Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb hub

Hozzászólások

(#8) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

USB-s topikok közül ez volt a legfrisebb igy ide irom a problémámat.
Vettem egy Kőnig CMP-USB2HUB22 tipusu 2.0-ás 4 portos USB HUB-ot
[link]
egy Acer Aspire 1310-es notihoz [link] mert kevések bizonyul a 2db 2.0-ás port.
Egy Samsung USB-s optikai egér és egy Genius multimédiás bill lennének rákötve, a maradék szabad helyere meg pendrive és mp3 lejátszó lennének dugdosva, mivel a notinak csak a hátulján vannak a csatlakozók ez amugy is elég macerés, ezért is jönne jól a hub ha jól működne.
A probléma: ha az egér és a bill a HUBra vannak bekötve a gép bekapcsolásakor a win indulása után nem megy sem a bill sem az egér, ( igaz az egérrel sima usb porton is jelentkezik ( másik logitech optical egérrel is csinálja, többek között ez volt a másik oka hogy megvettem a HUB ot ), ez megoldható a hub kihuzgálásával, ez a kisebbik probléma, a másik gond, hogy ha a hubon keresztűl megy az egér és a bill, win xp sp2 ( minden frissités fent ) alatt akadozik az egér és a bill is. Elöször a HUBra gyanakodta, de a biosban nem akadozik a bill, xp csökkentett módban szintén nincs gond sem az egérrel sem a bill-el, és ráadásul kubuntu live cd-ve bootolva is gond nélkül működik, ( a pendrive-ról másolva hozza az elvárható 30-35MB/s-t, és a hang is működik ). Másik notival még nem tudtam kipróbálni, asztali gépen holnap teszek pár kisérletet, de több mint valószinű, hogy nem a HUB a bűnös, vagy kompatibilitási probléma, vagy az xp-vel valami nem teljesen komplett. IRQ ütközést nem láttam, próbaképp letiltogattam a nem hazsnált dolgokat, hangkártya, nyomtató port de a helyzet változatlan. A win ujratelepítést a legutoljára hagynám, de megpróbálok kölcsön vinyóra egy wint telepteni, egy próbát megér, de az leghamarabb jövőhéten.
Találkozott e már hasonló jelenséggel valaki, ha igen mi volt a megoldás?
előre is köszi

Üdv: Bari

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb hub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.