Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Szenya 111


Szenya 111
újonc

Sziasztok!
Véletlenül letöröltem a memória kártyáról a képeket a fényképező gépemről, hogyan tudnám vissza állítani?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv Szenya

(#202) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Múlt Szombaton sajnos Asus P5Q-n beakartam üzemelni a mjásodik silicon image sata portot is, hogy elférjen 4 hdd, 1 ssd, + a 3 odd. Abból a 2-őből csak az E1-es jó win 7-en, csak XP-n látja mindkettőn a hdd-ket. Keresgéltem a neten, aztán google lefordította amit sajnos megtaláltam. Így mentem a biosba próbálkozni. Drive xpert beállíatások. Az SSD 120 GB Hyper X 3K. A HDD-k Black WD, Green WD, Samsung 1 terrásak, Smamsung 500-as. A green volt rákötve az E1 portra. És sajnos nem az üres 500-as, hanem a sok cuccot tartalmazó Black az E2 portra. A Greenen volt 1 40 gigás rendszer partíció, rajta 1 XP-vel, + programokkal. A maradék 892 GB egyben. A Blacken 60 GB rendszer partíció, kevés anyaggal, virtuális memóriával, Win7 X64 rendszer az SSD-n van. 60 GB játék telepítésre, úgyis csak régiek mennek ezen, + az users könyvtár, letöltések, dokumentumok. Ezen veszett el végül is leginkább nem kevés adat. A játékok működnek majd, mert külön is megvolt a Program Files mappa. A maradék kb 812 GB meg egybe. Sajnos 15 sec elég volt ahhoz hogy a Black is olyan legyen, mint a green. 40 gb xp-vel, és a 892 gb. Recuva nem vált be, Easus részben, de a get data back jó lett. a 812-őt sikerült talán megmenteni, csak a 60-as játéktelepítésin lévő lényegeseket nem. Lehet e még esélyem, a Black lemez üres jelenleg.

(#203) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! :) Siker!!!! Visszanyertem az adatok 90% át :) Ha valakinek kérdése van írjon :)
ui: Getdataback semmit sem ért....

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#204) Tercsifercsi válasza Drakoo (#203) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Szia!
Hasonló cipőben járok, leírnád, mit csináltál? Köszi

(#205) korimass


korimass
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy vinyó amin fontos dolgok voltak és egy nemhozzáértő újratelepítette a rendszert. Lett 3 partició adatok nélkül. Odaadták nekem hogy próbáljam meg visszavarázsolni. Most ott tartok hogy van egy winyó ami 3 felé van particionálva, lefutattam az Active Partition Recovery, Super Scan parancsot a D: E: meghajtókon...
Örültem mert megtalálta a régi fájlokat...
De nem tudom visszaállítani sehogyse. Külső winyóra próbálom visszaállítani.

Esetleg akinek van nagyobb tapasztalata benne légyszíves segítsen... :)

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

By KoRiMaSs

(#206) SzGergo_


SzGergo_
csendes tag

Sziasztok,

Úgy néz ki a telóm "kinyírta" a MicroSD kártyámat. Kíírta hogy nemolvasható kártya és formázzam.
A Sz.gép látja a fájlszerkezetet de nem tudom megnyitni a fájlokat.
Mivel tudom valahogy megmenteni az adatokat képeket??

Köszönöm.

(#207) carr


carr
őstag

Sziasztok!
Alcatel one touch gyári rommal történt képek törlése után van mód a képek visszaszerzésére?
Köszönöm.
Ha nem a jó totyikban vagyok, kérlek forwardoljatok a megfelelő helyre.
Köszöm.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#208) PsalmusHunga


PsalmusHunga
csendes tag

Sziasztok!
Kedves fórumtársak segítségeteket szeretném kérni a következő problémámhoz. Egy kisebb tárhelyes digitális fényképezőgép kártyájáról anno átmentettem a képeket a számítógépemre és a kártyáról pedig letöröltem. Nos annak rendje és módja szerint egy idő után a képek a számgépemről eltűntek-gondolom hasonló fájlnév(mappa) miatt átírta a tartalmat. Igazából csak ez a képsorozat kellene. A lemezre 2003 óta írva volt és ezek a keresett fotók kb 2009-ben készültek, tehát sok fotó megfordult a kártyán. Kérdésem: Hogy tudnám és milyen módszerrel ezeket visszaszerezni. Várom szakértői segítségeteket.

Üdvözlettel: Psalmus

(#209) PsalmusHunga válasza Szenya 111 (#201) üzenetére


PsalmusHunga
csendes tag

Szia Szenya!

Sikerrel jártál a képek visszanyerésével? Én is hasonló gonddal kűzdök.

Üdv: Psalmus

(#210) carr válasza PsalmusHunga (#209) üzenetére


carr
őstag

Ha a kártya az említett képek óta nem lett volna újraírva, akkor talán lenne rá esély.
Így viszont maradnak az emlékek.
esetleg kürt kft. $$$$$-ért

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#211) Drakoo


Drakoo
tag

Na emberek! Sok progival próbálkoztam, de találtam egy tutit :)

Recuva

Nekem ez nagyon bevált! :) Nem tudom freebe milyen verzió van de ha valakinek nagyon kell max emailba átdobom :) Nekem a 500 gb os vinyóról 740 gb ot hozott vissza :D egy adag szemét de a lényeg a sok kép és használható doksi megmaradt :)

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#212) csille2


csille2
újonc

valaki segiccsen letöröltem véletlenül a samsung s5 telómról videót és képet hogy tudom vissza szerezni?????

(#213) Alba Game


Alba Game
tag

Sziasztok !
Van egy USB 3.0 -s külső merevlemezem, amit ha a gépre dugok, akkor csak annyit lát a Win7, hogy van egy X meghajtóm, de nem engedi megnyitni sem. Az adatok rajta vannak, partíció manager progi látja. A Win szertné folyamatosan formázni, ellenkező esetben nem engedi megnyitni.
A kérdésem: ha gyorsformázást engedélyezek neki, akkor a rajta található (és jelenleg nem hozzáférhető) adatok vmilyen Data BackUp progival visszanyerhetőek? Mekkora ennek az esélye? Melyik progit javasoljátok (nekem a Recuva és a GetDataBack a legszimpatikusabb) ? Köszi a gyors válaszokat - sajnos tleg s.o.s. volna mielőbb képben lennem !!! :R

(#214) Drakoo válasza Alba Game (#213) üzenetére


Drakoo
tag

Helloka! Na én saját tapasztalatból a getdatát kihagynám nálam az semmit sem ért... többször formázott 500 gb os vinyó gyorsformázással visszakaptam az adatok 80% át kb de még mindig nem válogattam ki XD Nekem bejött sajnos h a te esetedben sikerül- e én reménykednék mert se így se úgy nem jó... :S

Nos egy próbált meg ér, h gyorsformázás és hátha ;)

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#215) lakatmate


lakatmate
újonc

Sziasztok még új vagyok...
Egy szerelő full leszedte a winyómat... :O :(((
Tudnátok valamilyen módot,programot mivel visszaállíthatnám őket?

Ha esetleg igen akkor előre is köszi szépen!!! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#216) pupi14


pupi14
csendes tag

Sziasztok, törölt hivasnaplot vissz lehet állítani?
Ha igen, hogy ?
Választ privatba.

(#217) edinat165


edinat165
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy excel táblát valószínűleg felülírtak és eg teljesen más táblázat jön elő, a régi helyett. Vissza tudom kapni az előzőt?
Van rá esély?

(#218) flash-


flash-
veterán

sd kártyáról milyen programmal lehet úgy visszaállítani a törölt fájlokat hogy az a pc amin ezt végezném, ahhoz nincsen rendszergazdai jogosultságom?

tehát se telepíteni nem tudok rá, se futtatni olyan programot ami rendszergazdai jogosultságot kér.

azt tudom hogy a get data back kér ilyet, van esetleg olyan program - ami ráadásul portable - ami rendszergazdai jogosultság nélkül képes erre?

esetleg ha létezik portable windowsos oprendszer amit win7 alatt elinditok az alatt már ezt meg lehetne oldani?

egyéb megoldás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#219) d.bali


d.bali
csendes tag

Sziasztok! Elkövettem azt a hibát , hogy az egyik winyómon a partíciókat összevontam. Tárhelynek van ez a wincsi, de régebben kipróbáltam a win8.1-et és emiatt készült rá egy 100Gb-os partíció az 1Tb-os lemezen. Az összevonás után a wincsi RAW lett és formázni akarja a windows. Active Partition Recovery-vel "superscan" próbálkoztam, hogy visszaszedjem az adataimat, de az többszöri próbálkozásra is a feladat elvégzése előtt kilép (60-99% között :W ). A windows partíciót fel is ismeri és ki is lehetne menteni az adatokat, de az pont nem kell. Kérdés ha egy gyorsformázást ejtek a wincsin és NTFS partíciót hozok létre akkor Active Partition Recovery (vagy másik progi ha van jobb ötlet) végig fut rajta és megtalálja a fájljaimat? A gép jelenleg egy másik winyóról működik Win7-el és kb 300Gb-nyi adatot kellene kimenteni.
SEGÍTSETEK! THX

(#220) krisztina77 válasza Drakoo (#211) üzenetére


krisztina77
csendes tag

sziasztok!

Getdataback vagy Recuva???

[ Szerkesztve ]

(#221) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Vettem egy vadiúj 2TB-os Seagate vinyót adatmentésre. Le is mentettem rá közel 1TB adatot, amikor veszteség lépett fel. Nem jól másolódtak fel a dolgok a SATA kábel miatt.
Mérges lettem, mert nem tudtam mi az ami már esetleg korábban is hibásan másolódott, ezért fogtam és lassú formázással töröltem a vinyót, cseréltem a SATA-t és újra kezdtem a másolást.
Utólag jöttem rá, hogy első körben került rá olyan adat is, amit nem DVD-ról mentettem le, hanem a helyi vinyóról másoltam át és azt buktam.
A kérdésem az lenne, hogy van olyan elérhető progi, amivel a korábbi rétegből visszatudom állítani?

(#222) Ricko válasza krisztina77 (#220) üzenetére


Ricko
tag

Szerintem a Recuva jobb.

(#223) _Jana_


_Jana_
csendes tag

Sziasztok!
Fél éve ellopták a telefonom (lg g3) a tettes használta kb 1 hónapig aztán visszatette ahonnét ellopta, gondolom amikor megtudta hogy a rendőrök elkezdtek nyomozni, a kérdésem az ,hogy a tettes factory resetet hajtott végre a telefonon, valamilyen adatot vissza lehet nyerni róla? pl böngészési adatot valami email címet stb amiből tudnám ki volt a tettes, mert 10 emberre szűkült a lista aki elvihette.

(#224) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ugyanis sajnos véletlenül egy laza mozdulattal töröltem 1.25Gb adatot a vinyómról :W
Win7 rendszer, NTFS, a vinyó egy külső házban van, és törlés után azonnal észrevettem, hogy rossz gombot nyomtam Csak egy almappát akartam törölni, de véletlenül ki volt jelölve egy gyökér mappa...Hirtelen nem kapcsoltam, amikor a Win7 rákérdezett, hogy "a mappa nem fér el a lomtárban, végleg törli"?
Gyorsan futottam egy kört a neten, és azt találtam, hogy legjobb rögtön eltávolítani a HDD-t (nehogy írjon rá a Win), így (leválasztás nélkül) kikapcsoltam. Hogy lehetne a legbiztonságosabb módon visszanyerni az adatokat? Kell csinálni valami Linux pendrive-ot/CD-t, vagy Windows alól valamivel?

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#225) Memora válasza Memora (#224) üzenetére


Memora
senior tag

És persze a mappa/almappa rendszerrel, az elérési útvonalakkal együtt kellene visszaállítani, mert ha zanzásítja a fájlokat, úgy semmit sem érek vele :(((

Fancy quote placeholder

(#226) campers


campers
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Újra telepítettem a Win7-es gépemet. (a winyón több partíció is van). Aztán figyelmetlenségből vagy más okból kifolyólag, nem tudom, de be lett állítva automatikus biztonsági mentés készítés heti rendszerességgel. Na most az történt, hogy a C:-re került telepítésre a rendszer és a D:-re kerültek szépen a biztonsági mentések. Azonban a D:-n évek óta tárolt fontos doksik voltak. És ezek a fránya biztonsági mentések telehányták a D: partíciót, de úgy, hogy a korábbi rajta lévő adatok totál elvesztek.... Létezik ilyen??? :Y :(((
Szükségem lenne egy programra, amivel esetleg vissza tudnám hozni az elveszett dolgaimat, és ha lehet nem egyesével, valami random név alatt hanem könyvtárszerkezetileg helyesen. A DiskDigger programot lefuttattam, az talált is több százezer fájlt, (valószínűlg az elveszettek nagyrészét) de azokat csak egyesével tudom lementeni.

Ha a Win7 biztonsági mentés visszaállításával próbálkozom akkor az csak a C: meghajtót állítja vissza.

(#227) meduzatomi válasza stratova (#21) üzenetére


meduzatomi
csendes tag

Igen, SD kártyáról is.

(#228) Karajev7


Karajev7
tag

Hali! Letoroltem az androidos telefonomrol pár fontos képet. hogyan tudnám visszahozni? Aki tud, segitsen pls! :O

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#229) Drakoo


Drakoo
tag

Amiket tudtam programokat megosztottam veletek! Akinek esetleg személyes segítségre van szüksége az írjon privátban!

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#230) tothbalazs02 válasza Drakoo (#203) üzenetére


tothbalazs02
újonc

Udv. Én kipróbáltam a easeUS Data recovery wizardot hekkelve, de csak a fájlokat hozta vissza csoportosítva. Hogy kell a könyvtárszerkezetet is visszahozni, mert anélkül fabatkát sem ér, mert voltak programok, meg minden féle dolgok könyvtárakban. Ezt képtelenség összerakni, hacsak a program nem a könyvtárakba rakja szépen vissza. Ha valaki tud pontosat az irjon a tothbalazs022@gmail.com ra vagy itt :) . Köszi

(#231) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Sikeresen létrehoztam még egy partíciót egy Lenovo G50-en.
Átmásoltam rá a C meghajtóról mindent, majd elkezdtem újrarakni a gépet gyári Win10-ez lemezzel.
Erre összerakta a 2 partíciót és legyalult mindent :(((
A laptop nem az enyém, ilyenkor mit lehet kezdeni ? File recovery csak az új partíciót látja, akkor hogy fog vissza szedni abból ami eltűnt? Vagy törődjek bele ?

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#232) Drakoo válasza Roland8622 (#231) üzenetére


Drakoo
tag

Próbáltátok a Recuva-t?

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#233) Drakoo válasza tothbalazs02 (#230) üzenetére


Drakoo
tag

Asszem Recuva

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#234) Roland8622 válasza Drakoo (#233) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia.Köszönöm, hogy írtál ;) Igen, de végül 2. nekifutásra a EASEUS Data Recovery program lett, amivel lényegesen több adatot sikerült visszanyerni informatikus barátom segítségével végül. Sajnos a dokumentum típusok pl. World, Excel stb. mind hibás :( De a legfontosabbakat, a képeket közel 75%-ban visszaszereztem.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#235) Fernandezzer válasza animatrix11 (#1) üzenetére


Fernandezzer
újonc

Sziasztok!

Nem tudom, mert soha nem használtam mentés és visszaállítás-t.

Próbáld ki freeware mentés!

(#236) Drakoo válasza Roland8622 (#234) üzenetére


Drakoo
tag

:) Az super :) Örülök, hogy segíthettem :)

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#237) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok.Lehet nem jó fórumon kérdezem,de gondoltam hátha tudtok segíteni.
A régi merevlemezen volt 3 partíció:1 az op rendszernek, azt volt 1 helyreállítási terület,és a D partíció.
Töröltem az első kettőt,majd a D partícióról eltűnt majdnem minden adat.Lehetséges,hogy a szektorok átrendeződtek?
Szeretném visszaszerezni őket,és várom a segítséget,hátha tudtok valamit.Köszi előre is.
Most egybeformáztam.

(#238) King Unique válasza csgabee (#237) üzenetére


King Unique
titán

A Win10 topikban már megkérdezted ugyanezt. Szóval nem feltétlen kellett volna szaporítani csak azért, mert nem válaszoltak azonnal...Ráadásul van ám külön adatmentés topik is és eleve ott kellett volna feltenni a kérdést! Illetve ez a topik kevésbé pörög, mint láthatod.

(#239) csgabee válasza King Unique (#238) üzenetére


csgabee
tag

Köszönöm-gondoltam hátha ez a topik lenne a nyerő.Megkérdezzem az Általad említettbe is,vagy ne? :)

(#240) Griff55


Griff55
senior tag

hogy a halál véreres büdös ..szába törölhetett a gép egy teljes mappát, mikor a vezérlőpultban a programok törlésénél egy bizonyos programra kattintottam, hogy törölje???
Ehelyett az az adott mappát amiben volt többszáz gigányi adattal együtt dobta a kukába

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#241) Drakoo válasza Griff55 (#240) üzenetére


Drakoo
tag

Ezt hívják szívvvvvvvvvvvásnak :D Amikor ugyan oda telepítesz valamit és a törlésnél megkérdezi h törlöd a program mappáját? Alalá az egész mappa amiben volt elveszett... érti?

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#242) Griff55 válasza Drakoo (#241) üzenetére


Griff55
senior tag

Örvendetes... :/ annyi a szerencsém hogy pótolhatóak a fájlok csak nem annyira gyors a netem és több nap azt mind újra letölteni

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#243) KaleyCuoco


KaleyCuoco
újonc

(#244) laja80


laja80
tag

Sziasztok!
A következő lenne a problémám,Win10 újratelepítéskor két partíció volt,C,D,a Dn voltak a filmek,képek stb,amikor odaig eljutottam a telepítéssel h válasszak partíciót,a C-t töröltem illetve formáztam,de nem engedett rá telepíteni,vmi MBR hibára hivatkozva.A D meghajtóhoz nem nyúltam,nem formáztam!/talán azt formáztam csak ami ilyen kis terjedelműként létrehozott,pár száz MB/
Ezután fóruztam egyet,és ott írták h shift+f10,majd lépésről lépésre leírta mit tegyek h gpt legyen.Ez meg is történt,sikeresen feltelepítettem a windowst,viszont a D meghajtóm teljesen üres!!!Elöször fel se ismerte alapból a windows,ugy kellett neki külön betüjelet adni.
Kérdés az lenne h hogyan tudom a Dn lévő adatokat visszaszerezni???
Köszönöm!

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#245) King Unique válasza laja80 (#244) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI boot mód szerint akartad telepíteni a Windowst, akkor nem meglepő, ha problémázott a telepítő az MBR-lemez miatt, mivel ilyenkor értelemszerűen GPT kellene. Viszont pont az a lényeg, hogy ilyenkor csak a boot módot kellett volna átállítani legacy BIOS (CSM) opcióra, illetve annak megfelelően kiírni a telepítőt, majd úgy telepíteni. Ha a telepítőben nyitottál egy parancssort és a DiskPart segítéségével átkonvertáltad a lemezt, akkor az eleve destruktív volt, minden adatot törölt róla, amire a linkelt hozzászólás is felhívja a figyelmet... Adatvesztés nélkül (nem destruktív módon) csak külső (particionáló) programok tudják megoldani, amit egy másik hozzászólás szemléltet.

"viszont a D meghajtóm teljesen üres!!!Elöször fel se ismerte alapból a windows,ugy kellett neki külön betüjelet adni."

Ha a teljes lemezt törölted a destruktív konvertálás során, akkor nyilván a korábbi D kötetet is. Tehát annak annyi és utána nyilván nemcsak meghajtóbetűjelet kellett hozzárendelni, hanem létrehozni előtte újból a kötetet.

Adatmentéses oldalról nézve, ha csak szimplán törlöd / gyorsformázod a lemezt, akkor utána még lehet esély a korábbi tartalom visszaállítása, illetve lementésére. Viszont úgy, hogy újratelepítetted rajta a Windowst és ezáltal részlegesen felülírtad a korábbi adatokat, már csökkentek az esélyek... Ilyenkor esetleg rá lehet ereszteni a teljes lemezre / esetleg csak a partícióra egy adatmentő programot (példák), aztán megnézni, hogy mit talál. De mondjuk normál esetben ezt is úgy szokás, hogy a mentendő lemez / partíció eleve nincsen használatban. Vagyis lehetőség szerint pl. kivenni és berakni egy másik gépbe, majd az azon lévő Windowsról megpróbálni az adatmentést. Az adatokat pedig ilyenkor értelemszerűen egy másik fizikai lemezre kell lementeni, még véletlenül sem rá az eredetire!

Egyébként legközelebb inkább az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene feltenni az ilyen kérdéseket, az az aktívabb és az elsődlegesen javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#246) laja80 válasza King Unique (#245) üzenetére


laja80
tag

köszönöm a válaszodat, a diskdigger nevű program segítségével sikerült előbányászni és lementeni az adatokat :R
legközelebb figyelmesebb leszek!

Üdv ;)

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#247) Migee


Migee
tag

Sziasztok.
Nemrég elszállt a külső WD HDD.
Kivettem belőle a merevlemezt, működik.
Ellenben nem lát rajta semilyen adatot, illetve formázatlan lett , Nincs betűjele sem.

Milyen programmal lenne érdemes megkeresni a fileokat ?

(#248) admi99


admi99
csendes tag

Sziasztok!

Igazából nem is törölve lett a mappa, hanem a Win 10 varázslatosan eltüntette nekem! :)
A helyzet pedig ez lenne:

Volt az az asztalomon egy "Minden" nevezetű mappa, amiben szinte mindent tartottam, kivéve az egyetemmel kapcsolatos dolgaimat. (Hála istennek)
A mappában volt rengeteg képem, emlékek, hobbi képek, "munkák", filmek, és stb, lényegében MINDEN, amit a laptopomon tároltam (kivéve alkalmazások).
Ilyen mappák voltak a "Minden" mappában, mint például "programozás", "hobbi", "foci" , "Videók és képek", stb.
Még Jan. 3-án ha minden igaz megvolt a mappám, mivel még szerkesztgettem benne képeket! Tegnap (Jan 4-én) nem is figyeltem, hogy megvan-e, mert nagyon lekötött a tanulás, de szerintem megvolt, mert miért is ne vettem volna észre, ha a legtöbbet használt mappám nincs az asztalon. (Kb. 5 mappám meg 5 ikonom van asztalon). Ezek után ma tanultam a laptopomon(Lenovo Legion y520 hátha segít valamiben) és utána folytattam volna a képeim szerkesztését. Látom, hogy eltűnt a mappa. Programozást tanulok egyetemen, hülye mégsem vagyok, mondom csak nem töröltem ki. Lomtárban természetes nem volt, miért is lett volna. Jan 2-án volt egy Windows frissítés, de az nem törölhette ki, mivel még 3-án megvolt. Olvasgattam róla, és több helyen is előfordult, sőt sokan írták, hogy velük is ezt csinálta a Win 10. Azt írták, próbáljam meg a Recuva nevezetű appot, az elvileg visszahozza a végelegesen törölt dolgokat is. Vagy 1 óráig keresgettem benne, és körülbelül a sok 100 vagy akár 1000 dolgom közül 30 képet találtam meg(nem néztem végig mindent, mert 30 000 fájlt talált a recuva, többsége chrome cache ből törölt lényegtelen dolgok), amikből 3 volt visszaállítható, a többi 27 unrecoverable volt és az ok, amiért törölve lett ELVILEG, overwritten with xyz. Olyan fájlokkal volt ELVILEG felülírva, amiket már régen nem használtam és egy teljesen más mappában voltak, amiket már mint említettem, régen nem nyúltam.

Aki segít, annak nagyon megköszönném, végtelenül fontos lenne, rengeteg emlékem, képem, személyes dolgom stb. volt benne ami igen fontos lenne számomra.

Kérlek segítsetek!

Aki teljes megoldást tud adni, és visszatudom szerezni az egész mappám, azt pénzjutalommal és rengeteg köszönettel ajándékozom meg!

Köszönöm mindenki segítségét!

Kérlek osszátok, írjatok, segítsetek!

KÖSZÖNÖM!

(#249) lev258 válasza admi99 (#248) üzenetére


lev258
veterán

A Windows 10-hez nem értek, de egy univerzális jó tanács. Ne használd a gépet addig, amíg nem lesz végleges megoldás a kezedben. Addig legfeljebb Linux Live-okat használj (talán Windows-ból is létezik már hasonló, bár gondolom kicsit macerásabb).
Valahányszor fut a rendszer, nő az esélye, hogy valami felülírja a lemez fontos részeit.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#250) flash-


flash-
veterán

üdv

az hogy lehet hogy sd kártyáról szerettem volna visszaállitani formázás után az mp4 videókat, két program is visszahozta látszólag(méretre és darabszámra kb azok amik eredetileg voltak) de egyik program MOV kiterjesztésű fájlokként hozta őket vissza, a másik pedig SWF fájlokként.
(Recuva,és Euseus progikkal sikerült, get data back és disk drill pro semmit nem hozott vissza)
egyiket sem tudom lejátszani megnyitni.(Movot quicktime playerrel sem ment)próbáltam átnevezni őket mp4-re akkor sem.
próbáltam több fajta videó konvertáló progiba betölteni őket hátha át lehet konvertálni de az sem járt sikerrel.

ez akkor most mi lehet? mert mondom méretre az mint az erdereti de ha az akkor miért lett más a kiterjesztés és miért nem tudom lejátszani? lehet hogy a headerren kellene valamit helyrehozni és akkor menne?
én ilyesmire tippelek..de nem értek ennél többet hozzá
ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#251) King Unique válasza flash- (#250) üzenetére


King Unique
titán

Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene feltenni a kérdést inkább, ami már korábban is le volt írva. Előbb-utóbb talán csak leesik mindenkinek...

Az adatmentő programok használatánál meg alap, hogy teljes keresés (deep scan) szükséges ahhoz, hogy minden fájlt megtaláljon és megfelelő állapotban tudjon lementeni a program. Ahogyan az is, hogy olyan programot kell használni, ami kezeli az adott háttértáron (SD-kártyán) lévő fájlrendszert. Ha a "lemezen" lévő adminisztráció törölve lett / sérült a formázás során, akkor még a RAW recovery típusú mentés lehet opció a fájlok adatai, illetve fájltípusok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#252) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Véletlen gyors formázást nyomtam a merevlemezemre.
Tudom, hogy ilyenkor vissza állítható.
Csak azt nem, hogyan.
Ingyenes dolog érdekel csak.

(#253) sosadatmentő


sosadatmentő
csendes tag

Törölt adatvisszaállítást első körben ki lehet próbálni ingyenesen Recuva és Getdataback programokkal.
Illetve kiváló ingyenesen használható programokat találhatsz még a TestDisk -en, például a PhotoRec.
Törlés után arra az adathordozóra, ne írjunk amiről törölve lett, amíg meg nincs a keresett adat!
Valamint NE arra az adatohrodzóra állítsuk vissza a törölt adatot, mert felülírhatja a szektorokat ezzel sikertelen adatvisszaállítást eredményezve.
Illetve ha a rendszer meghajtóról történt a törlés akkor javsolt egy másik rendszer alól megkísérelni az adatvisszaállítást.

Ha nem kísérleteznél vele házilag, mert fontosak az adatokat és szekemberre bíznád a törölt adatvisszaállítást akkor ajánlom:
https://sos-adatmentes.hu

(#254) rti17


rti17
csendes tag

Csak a képen látható almappa döglött be, a többi jó. A szóban forgó külső merevlemez viszonylag új, soha nem volt még tele, törölve se volt nagyon róla semmi, NTFS-es rendszerű.
A hibás mappa kb. 100 GB méretű, de nullának írja ki a mappa tulajdonságaiban, viszont az össz. foglalt terület (pl. az egész külső lemez Tulajdonságokban) értéke nem arra utal, hogy nulla lenne.
Tehát nem véletlen letörölt file-okat szeretnék visszaállítani. Éppen ezért az interneten erre a célra ajánlott programok nem is találnak hibát, se törölt és visszaállítandó file-t, nem csinálnak semmit, a Win10 Lemezkezelője is „kifogástalannak” találja.

Tisztelettel kérnék valakit segíteni, egyelőre nem használom azóta ezt a lemezt, nem raktam rá semmit. Nem merek hozzányúlni, kísérletezni, nehogy elszúrjam a többi adatot is.

Nagyon köszönöm előre is!

(#255) totron válasza sosadatmentő (#253) üzenetére


totron
addikt

Törölt adatvisszaállítást első körben ki lehet próbálni ingyenesen Recuva és Getdataback programokkal.
Több tízezer fájllal vagy töredékfájllal kell esetükben számolni, a kiterjesztés megkeresése is leginkább manuálisan történik, garantált ínhüvelygyulladás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.