Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az egésznek a halála a lag, a kis sávszél, a low grafika. Mennyi pénzt fognak elégetni erre az új buzzwordre, mire belátják hogy ennek is a 3D tévé melett van a helye a kukában?

(#2) BangBangClub válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


BangBangClub
újonc

Stadiát szerettem. Dirt 5-öt meg Serious Sam Collectiont végigtoltuk haverral rajta couch coopban. Nem volt probléma sem laggal, sem grafikával. Mondjuk pl. CoD-ot meg hasonlókat nem biztos, hogy erőltetném felhőben. Microsoft megoldása viszont játszhatatlan volt bárhol próbálkoztam vele mindenféle netről, mindenhol szétesett csúnyán. Kár érte, mert amúgy marha jó választék van náluk. Egyszer remélem eljut Stadia-szintre.

(#3) simonzé válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Jogos. Lényegében a kerék, meg a pattintott kőszerszámok óta csak haszontalan vackokat talált fel az ember.
:W

I don't fit in. I fit out.

(#4) tasiadam válasza BangBangClub (#2) üzenetére


tasiadam
veterán

Minden ami nem esport, az felhobe siman jo. Coop fps is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5) RaZroX


RaZroX
addikt

Én napi rendszerességgel játszom Geforce Now-on keresztül. Messze felül múlta a várakozásaimat. Néha még Apexezni is szoktam, pedig én aztán utálom ha latency van fps játékban, de valahogy az nvidia olyan szintre le tudta csökkenteni, hogy azt mondom tényleg játszható.
Nagyon remélem, hogy minél több tartalom lesz és esetleg a Game Pass is megjelenik az nvidiánál valamilyen formában.

This is the way

(#6) #96974848


#96974848
törölt tag

Ha valakit nem tudsz legyőzni, tedd tönkre.

(#7) Reggie0 válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez meg siman bejohet, mert az emberek nem szeretnek egyszerre sok penzt kiadni es eszre sem veszik, ha evek alatt aprankent sokkal tobb penzzel huzzak le oket.

Pont emiatt a fillerbszas miatt nem jott be a 3d tv se, mert olcson szar filmeket vettek es nem volt igeny a minosegi 3d tartalomra, majd elkonyveltek a technologiat szarnak.

[ Szerkesztve ]

(#8) fuximaxi válasza Reggie0 (#7) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Mondjuk ha kiszámolom, hogy mennyibe kerül egy geforce now és mennyibe egy komolyabb vga-cpu párossal üzemelő gép, és mennyi idő alatt avul el, akkor nem biztos, hogy szarabbul járok a nowval.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#9) Busterftw válasza fuximaxi (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk en VGA-t is kb igy veszek, meg minden mast is.
1200 euro volt a 3080ti, ket evig biztos meg lesz, az havi 50 euro.
Havi egyszer nem megyek el kajalni hetvegen aztan ugyanott vagyok.

(#10) Reggie0 válasza fuximaxi (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan. Csak a geforce now-on nem kapod meg a komolyabb gep altal biztositott minoseget.

(#11) tasiadam válasza Reggie0 (#10) üzenetére


tasiadam
veterán

a tesla kártyákat virtualizálják szét, asszem cikk is volt. Pl 1 kártya akár 4-5 embert is ki tud szolgálni, vagy többet, ha kisebb fps a cél, mondjuk 60+1 pici, de ha ez cyberpunk ultra high, ott már 1, max 2 ember fogja használni

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#12) fuximaxi válasza Busterftw (#9) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Persze, igazad van. De még hozzáteszem a cpu-t, az alaplapot és a memóriát, esetleg tárhelyet és még a fogyasztást, és máris ott vagyok, hogy ha játékra kell akkor lehet jobban járok egy online szolgáltatással, és még a laptopomon és ugyan az a teljesítményt kaphatom, ráadásul akár Mac-en is. Persze ez csak az én nézőpontom. Csak próbáltam rávilágítani, hogy nem fekete és fehér a dolog.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#13) fuximaxi válasza Reggie0 (#10) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Hát, azért elég jó minőséget kaptam. Számomra kiváló volt. Amikor 3-4 havonta egyszer eszembe jut, hogy játszanék egy kicsit, akkor beletolok 20EUR-t és máris megvan a számomra szükséges teljesítmény. Még mindig jobban megéri, mint 2000+ euroért megvenni a játékra alkalmas gépet.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#14) tasiadam válasza fuximaxi (#12) üzenetére


tasiadam
veterán

Én is úgy képzeltem a jövőt pár éve, amikro az nvidia nwo megjelent, hogy veszek 1 ultrabookot, 27 vagy 32es monitort, egymás mellé dobom és élvezem a cloudot. De nem volt opció és még most sincs minden cím mindenhol, pedig tök kényelmes lenne. Utána jött az ötlet, hogy csinálok 1 game szervert magamnak, és azt in home streamingel érem el, a gép meg valahol a házon belül csücsül, laptopról meg játszom.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#15) fuximaxi válasza tasiadam (#14) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Tekintve, hogy tényleg nagyon ritkán játszom, nekem nem éri meg ezért gépet fenntartani. Amúgy érdekes koncepció a home streaming, meg is valósult?

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#16) tasiadam válasza fuximaxi (#15) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor elég gyenge próbálkozásom volt. i5 2500 + 8gb ram + GTX960. A steam in home-streamingje meg imádta az új NVEC-et, ami az akkori kvázi csúcs 10es nvidia szériával jött, ami nekem nem volt. Volt munkatársamnál csináltunk próbát, ő gépén ment a PUBG, én meg az ágyból, wifin játszottam, ami az ő gépén futott. Tökéletesen működött. Azóta nem tettem próbát, de ha tennék, unraid-el VM-eknek adnék át GPU-t, és úgy. Ez meg akkor jó, ha sokan használnák a gépet és van minimum 12, vagy több mag. Egyébként van egy régi laptopom windowsal, amire fel tudnám temmi a steamet, kimennék a teraszra és ki tudnám próbálni simán

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#17) Reggie0 válasza tasiadam (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. Nezd meg hany shader jut egy juzerre, vagy mennyivel alacsonyabb az orajel, vagy mekkora (elektromos) teljesitmeny jut egy juzerre. Toredeke egy sajat kartyahoz kepest. Csodak nincsenek, az egy fore eso teljesitmenybol ered, hogy ezt csak rosszabb minoseg mellett lehet megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#18) tasiadam válasza Reggie0 (#17) üzenetére


tasiadam
veterán

de ez teljesen érthető, ha a 60hz megadott, nem várok el 300fps-t

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#19) Reggie0 válasza tasiadam (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, ha nezel jopar simet, akkor nem is a 60 fps a szuk keresztmetszet a sok objektum miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20) Neurotoxin válasza BangBangClub (#2) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"Microsoft megoldása viszont játszhatatlan volt bárhol próbálkoztam vele mindenféle netről, mindenhol szétesett csúnyán."

Nem tudom, hogy milyen eszközön próbáltad, nekem se TV-n, se tableten nem volt problémám vele. Persze mobilnettel egyébként sem erőltetném.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.