Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb to serial converter cable (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) drpele


drpele
senior tag

Üdvözletem!
A címben szereplő átalakítóról szeretnék megtudni egyetlen dolgot, mégpedig:
ha ezzel a converterrel dugok rá egy soros eszközt az usb portra akkor az átvitel sebessége marad-e az usb-é és nem-e csökken le a soros port sebességére?
(Konkrétan egy soros pda bölcsőt szeretnék usb porton használni)

Előre is köszönöm a segítséget!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#3) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ez milyen átalakító lenne? Én még ilyenről nem hallottam (lehet azért, mert kinn lakok a fenében).

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) drpele válasza Kalandor (#2) üzenetére


drpele
senior tag

viszont a pda ki tudja használni az usb sebességét, szal egyedüli korlát a bölcsőn lévő soros kábel-csatlakozó (nem hiszem, hogy egy ''madzag''-on múlna, hogy milyen gyorsan mennek rajta az adatok, szvsz csak a csatlakozón)...
így lényegesen olcsóbb lenne, mintha vennék egy usb-s bölcsőt...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#5) drpele válasza Bazsesz (#3) üzenetére


drpele
senior tag

[L]http://www.compusa.com/products/product_info.asp?product_code=50177640&pfp=BROWSE[/L]
Hasonló cucc kapható a speedshop-ban 4e-huf-ért

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Befosok!!! Már elnézést a kifejezésért! Milyen fejlett lett a világ! :))

Állati.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Elvileg a soros átvitel sebessége korlátoz be, de igazából nem ez a baj. Vizsgáltunk már néhány USB/COM átalakítót, és a többség burst-ösen dolgozik (vár a driver, és igyekszik 16, 64 vagy akárhány byte-ot egyszerre átnyomni az USB-n). Azaz ha a soros végén visszadugom magába (azaz amit adok, az rögtön bejön a bemenetre), akkor jól mérhető, hogy számottevő késleltetés van az írás és az olvasás között. És ez az, ami miatt nagysebességű soros átvitelre nem mindig ideális. (Persze egy egeret vagy ilyesmit teljesen jól elbír.)

A tej élet, erő, egészség.

(#8) tr00p3r


tr00p3r
őstag

létezik és nekem van is. nem volt olcsó és nem érte meg. akár el is adhatom ha kell valakinek. nekem spec. fordítva kellett volna serial2usb, hogy a régi a Logitech kormányom akartam használni W2K-n! de ne ment.

(#9) joghurt válasza tr00p3r (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Azért ''visszafelé'' egyáltalán nem olyan triviális a dolog, ugyanis a sima soros port egy buta eszköz, amin csak csordogálnak ki-be az adatbitek, az USB-n viszont protokoll van, eszközazonosítással, csomagokkal stb. (mint a hálózaton). Okos USB-ből buta soros vonalat csinálni könnyű, visszafelé viszont... :U

A tej élet, erő, egészség.

(#10) rzoli


rzoli
senior tag

Sziasztok!

Magyarországon lehet valahol ilyet kapni? A DEPO.HUn néztem de nem találtam. Ha valaki tud ilyen helyet, akkor egy pontos eszköznevet, linket adjon!

Kösz
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#11) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

A port sebessége az szabvány com (rs232).Ez beállítható a vezérlőpult alól mint a normál soros portoknál is.A buktató 1szer akkor lehet ha az eszközt használó program direktbe a szabvány io címeket használná és nemképes az oprendszer ''betüjelzésein''(com1....) keresztül elérni.Ezenkívül előfordul,hogy bizonyos eszközök a fentebb emlitett időzitési problémákkal küzdenek.

Aki ilyet keres:www.notebo*k.hu www.mi*tral.hu

Tibi

(#12) hogyishívnak? válasza rzoli (#10) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

www.aten.com
uc232a
usb to rs232 converter
Az n** boltba kapható.

Tibi

(#13) tr00p3r válasza rzoli (#10) üzenetére


tr00p3r
őstag

nekem van egy ilyenem eladó. ha érdekel keress meg emilben

(#14) rzoli


rzoli
senior tag

Kösz a segítéget, nem nekem lesz, hanem a munkahelyemen van szükség néhány ilyenre, de csak közbeszerzésben vásárolhatunk.

üdv
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb to serial converter cable (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.