Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  új gép. jó lesz ez?... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) maszat válasza Dilikutya (#42) üzenetére


maszat
senior tag

...az Intel még mindig előnyben van ott, ahol a nyers erő és brutalitás számít, márcsak a jóval magasabb órajelek miatt is. ha jól tudom, a videófeldolgozás, és a renderelés pedig pont ilyen műfaj.

Egy kisebb fogalomzavarban szenvedsz, mert a nyers erő és a MHz nem egyenlő egymással (pl Celeron). Ergo: Athlon a nyers erő, a P4 pedig a sebesség (MHz). Egy Pentium 4 cpu-nak, jóval magasabb órajelen kell futnia ahhoz, hogy ugyanakkora teljesítmény nyújtson, mint AMD-s társa:t

(#52) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Én eddig ahány tesztet láttam, a64 üt mindent! Ha ennyi pénzem lenne, akkor csak a64!!! Bár ha a leírt cuccokat te meg tudod szerezni ennyiért, akkor ne habozz, és nyúlj a tárcádba!!!:))

Good to be good, but better to be lucky.

(#53) Dilikutya válasza maszat (#50) üzenetére


Dilikutya
félisten

igaz, elfelejtettem, pedig olvastam a cikket. de nw ''csak'' 3.0 és 3.2 lesz :D
amúgy, csak ha az anyagiakat nézzük... ÉN CSAK AZT MONDTAM, HOGY HA MÁR ENNYI PÉNZE VAN GÉPRE, AKKOR NEM SOKAT SZÁMÍT, HOGY 5EZER, VAGY 10EZER A HŰTŐ. mi nem elég világos ezen:F

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54) Dilikutya válasza maszat (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

''a jóval magasabb órajelek miatt is''... szal nem csak emiatt... amúgy a P4-nek az fsb-je is magasabb mint a Celeronnak. a több L2 cache-t nem emlitettem.
igenis a P4 a nyers erő, az AMD inkább a ''többet ésszel, mint erővel'' :D:D érdekes hogy pl. a 2000+ T-Bred ami 1666MHz-n fut, ugyanannyira melegszik, mint az én P4-em 2400MHz-n :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55) sziszegő válasza Dilikutya (#54) üzenetére


sziszegő
senior tag

Tehát melyik viszi töbre aki gondolkodik vagy aki inkább nekimegy a falnak??? :C
Mikor melyik egyszer az egyszer meg az.
Ha már itt tartunk -mivel figyelmesen olvastam a ph-s cikket meg egyebet világos hogy a 3800+ nak meg az FX-nek nincs ellenfele INTEL fronton hacsak nem az ITANIUM 2 :C :C :C
A nyers erőről meg annyit hogy ahhoz kell amper is abból meg ugye tudjuk hogy hő lesz Prescott rulez :c
Az intel még ugyan azt a P4-es NetBrust architektúrát hasunálja az AMD meg egy vadonat újat ami jobban skálázható jobban bővithető stb stb szvsz érdemesebb abba gondolkodni mint rgy 2001-es okosságban amig az intel nem fakit valami jobbat. A technologiai fölény az AMD-nél van azon áll vagy bukik a dolog hogy vajon be jön e a biznic neki vagy sem különben megy a levesbe :Y
Nem csak a 64 bit hanem a HT,NX, QNQ stb stb az amivel újat alkotott. Abban az architecturában valahogy több a fantázia.
De nem kell azért a felhőkbe szálni végy egy 3200+ Athlon XP-t meg egy 2.8c-t és kb ugyan ott vagy. Vagy pedig egy 3500+ A64-et meg egy 3.0c-t és ugyan ott vagy +64 bit meg egyebek.

(#56) csizs


csizs
aktív tag

ne tököljetek, ha vállakozásban le tudod írni, vagy sulinet hát csinált, de tervezni sem kell ekkora gép: ))) és nem biztos, hogy jóvétel. Amúgy meg a rendszergazdáknak igaza van az AMD gyakran lassúl és hamarabb szarrá megy.Aki azt mondja, hogy nem hát nézzen szét a szemételepen. AMD hegyek.6 év hosszú idő addig sokáig lesz használva.

1x éve a prohardveren!

(#57) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Nem fordítva akartad irni?:) Inkább egy 2800+-os athlon olyan gyors mintegy 3.0 c nem?:))

(#58) Brae válasza csizs (#56) üzenetére


Brae
őstag

Ez egy f@szság. A 486-os AMD masinám még ma is tökéletes...
Az AMD semmivel nem szarabb, mint az Intel. Ez nem flém, ez az igazság...

(#59) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Pont erről beszéle. Talán az AMD még gyorsabb. Játékokban bisztos.

(#60) HERR Z válasza gogol (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

Veszel egy 3200+os procit és S754-es lapot s ami pénzt nyertél azt bele tudod forgatni egy X800-ba vagy egy 6800-as gefóba...játékba , netezésbe is jobb -utóbbiba mivel csendesebb:)
Jah és DVD-íróból már DL-eset vegyél alig kerül töbe

(#61) Dilikutya válasza sziszegő (#55) üzenetére


Dilikutya
félisten

na akkor még is csak van ellenfél mégha Itanium2 is a neve:D más kérdés, hogy elképzelhető, nem egy árkategória :D
az is tény, hoyg a nyers erőhöz amperkodni is kell már. de ez nem is volt vitatéma :D
a 64bittel egyenlőre nem sokra megyünk :D mire kelleni fog a mostani A64-ek már ugyis csak a 4M-ben lesznek :D:D:D:D szal jobban megéri egy jó XP, meg egy erős VGA. úgyis kb egyszerre kell majd upgradelni mind2-őt.
áhhh vegye mindenki amelyiket akarja:) inkább berakom a Priest-et és tolok egy Q3 partit:) ha lenne miből amugy sztem én is A64-et vennék, márcsak azért is mert határozottan szimpatikus az AMD, kell egy:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ezt azért nem mondanám hogy a64 megy a bontóba.

(#63) Dilikutya válasza sziszegő (#62) üzenetére


Dilikutya
félisten

csak a mostaniak. nem mondtam hogy a technológia. de gondolj bele, mire elterjednek a 64 bites alkalmazások... addigra a mostani procik teljesitménye nem mindig lesz elég, még évek kellenek hozzá

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64) sziszegő válasza Dilikutya (#63) üzenetére


sziszegő
senior tag

Az engem nem izgat majd veszek akkor másikat addig meg élvezek a 64 bitre :Y :C

MOD:
És a mai 3,2 es P4-ek hol lesznek amikor már az alkalmazások kb fele 64 bites lesz????? Hiába 3,2 ghz ha nem fut a progi. Az A64 -en meg elboldogul a 32-bittel jobban mint az elődei.
Pont emiatt elég lesz sokáig a mostani 64 bites cuccos mert lassan terjed a dolog ergo egy ''jó'' beruházás szvsz nem avul el 1 év alatt. Másrészről a 64 bit az nem teljesen ugy müxik mint a 32 ergo kb hatványozódik a kraft.

[Szerkesztve]

(#65) maszat válasza Dilikutya (#53) üzenetére


maszat
senior tag

Tekintve, hogy a 99% 3,2 GHz-nél nagyobb procit nem vesz (és a topicindító sem szándékozik) akkor elmondható, hogy szabadon válszathat NW és Prescott között. Namármost, ha ugyanakkora teljesítményt nyújt mindkettő (vagy majdnem), akkor az egyetlen különbség a hőtermelés. Ezek alapján miért venne bárki is Prescottot?:t (a tuningot és a hozzánemértő ''Hő, de jó, 1 MB cache!''-t nem nézve)

(#66) maszat válasza Dilikutya (#54) üzenetére


maszat
senior tag

Na, akkor nézzük másképp a dolgokat. Hasonlítsük össze az alábbi két processzor teljesítményét:
Intel Pentium 4 2,4 GHz, 512 KB L2, 200 MHz FSB, HT, dual ram
AMD Athlon 64 3400+ 2,4 GHz, 512 KB L2, 200 MHz ''FSB'', single ram

Mint látható a Pentiumnak előnye a dual channel memória és a HT:Y

Vajon melyik cpu a gyorsabb?:)) -El sem tudom képzelni:DD
Na most akkor melyik procié is a nyers erő?:C

[Szerkesztve]

(#67) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

De a P4 még mindíg lassabb mint az amd64 ha jól tudom. Legalábbis játékokban tuti.

(#68) andropov válasza Vadászmenyét (#67) üzenetére


andropov
csendes tag

a p4-nek csak ott van eselye ahol erosen ra vannak optimalizalva a cuccok (render progik, video kulonosen), egyebkent sehol sincs.

andropov

(#69) AceTom válasza gogol (#1) üzenetére


AceTom
aktív tag

Ahhoz, hogy a géped új legyen, szerintem nem lenne rossz választás, mert neked nem igazán játékra kell. Szerintem viszont várni kéne talán, mivel ha jól tudom az Intel tervezi nemsokára kiadni az 1066FSB-s (vagy milyen...) procikat, ahhoz meg majd új alaplap is kellhet... de nem esküdnék meg rá persze. És akkor, ha már új gépet akarsz, akkor talán BTX táp meg minden kéne mellé.

(#70) Dilikutya válasza AceTom (#69) üzenetére


Dilikutya
félisten

BTX még sehol sincs, neki meg lehet hogy most kell a gép

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71) Dilikutya válasza maszat (#66) üzenetére


Dilikutya
félisten

a két CPU mintha nem egy kategória lenne... amugy a P4 kőkeményen a megahertzekkel éri el azt a teljesitményt, amit az AMD 1GHz-el alacsonyabb órajelen... hmm ez még mindig többet ésszel, mint... megahertzel :D:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#72) Alvin_ti4200 válasza gogol (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha 300k körüli pénzem lenne, én ezt venném:

Chaintech VNF3-250
AMD Athlon64 3000+ BOX
2*512 DDR400 Infineon RAM
Chaintech GeForce 6800
NEC 2500A DVD-RW
Hitachi 120 GB 7200 rpm 8 MB cache HDD
Logitech Internet Keyboard
Logitech MX500
Casetek 1016 ház
Chieftec 360W táp
17'' Samsung 757MB
----------------------------------------------------------------
Ez az E-connectben, ami nem a legdrágább, de nem is a legolcsóbb hely, bruttó 329 ezer HUF, ha 300 a keret, akkor egy 9800Pro-t raknék a 6800 helyére.

(#73) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#72) üzenetére


Gorneck
titán

Jó kis konfig!:)

775öt még felejtős, egyenlőre!

Gorneck#1239

(#74) sziszegő válasza Dilikutya (#71) üzenetére


sziszegő
senior tag

Miért nem egy kategória????
Árkülönbség nem sok alaplap árak kb ugyan azok ram ugyan az ?????
Az a pár ezres meg megéri a 64 bitet meg a +kraftot.
Bár abban igazadvan hogy nem egy kategória az A64 jóval gyorsabb :C :C :C

(#75) Dilikutya válasza sziszegő (#74) üzenetére


Dilikutya
félisten

erre utaltam... egy 2.4-es P4-et ne hasonlitsunk már egy 3200+ hoz... ráadásul A64... azt hiszem az teljesen természetes hogy az AMD a gyorsabb, de neki nem is egy 2.4-es az ellenpárja

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76) Dilikutya válasza sziszegő (#74) üzenetére


Dilikutya
félisten

a különbség a két proci között csekélyke 30k... ez azért nem mind1, ha a pénz is számit. nekem pl most tutira nem érné meg

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77) sziszegő válasza Dilikutya (#76) üzenetére


sziszegő
senior tag

:C :C :C
Intel p4 2.4c bruttó 41,753 szinte bármelyik boltba
AMD A64 3000+ brutto 44,065 szintén
3200+ A64 brutto 66,779
Na most ez testvérek között sincs 30K árkülönbség :C :C
Attól még neki megérheti feltéve ha nem saját maga ellensége. :C

(#78) parandroid válasza sziszegő (#77) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p4-em van. szeretem. de: giannitól vettem 25k-ért! 40-et a büdös életben nem adok egy processzorért, az tuti. ha meg mégis, akkor az nyújtson megfelelő teljesítményt ezért az árért. azt kell, hogy mondjam, hogy már egy ideje jobban megéri amd-s rendszert venni általános otthoni felhasználásra (kb a barton mag elfogadható árba kerülése óta). intel igazán észrevehetné magát, mert nem élhet örökké csak a vállalatok számára értékesített pc-kből...

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79) sziszegő válasza parandroid (#78) üzenetére


sziszegő
senior tag

OK OK de én most nem blackmarket árakról beszéltem amúgy meg A64-et is lehet feketén venni nem csak p4 -et persze tudni kell hogy hol. Én sem 40-ért vettem az a64-emet. PL: most tudok msi neo fisr mittomén lap +3000+ garos 65e
szóval megvan ennek is a módja.

(#80) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ebben van valami ha megnézed komolyabb helyeken mindenütt Power PC vagy SUN Sparc vagy Alpha vagy már Opteron cpu-kat használnak na meg persze Itaniumot de nem ez a jellemző. Az meg hogy world, excel stb titkárnői melóra intel vagy amd akkor inkább intel (oda való :C ). Komolyra fordítva a szót több helyen használlnak Intel gépeket de MIRE??? gyakorlatilag bagatel dolgokra. Ahova kell a kraft ott nem igazán a P4 a nyerő hanem xeon vagy opteron stb stb.
Persze vannak kivátelek itt is mint mindenütt és ez a pár gondolat nem magyar viszonyletra értendő.
Az átlagfelhasználók otthonra inkább AMD-t vesznek (XP) játék, multimedia stb stb olcsóbb és a szegmensébe gyorsabb is. A A64 az más tészta új fejlesztéj új technológiák stb stb eddig luxuscikknek lehetett mondani de ma már érdemes ezt venni és fogják is (előbb mint a prescottot socket T be :C +DDR2 +PCI ezek mind súlyos 10 ezrek plusszköltségként.) Akinek meg volt esze az nem 333-as ramot hanem 400-ast vett (+2 ezer) + jó minőségű nagyobb tápot 8x AGP-s VGA-t és annak nem lesz gondja ha esetleg akár 939-s,754-s a64 re akar válltani a régi rendszeréről legyen az p4 vagy AMD. Ugyan ez nem mondható el socket T fronton lásd ram,vga stb stb. Aki nem így gondolkozott az bekapta a legyet mert vehet lap+cpu+ram+vga-t+tápot :C ha egy normális rendszert akart, aki igen annak csak lap+cpu azért ez nem mindegy.
OFF
Főleg azok ágálnak minden újítás ellen a tudatuk alatt akik rájöttek hogy magukat csapták be amikor 3-4 ezer FT spóroltak a ramon, tápon, vga-n
''a legocsóbb megoldás a legdrágább'' :C

(#81) sziszegő válasza sziszegő (#80) üzenetére


sziszegő
senior tag

Azt még hozzá kell tennem hogy ebből világosan látszik hogy aki vett egy 8x agp-s vga-t egy jó 400-as tápot +400-as DDR1 -ramot az nem fogja kidobni ezeket csak hogy p4-e legyen mert ugye akkor lap+proci+ram+vga esetleg táp, ház. Hanem lap+cpu és kész az upgarde megint 1-1,5-2 évre. Aki igen az .....no comment :C vagy nagyon lóvés vagy nagyon hülye

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  új gép. jó lesz ez?... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.