Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  UHU-Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) biker válasza Cathfaern (#549) üzenetére


biker
nagyúr

én meg nem azzal szoktam, ezért kellett megnéznem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#552) Jano


Jano
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám működésre bírni az UHU Linux alatt az Avaya wireless USB adapteremet (UHU verzió 1.0-rc3)?

A tudás érték!!!

(#553) biker válasza Jano (#552) üzenetére


biker
nagyúr

ha már mint usb eszköz látható (pl usbview-val) akkor már fél siker
ha a gyártónál és a neten semmi, akkro én tanácsként annyit:

az összes wireless drivert végigteszteled modprobe-al, hátha egyiket megeszi

az én síma via lan cardom pl. mint tulip megy :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#554) Jano válasza biker (#553) üzenetére


Jano
senior tag

Az usbview-et honnan lehet letölteni? És a kernel fordítást hogy kell az UHU alá mert én elolvastam egy doksit de az LILO-hoz írja, ez azért kellene mert letöltötem egy drivert amihez kernel lefordított kernel kellene.

A tudás érték!!!

(#555) biker válasza Jano (#554) üzenetére


biker
nagyúr

hát én spec a debian.org-ról szedtem anno, .deb is felmegy uhura.

amugy minek a kernelforgatás?
amit leszedtél drivert
abban a könyvtárban a
./configure
make
make install nem elég???

uhhu felrakja az összes szükséges dolgot a forgatáshoz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#556) Jano válasza biker (#555) üzenetére


Jano
senior tag

Az driver kéri a kernel forrását /usr/src/linux.

A tudás érték!!!

(#557) Jano válasza Jano (#556) üzenetére


Jano
senior tag

legalább is itt: usr/scr/linux keresné ha lenne, persze meg lehet neki más helyet is adni, csak nem tudom hogy az UHU hova rakja ezt?

A tudás érték!!!

(#558) biker válasza Jano (#557) üzenetére


biker
nagyúr

nem ott van :)
tudom.
de: locate amitkeresel
és megtudod hol van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#559) Jano válasza biker (#558) üzenetére


Jano
senior tag

Megnéztem az usbview-vel látja, de piros.

A tudás érték!!!

(#560) Jano


Jano
senior tag

A kernel forrás hol található alapból az UHU 1.0rc3-ban, az ami általában a usr/src/linux helyen szokott lenni?

A tudás érték!!!

(#561) biker válasza Jano (#560) üzenetére


biker
nagyúr

sztem a neten van fent, a letöltésekben, legalábbis én ott leltem meg anno

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#562) up


up
senior tag

UHU faq (uhulinux.hu):

''El szeretném távolítani az UHU rendszerbetöltőjét, a Grub-ot, hogyan tehetem ezt meg?

A kérdés, hogy milyen operációs rendszert szeretnél ha elindítana a rendszer bekapcsolás után?

Ha az ablakos operációs rendszerről van szó, akkor indítsd el (vagy a Grub menüjéből kiválasztva, vagy egy ablakos boot floppy-ról), és írd be, hogy ''fdisk /MBR''. Ennek hatására amennyiben a fő rendszerbetöltő részén helyezkedik el a lemezednek a Grub, akkor felülíródik, és ezentúl az ablakos operációs rendszer fog elindulni.

Ha egy másik Linux kedvéért szeretnéd ezt csinálni, akkor az a legegyszerűbb, ha annak a telepítése során engeded, hogy felülírja az UHU rendszerbetöltőjét a sajátjával.''




...

Milyen kár, hogy egy triviális esetet kihagytak: a winxp-ben nyoma sincs az fdisk-nek.
Most valószínűleg Red Hat 9-cel fogom felülírni, de azért érdekelne, hogy hogyan állíthatom vissza az eredeti állapotot winxp esetében. Valaki?

(én azért csiszolgatnám még ezt a kis aranyosat, mielőtt elkezdem 10 ezer forintért árulni, de ők tudják...)

(#563) biker válasza up (#562) üzenetére


biker
nagyúr

és nincs másik régi bootfloppyd, amin van?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#564) up válasza biker (#563) üzenetére


up
senior tag

Tudnék csinálni, de gondolod, hogy az helyrepofozná az xp-t...?
(esetleg xp cd-ről kéne bootolni)

De mondom, nem a probléma bosszant, mert az most a RH miatt nem érint, hanem az uhusok dilettantizmusa/nemtörődömsége a témában. Szerintem ez elég alap kérdés, hónapok óta a honlapon kéne virítania. :)

(#565) up


up
senior tag

OFF
behalt az Index? ping se jön vissza róla (pedig szokott, azon nézem általában a belföldi pinget)

(#566) biker válasza up (#564) üzenetére


biker
nagyúr

nem igazán vágom, mi köze az XP-nek a MBR-hez???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#567) up válasza biker (#566) üzenetére


up
senior tag

Beleírja magát installkor, vagy nem? Azt bajosan lehet dosos boot floppyról helyrehozni. Szerintem.

(#568) up


up
senior tag

RedHat megcsinálta jól:) Bár eleinte pampogott, hogy esetleg valamilyen követelményeknek nem felel meg a boot partíció, amit létre fog hozni (talán túlságosan ''hátul'' van a hdd-n? :) ), de úgy tűnik, hogy most oké... :)

(#569) Cathfaern válasza Cathfaern (#549) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos az előző hozzászólásomban írtam egy kis hülyeséget. Annyi kiegészítést kéne hozzátenni, hogy ''minden fontosabb _linuxos_ tömörítési formátumot''. Ugyanis .rar-hoz már lövése sincs :( Igaz, .zip-et tud.

(#570) rii válasza goshawk (#2) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem is a Debian egy király disztrib.... de az UHU 16 perc, (vagy annyi se) megvan, és azonnal van hang, videjo, ... és nem akadály 1 gépen több linux ....
ha lesz időm én os felrakom a legujjab debiant, mer a SLINK ota nem láttam még másikat ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#571) rii


rii
nagyúr

feldobok egy (szerintem) valós problémát, nem azé nem tom a megoldát mee LÁMA vok.... Szo: Ugye, pölö én eddig még csak a DEBIAN SLIK ('97) -et használtam meg elötte némi RedHat-ot, de a DEBIANba mélyettem bele jobban....

De jaz böszme nagy ... hozzáértést kövtele keményen... pölö DSELECT
szo: debian felraktam, a LILO-t a DEBIAN particiójának BOOT RECORD-jaba raktam be....
mer ilyenko csak azt a particiot kell aktivvá tenni, h a LILO jöjjön beEeeEEEEeEe
Az UHU nekem igy el se indul, mindenképp az MBR-be kell rakni, amit a legközelebbi vindóz (all in vánderz) installás felülir, me há mié ne, windóz...

DEBIANnal CD1 be, boot from CD, kérté PROMPTot, oszt megmontad hogy
dev/hda1/ bla bla blala (régen volt), én onnan behuzta akkor a rencert,
amikor meg bejött beirta a prompt után, hogy LILO, oszt megint helyreált a béke,
a lilo beirta magát az MBRbe, ha oda kellett...

De az UHU CD bootnál nincs PROMPT, vagy csak én voltam looser? és nem vettem észre?
Gondolom a köv.-be lesz má....

áj hét vindóz, de muszáj ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#572) rii


rii
nagyúr

ja, szoval ez a probléma ott jön ki, hogy igy mindig ujra kell tenni az UHU-t ...
de mivel mindez 16 perc alatt megvan, igy nem is sopánkodok .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#573) rii


rii
nagyúr

Nem akarok nyálaskodni, de le a kalappal elöttetek srácok ... !!!!

most láttam a 397. commentet, azt a windowz-os gyereket, klasszak vagytok hogy nem kültétek el sehova, ... (vagy csak részleges meg vakultam ?) én aszittem guta ütést kapok ... vindózt éltetni .... hajh... de ez ilyet ki kéne venni szerintem.... én se megyek vindóz fórumba okádni.... meg a könyvtár szerkezet UNIX örökség, nem hacker ökörség, .... /usr /boot /var meg ezek...

de , szo, nem láttam a füzetet, de biztos csak a sivár valóságra akart rámutatni :)
Na HAJtok

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#574) up válasza rii (#571) üzenetére


up
senior tag

''Gondolom a köv.-be lesz má....''

csakhogy ez az 1.0, ez itt a gebasz :)

(#575) biker válasza rii (#571) üzenetére


biker
nagyúr

én telepítettem ujra win-t, és nem cseszte el az uhumat...
ennek egy a megoldása, nem kell particionálni közben...
vagy egy mágus vagyok :DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#576) Polesz válasza rii (#571) üzenetére


Polesz
addikt

UHU bootnál megnyomod az f1-et és kérsz egy uhudebug-ot :) ezután simán fel tudod állítani a rendszert :) Az UHU honlapján le van írva jól, hogy hogyan tudod a grub-ot visszalőni. Működik, kipróbáltam :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#577) Polesz válasza Cathfaern (#569) üzenetére


Polesz
addikt

Szedd le a http://www.rarsoft.com -ról a linuxos verzióját a rar-nak és menni fog. Az unrar ráadásul freeware is, csak maga a rar tömörítő shareware.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#578) doc válasza rii (#571) üzenetére


doc
nagyúr

De az UHU CD bootnál nincs PROMPT, vagy csak én voltam looser? és nem vettem észre?

Ha sima terminálra gondolsz, van -> pl. CTRL-ALT-F1

(#579) rii válasza biker (#575) üzenetére


rii
nagyúr

nem particonáltam én máá utána, .... csak nekem az UHU ugy muxik, ha jaz MBR-be rakja be magát a GRUB, de utána installok egy vindoze-t, akkor az csinál egy FDISK /MBR - féleséget.

THX for your answer (vagy mi ... :))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#580) rii válasza doc (#578) üzenetére


rii
nagyúr

a ''sima'' terminállal semmi gond, van belöle 6 :) sőt ha beállítja valaki úgy még több is lehete, igaz? csak akkor SHIFT-CTRL-ALT-F1..F6, vagy a karakteresek között csak SHIFT-ALT-F1..F6. Nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#581) Polesz válasza rii (#580) üzenetére


Polesz
addikt

A SHIFT nem kell, de nem halálos ha nyomkodod :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#582) rii válasza up (#562) üzenetére


rii
nagyúr

-- (én azért csiszolgatnám még ezt a kis aranyosat, mielőtt elkezdem 10 ezer
forintért árulni, de ők tudják...)
--

nekik is meg kell élni vmiböl.... :) ha he ülnél ott és csinálnád, ugyanúgy elkérnéd a zsoskát :) nem?
de amugy én úgy gondolom, hogy ha valaki pénzt akar kiadni szoftverre, akkor adjon ki, szerintem azok miatt árulják annyié amennyié ...

én inkább vennék referncia kártyát, szünetmentes tápegységet ...

de cégeknál már más kérdés, de azok meg nem egy a legújjabb fejlesztést fezsik meg,ami a nagyközönségnek szól, hanem egy kiforrottat pölö Red Hat, Debian...
szóval az Uhu-t a sima felhasználó veszi meg pénzé, ha megveszi, de akkor meg is érdemli ... :) egy sima felhasználó ugyse tud teljesen legális gépet üzemeltetni, de ugyse nézi asztat senki ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#583) rii válasza Polesz (#581) üzenetére


rii
nagyúr

persze hogy nem halálos :) kösz jól vagyok ... , de nyomkodtam én már erdménnyel is, és akkor ... és akkor éééés aaaaaaakkkor 11-12 terminálom volt, meee ugy volt beállítva valahol, a /etc -be, vala hol, nem csáltam meg, d e meg lehet ... mer kell. Ha szép nagy területen helyezted el a LINUX-ot, akkor az updatedb sok percig is mehet, több mint kettő :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#584) Sipi válasza rii (#579) üzenetére


Sipi
addikt

Ha csinálsz külön egy /boot partíciót, arra teszed a Grubot, és ez lesz az egyetlen aktív partíciód, talán nem törlődik le. Ráadásul bootolás közben is tudod változtatni, átírni a bootolandó dolgokat, mivel az összes bootinfó külön, biztonságos helyen van.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#585) rii válasza Sipi (#584) üzenetére


rii
nagyúr

szóval csálja eky primary particiót, és csatolási pont: /boot, és ki lehet választani, hogy erre mennyen fel a GRUB.????

Ez minden disztribúcióra igaz ...? DEBIAN, Red HAT Slackware .... ?
THX :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#586) Sipi válasza rii (#585) üzenetére


Sipi
addikt

Igen. Elég egy 10 megás, a vinyó legelejére (gagyibb BIOS-ok miatt). a Grub minden bootinfót ebben fog tárolni, ellentétben a LILO-val, aminél ha leszeded a Linux-ot, meghal a boot is...

A Grub disztribtől független. Ugyan nem próbáltam minden disztrib alatt :), de szerintem ha máshogy nem is, a grub config file-jának szerkesztésével megoldható, hogy így működjön.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#587) rii


rii
nagyúr

THX... Most egy nagyon nem-LINUX-os krdést tennék, fel :
A UHU-Linux grub - betöltö rencere király, ugye ... de én más képet tennék oda, ha lehetne, hol .... Tanulnom kell(ene) igy nem nagyon van idom átrohangászni LINUX alá keresgélni ...
amugy nekem a lilo promptja
LILO boot:
is bőven elegendő lenne, de ha van kép akkor nekem teccő kéne ....

THX for your answer :) (vagy mi, javiccs ki, ha nem jol irtam ...)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#588) rii


rii
nagyúr

[L] http://linux.inf.elte.hu/ftp/CDROM-Images/debian/3.0r1/images/i386/ [/L]
cimen egy tejjes DEBIAN disztrib van .... :) le is lehetne tölteni... jobb kilikk .... minde n letöltése flashgettel .... a vodafone még engem is kivágna, pedig rám még nem érvényes a korlátozás.... de ez közel 10giga, azaz pont 1 honapig kéne toltenem , ésmindig a maximumon, azaz 4kbyte-a :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#589) Sipi válasza rii (#587) üzenetére


Sipi
addikt

Ha jól tudom, bármilyen képet betehetsz. Elvileg elég, ha a grub man-ját, doksiját elolvasod, a configjában van egy sor, ahol a bootsplash image-t adhatod meg. Egyébként jobb, ha hagyod a karakterest, különben olyat kapsz, mint Win alatt: 60Hz, kiesik a szemed...:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#590) netom válasza Edem (#1) üzenetére


netom
csendes tag

Hi, Mindenki!!!

Nekem eddig SuSE-m volt, most akarok rápróbálni az UHU-ra, majd leírom a tapasztalatokat!
Valakinek volt itt gondja egy nembootoló kernellel... Ötlet: Valakinél fordíts egyet, mert lehet, hogy a tiédnél újabb procira lett optimalizálva.

Viszlát és kösz a halakat!

(#591) rii válasza up (#574) üzenetére


rii
nagyúr

igen igen ez az 1.0, de ma jelenik meg egy ujság mellékleteként egy ujjabb ....
pont mára volt kiirva az ujság megjelenése ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#592) Jano válasza rii (#591) üzenetére


Jano
senior tag

Én elmentem megkérdeztem azt mondták hogy még nincs.

A tudás érték!!!

(#593) rii válasza Jano (#592) üzenetére


rii
nagyúr

:( pont most akartam én menni, és már venni is meg .... :(
de akkor te is tudod melyik ujság melléklete...? csak mer nem akarok relámozni .... de az első UHU is ezen ujsághoz volt mellé KELVE

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#594) Jano válasza rii (#593) üzenetére


Jano
senior tag

Persze hogy tudom, csak az az érdekes hogy az oldalukon már tegnap kinnt volt a májusi szám és az újság még ma is sehol, így mehetek holnap is, szerintem érdemes minden nap ellenőrizni valószínűleg hamar elfogy a lap a melléklet miatt.

A tudás érték!!!

(#595) rii válasza Jano (#594) üzenetére


rii
nagyúr

de augyilag ez ugy van h a kiiras napján talán bp-en lehet megvenni, máshol, , én pölö egerben vok, ott meg rá 2-3 napra nem ...?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#596) SYZYGY


SYZYGY
tag

Hahó. Bocs , most az eljén bevallom, hogy nem végig olvastam el a topicot. Tehát az lenne a kérdésem, hogy UHU-nak van-e hardver monitorozó progija, ahol pl a proci hőjét tudnám megnézni? És ha igen, hol találom ?

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#597) Jano


Jano
senior tag

Amúgy mivan UHU Linux 1.0 Office második cd-jén?

A tudás érték!!!

(#598) biker válasza Jano (#597) üzenetére


biker
nagyúr

olyan dolgok, mint apache, meg ilyenek, amik mezei usernek nem kellenek...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#599) Jano


Jano
senior tag

Ki tudja honnan lehet letölteni az ygcc-t szükséges lenne egy csomaghoz?

A tudás érték!!!

(#600) Jano válasza Jano (#599) üzenetére


Jano
senior tag

Ez rosz kérdés volt?

A tudás érték!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  UHU-Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.