Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam. Az OMG nem akart működni, de a K igen.

Felraktam a 2 tápcsatis Gigabyte RTX3080 10Gb-ra a 3 csatis Gigabyte RTX3080 10Gb képfile-t (TechPowerUp Database-ből a dátum szerint legújabbat, hogy ResizabeBar is legyen -> bár visszagondolva a crossflash után lefutott volna a gyári frissítő is, ha régebbi Rev1 képfile-t crossflash-elek). Az Ampere-n elvileg autodetectált a tápcsatik kiosztása (de mikor Pascal-t crossflash-eltem, akkor sem volt komoly gond, hogy eltért a tápcsatik száma, csak még kisebb lett a tényleges power limit, mert fölémért). A kijelzőcsatik egyeznek.

Újraindítottam a gépet, és nem indul, csak világít a VGA LED. Csodás. :DDD

Mivel vízhűtéses a kártya és a CPU is, így érdekes lesz visszarakni az eredeti képfile-t.
Mondjuk van bányászatból visszamaradva egy AM4-es Athlon CPU és egy B450 lap, csak nem tudom, hogy az B450 alaplapot próbáljam odatuszakolni a kártya alá, vagy a CPU-t cseréljem ki a B550 lapban. Kérdés, hogy indul-e a B450 lap Athlon CPU-val, ha benne van a téglakártya.

Pedig a GTX1070-en totál más gyártó képfile-jával crossflash-elve sem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.