Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  új gép. jó lesz ez?... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gogol


gogol
csendes tag

Sziasztok mielőtt megvenném ezt a gépet, a véleményetekre kíváncsi lennék:

Intel Pentium 4 530 HT processzor(3Ghz/1MB L2/800Mhz)
2x512MB DDR400 Kingston
Intel 915P chipsetes alaplap
Nvidia 5750 PCI Express, TV-Out 128MB
160GB SATA (seagate)
NEC ND-2500A IDE DVD-RW

(#2) Bero


Bero
aktív tag

És milyen árban adják ezt?

(#3) eXodus


eXodus
őstag

VArázskérdés: Mire akarod használni?

(#4) Angie™ válasza gogol (#1) üzenetére


Angie™
addikt

ha sok pénzed van vedd meg, ha nincs akkor felesleges, mert még nagyon drága.. inkább vagyél még s478-at, mint 775-öt..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#5) gogol


gogol
csendes tag

19''-os fujitsu sik crt monitor+creative 5300 5.1 hangfalszett+rádiós billentyű+egér+pendrive+szoftverek össz. 320ba lenne

[Szerkesztve]

(#6) Angie™ válasza gogol (#5) üzenetére


Angie™
addikt

hol kerül ennyibe?:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) gogol válasza eXodus (#3) üzenetére


gogol
csendes tag

játék, videókódolás-szerkesztés, netezni, tervezés

(#8) gogol válasza Angie™ (#6) üzenetére


gogol
csendes tag

sok vagy kevés?

(#9) Angie™ válasza gogol (#8) üzenetére


Angie™
addikt

attól függ bruttó 300 vagy nettó 300?:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#10) gogol


gogol
csendes tag

bruttó

(#11) anulu válasza Angie™ (#4) üzenetére


anulu
félisten

szerintem pedig ponthogy ha megteheti, és Intelt akar, akkor LGA775 + PCI-e, mert így egy későbbi cserét megspórol.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) anulu válasza gogol (#5) üzenetére


anulu
félisten

szoftverek alatt mit értesz?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) gogol


gogol
csendes tag

egyébként egy rendszergazda ismerősünk ajánott ilyesmit, én annyit mondtam neki hogy max 330 lenne rá.
az az igazság hogy a mostani gépem 6éves, így már gyengélkedik...

(#14) maszat válasza gogol (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Prescott procit semmiképp, mert nagyon melegszik (drága hűtő), és Northwood társa egy hajszállal jobb nála, igaz benne nincs SSE3
3 GHz Northwood P4 (512KB L2/800 MHz/HT) vagy 3000+ Athlon 64 (egy árban van nagyjából a két proci)
Ram megfelelő
i865 vagy 875 chipes lap, illetve KT880 vagy nForce 3
nVidia GeForce FX 5900XT
vinyó - OK
2500A helyett inkább 2510A a dual layer miatt (max 2000 Ft-al drágább)

(#15) gézu válasza gogol (#1) üzenetére


gézu
őstag

Szerintem jó kis gép,de a videokari egy kicsit gyengécske a procihoz
képest.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16) Angie™ válasza gogol (#10) üzenetére


Angie™
addikt

elég nehéz elhinni, mivel a 19-es fujitsu TFT, a legolcsóbb kiskerben is 120000+áfa, vagyis 150K.. vagyis marad még pont 150K, egy bruttó 40-50K -s alaplapra, egy bruttó 50K-s procira.. meg az 50K-s VGA-ra.. Hoppá elfoggyott..

és még a ramokat, vinyót, dvd iró, házat, tápot, pendrivot, meg hangfalakat nem is számoltuk..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17) Sea Edge válasza gogol (#5) üzenetére


Sea Edge
tag

Tapod van hozza?

(#18) Uher válasza Angie™ (#16) üzenetére


Uher
aktív tag

19''-os fujitsu sik crt monitor

[Szerkesztve]

(#19) gézu válasza Angie™ (#16) üzenetére


gézu
őstag

Figyu,ha neki ennyibe van akkor ezt ne boncolgassuk.Örüljön hogy ennyiből
kihozta.:DDD

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#20) pyrannha válasza Angie™ (#16) üzenetére


pyrannha
senior tag

De ez a Fujitsu nem TFT, hanem CRT.

PSN ID: VDFPO

(#21) Angie™ válasza Uher (#18) üzenetére


Angie™
addikt

jah, azt hittem TFT.. bocsesz ALL.. de még akkor is jó ár a bruttó 320..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22) Legolas válasza gogol (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Ennyi pénzből ennél sokkal jobb gépet lehet összerakni. Rendszergazdáknak meg nem kell hinni, mert bármit kérdezel tőlük a válaszuk P4. :(

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#23) Legolas válasza Angie™ (#21) üzenetére


Legolas
senior tag

Ne vicccelj, ennyiből már egy A64-es konfigot lehet összerakni jóval erősebb videókártyával!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#24) anulu válasza Legolas (#23) üzenetére


anulu
félisten

Newcastle S754 3000+ -al valóban... (+ Garmacor GeForce 6800GT-je 75k-ért...)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Digital válasza Legolas (#22) üzenetére


Digital
addikt

És nem véletlen....P4 Rulzzz :C
Most szedettem össze pár cuccost (Alaplap,proci,vga,ram) és így 180k a vége! Ház,táp van,szinte csak az marad! Szerintem egy hasonló vassal nagyot lehet ütni,és ha mondjuk még maradna a f@szikámnak 130killere,vegyen egy jó kis 17'' tft-t oszt kalács!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#26) gézu válasza Digital (#25) üzenetére


gézu
őstag

Támogatom.:DDD

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27) knajf


knajf
senior tag

hááát nem rossz csak minek ugye... egy a64 meg egy x800 szerintem inkább... vagy akár egy 9800se@pro... és akkor sok pénzed marad, bár akkor már x800... :))

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#28) Angie™ válasza Legolas (#23) üzenetére


Angie™
addikt

Figyi!:D

én nem azt mondtam hogy a teljesítménye miatt érné megvenni, hanem azért mert 320K ért olcsó ezekkel az alkatrészekkel..

remélem érezni lehet a 2 közötta különbséget..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#29) djtörök


djtörök
senior tag

nemtán a Media Markt Újságjából olvastad :DDD
Most néztem, abban van ez a gép 300é

(#30) djtörök


djtörök
senior tag

természetesen monitor nélkül.

(#31) Dilikutya válasza maszat (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

figyelj, sztem ha már egyszer van ennyi pénze a gépre, mit számit az hogy nem 5k a hűtő rá, hanem 10-15? :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) djtörök


djtörök
senior tag

ha tervezésre kell a gép akkor ez végülis jó, csak játékra jobb az a64+x800 combo
esetleg van vkinek vmi infója erről az 5750-ről, mert én nemigazán hallottam rola

[Szerkesztve]

(#33) Digital válasza djtörök (#32) üzenetére


Digital
addikt

Esetleg 5700 emelt órajellel:F Nemtom!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#34) maszat válasza Dilikutya (#31) üzenetére


maszat
senior tag

Ezek szerint a Northwood sz@r proci mert olcsóbb (5k) hűtő is elég rá?
vagy: Azért vegyen Prescottot, hogy drága hűtő dukáljon mellé?:DDD

Rossz megközelítésből nézed a dolgot.
A hűtőt csak azért írtam, mert a Prescott azonos órajelen jóval több hőt disszipál NW társánál. Szóval amíg csak lehet, NW-t érdemes venni

[Szerkesztve]

(#35) viharhozo válasza gogol (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Tomor es nem tul konstruktiv velemenyem: orbitalis baromsag ilyet venni.

Kicsit konstruktivabban: a platformcseret inkabb nem is feszegetem, vegyel egy rendes P4C-t, rendes alaplappal es legalabb 9800 Proval.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#36) Feeling


Feeling
tag

Dontsd el h mihez kell inkabb. Ha gamelsz, A64el sokkal jobban jarsz, mar egy 3000+-t is fel lehet huzni 2-300Mhzel leghutessel, es amugy is nagyon jo gameleshez. Ha video/audio encoding/editing, akkor P4, mert legfokeppen a HT miatt (ill az arra optimalizalas miatt) ebben sokkal jobb. Prescotott meg csak akkor vegyel ha mar szereztel valahol asztal alatt olyan progit ami tamogatja az SSE3 -at, amugy tenyleg folosleges. Amugy en akkor is AMDt ajanlok neked, es ha van ra eleg penz akkor vegyel S939 lapot ala es akkor biztosan nem lesz upgrade problemad sem (S754 csak 3800+-ig lesz csak).Nem beszelve arrol h nem kell bele DDR2 nemsokara (mert P4nel kelleni fog amit megjelennek az ''1066''os FSBs procik [4*266])

-; Life is a game in sudden death mode ;-

(#37) Dilikutya válasza maszat (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

én nem ezt mondtam... nem foglaltam állást egyik mellet sem, csak annyit mondtam, hogy ha ilyen gépet vesz, akkor nyilván az már nem oszt nem szoroz neki, ha drágább hűtőt kell vennie. egyáltalán nem azt mondtam, amit te értelmezni véltél. amugy az, hogy a Prescott azonos órajelen melegebb, még nem lehet döntő tényező. az én hűtőm csak 3k volt :D
és ne feledkezz meg arról, hogy a jövő nagy valószinűséggel az Intel részről az lga775 és a pci-e, a northwood magos proci meg ha jól tudom, nincs lga775-ös tokozású.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) Dilikutya válasza Feeling (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

az 1066MHz fsp-s P4-ekhez nem véletlenül kell a DDR2...
amint olvastam itt a Ph-n egy cikkben, az AMD dualchannele még mindig nem olyan gyors mint az Intelé. nem olyan szar az az Intel. nem mondom, ha úgy igazából összepakolod a gépet, van egy ára, úgyhogy csak annak tudom ajánlani, akinek behozza az árát, vagy megéri. azér az az 1066MHz nem kevés, lesz azokban kraft bőven, csak nem mindenkinek éri meg

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) Feeling válasza Dilikutya (#38) üzenetére


Feeling
tag

De egy S775os alaplap dragabb joval meg egy S939es alaplapnal is´, es ha az AMD elkezdi emelni az ''FSB''t az athlonoknal, akkor az nagy ugras lesz. A S939 most azert picit lasabbak, mert le van felezve a cacheuk.Ha van penz akkor lehet venni 3800at pl...(vagy FXet :C )na de szoval szerintem be lehet hozni egy rendelesi hatranyt tobb rammal, es akkor jobb a gameleshez. es bar most meg eleg neki, szerintem nem egy fel evre veszi a gepet, es kesobb mar az is szamitani fog h mennyire gyors a jatekokban, es mi is tudjuk ugye h 5 fps mennyit tud szamitani ha mar oregebb a geped...itt a forumban irta valaki h 512 ram lefelezte neki a rendelesi idot egy kepnel...

-; Life is a game in sudden death mode ;-

(#40) Feeling válasza Dilikutya (#38) üzenetére


Feeling
tag

ja es doom3hoz is jol jon a plussz RAM :DD

-; Life is a game in sudden death mode ;-

(#41) erntrade


erntrade
csendes tag

PCI EXPRESS?! Akkor egy Nvidia 6600/6800GT-t bele (Aztán lehet nosztalgiázni: Voodoo2 a polcon Geforce6 a gépben... Éljen az SLI korszak!!!)

[Szerkesztve]

(#42) Dilikutya válasza Feeling (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

tudom hogy drágább. amugy ha elkezdi az fsb-t emelni az AMD, akkor a mostani lapokat lehet is eldobálni, nem?:D
S939 fronton van már 1Mb L2-es proci... csak lehet hogy egy picit drága (FX-53)
az a rendelési idő nem véletlenül renderelési idő akar lenni?:D
ne féltsd őt, ha most van 300k gépre, néha sztem 1-1 upgrade belefér később is, ez most sztem nem szempont.
Viszont Intel fronton hatékonyabb a dual channel, és ott van HT is, ilyesmi funkcióval az AMD még adós. most néztem meg, a dual channel 1-2%-os teljesitménynövekedést eredményez csak. Úgyhogy sztem az Intel még mindig előnyben van ott, ahol a nyers erő és brutalitás számít, márcsak a jóval magasabb órajelek miatt is. ha jól tudom, a videófeldolgozás, és a renderelés pedig pont ilyen műfaj.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) Dilikutya válasza erntrade (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

az Gf6600-tal még vigyázzunk. Ha jól tudom még nem jelent meg, úgyhogy pontosan nem is tudjuk mire képes. de inkább valamelyik x800-at javaslom. a Gf6800 ütős kis kártya lett, és Doom3 alatt gyorsabb is, meg úgy általában opengl-es programokban, de ezekből kevés van, és az előnye sem nagy. bár végülis... a különbségek annyira elhanyagolhatóak, hogy max. az ár az ami ténylegesen döntő tényező lehet

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) Digital válasza Dilikutya (#42) üzenetére


Digital
addikt

Gratula:C szerintem mindent elmondtál! Én is P4 3,0 ghz prescott-ot rendeltem:DD Aerocool HT 101-es hűtővel!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#45) Dilikutya válasza Digital (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

na azért hadd tegyem hozzá hogy mindezek ellenére is csak akkor éri meg P4-et venned, ha használos másra is, kihasználod azt amivel többet tud. Amennyiben csak játszol, abban az esetben egyértelműen AMD. Egy erős játékkonfigra jó lehet még az Athlon XP is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) Digital válasza Dilikutya (#45) üzenetére


Digital
addikt

Természetesen igen,DVD-t gyártok! Játszani nem nagyon szoktam,de azért beújítottam egy C3D ATI 9800 pro-t is:DD Pár játékot azért kipróbálok!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47) Dilikutya válasza Digital (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

hát igen, DVD gyártásnál jól jön néha egy kis kraft:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok! AMD a legjobb játékra, nekem 2500+-os bartonom van, hát egyszerűen nagyszerű! AMD-t tudom ajánlani!

(#49) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Őőő:) talán nem éppen a témába illik a hozzászólásom. Bocsika:)

(#50) maszat válasza Dilikutya (#37) üzenetére


maszat
senior tag

Szerencsére lesz Northwood socket 775-ben is: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=7811[/L]:))

...nyilván az már nem oszt nem szoroz neki, ha drágább hűtőt kell vennie...
Hát te tudod, bár a drága hűtő alatt is mellegebb lesz a Prescott az NW-nél

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  új gép. jó lesz ez?... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.