Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mcmac


Mcmac
csendes tag

szerintetek van jobb es tuningbaratabb alaplap az asus p4g8x-nal?

(#2) Töki válasza Mcmac (#1) üzenetére


Töki
tag

Hát ha a pénz nem számít, akkor maximum a Gigabyte 8inxp veszi fel vele a versenyt!

Csak egészség legyen és Térerő

(#3) anulu válasza Mcmac (#1) üzenetére


anulu
félisten

AMD fronton pedig a Chaintech Zenith cumója... mondjuk annyiba is kerül... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Versus válasza anulu (#3) üzenetére


Versus
senior tag

Anulu ne keverj ! :)
Persze van , Asus P4C800 !
Még röpke 3 hónap és meg is tudod venni. :)
De a piacon nincs jobb , ha megnézed a teszteket meg az extrém túlhajtásokat mindenhol a P4G8X-et hajtják.
Nem véletlen.Ha meg mégis akkor is ez a legjobb mert nekem is ilyen van ! :)

Premium Vintage

(#5) Töki válasza Versus (#4) üzenetére


Töki
tag

Ha már neked van ilyen lapod, akkor meg tudnád mondani, hogy van-e valami probléma az agp 8× -al. Nem kötekszem tényleg érdekelne a dolog, mert több helyen is olvastam, hogy valami nem stimmel vele!

Csak egészség legyen és Térerő

(#6) Skica


Skica
őstag

Gigabyte Sinxp1394 jobb nálla.Több extra+DDR 400 támogatás,és olcsóbb!

.: No Comment Grp:.

(#7) Töki válasza Skica (#6) üzenetére


Töki
tag

Ezt honnan vetted. Én úgy tudom, hogy a granite bay-ek csak 266-ot támogatnak, az egy más kérdés, hogy mindegyikbe bele tudod tenni a 400-ast is. De javíts ki, ha tévedek!

Csak egészség legyen és Térerő

(#8) Godfather válasza Töki (#7) üzenetére


Godfather
aktív tag

8sinxp1394 nem = 8inxp vel. Az első az egy sis-es lap... :)

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#9) Töki válasza Godfather (#8) üzenetére


Töki
tag

Ja tényleg, ezt elnéztem.
GA-SINXP1394(GA-8SQ800 Ultra2) SiS 655 Chipset

Csak egészség legyen és Térerő

(#10) Godfather válasza Töki (#9) üzenetére


Godfather
aktív tag

kicsikét. nem baj. :P

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#11) Versus válasza Skica (#6) üzenetére


Versus
senior tag

A Gigabyte jó márka ,de a lap amit mondasz nem Granite Bay!
Ez a Sis 655.Ezért olcsóbb. Az Asus is gyárt ilyet P4SDX néven. Találtam olyan tesztet ahol a két chipsetet összehasonlítják ,plusz az i850-es rambust és a 3 chipset fej-fej mellett teljesített. Sajnos alapon teszteltek pedig az E7205 ereje emelt fsb-n jön elő. Kis emelésre viszont könnyedén ''lépi'' le a konkurenseket. Talán ezért nem Sis-es lapokon futják a rekordokat.A DDR400 támogatás nem igazán hiányzik , nekem elmegy DDR334-en és a szinkron memória járatás nem okoz problémát szerintem inkább előny ,főleg ha az fsb emeléssel járó sávszélesség emelkedést(és teljesítményt) nézzük. Egy másik topicban összehasonlítottuk a sávszélességet és valóban zúzóssabb a GB húzás esetén.
A több extrában meg ne legyél biztos mivel kereskedelmi forgalomban a P4G8X-ből csak De Luxe kapható ( ki tudja miért? ) ,nézd meg a feature listát és magad is meglepődsz.:) Töki : Én 8X Agp-s VGA-val hajtom (Asus V9820 Super Fast) semmi problémám nem volt vele. Te mit hallottál? Illetve hol olvastál róla hogy problémás lenne?

Premium Vintage

(#12) Töki válasza Versus (#11) üzenetére


Töki
tag

Én is ilyen lapot akartam venni, de emiatt a cikk miatt még elhalasztottam a vásárlást, s most egy ASUS A7N8X deluxe filozom!
A cikk:
[L]http://prohardver.index.hu/rios2_uzenetek.php?from=6901[/L]

Az eredeti hírt nem találom, de szerintem onnan idézett, arra még emlékszem, hogy az i7505-s chipsetre is vonatkozik.

Csak egészség legyen és Térerő

(#13) Mcmac


Mcmac
csendes tag

hat nem is tudom.
szerintem maradok az asus p4g8x-nal.
mennyibe kulonbozik a p4g8x az a7n8x?
:t

(#14) Versus válasza Töki (#12) üzenetére


Versus
senior tag

Az valószínű a legjobb AMD-s lap (jöhetsz Anulu barátom :) ) de P4-et nehéz lesz belerakni! :)
Ismétlem nekem ilyen lapban 8X agp-s VGA dolgozik hibátlanul.
Cikket nem találtam csak egy hozzászólást ,engem is érdekel mi a probléma de itt bios frissitésről szóló javításról is esik szó. Persze eddig nem vettem észre semmi problémát de gondolom vagyunk páran Granite Bay-es lappal és 8x AGP-vel ,szívesen olvasok tapasztalatokat.

Premium Vintage

(#15) Töki válasza Mcmac (#13) üzenetére


Töki
tag

Itt nézz körül egy szótárral, vagy anélkül, ha megy csípőből
[L]http://www.asus.com/products/mb/socket478/p4g8x-d/overview.htm[/L]
[L]http://www.asus.com/products/mb/socketa/a7n8x-d/overview.htm[/L]
Magyarul is van info:
[L]http://prohardver.index.hu/rios2_cikk.php?id=158&p=2[/L]
[L]http://www.tomshardware.hu/mainboard/02q4/021125/intel_granitebay-04.html[/L]
[L]http://www.tomshardware.hu/mainboard/02q4/021111/nforce2-03.html[/L]

Csak egészség legyen és Térerő

(#16) Geli válasza Mcmac (#1) üzenetére


Geli
senior tag

jelenleg nem létezik nála jobb:))...de mintha már ezt kitárgyaltuk volna 1szer;]

(#17) Geli válasza Skica (#6) üzenetére


Geli
senior tag

mivel job?hol?:DDD...az lehet hogy olcsóbb, de azt nem kérdezte:PPP

(#18) MLaca


MLaca
őstag

A zASUS-tól csak jobb van :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#19) anulu válasza Versus (#14) üzenetére


anulu
félisten

Köszönöm a szót! :))
Ha a pénz is számít, és a teljesítményből is a legjobbat szeretnéd, akkor a sorrend szerintem: A7N8X, Epox (sajna az nForce2-es lap nevét nem tudom :(), Abit NF7-S. Ezt annak ellenére mondom, hogy az NF7 (sima!) lapommal tökre elégedett vagyok

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) Versus válasza anulu (#19) üzenetére


Versus
senior tag

Valóban azt tudni kell az Asus-ról hogy türelem, sok olvasás és pár jótanács kell hozzá de aki már ismeri a beállításokat hamar megtalálja az ideális értékeket. Ugye itt az hogy mindent be lehet állítani nem hátrány ,hanem a teljesítmény növelő előny lehet a ''szakember'' kezében.

Premium Vintage

(#21) anulu válasza Versus (#20) üzenetére


anulu
félisten

''Szakember'' be tudja lőni, egy átlag user viszont csak szív vele, és egy életre elmehet a kedve az ASUS-tól, pedig csak a felhasználó nem értett (eléggé) hozzá. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) Versus


Versus
senior tag

Én a Tusl2-C-vel szoptam le magamat.Ez volt a tanulópénz.Meglepően ütős konfig volt egy P3-hoz képest. Aztán megjött ez a lap, összeraktam egy komplett gépet egyedül fél óra alatt és nagy meglepetésemre már hasított is. De kellett 2 hét mire szépen finomra hangoltam.Én szeretem ezt csinálni ,sokat tanul az ember belőle és valahol az is jó érzés ha tanácsot tud adni azoknak akik utána vágnak bele. Kérdezni meg nem szégyen, pont ezért kérek én is tapasztalatokat olyanoktól akik többet tudnak nálam.

Premium Vintage

(#23) Mcmac


Mcmac
csendes tag

mit jelent az hogy: auto detect MIMM/PCI clock?
az gondolom rossz ha bevan kapcsolva de anelkul nem mertem kikapcsolni hogy nem kerdezem meg.:DDD

(#24) Versus válasza Mcmac (#23) üzenetére


Versus
senior tag

Feltételezem ha be van kapcsolva akkor a PCI frekije simán a negyede az fsb-nek ,ha meg kikapcsolod tudod állitani.Nálam 0,3 Mhz-enként állítható de tapasztalatom szerint nincs jelentősége.

Premium Vintage

(#25) anulu válasza Versus (#22) üzenetére


anulu
félisten

Nekem a nagy tanulópénz a KT7-RAID-em volt. Igaz, hogy Abit, de a tuningolás alapjait (feszültségek) ott tanultam meg. Mondjuk 3-4x majdnem hazaküldtem a 700-as ThunderBirdöm, de csak megúszta. Utána viszont pörgött, mint a golyó :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) anulu válasza anulu (#25) üzenetére


anulu
félisten

1GHz-en :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) access_denied


access_denied
senior tag

Nekem van egy kis gondom az alaplappal. Minden OP rendszert fel tudok rá tenni, kivéve a Win98-at. Setupcor.exe-vel sem. Amikor a grafikus kép megjelenik, ez egér még mozgatható, aztán semmi. Azért lenne lényeges, mert egy kisebb HDD-re (1.5 GB) kellene működő rendszert feltenni. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#28) anulu válasza access_denied (#27) üzenetére


anulu
félisten

Én igen, csak a netebb már említett KT7-RAID-el... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) s17jojo


s17jojo
csendes tag

Mi a kulonbseg a p4g8x es a p4g8x delux kozott? Megeri a plussz 10eFt-t?

(#30) Geli válasza access_denied (#27) üzenetére


Geli
senior tag

Hy!
az igaz amit alul irsz?:))196-os fsb-nél mér az agp+pci rég fagyna...v enél a lapnál külön be lehet állítani?:))

(#31) Geli válasza s17jojo (#29) üzenetére


Geli
senior tag

kondol az extrák nincsenek benne a simában(lan, hangkari,stb...)mindenki saját maga dönti el, kell-e neki:)

(#32) Versus válasza Geli (#30) üzenetére


Versus
senior tag

Külön be lehet állítani, de ha ilyen lapod lesz mielőtt megveszed olvasd el a manual-t róla és ott is fogod látni vagy pár tesztet mert ott is szóba kerül természetesen. Ennél a lapnál ez alap kérlek ! :)

Premium Vintage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.