Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb hub

Hozzászólások

(#1) Otis


Otis
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek! (előrejelzem, nem vagyok számítógép guru, csak sodródom az árral)
Vettem egy USB elosztót (a punditomon elég kevés USB port van), és azt tapasztalom, hogy, ha úgy indítom a gépet, hogy be van dugva a HUB, és minden ami azon keresztül csatlakozik, akkor nem indul a gép, csak a beköszönő oldalig jut (ahol a proci meg a videókártya meg még nemtom mi típusa látszik), ha pedig úgy indítom a gépet, hogy kihózom a HUB vezetékét, akkor minden ok. Ha felállt a gép, és bedugom a HUB-ot, akkor simán felismer mindent, ami a HUB-ra van dugva, és minden működik.
Ilyen a HUB-om:
XA-081
X-TENSIONS Notebook USB Hub 2.0, active, 7-Port

Köszi

O

(#2) szasza_1 válasza Otis (#1) üzenetére


szasza_1
senior tag

Csak egy ötlet: Nem lehet, hogy USB-s eszközről akar bootolni? És azért akad ott el, mert vizsgálja az eszközöket? Próbáld ki, hogy sokáig hagyod, és hogy tovább megy -e.

(#3) Otis válasza szasza_1 (#2) üzenetére


Otis
csendes tag

Kipróbáltam, 10 perc után semmi változás.
Egyébként gondoltam erre, meg is néztem a Setup-ban, elsőként CD-ről másodikként a vinyóról próbál bootolni. Még csak említést sem találtam USB-ről.

O

(#4) booy


booy
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is usb-hub os problémám van.

Nemrég vettem egy Hama márkájú 4 portos 2.0-ás hubot.

XP telepítés nélkűl felismerte.

Webkamera, kártyaolvasó tökéletesen müxik vele.

Viszont ha a bluetooth dongle-t akarom rajta keresztűl a Skype-hoz használni a gépem gyakorlatilag befagy. (ill. müxik csak a proci kb 99.9999999999....%-on pörög és ettől még egy egérkattintás is 10 napig tart).

Találkozott már valaki hasonlóval?

Esetleg ötlet, megoldás?

Előre is kössz! :R

BAZSi

(#5) lapa


lapa
veterán

üdv. a következő a problémám. egy hama passzív usb hubon keresztül etetnék pár dolgot:

-bill
-wireless egér vevő
-kártyaolvasó

a fentiekkel nincs semmi baj. azonban balga módon marad egy szabad portom, amire egy általános célú mini usb kábelt raktam.

ezt néha arra használom, hogy a motorola telómat töjtögessem vele. ilyenkor láthatóan gyengül az egér (20 centire a vevőtől szinte használhatatlan) és gondolom a többi eszköz se örül.

a probléma oka, hogy az eszközkezelő szerint a teló elkéri mind az 500mA-t, a többi eszköz össz. 250mA fogyasztása mellett.

mivel nincs lehetőségem külön kábelt adni a telónak, az érdekelne vajon mi történik, ha pl. egy molexről adnám az usb kábelnek az 5 voltot. bár még nem mértem ki feltételezem, hogy az usb 5 voltja statikus... vélemények?

(#6) lapa válasza lapa (#5) üzenetére


lapa
veterán

upsz

(#7) golyoka


golyoka
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék,

A minap vettem 1 aktív USB Hub-ot, rádugtam gépre, semmi gond, bedugtam rá mp3 lejátszóm és kiírta nincs elég tápfeszültség hogy táplálja, de mivel aktív fogtam és bekötöttem rá a tápfeszültséget, de így is ugyanaz az üzenet. Később észrevettem hogy a számítógépem elején folyamatosan világít a led. Próbaképp kikapcsoltam a tápegységem és kihúztam tápkábelt, de alaplap és a power led továbbra is égett, ameddig nem huztam ki usb hubot a gépről.

mi lehet a baj? Hibás az eszköz?

Választ előre is köszönöm

A jövő végleges, a mult, pedig fikció

(#8) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

USB-s topikok közül ez volt a legfrisebb igy ide irom a problémámat.
Vettem egy Kőnig CMP-USB2HUB22 tipusu 2.0-ás 4 portos USB HUB-ot
[link]
egy Acer Aspire 1310-es notihoz [link] mert kevések bizonyul a 2db 2.0-ás port.
Egy Samsung USB-s optikai egér és egy Genius multimédiás bill lennének rákötve, a maradék szabad helyere meg pendrive és mp3 lejátszó lennének dugdosva, mivel a notinak csak a hátulján vannak a csatlakozók ez amugy is elég macerés, ezért is jönne jól a hub ha jól működne.
A probléma: ha az egér és a bill a HUBra vannak bekötve a gép bekapcsolásakor a win indulása után nem megy sem a bill sem az egér, ( igaz az egérrel sima usb porton is jelentkezik ( másik logitech optical egérrel is csinálja, többek között ez volt a másik oka hogy megvettem a HUB ot ), ez megoldható a hub kihuzgálásával, ez a kisebbik probléma, a másik gond, hogy ha a hubon keresztűl megy az egér és a bill, win xp sp2 ( minden frissités fent ) alatt akadozik az egér és a bill is. Elöször a HUBra gyanakodta, de a biosban nem akadozik a bill, xp csökkentett módban szintén nincs gond sem az egérrel sem a bill-el, és ráadásul kubuntu live cd-ve bootolva is gond nélkül működik, ( a pendrive-ról másolva hozza az elvárható 30-35MB/s-t, és a hang is működik ). Másik notival még nem tudtam kipróbálni, asztali gépen holnap teszek pár kisérletet, de több mint valószinű, hogy nem a HUB a bűnös, vagy kompatibilitási probléma, vagy az xp-vel valami nem teljesen komplett. IRQ ütközést nem láttam, próbaképp letiltogattam a nem hazsnált dolgokat, hangkártya, nyomtató port de a helyzet változatlan. A win ujratelepítést a legutoljára hagynám, de megpróbálok kölcsön vinyóra egy wint telepteni, egy próbát megér, de az leghamarabb jövőhéten.
Találkozott e már hasonló jelenséggel valaki, ha igen mi volt a megoldás?
előre is köszi

Üdv: Bari

(#9) rlazol válasza Bari (#8) üzenetére


rlazol
addikt

nem találkoztam és nem is használok laptopot, de egy kósza 5letem van: az USB-s eszközök általában a portról veszik az elektromos energiát is, amit esetleg a HUB nem tud megfelelően továbbítani.
Pendrive és mp3 lejátszó működik alóla? Ha igen, akkor tuti ez a gond. Mellesleg az azonnali kérdésekben érdemes lehet még egy próbát tenned...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#10) didyman


didyman
őstag

Az USB hub, ha nincs tápellátása, simán összeköti a tápvonalakat, ez ebben az esetben csak egér és billentyűzet részéről elég kell legyen, a pendrive már húzósabb, ha dolgozik. Namost ilyen probléma gyakori, hubon keresztül nagyon sok eszköz képtelen normálisan beszélni az illesztőprogramjához és hülyeségeket csinál, nagyot későik, stb. ilyenkor nem nagyon van megoldás, esetleg másik USB hub, de HID eszköz jobb közvetlenül a géphez kötve, hubról nem szabad nagyobb áramigényű cuccokat járatni, vagy olyanokat amelyek folyamatosan nagy adatforgalmat bonyolítanak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11) Bari válasza rlazol (#9) üzenetére


Bari
Modder

Sziasztok

Egyelőre csak a bill-t meg az egeret próbáltam HUB-on keresztúl, a HUB-nak van saját tápja, igy szerintem sem a pendriver sem a mp3 lejátszó nem szabadna gondot okozzon, közben kirpóbáltam másik notin ( melóhelyemen ) és egy asztali gépen, ott nem volt ilyen jellegü problémám sem az egérrel sem a bill-el, akadás nélkül tudtam egész nap használni, valószinü maga a noti USB kezelése gázos, jövőhétre lesz kölcsön notivinyóm, azon megnézek egy friss WIN-t nem e valami driver vagy segédprogi kavar be. Az az érdekes hogy xp csökkentet mdban és linux alatt nem jelentkezik ez a probléma.

Üdv: Bari

(#12) Bari válasza Bari (#11) üzenetére


Bari
Modder

Sziasztok

Megvolt a notin a win telepítés, hát nem oldotta meg az USB HUB problémát, teljesen szűz XP-vel is csinálja hogy megakad a bill és az egér, de telepítés közben ugyanugy nem jelentkezik. Annyi előnye lett a tesztnek, hogy véletlenül megcserélve dugtam visza a bill-t és az egeret a noti hátuljába, igy már bekapcsoláskor nem hal le az egér hanem használható marad. Sajnos a HUB-nál tökmindegy volt melyik portba dugtam a 2 közül ugyanugy nem ment csak ha kihúztam a win betöltődése után, és az akadozásra sem jelentett gyógyirt. A HUB igy sem lett felesleges, egy másik géphez felhasználtam, oda is volt tervezve egy HUB, ott teljesen jól működik. A környezetemben van még 2 féle HUB majd azokat kölcsönkérem és letesztelem. Sajnos úgy néz ki belefutottam egy kompatibilitási problémába :(

Üdv: Bari

(#13) Homer


Homer
tag

Sziasztok!
Valaki hozzáértőt szeretnék megkérdezni! USB-s gondjaim lennének! Adott egy USB-s MosChip 7703-as infra port. Drivermax szerint a legújabb driver van telepítve hozzá, mégis a géphez csatlakoztatásakor megjelelenik egy felbukkanó ablak, hogy hiba történt a csatlakoztatáskor. :F Az eszközkezelőben van egy felkiáltójel a név előtt és a szöveg: "Hibakód: 10, Az eszköz nem indítható!" Miért nem???? Mi lehet a gond vele? A többi USB-s eszközöm mind működik, és próbáltam már másik gépen is, ott egyből ment! Próbáltam már Windows Home-on és Vistán is, úgy tűnik, hogy csak a magyar Windows XP Pro-n nem akar menni. :W Arra gondolok hogy csak valami beállítással lehet gond. Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!

(#14) Homer válasza Homer (#13) üzenetére


Homer
tag

UP!

Senki? Egy kósza ötlet sincs? :O

(#15) Homer válasza Homer (#13) üzenetére


Homer
tag

Emberek! Sikerült megoldani a dolgot! :D Beírom ide hátha segítek vele valakinek mert az utóbbi időben ketten is megkerestek, hogy sikerüt-e már megoldani azóta.
A lényeg, hogy rossz eszköznek ismeri fel alapból a Windows. Valójában nem 7703-as driver kell hozzá, hanem 7784-es! Itt van hozzá egy link, ahonnan le tudja szedni mindenki:

[Driver]

Remélem sikerül mindenkinek! Nem lesz benne telepítő. Ha leszedtétek, akkor ki kell tömöríteni valahová, aztán manuálisan kell drivert frissíteni az eszközkezelőben. Telepítés közben kiír majd egy hibaüzenetet, hogy nincs aláírva a Microsoft által, de ha továbbot nyomtok akkor minden gond nélkül megy majd vele!

[ Szerkesztve ]

(#16) rii


rii
nagyúr

aktív USB HUB-ot vennék

tudtok ajánlani valami jót?

mondjuk egy 4-est :)

ha egyszerre több USB eszköz akar kommunikálni a számítógéppel, akkor azok az egy USB sávszáélességen osztoznak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17) Alex91 válasza rii (#16) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem ilyenbol van 2 db: Belkin Hi-Speed USB 2.0 7-Port Hub

Igaz, nem olcso, de legalabb latszik rajta, hogy kicsit minosegibb cucc.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18) rii válasza Alex91 (#17) üzenetére


rii
nagyúr

pont ezt ajánlották a beszeljukmac-en is valahol láttam, de erre nem is mertem gondolni, mert nemtom lehet-e MO-n kapni :)

lehet?

vagy küldföldiából rendelted meg? :)

lehet :)

nagyon köszi!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19) Alex91 válasza rii (#18) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Nekem innen van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Több portal rendelkező USB HUB -ot AC táppal hol lehet kapni aránylag olcsón? Itt egy 7 portos 6100 Ft -ért. Olyan 20-30 portos lenne egybe a legjobb, mert arhíválni szeretnék vele pendrive -okkal. Köszi.

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok van vmi megoldas az usb savszelesseg elfogyasara?

(#22) coqito


coqito
tag

Sziasztok!

Usb HUB-ra lenne szükségem. Lehetőleg aktívra. Milyen típust ajánlotok?

Előre is köszi a segítséget:DD

(#23) Alex91 válasza coqito (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Belkin USB 2.0 7-Port Plus Hub fehér

Ugyanaz, PC szinben :), kicsit dragabban: Belkin USB 2.0 7-Port Hub

Nekem ketto is van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) coqito válasza Alex91 (#23) üzenetére


coqito
tag

Anyaga jó minőségű?

(#25) Alex91 válasza coqito (#24) üzenetére


Alex91
félisten

Premium :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26) coqito válasza Alex91 (#25) üzenetére


coqito
tag

Rendben, akkor körbenézek hol lehet beszerezni a környékemen. Köszi az infókat!

(#27) Sharks


Sharks
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy usb hub-ot, ami tényleg ugyanúgy képes az adatátvitelre, mint ha közvetlen pc-re kötném az eszközöket. A fő kritérium még ezen kívül, hogy legyen kapcsolható és ha van benne túlfeszültségvédelem (bár az elosztón is van, tehát ez kevésbé fontos, csak) jó lenne. Tudtok ajánlani ilyet?

Köszi előre is!

(#28) pooli73


pooli73
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértőt keresnék. :) A kérdésem az lenne, hogy a HUB- ra dugott eszközök egymással átjárhatóak-e? Ha rádugok külső HDD- t és mondjuk egy médialejátszó USB portját, akkor az tud majd lejátszani a winyóról? Ezen felül pl. a router USB portját is rádugnám, hogy a hálózatban is kezelni lehessen a winyót.

Köszi!
pooli

(#29) Jason Hix


Jason Hix
csendes tag

Nemrég vettem egy 7 portos USB HUBot.
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=15140
A lényeg hogy ez ügye aktív.
És az a problémám hogy nem érzékeli a külső winchesteremet
Hiába van tápon az USB HUB nem érzékeli
winchester: RATED: +5V, 0,85A
az USB HUB táp output: 5V, 2A

Mi lehet a gond?

(#30) saeed8


saeed8
csendes tag

Sziasztok. Először is jelezném nem vagyok egy guru, így hát elnézést ha ostoba kérdést teszek fel. Van egy lg lcd tv-m, amelyen csak egy usb port található. Filmnézéshez használom pendrive-ról. A kérdésem az lenne, ha én veszek egy usb elosztót létezik az, hogy 2 akár 4 pendrive-ot is beledugok az elosztóba és a tv-m ezt kezelni fogja? Ha esetleg igen a válasz akkor van valami amit tudnom kell vásárlásnál? Úgy értem, hogy mindegy milyet veszek vagy oda kell figyelnem valamire.
Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb hub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.