Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-s rack + hdd help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Flashy válasza Joooe (#49) üzenetére


Flashy
veterán

de azt mondanák hogy igen, egy 35ezer forintos rackben levő ide illesztőé meghaladja, ezé nem.

(#52) Joooe válasza Flashy (#51) üzenetére


Joooe
tag

Igazából nem értelek... vegyük elő a jó öreg autós példálózást... :D Tegyük fel van egy kocsim, aminek mondjuk 95-ös benzin az ideális. Beállok a kúthoz, tankolok 95-öst, de a csőböl csak 91 -es jön. Aztán ez így jó, ne panaszkodjak hogy épphogy megy a kocsi örüljek hogy egyáltalán jár a motor. Meg külön ben is, ha jó benzint akarok akkor miért nem a hiper-szuper-tempó-vípávör 99+ anyagból tankolok? elég furán hangzik...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#53) Flashy válasza Joooe (#52) üzenetére


Flashy
veterán

ha jobban akarunk hasonlítani az usb-hez akkor ez úgy van hogy a benzinkúthoz kiraknak vastag csöveket és kiírják hogy lehetővé tesz akár 10liter/másodperces töltést is. bemész tankolni, de a legolcsóbb 95öst tankolod, ami tetülassan csordogál. szólsz, elmagyarázzák hogy a 95ös töltőfeje csak 1litert tud átnyomni, a 99es kútja tudja csak kihasználni a 10litert. nem hazudtak, mert a cső átvisz 10 litert. ez a marketing...
lemérem az usb-s rackben levő 4G-s vinyót HD Tach-kal mennyit mond:
average read: 12M, burst: 14M

[Szerkesztve]

(#54) Joooe válasza Flashy (#53) üzenetére


Joooe
tag

Nem igazán stimmel az analógiád szerintem. A csövet megfeleltethetjük mondjuk az usb kábelnek amit adtak, a töltőfejet meg a rack elektronikájának. a leírásban nem az szerepel hogy adnak hozzá egy usb2-es kábelt, hanem hogy a cucc usb2 szabványnak megfelel. Ezek szerint a benzinkút nál az van kiírva: ''nálunk minden üzemanyagot 10 liter/s sebességel tankolhat'' apró betűvel: ''ha autója ezt támogatja''
Meg egyébként se stimmel a dolog mert a benzinkútnál az elsődleges szolgáltatás a benzin megvásárlása, és nem azért fizetsz hogy milyen gyorsan jön ki a csövön. (szerintem :) )

De örülök hogy valaki olyan érvekkel jön hogy fel tudok készülni mit fognak mondani. Abba ne hagyd :))

mod: nálam is hasonló értékeket mér a sandra

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#55) Flashy válasza Joooe (#54) üzenetére


Flashy
veterán

hm. a termék megfelel az usb 2.0 specifikációnak, ami 480Mbit/sec átvitelt tesz lehetővé. na erre mit lépsz? :) csak mert nagyjából ez van ráírva. az a baj hogy bármit kimagyaráznak...

(#56) Joooe válasza Flashy (#55) üzenetére


Joooe
tag

Tényleg nem értem!
''High speed data transfer rate up to 480 Mbps''
Ez rá van írva. Meg a gyártó honlapján is olvasható.
A termék képes 480 Mbps (=60 Mbyte/sec) adatátviteli sebességet produkálni. Ez az állítás.Tény hogy ezt meg se közelíti. Nem értem mit lehet ezen kimagyarázni.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#57) erdoke válasza Joooe (#18) üzenetére


erdoke
titán

Total Commander => Beállítások=> Általános beállítások=> Másolás/Törlés

''Kompatibilitási mód megadása az alábbi maeghajtóknál'' <- Itt add meg az összes vinyód meghajtójának betűjét. Nálam megszűnt a ledobálás, a havernál felment a sebesség is.

A legjobb aláírás a héten

(#58) erdoke válasza Joooe (#56) üzenetére


erdoke
titán

Az USB 2.0 valós átviteli értéke stabilan 30-35 MB/s között van, többet ne is várj.

A legjobb aláírás a héten

(#59) erdoke válasza G@ben (#22) üzenetére


erdoke
titán

De mindegyiken Total Commanderrel másoltatok, ugye?

A legjobb aláírás a héten

(#60) G@ben válasza erdoke (#59) üzenetére


G@ben
addikt

Mindegyiken, kivéve a SZIF-es gépek, mert azokra nincs feltelepítve. De azok csak akkor dobálták le eddig, amikor épp nem másoltam semmit. Mondjuk nem is mentek ott nagy anyagokat, legfeljebb mailben érkezett baromságokat, szóval nagyrészt csak rajta lóg. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#61) Joooe válasza erdoke (#58) üzenetére


Joooe
tag

ok. annyi nekem elég lenne.
amúgy kösz a tippet, ezzel a totalcommander beállítással már eléri 12 MB/s sebességet amit a sandra is mért, de az még mindig kevés

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#62) God Vazzeg válasza erdoke (#57) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Hú bazz köszi a TC beállításokat! Az usb swaprack 27k átlaggal másol! :Y
Ja és felvettem a betűjeleket az azonos meghajtókhoz is.. :U
Fajin :D

(#63) Loha válasza Flashy (#8) üzenetére


Loha
veterán

VIA chipsetnél SZVSZ a kébel okozza...
VIA chipsettel nekem is ugyan ez van, ideiglenesen megoldódik, ha kikapcsolod az USB2.0-át, de egy árnyékolt kábellel (van rajt 1 vagy 2 nagy durung :) ) már nem fog jelentkezni valószínüleg...

(#64) Joooe válasza Loha (#63) üzenetére


Joooe
tag

Az én kábelemen nincs durung, de a leírás szerint 2.0-ás.

mod: bár a gyártó oldalán a tartozékokat is mutató képen durungos kábel van...


[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#65) Loha válasza Joooe (#64) üzenetére


Loha
veterán

Nekem van 2 durongnélküli kábelem, az NF2-es lapomon gond nélkül megy...

Öcsém KT880-as lapján a másolás felénél mindig leáll...

Havertól kölcsönkértem a fényképezőgépe durungos kábelét, és azzal minden szép és jó...

(#66) Flashy válasza Loha (#63) üzenetére


Flashy
veterán

de ez olyan érdekes hogy csak felfele másoláskor. ha lefele azt még meg tudnám érteni, hogy mittomén olvasás mindig gyorsabb és azt nem bírja el valami gagyi kábel vagy vezérlő. végülis általában lefele olvasok a vincseszterről. de kösz a tippet, majd kipróbálom!

(#67) erdoke válasza Flashy (#66) üzenetére


erdoke
titán

Ööö, Total Commanderrel másolsz? Nálam már megoldódott a probléma, ahogy pár órája írtam is... ;)

A legjobb aláírás a héten

(#68) Flashy válasza erdoke (#67) üzenetére


Flashy
veterán

másoltam egy próbát, most nem akadt le. a sebessége nem változott, 10M körül van mindegyik irányba (régi vinyó). remélem jó lesz így.

(#69) LukE


LukE
veterán

na hat ez vicces. Szilveszteri buliba elvittem a korabban mar emlegetett 2.5''-os noti vinyat, es NF7-es lappal baszakodott(winamo lejatszas kozben akadozott a hang). Ez mar csak azert vicces, mert mashol szinten NF7-tel ment gond nelkul, meg a kabel is ugyan az volt. Itthon persze gond nelkul tobbfele kabellel is kiprobaltam. A franc se erti...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#70) CSUKEC válasza erdoke (#67) üzenetére


CSUKEC
csendes tag

Még tesztelhetnéd dolgot! Sokkal jobb, de nem az igazi, többek között a töredezettség mentesítést sem bírja, néha leáll az írás és a törlés is.Vagy csak nálam.A ferrit gyűrűket is próbáltam. Gondoltam lehet benne valami,mert a fényképező géphez is adtak külön ilyen ''gombocot''. Nekem nf3-al(MSI K8N NEO2 54-G) csinálja már gondoltam veszek viat.Halkan jegyzem meg az intel 875 (Abit IC7 ) nem csinálta.

(#71) erdoke válasza CSUKEC (#70) üzenetére


erdoke
titán

Állítgattam valamit BIOS-ban is, de szerintem nem az volt. Illetve a lemezt a WInXP-nek hordozhatóságra opimalizáltam sebesség helyett. Levettem róla a System Restore-t is (rendszer helyreállítás magyarul?).
Nálam nem dobálja már le, megy a defrag is. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#72) csapisc


csapisc
csendes tag

Hi all!

Mivel most linuxrol irok,amihez szinte fingom nincs, ezert most ekezet nelkuli minden.
Nekem is van usb-s rack-em, amihez egy 30gb-s maxtor vinyot hasznalok, de semmi gond vele csak meg kell talalnom mindig a megfelello portot. PL: tesom gepen(msi kt4 ultra alaplap) van vagy 5 usb port, elmeletben mindegyik 2.0-as ,de csak a bill+eger ps2-es bemenete alatti usb portok ismerik fel. Nekem egy osregi alaplapom van, max a 266mhz-s ramot tudja csak kezelni. Annyira jo az egesz, hogy elmeletbe usb2.0-as a ket port ami van a gepben, de egyik sem tudja normalisan kezelni,csak lassukent(socket A-s alaplap). Az egerem usb-s, amihez usb2.0 kell azt az egyik port kezeli a masik fel sem ismeri..
A lenyeg keressetek megfelelo usb portot, nezzetek vegig az osszeset+tanulmanyozzatok az alaplap kiskonyvet, sok hasznos infot rejt, neha.
Meg egy tanacs probaljatok ki masnal is, mas eszkozzel is(pendrive...). Sok sikert.
Ja tesom gepen az alaplap telepito cd-je+sima xp se tudta feltenni az usb-t, de a rack-hez kapott cd igen. Most sp2 van, de ezzel meg nem probaltam. Nezzetek meg hogy rendesen telepitve van-e az usb port vagy sem, SP2-nel asszem telepiti maga az XP.
Sok szerencset mindenkinek,

(#73) Joooe válasza csapisc (#72) üzenetére


Joooe
tag

Hi!

Neked pontosan milyen gyártmányú/típusú cuccod van? És megy normális sebességgel? Én akármivel mérem nem megy 12,5 MB/s fölé.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#74) God Vazzeg válasza Joooe (#73) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha ez segít, nekem egy vipower swaprackben van egy 80gb maxtor, a vele adott kábellel asus k8n lappal 25k körül másolok, TC szerint, és tényleg gyors. Igaz ennek a racknek az ára is fajin...

[Szerkesztve]

(#75) csapisc válasza Joooe (#73) üzenetére


csapisc
csendes tag

Dtk usb 2.0 ide enclosure 5.25''
Asszem 9500 Ft-ért vettem.Usb kábel+táp+telepítő cd+egy angol használati utasítás amivel nem mentem semmire.
Adatatvitel: 20-25 MB/s átlagban, de volt 27-30 is, 10-15 is. Nekem eddig nem lehet rá panaszom.Total Commander 6.03a-val mérve.
a vinyo 30gb-s 7200rpm-s maxtor.
Haveroknál sincs vele gond suliban is nagyon gut, kóterben is, nekem nagyon jól nyugszik eddig.


[Szerkesztve]

(#76) erdoke válasza God Vazzeg (#74) üzenetére


erdoke
titán

Nálam a 2,5'' 5400 rpm-es Hitachi 30 MB/s-mal tol USB-n. ;)
A keret ára 4-5e Ft.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#77) Joooe


Joooe
tag

Akkor jó, mégse én vagyok hülye :)

Tegnap visszavittem a mistralba. Mondom hogy mi a problémám szeretném ha ott helyben kipróbálnánk, mert ugye nem vagyok biztos benne hogy ez a hibás és az alaplapon+szoftveresen minden tökéletes, de azért mégis erre gyanakszom. Hosszas kínlódás után (''nincs usb2-es gépünk most''), meg alig hallható mormogások közepette (''nem is annyira rossz az a 12 Mb/s'') - miután arról is meggyőztem őket, hogy tényleg tudom mi a különbség megabájt és megabit között, meg az usb1 és usb2 között - valahogy csak sikerül találni egy gépet amin ki lehetett próbálni. Vagyis igazából kipróbálni nem, mert egy nagyobb fájlt nem tudtak előkeríteni, windows mappát próbálták sok töredezett apró fájllal másolgatni, de még a 12 megát is csak ritkán érte el a sebesség. Én is elismertem hogy ez nem mérés, mondom hogy ne kínlódjunk máá, futassanak le rajta egy teszt progit. ''nincs olyan tesztprogink ami usb-t tud...'' :Y :C Értetlen fejemet látva persze magyarázni kezdte hogy csak dos-os vinyótesztelőjük van és az nem ismer usb-t. Kérdezem, hogy miért olyan nehéz windowsban letesztelni egy fájlrendszert. Hááát nekik olyan programjuk nincsen, de nagylelkűen felajánlották, hogy hagyjam ott, majd felküldik pestre(!!!), mert (figyelem!) ott van olyan program amivel ezt le lehet tesztelni :D És az egész csak pár hétig fog tartani. (tipikus elriasztó mennyémáapicsábanereklamáj duma?) Itt már nagyon elbizonytalanodtam abban hogy hova is kerültem, félve tekintettem le a pultra ragasztott papírra, az állt rajta hatalmas beűkkel: ''SZERVÍZ''. Akkor mégse nyaraló oviscsoport, akkor nem értem :)) Lehet hogy a család 20 éves fiat ritmójának váltóproblémáival kellett volna hozzájuk fordulnom? vagy miylen szervíz? Na mind1, akkor egyelőre feladtam, gondoltam úgyis jövök vissza nem soká és akkor majd hozok progit is a teszteléshez. (Volt náluk egy folyamatban lévő videokari garancia ügyem, ami lassan várható volt hogy megérkezik az új. Egyébként azt gond nélkül cserélték, már az új videokarim van :) ) Szóval amikor mentem vissza immár tesztelőprogikkal felfegyverkezve, már nem voltak hajlandók helyben tesztelni, de hagyjam ott a cuccot majd letesztelik délután és felhívnak. Ok. (Ez tegnap volt. Még nem hívtak)
Ja és hülye voltam mert akkor nem olvastam el a papírt amit adtak róla. Az áll rajta hogy kell perkálnom kell egy ezrest ha jónak találják. Meg a terméknek csak ennyit írtak hogy 1db rack + 1 db hdd. Típus, szériaszám ilyenek nem :( Mind1 csak remélhetem ezzel nem vágnak át.

A lényeg, hogy én úgy képzeltem, hogy bemegyek és az 5 perces tesztelés nem fog sokáig tartani... bedug, lemér, kihúz és akkor ha ott a szemem előtt jól működött volna akkor most már az alaplapom miatt reklamálnék valahol máshol :), ha meg ott se ment volna akkor kértem volna a megfelelő garanciális ügyintézést, ahogy az minden normális helyen szokás... de a mistral az mistral... :U

most várok... nagyon kíváncsi vagyok mit fognak ügyeskedni

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#78) McImi válasza erdoke (#76) üzenetére


McImi
csendes tag

Nálam viszont 2,5'' 5400-as samsung csak 12.5 MB/s - egy előző hozzászólóhoz hasonlóan - mi lehet a különbség???

(#79) God Vazzeg válasza Joooe (#77) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kméti Mustárban voltál? Mer akkó szólok a Gyurinak bazz! :D

(#80) Joooe válasza God Vazzeg (#79) üzenetére


Joooe
tag

Ja, Kecskemét :)
Ki az a Gyuri? :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#81) McImi válasza erdoke (#76) üzenetére


McImi
csendes tag

Neked zavarszűrős usb kábeled van ?

(#82) TheVeryGuest válasza Joooe (#77) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem jónak fogják találni. Mert ugye az adat átmegy, még ha lassan is.
Az hogy miért lassú meg rá lehet fogni a HDD-re, a vezetékre, a vezérlőkre, akármire. A 480MBps az elméleti maximum, ebből elmegy elég sok menedzsmentre meg más rendszerszintű szarságokra, ahogy már írták, a maradékon meg megosztoznak a rádugott cumók.
Olyat is láttam már, hogy egy HDD rackben egyszerűen nem volt hajlandó menni, csak gusztustalan lassan (Seagate Barracuda IV): 1.5Mb/sec, pedig mindegyikben 80 eres kábel volt. Nekem most egy jó régi WD450AA (45GB, 5400rpm, 2MB cache) van ugyanilyen rackben (vagyis a CP 3.5'' USB2/FireWire kombója), elég változatos eredményeket produkál a Total Comander-ben másoláskor. Olvasáskor 10-23Mb/sec, íráskor viszont képes 4-17Mb/sec között ingadozni. Ugyanakkor FireWire-en még nem sikerült írni rá, mert mindig beáll a TC, a dobozon meg világít a sárga led egyfolytában.
Tesztelésként ki kellene mérni HDTach-hal, meg kipróbálni több HDD-vel is.
Nálam most itt a melóhelyen a HDTach asszondja a WD450AA-ra, hogy:
Taccess[ms] Burst[Mb/sec] Average[Mb/sec] Utilcpu[%]
15,8 32,1 22,4 27

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#83) God Vazzeg válasza Joooe (#80) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ő a szervizes. A kis vékony srác! Jó arc...

(#84) erdoke válasza McImi (#81) üzenetére


erdoke
titán

Mittomén. Amit adtak a kis házhoz.

A legjobb aláírás a héten

(#85) Joooe válasza God Vazzeg (#83) üzenetére


Joooe
tag

Jaaa :)
Biztos jó arc nekem vele bajom nincs. Föleg hogy a videokarim zokszó nélkül cserélte pedig félve vittem be a mistral hírnevét ismerve :)
Hát figy, ha tucc szólj az érdekemben, majd üldöz a hálám csak tudj elbújni :))

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#86) Joooe válasza TheVeryGuest (#82) üzenetére


Joooe
tag

Ok hogy elméleti maximum, elég nekem fele is :)
a vinyóra nem foghatják mert az is mistralos és garis :P

És ahoz hogy bármi másra ráfogják, be kell mutatni hogy náluk megfelelő sebességel működik. Ezután pedig készséggel elhiszem hogy máshol van a hiba :)

(a dobozra, a tájékoztatóra, a gyártó cég weblapjára ki van írva hogy képes 480 Mps sebességre a cucc, az ilyen állításokért pedig felelősségel tartoznak, az újabb fogyasztóvédelmi törvények szerint. De szerintem egyébként is logikus elvárás hogy ne ez fogja vissza a vinyót. Egyértelmű hogy nem vettem volna meg ha tudom hogy ilyen lassú.)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#87) McImi válasza erdoke (#84) üzenetére


McImi
csendes tag

Van a usb kábel végéhez közel kb hüvelykujjnyi hengerszerű kiszélesedés? Az enyémen nincs.

(#88) erdoke válasza McImi (#87) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az enyémen sincs. Idióta márkaneve van a keretnek, talán HotDrive. :D

A legjobb aláírás a héten

(#89) TheVeryGuest válasza Joooe (#86) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ezt nem fogja tudni neked kimérni senki pontosan. Akkor inkább kérj valami más fajta rack-et a Mistálosoktól, hátha azzal rendesen megy. Nekem van egy ADS 5.25'' Dual Drive Kit-em, ami 2xkHUF volt meg ez a CP ami 1xkHUF volt, de olyan ordas nagy különbséget még nem vettem észre a kettő között. Mondjuk az ADS cucc az olyan optikai drive méretű, és van benne hűtőventi, a CP meg egy műanyag izzasztókemence. Az nem lehet, hogy a HDD-túlmelegszik és visszavesz a lemez fordulatszámából?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#90) Joooe válasza TheVeryGuest (#89) üzenetére


Joooe
tag

Túlmelegedés nem lehet gond. A 120 gigás vinyót teljesen telemásoltam, a végén kinyitottam a házat, de teljesen normális hőmérsékletű volt, egészségesen langyos. (láttam már vinyót úgy is jól működni hogy nem bírtam megfogni... :DDD )
Ja és a sebesség elejétől fogva elég stabilan 12.5 MB/s körül volt. (hidegindításból :) )

Hogy érted az hogy nem fogja kimérni senki pontosan? Nem is kell nekem pontos mérés, csak lássam hogy kb hozza a sebességet :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#91) TheVeryGuest válasza Joooe (#90) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hát kb hozza, mert gyorsabb, mint az USB1. ;]
Próbáld ki, hogy csak olvasod róla az adatokat, nem pedig írod. Meg ugye másolásnál, az is számít, mi a másik eszköz, mert ugye a jó öreg 120MB-os Conneremnek 720KB/sec a sebessége, arra híába próbálnám másolni 60MB/sec-cel a cumót a 2x160GB Samsung RAID stripe-ról. Ezért jó a HDTach, olvasást mér nem írást, és nincs másik eszköz, ami belassíthatna, mert rögtön eldobja a beolvasott adatot.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#92) Joooe válasza TheVeryGuest (#91) üzenetére


Joooe
tag

Fentebb már írtam hogy csomóféleképpen próbáltam rámásolni, olvasni róla, különböző teszprogikkal mérni, állandó a sebessége.
Most hogy jön ide az usb1? Nem usb1-es cumót vettem :U

mod: nekem is 2x160GB Samsung RAID stripe van, amiről néha akár 100MB/s olvasást is mérek szóval nem hinném hogy attól lassú :)

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#93) Wolverine


Wolverine
félisten

Ne felejtsétek el, hogy az USB nem dedikált csatornán kapcsolódik (ha jól tudom), ergo a sávszél minden USB-s cucc között megosztva darabolódik...
Nem mellesleg az én DTK-s külső házamnál is a 10-12 MB/s az általános.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#94) Joooe válasza Wolverine (#93) üzenetére


Joooe
tag

Az lehet, de ez volt az egyetlen eszköz az usb portokon...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#95) Wolverine válasza Joooe (#94) üzenetére


Wolverine
félisten

Erre szokták asszem azt mondani, hogy az nForce2 IDE-kezelése nem a legjobb... Mondjuk én Intelen sem tapasztaltam sok különbséget, amikor próbáltam :F

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#96) Joooe válasza Wolverine (#95) üzenetére


Joooe
tag

IDE? :F Ennek mi köze az usb-hez?
Mellesleg fentebb már írták hogy dtk házzal hasít mintállat, hogy lehet akkor, hogy neked nem? Lehet hogy ez valami jellegzetes meghibásodás? De ha az is, elég fura :U

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#97) God Vazzeg válasza Joooe (#96) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Aszongyák 25k stabilan másol a racked a mustárban. Az elég?
Ha nálad nem megy, akkor a géped körül nézz szét!
Ha felküldik pestre gyakorlatilag uazt megcsinálják neked mint itt a Gyuri, csak fizethetsz érte. De te tudod.. :D

(#98) God Vazzeg válasza Joooe (#96) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jahh és mehecc érte, már kész van!

(#99) Joooe válasza God Vazzeg (#98) üzenetére


Joooe
tag

Ja nem voltam netközelben szóval csak most látom, de köszi akkor.
Majd bemegyek érte valszeg még a héten, megnézem ezt a másolást aztán bocsi :)

Akkor valaki help... mi lehet a gond? A doksi szerint elvileg az alaplap is tud 480 Mps sebességet, ha jól emlékszem garis még.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#100) God Vazzeg válasza Joooe (#99) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na mizu?

(#101) Joooe válasza God Vazzeg (#100) üzenetére


Joooe
tag

Még nem értem rá, kicsit torlódtak a vizsgák :)
Holnap bermegyek érte.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#102) Joooe válasza God Vazzeg (#100) üzenetére


Joooe
tag

Na voltam benn a cuccért. Mondtam hogy szeretném megnézni ezt a szédületes sebességet. Mondják ok, semmi gond. Mistralt ismerve gondolom senkit nem ér váratlanul, hogy a szemem előtt már megint csak 12.5 Mb/s volt a max (hd_speed -del mérve). Kivettük a rackből a vinyót, közvetlen ide-n 60 MB/s hasított. ''Gyuri'' hátra ment telefonálni, mondott ott valami olyanokat a túloldalra, hogy ''igen, de a 12 mega az tényleg kevés'', meg ilyenek. Aztán visszajött és onnantól kezdve szerinte normális és törvényszerű dolog a 12 mega, ''ennyit tud az usb''. Persze megint felajánlotta hogy felküldi a pesti szervízbe, ahol ugyanezt el fogják mondani.
Ja és azért a felvetésemért, hogy nézzük meg egy más típusú rackben hogy mennyit tud az usb nem lelkesedett, vajon miért? :U
Egyelőre átvettem a cuccot, mondtam hogy majd még jelentkezem :((

Megyek a fogyasztovedelem fórumára kicsit tájékozódni, aztán majd jelentkezem :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#103) Flashy válasza Joooe (#102) üzenetére


Flashy
veterán

nem azt mondom hogy nem jogos a problémád, de a mai kisker helyzetben nem csodálkoznék ha egyik reklamációs alkalommal nem jönnél ki a boltból. ha ennél komolyabb problémával megy az ember akkor is örülhet ha élve megússza, nem hogy még ki is cseréljék vagy megjavítsák a hardvert... :)

(#104) Joooe válasza Flashy (#103) üzenetére


Joooe
tag

Én is értelek, de nagyon dűhít hogy kvázi átvertek, ha tudom hogy ilyen lassú biztos nem vettem volna meg.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#105) Flashy válasza Joooe (#104) üzenetére


Flashy
veterán

attól hogy én (meg talán még jópáran rajtam kívül) nem vittem (volna) vissza ilyen indokkal az usb-s házat attól még neked drukkolunk!

(#106) God Vazzeg válasza Joooe (#104) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Milyen cucc ez? Pontos típust tudsz írni?
Külső tápos v nem kell neki táp?
Beépíthető?

(Györgyöt majd jól fenékbe billentem.. :D)

(#107) Joooe válasza God Vazzeg (#106) üzenetére


Joooe
tag

Róla van szó:
CP-U2I-3A Bővebben: link

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#108) Joooe válasza erdoke (#58) üzenetére


Joooe
tag

''Az USB 2.0 valós átviteli értéke stabilan 30-35 MB/s között van, többet ne is várj.''

Ezt mire alapozod amúgy? Az usb specifikáció szerint a ''certified hi-speed usb'' logóval ellátott eszközöknek képesnek kell lennie a szabványban előírt 480 Mbps sebességet teljesíteni, legfeljebb +-0.05% eltéréssel. Az más kérdés hogy az usb felületet kiszolgáló háttértároló vagy egyéb eszköz nem tud annyit.

(Esetemben persze nem ez a lényeg, itt az igész ide-usb átalakító eszköz sebessége volt megadva.
Mellesleg nem adtam még fel, csak hát közbeszólt a vizsgaidőszak :) )

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#109) Joooe


Joooe
tag

USB-IF USB 2.0 Electrical Test Specification (pdf) Bővebben: link
Teljes specifikáció(zip, 9M) Bővebben: link

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#110) darius


darius
tag

Kissé bosszús vagyok :((
Vettem ma egy külső mobil racket, bele a wincsit, de az xp nem ismeri fel.
A telepítés során hiba lépett fel, azt annyi. (xp sp2, samsung 160Gb)
Arra menet közben rájöttem, hogy ez a Vipower rack csak masterként kezeli, de többre nem jutottam.
Az usb port szerintem rendesen telepítve van, pendrive, kártyaolvasó klasszul megy.
Ha valakinek van ötlete, várom, nem szeretnék a kiskerrel megvívni.

(#111) darius válasza darius (#110) üzenetére


darius
tag

Na, megoldottam.
A hiba ott volt, hogy előbb raktam fel a 4.24-es Nforce alaplapi telepítő csomagot, és utána az SP2-őt. Így üzemelt ugyan az USB, de nem mégsem teljesen. A drivercsomag ismételt feltelepítése után már szerencsére vette az akadályt minden. :)

(#112) Joooe válasza darius (#111) üzenetére


Joooe
tag

Grat! :)

Milyen rack pontosan és milyen gyors?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#113) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérünk mindenkit, hogy a jobb áttekinthetőség érdekében a külső mobil rack-ekkel foglalkozó gyűjtőtopikban tegye fel a kérdését, ne nyissunk minden egyes problémának saját topikot. Ezt a topikot zártam.

5,25''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
3,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
2,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-s rack + hdd help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.