Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  UHU-Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Edem


Edem
senior tag

Az elmúlt időben rengeteg ''linux - how to'' topik született a ''megtérni vágyók'' számára, de sajnos egyik sem élt túl sokáig. Ennek (szerintem!) talán legfőbb oka a rengeteg disztibúció volt. ENNEK MOST VÉGE! (mondaná a pasi a mosószer reklámban...) :)

A megolás: UHU linux. A magyarázat egyszerű: mindenki ezt ajánlja egy kezdo linux user(C) számára, és mi hiszünk nekik. :) Tehát aki úgy dönt(ött), hogy UHU linux-szal eteti a gépét, annak itt ez a nagyszerű topik, hogy feltegye a kérdéseit, megossza tapasztalatait.

Reményeim szerint összejön egy kis (vagy nagy) csoport, akik aktívan résztvesznek ennek a topiknak a ''működtetésében''.

(Nem hiányoznak a ''De van erre a XYZ fórum és blablabla'', mert nem érdekel. :) )

Edem

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#2) goshawk válasza Edem (#1) üzenetére


goshawk
tag

Legyen. Én maradok a jó öreg Debian disztribnél.
apt-get update the best

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#3) Polesz válasza Edem (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Támogatom a topicot :) és szívesen válaszolok amire tudok :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) Polesz válasza goshawk (#2) üzenetére


Polesz
addikt

OFF vagy mégsem?

itt is egy apt-get update játszik ;]

ON talán :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) goshawk válasza Polesz (#4) üzenetére


goshawk
tag

Vivát. Vivát.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#6) Walentino


Walentino
csendes tag

apt-get UHU alatt is mukodik. Azert maradok en is a Debiannal.

(#7) Walentino


Walentino
csendes tag

apt-get UHU alatt is mukodik. Azert maradok en is a Debiannal.

(#8) Polesz válasza Walentino (#7) üzenetére


Polesz
addikt

OFF
Mindegy melyiket szereted, mert linux! :DD:)):DD:)):DD:)):DD
ON

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) goshawk válasza Polesz (#8) üzenetére


goshawk
tag

Ez így igaz....... Majdnem.....

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#10) Polesz válasza goshawk (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Ne menjünk el OFF-ba szerintem és ne beszéljük meg, hogy melyik miért szutyok ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) biker


biker
nagyúr

újabb jó pont az uhu mellett!

Letölthető 185 oldalas ingyenes pdf-ben a leglámább userek számára is érthetően 0tól az egész telepítésen át a legtöbb program használatáig minden!

EZ igen!!!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) goshawk válasza Polesz (#10) üzenetére


goshawk
tag

Isten őrizzen.
Meddő vitát nem óhalytok kezdeni mert közbe programozok.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#13) Edem


Edem
senior tag

Rövid időn belül kijön a jelenlegi 1.0rc2-est felváltó 1.0rc2.1-es verzió. Ha valaki belevág az UHU-ba, akkor érdemes kivárni, sok jót igér az UHU Linux Team. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#14) jojojo válasza Edem (#13) üzenetére


jojojo
senior tag

Oké várok még.:)

Az aláírásod nagyon jó:D

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#15) Genialis


Genialis
aktív tag

Hehe, az RC2-es UHU kódnevét láttátok már?...:DD

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#16) thord


thord
tag

nem kene bevezetni, hogy ebbe a topicba csak pingvines emberkek irhassanak?:))

(#17) Edem


Edem
senior tag

Szent sz*r! Mi van itt? Pingvinek gyülekezője? :)

Off
Jó lenne, ha az értelmes hozzászólások legalább 50:50 arányban lennének az offolással. :)
On

Azoknak akik nem tudják:

Az UHU Linux hivatalos honlapja: http://www.uhulinux.hu

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#18) goshawk válasza Edem (#17) üzenetére


goshawk
tag

Vivát. Edem. Thord.
Okos hozzászólások.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#19) goshawk


goshawk
tag

Valaki közületek használ linx v. links progit???

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#20) S.p.A


S.p.A
tag

Én most egy Toshiba Sat. 1100-as (kölcsön) laptopon használok UHU-t (rc2)!
Szerintem, ha az ember nem úgy vág neki, mint ahogy én a ''linuxos'' oprendszerekhez, azaz igyekszik megismerni a ''lelkivilágukat'', akkor tökéletes. De ha szeretné jobban megismerni (és mondjuk kikapcsolni, a js, meg a reiserfs modulok kezdeti betöltését [mint ahogy most én]), akkor szerintem olyan, mintha a mosolygó Ablakos TaPasztalatos nagymama kezdené el módositgatni a beállításokat a regedit.exe-vel. => bonyolult.
Szerintem, már olyan sok pénzt beleöltek, hogy kár lenne abbahagyni.
Hajrá UHU!

(#21) S.p.A


S.p.A
tag

Ja igen kérdeznék is:
- hogy lehet bekapcsolni az acpi/apm támogatást?
- hogy lehet működésre bírni egy picimacis WLAN kártyát? (A hogyanokat egy mp-re láttam, nagyon hosszú...:O )
- hogy kell belőni a glx támogatást (Ati Mobility Radeon)?

(#22) Polesz válasza goshawk (#19) üzenetére


Polesz
addikt

A lynx-et nem különösebben szeretem, de a links szerintem istencsászár program. Mivel gyakran van szükség konzolra, ezért ott ezt használom. Kezeli a kereteket meg elég sok dolgot.

Ha már konzolnál tartunk, akkor mc a másik kedvenc és a bitchx-et sem hagyhatjuk ki. Sőt mp3 lejátszónak ott az mpg123. Nem is oly rég p1-en nyomtam a netet. Irceltem, böngésztem, mp3-at hallgattam mindezt p1-75 20mb ram-os gépen 5.5k sebességgel vodafone telcsivel és közben forgattam egy programot is, mert az úgy jó :)

Nem sokára kipróbálom a filmezést is, meg a távoli zenehallgatást, helyi háló rulz :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#23) Polesz válasza S.p.A (#21) üzenetére


Polesz
addikt

'' - hogy kell belőni a glx támogatást (Ati Mobility Radeon)''

Beszélj ATI-val, hogy adjanak ki normális linuxos drivert is :(
Lehet, hogy a dri segít rajtad, de ahhoz kernelt kell forgatnod. Amúgy itt nézz körül: http://gatos.sourceforge.net/.

acpi-hoz meg annyit, hogy add meg a grub-ban a kernel paraméternek az acpi=on-t, a grub konfigja a /boot/grub/menu.lst.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#24) vlaci79


vlaci79
senior tag

udv
Nem tudja valaki h tudnam eletre kelteni a diamond mx 400 as hangkartyat?
UHU linux alatt.
indulaskor maestro3e kent akarja a modult betolteni de az nem sikerul neki
kde Latt mar mastro 2e kent ismeri fel de ugy nem szolal meg

debian woody r3.0 val a maestro 2e kiralyul szol

(#25) zrubi


zrubi
senior tag

Hi,

Most akartam feltenni egy UHU-t egy laptopra (fujitsu Amilo-A)
De ez be sem bootol :((

Aszongya a prociról szóló sorok után:

kernel panic....
:O

Megpróbálom floppyról is... de ha ugyan az a kernel van ott is, akkor hiába. :(((

zrubi.hu

(#26) twollah


twollah
nagyúr

Remélem nem lesz nagyon szétOFFolva a topic, mert egy ideje nagyon kacsingatok az UHULinux felé, de mivel nagyon beta user vagyok egyedül nem merek belevágni.

(#27) Polesz válasza twollah (#26) üzenetére


Polesz
addikt

Jövő hétvégén tervezek egy pesti kirándulást, ha gondolod egy UHU telepítés és okítás is beleférhet.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#28) S.p.A válasza Polesz (#23) üzenetére


S.p.A
tag

Hát úgy néz ki, hogy letöltöttem azt a gatos-os dolgot. Kicseréltem a radeon.o a /lib/modules/../ könyvtárban, valamint a /usr/X11R6/lib/../-ben a radeon_drv.o, meg ami még abban volt.
Namost!
Az UHU-nak a libGLcore.a-s állományával van vmi prücök. Van benne egy olyan *debug*.o állomány, amiben nincsenek ''symbol''-ok Na ha ezt kitörlöm, akkor elindul királyul, de a Parsec nevű játék baromi lassú, ami szerintem 1,5 Cerkán nem kéne, hogy szaggasson. :( Másrészt, ha átváltok szövegesre, majd vissza graf. akkor megfagy. Mindig :O
Egyébként már jelentettem a hibaadatbázissba is.

Az acpi-t most fogom megnézni.

Köszi

(#29) localhost válasza Polesz (#27) üzenetére


localhost
Közösségépítő

(engem nem látogatsz meg csak úgy?)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30) bitfarkas válasza biker (#11) üzenetére


bitfarkas
őstag

Lehet, nagyon béna vagyok, de az UHU honlapon PDF doksit nem találtam, segíjj már lécci.

(#31) zrubi válasza bitfarkas (#30) üzenetére


zrubi
senior tag

(#32) S.p.A válasza bitfarkas (#30) üzenetére


S.p.A
tag

www.uhulinux.hu

letöltés menüpont

lap alja

(#33) Polesz válasza localhost (#29) üzenetére


Polesz
addikt

Lehet róla szó :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#34) petakpa1


petakpa1
őstag

Egy screenshotot tudna valaki küldeni nekem az UHU desktopjáról a mailemre

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#35) Edem


Edem
senior tag

Hogyan tudom ellenőrizni az MD5 kiterjesztésű file-lal, hogy hibás-e amit letöltöttem, mert a telepítő azt írja ki, hogy hibás a CD? (Újraírható, nincs kedvem 4x-esen újraírni :((( )

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#36) Edem válasza petakpa1 (#34) üzenetére


Edem
senior tag

A www.uhulinu.hu oldalon találsz képeket a képek link alatt. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#37) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all
annak idején én is felraktam már egy uhu linuxot de sajna kerek 3 orát müködött utána ujrainditás után valami grab error al elszált.
mivel életemben 1* láttam linuxot akkor azt se tudtam mit csináljak vele(egyébként is elég nehézkesen ismertem ki magam)
a kérdésem. meg merjek e kockáztatni megint egys uhu felinstalálást de most nem mint önnáló oprendszer hanem mint 2. egy xp prof mellé.
és ezt hogy tegyem meg?(hogy tugyak választani a 2 oprendszer között) ha 2 ms van fent akkor ok boot.ini be mindent be tudok álítani. ez érvényes lesz linuxra is? vagy a linus saját ''boot.ini'' je fog ienkor müködni?
szal mit hogy tegyek ehez kérek segítséget :)

(mellesleg ha 2 xp van fent és az egyik már nem kell, akkor csak simán törlöm a meghajtorol és a boot.ini böl? vagy valami spec eljárása van?)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#38) Polesz válasza Edem (#35) üzenetére


Polesz
addikt

Gondolom windózer alatt szeretnéd leellenőrizni.
A link ahonnét leszedheted a wines illetve dos-os verziót:

http://www.md5summer.org/download.html

Használata egyszerű és le is van írva jól.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#39) Polesz válasza TitiRii (#37) üzenetére


Polesz
addikt

Csinálj egy partició manipuláló progival 2 particiót a linux-nak. A típusa érdektelen, mert telepítéskor be lehet állítani. Az egyik min 2 giga legyen, ezen lesz majd maga a rendszer (ha többet adsz neki hálás lesz érte :))), a másik partició a swap, ennek mérete ált a memória kétszerese, de 256 megánál nem kell többnek lennie. Sok memónál el is maradhat, de ajánlott.
Indítsd el az UHU telepítését cd-ről és válaszd a meglévő partícióra telepítést. A nagyobbik partició értelemszerűen a / jel alá kerül és a típusa legyen ext3, a másikat pedig mint swap partciót válaszd. Ezt a két partíciót majd a telepítő megformázza. Elég nagy gépnél a teljes telepítés kb 10-15 perc. Az indítás is egyszerű, mert az UHU felrakja a grub - grafikus bootmanagert, ami rendesen elindítja az XP-t is neked. Arra figyelj, hogy ha az xp ntfs partíción van, akkor azt csak olvashatod, de nem írhatod.
Hirtelen ennyi, ha valami nem tiszta kérdezz.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#40) twollah válasza localhost (#29) üzenetére


twollah
nagyúr

A pingvinek összetartanak.

(#41) twollah válasza Polesz (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha nem tervez be semmit a párom akkor benne vagyok.
Van egy kallódó 3.1es HDDm amit fel lehet áldozni az ügy érdekében.

(#42) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szóval felraktam az UHU linux-ot (nem a legújabb verzió, ez még a PC World féle). Fel is ment, minden oké volt, egészen addig, amíg el nem indult a grafikus mód (most nem jut eszembe a neve, de valami ''x'' van benne :D). Ez próbálkozott egy darabig (képernyő közben villogott), aztán kiírta, hogy valami gond van (hibaüzenet: no screen found). Telepítés közben ''Ati Radeon''-t állítottam be videókártyának (mivel R9000Pro-m van). Szóval mit rontottam el, mit kéne tennem, hogy működjön?

(#43) Cathfaern válasza Cathfaern (#42) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És még egy kérdés: hogy lehet a GRUB-ban beállítani, hogy a Windows legyen az alapértelmezett?

(#44) Polesz válasza Cathfaern (#42) üzenetére


Polesz
addikt

ATI Radeon 9000 sajnos nem támogatott kártya egyenlőre. Meg kell várnod az új X verziót amiben benne lesz a driver, vagy ATi-ék hajlandóak lesznek kiadni egy normálisat. Addig is használd VESA módban.

Most látom, hogy az rc1-et tetted fel, akkor go http://www.ati.com, az ott lévő driver megy rc1 alatt, de rc2.x alatt már nem :O:O:O

Ha segítség kell dobj egy mailt.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#45) Polesz válasza Cathfaern (#43) üzenetére


Polesz
addikt

Rootként a /boot/grub/menu.lst fájlban a default 0-t átállítod 1-re vagy annyira ahanyadik menüpontot akarod alapnak. A számozás 0-tól kezdődik tehát linux az első akkor az 0 :)):)):))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#46) biker válasza Polesz (#44) üzenetére


biker
nagyúr

tegnap este került fel uj xfree az uhu-hoz, esetleg avval nem mehet???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Én is most kacérkodom a Linux-szal, speciel éppen az UHU-val, eddig életemben egyszer, kb. másfél éve raktam fel egy teljes, hivatalos SuSe 7.0-át (1 DVD!), de akkor hozzáértő segitség hiján nem sokra mentem vele. Drivereket kellett volna telepitenem, kernelt forditanom, és ez meghaladta a képességeimet: Kernel lefordult, de soha többé nem müködött a grafikus felület.
Még egyszer újratelepitettem, a végső eredmmény ua., mint előbb. Na ekkor feladtam.
Most, hogy van ilyen topic, megpróbálok újra belevágni!
Az UHU honlapján megrendeltem a telepitő CD-t, remélem előbb-utóbb megjön, na majd akkor jövök a láma kérdéseimmel. :DD :DD :DD
(sajnos az én net-hozzáférésemmel letölteni képtelenség)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48) Cathfaern válasza Polesz (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy tudom átállítani VESA módra?
A másik: letöltöttem a Radeon drivert, de nem tudok vele mit kezdeni. Ezt be kéne másolni valahova, vagy el kéne indítani? Vagy mit kéne csinálni vele?

(egyébként egész jó ez a linux. Legalábbis amit eddig láttam belőle. Csak mondjuk a meghajtóváltás kicsit macerás :()

(#49) biker válasza Bogyó bá' (#47) üzenetére


biker
nagyúr

eljössz, kapsz cd-t, ha már lusta vagy a uhulinux.hu-n a cd másolás pontban embert keresni..... :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50) biker


biker
nagyúr

idézet uhulinux.hu/cdmásolás....

Légy legális! Másolj UHU Linux CD-t! ;)


Az alábbi személyek - üres CD fejében -, előzetes egyeztetés után másolnak UHU CD-ket. Ha fel kívánsz kerülni az alábbi névsorba, írd be a nevedet, e-mail címedet, és a település nevét, ahol élsz.

és itt kb 30név............

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  UHU-Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.