Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-s rack + hdd help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) badbundy


badbundy
csendes tag

Üdv!
Nemrég szert tettem egy USB-s külső (ADS/Pyro USB 2.0 Drive kit) keretre, valamint vettem bele egy HDD-t (160G Maxtor, 8M cache).
A problémám vele az, hogy hihetetlenül lassú a HDD kezelés.
Két gépben próbáltam: egy AMD-s (Soltek-SL75-frn2l, WinXP+SP1, NForce driver (legújabb)+rack driver), valamint egy Inteles (ez ugyan régi gép, még 2.0-s USB-t sem tud, W2k+SP2). Szerintem a 256-os pendrive-om is gyorsabb, mint ez a megoldás.
XP alatt megjelent, optimalizálás teljesítményre, és kiírja, hogy ''Nagy sebességű meghajtó van nem nagy sebességű USB-hez...''. Ez mi lehet? Alaplap tudja, op. rendszer tudja, Biosban beállítva, driverek frissítve, eszközkezelőben is minden rendben (alaplapi manual szerint).
W2k alatt sebessége ugyanaz, mint másik gépben, ezt nagyon keveslem.
Valaki tapasztalt már hasonlót, ill. XP alatt USB2.0 gondra tud megoldást? :F
Bocs, ha hosszú voltam, igyekeztem leírni mindent.
Segítséget köszi előre is.

(#2) L3zl13 válasza badbundy (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A nagysebességű cucc nem nagysebességű csatin üzenet azt jelenti, hogy USB2-es eszközt dugtál USB1.1-es csatira.
Ez pesze hogy lassú. Mivel itt a port a fő korlátozó tényező, ezért elvileg hasonló sebességűnek kéne lennie, mint a pendrive-odnak.
Az nForce-ban hova dugtad a kábelt? Az alaplapra, vagy előlapra kivezetett csatira?
Ha az utóbbi, akkor próbáld az előbbit. :))

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#3) badbundy


badbundy
csendes tag

És az USB 2.0-val mit tudok tenni?
Alaplap tudja, összes USB kivezetést néztem (előlap/hátlap...), BIOS-ban minden OK, XP-hez van service pack, driverek fent vannak, és utána írja ki ezt.

(#4) Datti


Datti
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy kis problémám, amire szeretnék megoldást találni

Pár hónappal ezelőtt szert tettem egy ilyenre:
Bővebben: link
Mobil Rack-et raktam bele, bekapcsolással semmi gond nem volt, xp azonnal elsőre felismerte, ment a másolgatás oda-vissza szépen usb2-nek megfelelő sebességgel.
Aztán egy nagyobb tételnél (pár GB) azt vettem észre, hogy pár perc után kimeredt a vinyó ledje a windows meg eldobta a meghajtót. Kikapcs, bekapcs és mehetett a másolás tovább. Ennek még nem tulajdonítottam különösebb jelentősséget, de...
Néhány napja viszont már dvdírót raktam bele, (nec2500a) és kipróbáltam (előrelátóan csak RW-vel) és így is hozta az előbb vázolt hibát...
Amit jó lenne megszűntetni.
Találkozott már valaki ilyennel?
Esetleg van valakinek valami ötlete?
Előre is köszi

.

(#5) Datti válasza Datti (#4) üzenetére


Datti
csendes tag

up

.

(#6) Zordkaszás válasza Datti (#4) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Érdekes.
Próbáltam másik USB porton / gépen is?

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#7) Datti válasza Zordkaszás (#6) üzenetére


Datti
csendes tag

Porton igen, gépen nem... ugyanaz
SP1,2 segíthet? otthon még sp nélküli xp van utólag telepített usb2 driverrel
de az usb-vel nincs más gond - penna, gyóntató, digifényképező gond nélkül működik, használható

.

(#8) Flashy


Flashy
veterán

xp integrált sp1, via-s alaplap, a hiba ugyanez. ha másolok az usb2.0-s házba tett vinyóra, random idő után megáll a másolás és eltűnik a meghajtó, betűjele is meg az eszköz is. a vinyóról lefele másolás tökéletes, felfele viszont ez van. először azt hittem, hogy nagyobb filenál csak, de nem, kihúzom, bedugom, újrafelismeri, és lehet hogy még 1M-t se másolt, megint leakad. de olyan is van, hogy végigmásolja a cd imaget gond nélkül

(#9) Datti válasza Flashy (#8) üzenetére


Datti
csendes tag

nekem a lapu nvidia-s, viszont oda-vissza másoláskor is hozta már a hibát, de csak nagy adattömegnél. egy-két cd image még nem volt gond
de ez nem is zavarna annyira
a dvd írás viszont már gáz

.

(#10) Flashy válasza Datti (#9) üzenetére


Flashy
veterán

ezekszerint a dolog nem chipsetfüggő. érdekes, nekem csak felfele másolásnál jelentkezik a dolog és néha már 10 mega után is, néha meg 500 megás fileok is átmennek. elég idegesítő.

(#11) Datti válasza Flashy (#10) üzenetére


Datti
csendes tag

10 gigával próbáltad már többször egymás után?
hátha bejön lefelé másolásnál is :D

.

(#12) Datti válasza Datti (#4) üzenetére


Datti
csendes tag

#4
valaki?

.

(#13) LukE


LukE
veterán

nemtom, STLab 2.5''-os rekkel csinlatam mar par barbar dolgot (pölö usb 1.1-en logott SP1 hianya miatt, es uyz irtam rola DVD-t, tobb mint 1 ora volt:D)
es masoltam tobb Gb-t, de semmi gond.
tuti nem csuszott le valami csatlakozo? nekem kis mozgatastol is lecsuszik...

(z<>y szájbabasyott hsyk billentzukiosytas)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) Datti válasza LukE (#13) üzenetére


Datti
csendes tag

Persze hogy tuti biztos, nincs az mozgatva eggyáltalján

.

(#15) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nálam az volt, hogy alapból ha bekapcsoltam a gépet, és be volt dugva a kábel, akkor nem is vette észre, hogy ott a rack, ki-be kellett húzni az USB csatlakozót. SP2 (illetve lehet, hogy az SP1 is elég lett volna) telepítése után már nem volt ilyen gond. Szóval a ServicePack-ok felrakása nem árthat ;)

(#16) Datti válasza Cathfaern (#15) üzenetére


Datti
csendes tag

Nekem ilyet csak a pennával csinált, de csak akkor ha penna nélkül kapcsoltam ki a gépet és utána még bekapcsolás előtt rátoltam...

.

(#17) erdoke válasza Flashy (#8) üzenetére


erdoke
titán

XP integrált SP1 + az összes lényeges(nek tűnő) frissítés + VIA-s alaplap, a hiba szintén csak felfelé másoláskor, vagy defragnál jelentkezik (intenzív írás). Win2000-es gépeken (SP4) és a haver XP-jén (SP1, SIS-es lap) nincs gond, tehát nem a vinyóval vagy a kerettel lehet a probléma.
Talán valamilyen progi, de még inkább driver vagy WinXP beállítás kavarhat be. Kellene találnunk közös pontot.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Joooe


Joooe
tag

UPUPUP

nagyon jó kérdéseket tesztek fel itt sajnos válaszok nélkül :(

Én a napokban vettem egy CP 3,5''-os USB2-es keretet meg egy Samsung SP1203N vinyót. Nálam is jelentkezik ez a kikapcsolós probléma. Másolás közben látszólag véletszerűen leválasztódik a vinyó, de hiába kapcsolóm ki/be, ha ugyanabba a portba dugom vissza nem ismeri fel újra. Nálam jelentkezett még1 gond is: tetű lassú a másolás, olyan 9000 kb/s körül van elég fixen (nem lehet a töredezettségre fogni mert tök szűz vinyó)
Ja nekem Nvidia lapom van (konkrétan asus a7n8x deluxe 2.0), XP SP2-vel, naprakész frissítésekkel.

Ötlet valaki? plíííz :F

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#19) Joooe válasza Joooe (#18) üzenetére


Joooe
tag

Ja és amikor kiakad jön egy üzenet hogy ''nem sikerült a késleltett írás''

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#20) Joooe válasza Joooe (#19) üzenetére


Joooe
tag

Ja még 1 USB-s probléma eszembe jutott, nem tudom lehet-e összefüggés:
Néha bekapcsoláskor az (usb-s) egér nem hajlandó megmozdulni amíg ki nem húzom és vissza nem dugom. Fura
:F

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#21) Joooe


Joooe
tag

up :DD (bocsi:))

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#22) G@ben


G@ben
addikt

Ilyen másolás közbeni leválás nálam is előfordult már 3 gépen is. Egyik haver P4-ese, SP1-el meg mindennel, másik haver AMD-je NF2-es lappal, SP1-el, harmadik meg a SZIF C100-ban levő gépek. Itt érdekes az, hogy be van dugva a vinyó és néha 5 percenként újra meg újra kiírja, hogy új eszközt csatlakoztattam.
Hotdrive 2,5'', Hitachi 20 GB vinyó egyébként.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23) Flashy válasza G@ben (#22) üzenetére


Flashy
veterán

ugyanaz a winchester ugyanabban az usb házban minden gépnél?

(#24) G@ben válasza Flashy (#23) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, de az én NF2-esemnél semmi hibája nincs, meg másik haver P4-énél sem.
Szerintem a C100-ban sokszor ültem már olyan gépnél, amit nem sokkal előtte hagytál ott, mivel ph egészen elöl volt a listában. Csak a véletlenen múlik, hogy nem futunk össze. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#25) Joooe válasza Joooe (#20) üzenetére


Joooe
tag

ja még 1 pár adalék :)
Ha csak úgy áll magában akkor nincs gond vele, nem válik le.
Amikor másolok rá akkor a vinyó a led tanulsága szerint nem igazán szenved, csak úgy ''írogat'' néha, tehát tuti hogy a kapcsolat hibája miatt lassú. De elég fura ez a 9000kb/s tudtommal ez nagyobb mint usb1 és jóval kevesebb mint az usb2 sebessége...
A leválás elég véletlenszerű, az előbb el sem tudtam kezdeni a másolást, most meg már 70% átment egy dvd és még mindig megy, igaz lassan...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#26) Flashy válasza G@ben (#24) üzenetére


Flashy
veterán

én tutinem, isten ments hogy én a szifre járjak, kikérem magamnak :DD
amúgy érdekes, mert vannak gépek, előre kivezetett usb-vel. nem a ház része, de nem otthoni házibarkács hanem sorozatgyártott előlap, egy cég csinálta. a dupla usb portból bizonyos gépeknél csak az egyik ismer fel minden pendriveot. valamelyik pendriveot minden ismeri, van olyan amit az előlapi portok közül csak az egyik, van olyan amit csak a rendes integrált portok ismernek fel, de semmi gyártóbeli vagy ilyesmi jellemző, kb random. szóval úgy néz ki hogy eléggé labilis a dolog ezzel az usb-vel :)
nálam itthon az usb-s ház csak ezt a felfele másolási leállást csinálja amit már írtam.

(#27) G@ben válasza Flashy (#26) üzenetére


G@ben
addikt

Hmm, akkor valaki a nevedben írogat ott. :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28) Flashy válasza G@ben (#27) üzenetére


Flashy
veterán

én még nem találkoztam olyan hozzászólással amit én írtam de nem tudok róla :D

(#29) G@ben válasza Flashy (#28) üzenetére


G@ben
addikt

Ezt a mondatod nem nagyon értem, de nem baj.
Csak abból következtetek, hogy te voltál ott, mert ami topik oldalt megjelent, abban benne voltál te is és ez több, mint véletlen. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30) Flashy válasza G@ben (#29) üzenetére


Flashy
veterán

nem találkoztam olyan hozzászólással ami az én nickemmel jelent meg de nem tudok róla hogy én írtam volna hanem valaki más írta a nickemmel.
biztos valami rajongóm volt! :)

(#31) G@ben válasza Flashy (#30) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor valakivel keverlek. :)
Témára visszatérve: miért dobálja le a cuccost az összes SZIF-es gép egy idő után? De után fel is ismeri, hogy újracsatlakoztattam, pedig hozzá se nyúlok.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#32) Flashy válasza G@ben (#31) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem vezérlő, kivezetés meg rack közül valamelyik kettő nem bírja egymást. látod érdekes problémák vannak ezekkel. nekem csak a rackre felfele másoláskor akad le, van akinek fel meg lefele is, egész más alaplap, egész más rack. szerintem ez ilyen ''ez van'' tényállás.

(#33) Joooe


Joooe
tag

Ami nagyon bosszant és a leghalványabb elképzelésem sincs hogyan lehetséges, az a mindössze 9 megás átviteli sebesség. Ezt tűnik a legkönyebben kinyomozhatónak, mert a probléma folyamatosan fennáll, nem csak úgy néha elszáll. Nincs ötletetek mi okozhatja? :F

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#34) Flashy válasza Joooe (#33) üzenetére


Flashy
veterán

lehet hogy magadba fogsz zuhanni lelkileg, de szerintem ez ennyi, és kész. megnéztem az enyémet, egy 80megás file leolvasása nagyjából 9000-10000kbyte/seccel jött le az usb-s vinyóról. az usb2.0-s pendriveom nincs ennyi úgyhogy én elfogadom ezt és kész.

(#35) G@ben válasza Flashy (#34) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam? 20-25 MB/s átlagosan egy 4200-es Hitachi 2,5'' vinyóról egy Barracuda V-ös vinyóra. Másik gépen mondjuk nem ilyen sok, de 10-15 MB/s mindenhol megvan, ahol van USB2.0.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36) Flashy válasza G@ben (#35) üzenetére


Flashy
veterán

tulajdonképpen. gondolom ez is usb rack meg vinyó meg vezérlő kérdése hogy mennyi. nekem mindegy nekem csak cipelésre kell, felmásolom a cuccot aztán lekapcsolom a racket és kész. és ha pár perccel tovább tart, na bumm :)

(#37) LukE


LukE
veterán

Furcsa, valami ott nagyon el lehet rontva, eddig volt nalam nehany 8RDA mobo, de minddel mukodott az usb. Alaplapra forrasztott USB es kivezetett porton is hasznaltam kartyaolvasot, mobil HDD-t, fenykepezot, nyomtatot, diktafont es eddig semmi gond. Tudom, ezzel most nem segitettem, de talan jobb kedvre derultok, hogy nem lehetetlen:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#38) Joooe


Joooe
tag

Aszongya a doksija:
''Characteristics: ... High-speed data transfer rate up to 480 Mbytes ...''

Mondjuk asszem ott megabitet kell érteni de akkor is... :)
Egy egyszerű 7200-es vinyót ki kell tudni szolgálnia lazán. kéne :(

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#39) Flashy válasza Joooe (#38) üzenetére


Flashy
veterán

vagy 480Mbytenyi adat után akad le :D

(#40) Joooe válasza Flashy (#39) üzenetére


Joooe
tag

:D

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#41) Joooe


Joooe
tag

up, hátha valakiből kipattan valami isteni szikra... :)

Lehet hogy hardverhiba? Már látom teljesen esélytelen próbálkozásaimat hogy a mistralban kicseréltessem :(

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#42) turho válasza Joooe (#41) üzenetére


turho
őstag

Tutira 2.0-án megy az usb?

(#43) G@ben válasza turho (#42) üzenetére


G@ben
addikt

Szerintem tuti 2.0, mert az 1.1 olyan 1 MB/s-et tud, ez meg jóval nagyobb. Nem itt lesz a hiba, de hogy hol, azt nem tudom.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#44) Flashy válasza Joooe (#41) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem azt fogják mondani hogy ez ennyit tud, vegyél drágábbat hátha az majd jobb lesz. én a legolcsóbbat vettem ezt tudom, nem is viszem vissza amíg valahogy működik, úgyse tudnak mit csinálni. amikor a boltok a ''rendes'' rossz hardvert se hajlandóak kicserélni vagy segíteni akkor szerintem kiröhögnek ha odamész ezzel hogy csak 9M/sec. na nem azért hogy neked rosszat akarjak, csak szerintem.

(#45) Joooe válasza turho (#42) üzenetére


Joooe
tag

Hogy tudom ezt megnézni?
Meg ha jól tudom a sima USB 1.1 sebessége 12 Mbps azaz 1.5 Mbyte/s, tehát nekem 2.0-ának kell lennie. De annak meg 480 Mbps sebességet tudnia kellene. De legalább is valami ahoz közelit. (Amit persze a vinyó meg se tud közelíteni,de elvben a protnak tudnia kéne...)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#46) Joooe válasza Flashy (#44) üzenetére


Joooe
tag

Értem, és én is ettől tatok amit te mondasz. De ha tényleg így van akkor ez a vásárló (azaz szegény én :) ) szándékos becsapása. Hiszen mind az alaplap, mind a rack gyártója azt állítja hogy támogatja az USB2 szabványt meg a 480 Mbps adatátvitelt. Az ilyen jellegű félreveztésre van valami fogyasztóvédelmi rendelkezések között nem? Milyen lehetőségeim vannak ilyenkor azon kívűl hogy befogom a szám és csak gondolatban anyázok? :(

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#47) Flashy válasza Joooe (#46) üzenetére


Flashy
veterán

hát ilyen félrevezetések mindenhol vannak, ott van mindjárt a winchester méret, talán az az egyik legdurvább, nézd meg hányan beszívták már, tele van a fórum vele. itt meg azt mondaná a cég, hogy nem hazudtak, igenis támogatja a 480Mbites usb _átvitelt_, de a winchester illesztő része meg maga a winchester nem tudja ennyivel tolni.

(#48) Joooe válasza Joooe (#46) üzenetére


Joooe
tag

Hűű találtam egy ilyet mi a véleményetek? Túl naív vagyok?

2.1. Felelősség a címke és a reklám tényállításaiért



Az első fontos módosítás e tekintetben, hogy a Ptk. kiterjeszti azt a követelményrendszert, amelynek a szolgáltatás (vásárlás esetén az áru) meg kell hogy feleljen ahhoz, hogy a teljesítés hibátlannak minősüljön. A Ptk. rendelkezései alapján a szolgáltatásnak a teljesítés időpontjában



a) alkalmasnak kell lennie azokra a célokra, amelyekre más, azonos fajtájú szolgáltatásokat rendszerint használnak, és

b) rendelkeznie kell azzal a minőséggel, illetve nyújtania kell azt a teljesítményt, amely azonos fajtájú szolgáltatásoknál szokásos, és amelyet a jogosult elvárhat, figyelembe véve a szolgáltatás természetét, valamint a kötelezettnek, a gyártónak, az importálónak vagy ezek képviselőjének a szolgáltatás konkrét tulajdonságaira vonatkozó — különösen reklámban vagy az áru címkéjén megjelenő — nyilvános kijelentését, és

c) alkalmasnak kell lennie a jogosult által meghatározott célra, ha azt a jogosult a szerződéskötés időpontjában a kötelezett tudomására hozta, és abba a kötelezett beleegyezett, valamint

d) rendelkeznie kell a kötelezett által adott leírásban szereplő, és az általa a jogosultnak mintaként bemutatott szolgáltatásban lévő tulajdonságokkal.



A felsorolásból kiemelendő, hogy a kötelezett nem csupán azokért a tulajdonságokért felel, amelyek a termék címkéjén vagy a használati útmutatóban megjelennek, hanem akár a reklámban közölt tényállítások is számon kérhetők - elsősorban - a gyártón. Mivel a fogyasztóval közvetlenül a kereskedő lép szerződéses jogviszonyba, a szavatossági jogok érvényesítésekor a kereskedőnél kell kifogásolni, hogy a termék nem felel meg a reklámban leírtaknak, és a kereskedő csak akkor mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy

a) a nyilvános kijelentést nem ismerte, és azt nem is kellett ismernie, vagy

b) a nyilvános kijelentést a szerződéskötés időpontjáig már megfelelő módon helyesbítették, vagy

c) a nyilvános kijelentés a jogosult szerződéskötési elhatározását nem befolyásolhatta.



Fontos tehát, hogy a bizonyítási teher ez esetben a kötelezettet terheli, tehát neki kell bizonyítania azt, hogy nem ismerte a tényállítást, stb.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#49) Joooe válasza Flashy (#47) üzenetére


Joooe
tag

Ez elég gyenge érv szerintem, nyilvánvaló, hogy egy 7200-es vinyó sebessége, meg az ide illesztőfelület sebessége messze meghaladja a 9 megát...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#50) Flashy válasza Joooe (#48) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem kimagyaráznák. bár mondjuk én tuti nem mennék utána ilyen dolognak akkor se ha tényleg jogos lenne. megéri szerinted fenyegetőzni meg fogyasztóvédelemhez járni? a legtöbb ami történhet hogy a kiskert megbüntetik, az meg nem jó nekünk. de lehet hogy én látom sötéten a dolgokat.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-s rack + hdd help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.