Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Van élet a win xp után? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Szóval: rengetek sok kérdés van az xp-vel kapcsolatban. Úgy tűnik, ez lett biligeci leginkonpatibiliseb oprendszere. Valaki hallot arról, hogy mi lesz ezután? Mikor jelenik meg az újabb oprendszer, milyen lesz, és mennyire lesz lefele kompatibilis az eszközökkel, és a szoftverekkel? Szóval mennyire lesz jó?
Még valami: van használható alternatíva windos hejett? Olyanra gondolok, amin minden widosra írt progi fut, és stabilabb mint a win? Ha igen mi az, van-e magyar verzója?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) chili


chili
csendes tag

[L]http://www.terminal.hu/newsread.php?id=03204405024717[/L]
A cikk címe majdnem fullosan ugyanaz :))

Padlógáz,ablaktörlő!

(#3) bazs


bazs
aktív tag

Jah, ha lenne egy a olyan OP rendszer, amin minden Win-es progi fut, könnyen használható és izomstabil, akkor ki használna Win-t?
Úgy tudom linuxhoz vannak viszonylag jó emulátorok, de a jobbak pénzesek és szvsz elég nehéz ''megszerezni''.
Más alternatíva nemhiszem hogy van.

Pont most fogyott el...

(#4) Den válasza klepto (#1) üzenetére


Den
veterán

Nem használtál még xp-t ugye? Amit leírtál erre utal.
Egyébként 2004 előtt nem lesz új ms oprendszer, és az os2 tudta futtatni a régebbi win programokat.

www.simson4t.hu

(#5) GeorgeTerror válasza Den (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Xp: elégedett vagyok vele egyelőre.
Kikaccsoltam a csillivillit, és egész jól megy. ME-nél stabilabb...
Kicsit hisztis volt az au10 driver miatt, de simán megy attól még.

Ki lehet benne kaccsolni dolgokat amik fölöslegesek? Mint pl me-ben a restore micsodát

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#6) Jazzy


Jazzy
tag

Én win 99-et próbálgatom ki (ez nem elírás), néhány hacker kicsit átalakította a 98-at levett belőle egy-két dolgot és ezzel sokkal stabilabb lett, zenélésre a legjobb a játékok is futnak rajta és lényegesen stabilabb, mint a 98. :))

J@zzy

(#7) Den válasza Jazzy (#6) üzenetére


Den
veterán

Win98 lite?

www.simson4t.hu

(#8) Jazzy válasza Den (#7) üzenetére


Jazzy
tag

Bizony és sokkal jobb, tényleg stabil :DD

J@zzy

(#9) klepto válasza Den (#4) üzenetére


klepto
addikt

De igen használtam WinXP prof. verziót, de nekem csak rossz tapasztalatom volt vele :(((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) Den válasza klepto (#9) üzenetére


Den
veterán

Akkor nyilván én vagyok ügyetlen mert én csak betettem az xp-telepítőjét és szó nélkül fölment, mindent telepített még a 4 éves analóg modemem is. Egyedül az ati aiw 128 vga-hoz kellett telepítő, hogy a tv funkció is menjem, win2k driverem volt, azzal is ment...

www.simson4t.hu

(#11) toeri válasza klepto (#9) üzenetére


toeri
aktív tag

Majdnem elsírtam magam olvasva hányattatásaid sorát.
(Vigyorgó vagy síró pofa opcionális, és szabadon választott...)

Üdv, toeri

(#12) Agyzuzo válasza Den (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én az SP1-es változatot telepítettem, az úgy indult, hogy be volt kapcsolva a TV-kimenet is. :) Csak h.kártyát meg vid. kártya driver-t kellett telepíteni. A gépemben van 5 PCI slot, mind foglalt, sz'al kicsit paráztam XP miatt (98SE alé ippeg hogy sikerült az IRQ-kat rendesen beszenvedni), de gond nélkül települt, még fagyás nem volt... Sz'al nem igazán értem Klepto problémáját... Esetleg próbáljon ki egy jogtiszta változatot. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) klepto válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


klepto
addikt

Miből gondolod, hogy ez nem az volt? :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) Den válasza klepto (#13) üzenetére


Den
veterán

Asszem a forintot elfogadják a számtech üzletekben :)

www.simson4t.hu

(#15) GeorgeTerror válasza Den (#14) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

De csak itt nálunk és csak a magyart :)

Viszont mit kezdene egy holland xp-vel? :DDD

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#16) klepto válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


klepto
addikt

Még valamit elfelejtettem :) Szóval azt akarom kérdezni, melyik az a SP1-es változat? XP prof., vagy XP home, vagy melyik? Megnéztem, nekem: a Win XP prof.hu ''Corporate'' volt fent.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#17) Den válasza klepto (#16) üzenetére


Den
veterán

Az sp1 az xp-hez kiadott javító csomag.

www.simson4t.hu

(#18) Lunatic válasza klepto (#16) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Amelyikre feltelepíted Service Pack 1-t.



Careful with that axe, Eugene! ...

(#19) klepto válasza Lunatic (#18) üzenetére


klepto
addikt

És ezt a Service Pack 1-et hol lehet kapni? Mennyibe kerül? Vagy le lehet töleteni valahonnan ingyenesen? És ha telepítem az xp-t, csak utána be kel tenni az olvasóba a SP1 cd-t, és megy minden magától?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#20) Agyzuzo válasza klepto (#19) üzenetére


Agyzuzo
addikt

130 mega, természetesen igyenesen letölthető a microsoft honlapjáról. Annyira azért nem spúrok, hogy még a javítócsomagért is pénzt kérjenek. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21) toeri válasza Agyzuzo (#20) üzenetére


toeri
aktív tag

Dehogynem.
(Sőt elkérik előre vételár formájában, aztán meg megpróbálnak kibújni a törvényes kötelezettségeik alól. Pl. jótállás, ilyesmik. Vagy talán van olyan aki szerint az NT4-ekben már nincs egy fia hiba sem? Pedig idén nyáron megszűnik a terméktámogatás rájuk, vagyis aki anno ilyet vett és még nincs megoldva valamely problémája ezidáig, az már ne is számítson rá... Na erről ennyit, szigorúan magánvélemény-jelleggel.) :(((

Üdv, toeri

(#22) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Nekem telepítés után kapásból volt hang (Terratec kártya), kép (PowerMagic 7500), 1024*768/32bit 85Hz, mindenféle driverinstall nélkül. Persze a videokártya összes lehetőségének kihasználásához fel kell rakni a drivert.
Eddig egyedül (ha jól emlékszem) a Driver nevezetű autós játék nem volt hajlandó elindulni, de mióta XP-t használok, újra megy a CMR2, és a fogaim is fehérebbek :DDD.

....What's up!....

(#23) rvs


rvs
aktív tag

nekem minden gond nélkül működik, és mióta fent van nem volt egy rendszer borulásom sem. xp home angol oem. a magyart nem szeretem.
mellesleg nem volt 101key-es hun bill. kiosztás ms natural prora, írtam az mssugo-nak, és négy nap múlva jött a javító .reg file. :))

ja van egy bugja :
a rendszer feláll 20-25 mp alatt, de a hálózati dolgokat még kb. 40-50 másodpercig nem lehet elérni. előfordulhat, hogy valamit át kell állítani, engem ez nem zavar annyira.

(#24) xuldar válasza klepto (#19) üzenetére


xuldar
őstag

Azért a Service Pack-kel vigyázz, mert a corporate kulcsos xp-kről letilt minden további telepítést, frissítést, és kenheted a hajadra utána. Olyat kérj, aminek normális kulcsa van (nem D-vel vagy F-fel kezdődik a kulcsa, kivéve a Campusos Xp prof-okat)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25) Agyzuzo válasza xuldar (#24) üzenetére


Agyzuzo
addikt

...és itt jön képbe a BigFix nevű progi. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#26) klepto válasza xuldar (#24) üzenetére


klepto
addikt

Köszi a figyelmeztetést :)) :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#27) -pas-


-pas-
csendes tag

Kedves kollégák!
Lehet ócsárolni picipuhát és billit, de azért a win xp működik. Én dolgoztam különböző Unix, VMS, DOS és WIN rendszerek alatt, de a VMS után a WIN XP vált be a legjobban.
Otthoni felhasználóknak mindenképpen azt érdemes használni. Sajnos a többi oprendszer támogatottsága az egyszerű felhasználókat még mindig nem elégíti ki.
(Magyarországról beszélek).
Amúgy az ára OEM változatban 30 ezer HUF körül van, ami azért nem olyan sok.
Ha problémád van biztos találsz a közelben egy olyan ismerőst aki segít. A többi oprendszer esetén ez már nem olyan biztos.
Természetesen mindenkinek jogában áll más oprendszert használni, csak kérdés, hogy feltudja-e telepíteni a gépére. Mivel a hardver gyártók nagy része alapban win alá készíti el a drájvereket, világos, hogy azt a legegyszerűbb telepíteni.

Szóval én is próbálkozom, az otthoni gépemen már megfordult a QNX-től kezdve a BeOs, meg a különböző Linux csomagok, de sajnos még egyik sem volt probléma mentes. Mindig volt valami gubanc. Igy hát maradt az az ocsmány win xp.:DD

-pas-

(#28) klepto válasza -pas- (#27) üzenetére


klepto
addikt

Van egy költői kérdésem: Miért éri meg az alternatív oprendszer programozóknak olyan fejlesztéseket piacra dobni, ami nem kompatibilis 100%-ban a Win.-re írt programokkal, és driverekkel? :o

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) sh4d0w válasza klepto (#1) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Használható alternatíva windows helyett: felrax egy Linuxot, arra pedig egy VMWare-t. Persze a VMWare keményen fizetős dolog, cserébe tényleg jól műxik és nem is lassú. Ez tulképpen egy virtuális gép, amire aztán olyan oprencert rax, amilyet akarsz, tehát egy Linux stabilitásával kapsz egy windowsos PC-t. Persze azért a rendelkezésre álló erőforrásokat okosan kell felosztani a host OS és a guest OS között, különben állandó gondjaid lesznek (tehát ha van mondjuk fél giga RAM-od, akkor ne add oda mindet a guest OS-nek, mert a hostnak nem marad rendelkezésre álló memória). Sajnos azonban az árát nem eccerű felhasználókra szabták, mert nem is nekik készült, hanem elsősorban cégeknek.

Másik alternatív megoldás, ha Linux alatt felkonfigolod frankón a wine-t, aztán azon keresztül futtatod a windowsos programjaidat. Ez természetesen ingyen tool, a Linux-disztribúciók része, de lassabb, mint a fent említett program és ha jól emléxem, itt is szükség van egy telepített, működőképes windowsra.

Harmadik a Bochs PC-emulátor, aminek Linuxos, PPC-s, windowsos és platform-független megvalósítása is van - ez utóbbi annyit jelent, hogy rendelkezésedre áll a forráskód és olyan rendszeren fordítod le, amin tetszik.

Sajna más reális megoldás nincs pillanatnyilag. Ha egyik megoldás sem nyeri el a tetszésed, még mindig megvan a lehetőséged, hogy buheráld a windowsod lelkivilágát, lásd. windows99, 98lite.

https://www.coreinfinity.tech

(#30) sh4d0w válasza -pas- (#27) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szerintem az a 30K HUF elég sok azért, hogy aztán a javítócsomagot csak vérlázító feltételekkel kapd meg, hogy tele legyen biztonsági lyukkal a rendszered.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) Polesz válasza sh4d0w (#30) üzenetére


Polesz
addikt

De legalább elmondhatod magadról, hogy fizettél azért, hogy bétateszter lehess :)) :DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#32) gyimo666


gyimo666
tag

Amióta xp van a gépemen (!) minden bekapcsoláskor fúrógéphangot ad a procim hűtője (vmi titan kúler) és kb 1 percig bömböl, mint állat.

Egyébként megtaláltam az alternatívát, ami képes kiváltani a winfosokat. az oprendszer letölthető itt: http://mulinux.sunsite.dk/mu/current/mulinux-13r2.tgz

Ez egy full multtimédiás oprendszer, ami támogat alapból minden elképzelhető 3d-s kártyát a rage-től a geforcefx-ig. Fut rajta minden windóz alkalmazás és szabadon letölthető. Kellemes (grafikus ám!) kezelőfelülettel rendelkezik
Mindenkinek bátran ajánlom, aki játékra használja a gépét :)
Ja és csak egy floppy kell hozzá, még winyó sem kell :)
Próbáljátok ki!

''Mi vagyunk a pásztorok pásztora, az úristen ostora. Minden hatalmunk tőle ered, üzenetét most sietve elhoztuk neked. Gonosz vért árasztani jöttünk, hogy tiszta lelkekkel egyesüljünk. Az atya, a fiú és a szentlélek nevében.''

(#33) Polesz válasza gyimo666 (#32) üzenetére


Polesz
addikt

Az hogy bekapcsoláskor a hűtőd zúg, az ne legyen már az xp hibája :)) :DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#34) sh4d0w válasza Polesz (#33) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hmm... Grafikus felület nélkül már nincs is élet?

https://www.coreinfinity.tech

(#35) schenker


schenker
tag

Ezutan kezdodik csak igazan (marmint az elet)

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#36) schenker válasza sh4d0w (#34) üzenetére


schenker
tag

NOT PRESENT!

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#37) nap válasza sh4d0w (#34) üzenetére


nap
addikt

A kattintgatosok nepes tabora sokkal nagyobb piac, mint a gepelosoke.
Ezert csak a gepelosok fejlesztenek karakteres feluletre, szerintem. :(

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#38) Lomos


Lomos
aktív tag

[idegbaj on]
Mar nem azert a 20 fillerert, de ez a topicinditas egy kicsit huzos. Eloszor is en ugy erzem, hogy ha kb fogalmad sincs az XP-rol meg ugy altalaban a szoftverrol klepto, akkor miert mondasz rola velemenyt, foleg olyat ami nem igazan allja meg a helyet...
[idegbaj off]

Az hogy semmit nem telepitett fel, es semmi nem indult el, ez erosen arra utal, hogy valami a hardvereddel nem klappol, mert nekem kozel fel eve tokeletesen mukodik az XP mindenfele inkompatibilitasi problemak nelkul. Sot, megkockaztatom ez a legstabilabb winfos amit eddig kiadtak...ezen persze lehet vitazni.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#39) sh4d0w válasza Lomos (#38) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Bocs, de azért az XP kapcsán elég tágra értelmezték a ''kompatibilitás'' foglamát... Amikor először találkoztam a rendszerrel, még 14'-os monitorom volt, egy 1992-es darab, ami 640x480-ban csak max. 75 Hz-es képfrissítést tudott. XP feltelepül, bebootol, aztán kapcs egyből 640x480@85-re... naná, hogy kikapcsolt a monitor. Szal a legutóbb említett felbontás/frissítés páros pl. nem kimondottan szabványos...

https://www.coreinfinity.tech

(#40) klepto válasza Lomos (#38) üzenetére


klepto
addikt

Elolvastad végig a topicot?
Ha igen, akkor részletesen leírtam, hogy hogy jártam az XP-vel :(((
Én kb. 2 hétig használtam, mire elkezdtem keresketni a jobb oprendszert. Wolt fent először ME, utána XP, ismét ME, majd 98SE, megint XP ugyanazokkal a hibákkal, majd ismét ME.
Ezt használom idestova 3 hónapja, és elég jó, de már érződik a kora. Az XP sokmindenben gyorsabb volt, csak ne lett volna használhatatlan játékra ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#41) phoenixke válasza Lomos (#38) üzenetére


phoenixke
tag

''Sot, megkockaztatom ez a legstabilabb winfos amit eddig kiadtak...'' Win2k sokkal stabilabb. De persze csak szerverben... ws kb egal.
En egy dolgot szeretnek csak mondani, microsoftot lehet es kell szidni (mondjuk aki volt nt4 gazda vagy meg mindig az minden nap izzadva menekul haza :) ) , de ne felejtsuk el a millionyi fos software -t amit irnak ra. Ha pedig a win nem engedne alapbol, hogy egy sw igy szetturja, akkor mar linuxnax hivnak.. .vagy OS2-nek.

(#42) phoenixke


phoenixke
tag

linuxnax#linuxnak

(#43) klepto válasza gyimo666 (#32) üzenetére


klepto
addikt

Linkeld be légyszíves a címet :))
Gondolom ez nem magarnyelvű ugye? :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#44) authenticDViD


authenticDViD
tag

Próbálta vki a Longhorn pre-alpha-t? A 15 perc hírnév jutott róla eszembe. :DDD Azért kíváncsi vagyok, mit tud majd az a bizonyos űber D3D-s motor... ;]

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#45) rdi válasza nap (#37) üzenetére


rdi
veterán

Elöször az elsődleges beviteli eszköz a kártyalyukasztó volt.
Utána jött a billentyű.
Utána az egér.
Most következik hang.
Utána jön a közvetlen agy és gépkapcsolat.

Ezekhez kell megfelelő oprenccert írni.
:DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#46) Lomos válasza klepto (#40) üzenetére


Lomos
aktív tag

A winme a legelcseszettebb oprendszer amit csinaltak... Reszemrol 2 Windowst telepitek gepekre, ha kerik: W98SE vagy XP

2000 is volt nekem, kicsit lassu a bootja, de valoban stabil volt. Szervernek nem hasznalok windowst.

Jatekra miert hasznalhatatlan? En mindent XPn jaccok, t.i. semmi mas oprencer nincs a gepemen egy debian linuxot kiveve.

Es nem az XP peldanyoddal van a baj, hanem a hardvereiddel. Lehet, hogy ECS olcso, meg jo meg tokomtudja, de masfelol is hallottam mar, hogy XP nem nagyon megy fel ra. Ez ne mar az XP hibaja legyen.

Nincs CD irod? Miert nem fogod a vinyot, es viszed el valamelyik haverodhoz, hogy atmentsd az o vinyojara a telepites ideeig, vagy eppenseggel nala kiird. Mellesleg megsugom, hogy ha 2 (vagy tobb) fele particionalod a vinyodat, akkor a 3 giga szexkeped is megmarad sertetlenul, es hokizhatsz kedvedre...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#47) biker válasza sh4d0w (#29) üzenetére


biker
nagyúr

és a wine azt mondta az előre telepített winXP-re, hogy nem jó, és nem hajlandó futtatni...

érdekes, mert amugy jó, szóval inkább már akkor wmware! azzal semmi gond.
csak asszem csak win-re van törés hozzá :((

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48) biker válasza Lomos (#46) üzenetére


biker
nagyúr

te olyan kedves tudsz néha lenni, hogy már-már ijesztően... :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49) klepto válasza Lomos (#46) üzenetére


klepto
addikt

Kezdem a végéről: szóval azért nem tudom elvinni a vinyómat méshoz, hogy kiírja róla az anyagot, mert nem rack-ben van. A boltban azt mondták, hogy a fővinyót nem ajánlatos rack-be tenni, mert nem szellőzik megfelelően és túlmelegedhet :( A másik: én még nem hallottam olyat, hogy egy oprendszer az alaplappal ne lenne kompatibilis :( Ami kompatibilitási gondot fent leírtam, az sajnos személyes tapasztalat volt, és hidd el nem egy napig volt fent, hanem tényleg több hétig próbáltam kiküszöbölni a hibát. Egyébként ami ment, az tényleg jobban ment mint ME-n. Főleg az exploleren vettem észre a külömbséget, hogy amikor még instabilabb volt a Vodafone GPRS már akkor is gyorsabb volt vele az internetelérés, mint most a már teljesen kiépített rendszeren a WinME-n keresztül. Tehát csak az volt vele a gondom, hogy tényleg nem indította el szinte egyik újságmellékletet sem, főleg a DVD-seket, és ezáltal játszani egy-két progit leszámítva, szinte semmivel nem tudtam :( Meglehet azt csinálni, hogy XP-vel felülírom a ME-t, de minden más dokumentum, ami eddig a gépen van megmarad?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#50) phoenixke válasza klepto (#49) üzenetére


phoenixke
tag

huuuuuuuuuuuuu
'': szóval azért nem tudom elvinni a vinyómat méshoz, hogy kiírja róla az anyagot, mert nem rack-ben van. A boltban azt mondták, hogy a fővinyót nem ajánlatos rack-be tenni, mert nem szellőzik megfelelően és túlmelegedhet '' - nem kommentalom mert nagyon durva :DD (ne vedd sertesnek)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Van élet a win xp után? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.