 400-as Infineon RAM-okat, a SATA szerintem is felesleges, inkább 120 GB-os WD 7200 rpm 8 MB cache

(#28) &rush válasza Viktor77 (#26) üzenetére


&rush
csendes tag

Szerintem meg ha van zseton full VGA-ra, akkor hagyszóljon.
Amúgyis írta, hogy egy a gép nem félévre lesz összerakva, hanem annál sokkal több ideig kell szolgálnia a tulajt. ...s hamár a GPU elavult lesz, legalább nem HDDről fogja bekérni a soksok csudanagy texturát. :D

(#29) mura81


mura81
senior tag

nekem a twinmos-sal eddig 1 rossz tapasztalatom volt, nem volt hajéandó dual 400 Mhz-en menni egy Kingstone 400 Mhz-sel. De ez lehet hogy nem az Ő hibája volt.
Én is azt javasolnám hogy a memória dolgot gondold át - inkább pc3200-asat vegyél ha lehet Kingstont. Nekem ezekkel eddig semmi gondom nem volt. (Samsung Hyundai-Hynix, Twinmos memekkel már szívtam)
A vincsinél sebességben tök mind1 hogy Sata vagy nem. A sata kábel vékonyabb ezért nem akadályozza annyira a légáramot mint 1 normál ide kábel. Amit felettem a kolléga javasolt WD 120 Gb 8 Mb cache az megfontolandó. Bár nemtom hogy mi a helyzet a megbízhatósággal, de úgy hallottam hogy az új WD-k már jók. Meg ha jól emléxem lehet több év garit venni rá.
Én még a gépház kérdésnél időznék el egy picit, mert azért rendesen fog neked hö keletkezni a gépben. Lehet édemes lenne egy komolyabb házat venni, aminek jobb a hűtési megoldása mint a Morexnek (gondolok ittt Chieftec, vagy Thermaltake házakra, bár ezek 35-40 ezer körül kezdődnek)

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#30) Bandit21 válasza mura81 (#29) üzenetére


Bandit21
addikt

A kingston 400mhz-es ram ok, az lesz a dologból. 120as vinyót még nem vennék, lehet h hülyeség de nem akarok elsőként szívni a a barominagy vinyómmal elég a 80Gb viszint hozhatnék 10k-t azon h mégse sata legyen és akkor több maradna házra. Bár ebben a Morex kuckóban 3 venti hely van ha telerakom az se elég?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#31) Bandit21 válasza funky (#25) üzenetére


Bandit21
addikt

Maradunk a beváltnál, az alaplap meg azért a 800Mhz-es Fsb-t is tudja a C-s prociknak (szóval lehet h 2 év mva befigyel majd egy P4 4Ghz C??? God knows)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#32) Bandit21 válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


Bandit21
addikt

Ezt a táp dolgot nem értem. A tesztben azt írták h biztosan viszi a 400w-ot. andorpapa is biztosított róla nemrég 1 hozzászólásában 1 másik topicban???

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#33) erdoke válasza Bandit21 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Az egyetlen SATA HDD, ami lényegesen gyorsabb PATA társainál, a WD Raptor 10000 rpm. Viszont ez csak 35 GB, tehát tárolónak nem az igazi. 1 db 7200 rpm-es tároló lemez (WD v. Hitachi 80 GB?) + ez.
RAM választásánál döntsd el, hogy ezeknek kell majd a 800-as procit is kiszolgálni v. sem. Ha igen, akkor érdemes komoly ramot venned, min. 400-ast.

A legjobb aláírás a héten

(#34) erdoke válasza Bandit21 (#31) üzenetére


erdoke
titán

Ebbe a lapba nem fog P4 4 GHz menni, max. 3,6-os.:)

A legjobb aláírás a héten

(#35) Bandit21


Bandit21
addikt

Ok DOK, néztem más vincsit is WD Caviar High performance és Spec edition csak a 2/8MB bufferban tér el melyik éri meg?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#36) erdoke válasza Bandit21 (#35) üzenetére


erdoke
titán

A Raptor + 1 8 MB-os WD nagyon jó lesz. Később esetleg vehetsz hozzá még 1, aztán még 3 Raptort a RAID 0-hoz, ill. a 0+1-hez.:D

A legjobb aláírás a héten

(#37) Bocsesz


Bocsesz
csendes tag

''Mert jövőre laptopot kell venni.''

:-))))

Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól meg lennék fizetve, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.

(#38) Bocsesz


Bocsesz
csendes tag

[:DD]

Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól meg lennék fizetve, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.

(#39) Lacza


Lacza
senior tag

Na de srácok ,kéedezzük már + az oroszokat is hátha már felfedeztek valami jobbat mint a 9800 pro:))

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.