Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Huma


Huma
addikt

Esmein : Jól hangzik az amit mondasz, de sokszor bebizonyosodik az, hogy a természet bölcsebb mint az ember.
Valószínűleg nem véletlen az alvási ciklus hosszúsága. Az öregeknek ugye kevesebb is elég. Ez valószínűleg azért van mert csökken a szellemi teljesítményük (pusztulnak az agysejtek). Szóval nem biztos, hogy egészséges a hosszútávú alvásmegvonás. Amúgy meg bizonyított tény, hogy az alvás meghosszabbítja az életet.
Lehet hogy naponta 5 órával többet vagy ébren viszont 20 évvel kevesebbet fogsz élni. Pl 90 helyett 70-et.

Ui: Grat Tildyhez. Én is olyan nőre vágyok aki eltart. :D

Na jó, ez bunkó volt. Olyanra vágyok aki megért. És Tildy kétség kívül ezt teszi.
Ha fél év múlva sem lesz semmi bajod ebből a dologból akkor én is kipróbálom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#202) Huma


Huma
addikt

Váááááá!!!! Nem tom mi van velem.

Nagyon bunkón fogalmaztam az előbb.

Bocsánat!!!

Sok siket a kísérletedhez és írj ha bármi érdekes történik!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#203) Wictor válasza Huma (#202) üzenetére


Wictor
senior tag

"Nagyon bunkón fogalmaztam az előbb."
Á, ugyan... Kicsit sem volt félreérthető... ;]

Érdekes dolog, amiről szó van, csak sajnos az iskola miatt nem tudnám megvalósítani, pedig én kipróbálnám szívesen, mert ennél jobban tropára vágni magam már nem tudnám, mint most. De érdekes felvetés, hogy 9:50-kor, a nagy szünetben bevonulok kispárnával a terembe, magamra zárom, összetolok 2 padot és kiszundizom magam. Nem néznének rám furcsán. :D Nyáron benevezek egy hasonlóra, ha nem lesz munka.

(#204) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Tulalvassal piszkosul kell vigyazni, 20 perc helyett 25 futott be, de most eleg nyuzott vagyok ismet. Megvolt viszont eletem elso iranyitott alma, amikor tudataban vagyok annak, hogy valoszinuleg almodom, es iranyitasom is volt folotte. Invitalhattam uj szereploket, valami vacsora volt, kivalasztottam en hova szeretnek ulni, meg kellett nezzem a kezem, hogy biztos legyek benne hogy alszom, de rajottem, hogy alomban vagyok, ugyanis nagy tomzsi ujjaim voltak es a mutatoujjammal minden masodik alkalommal at tudtam bokni a sajat tenyere, durva

Ez pont nem a mélyen alvás státusza....

(#205) kmisi99


kmisi99
addikt

Ez a módszer nagyon jónak néz ki! A nyári szünetben biztosan kipróbálom! Ha belegondolok ha szokás szerint alszok vagy 9 órát akkor a nyári szünetben durván 1200 órát vagyok fent. Ha pedig ezt a módszert alkalmazom akkor kb 16-1700 órám lenne ébren! Szép :Y
Szerintem bírni fogom! Alapból azt is bírom hogy 48 óra alatt alszok két órát csak ezt nem egyhuzamban :DDD

(#206) hodigy válasza neduddgi (#199) üzenetére


hodigy
csendes tag

http://dustincurtis.com/sleep.html

[ Szerkesztve ]

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#207) tildy válasza Esmein (#197) üzenetére


tildy
nagyúr

Khm, khm, tudod te hogy értem azt a felnövést. ;)
Ez a fajta gyerek, aki mindig érdeklődik, mindig kutat maradjon meg 80 éves korodig. Minimum:)

Huma: semmi gond ;) Lehetőségünk van most rá, és bízunk benne, meghozza a gyümölcsét ez a fajta együttműködés :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#208) mico94


mico94
újonc

Marha jó lenne , ha valaki alapítana egy sulit, ahol mindenkinek kötelező lenne átállni (persze csak annyira kötelező, amennyire beiratkozol egy ilyen suliba), Pl:Az Uberman-ra ,de bármelyikre, majd lennének alvószünetek, meg hasonlók...Az órák lehetnének 2-es blokkokba-tehát van 2ugyanolyan óra, majd még 2 ugyanolyan óra, aztán jönne a szundi, ez a kör lemegy még egyszer és ,ár mehetünk is haza, a blokkok között lenne 15 perc ébren szünet, akkor alig lenne hosszabb a suli mint az átlagosak,és mégis Sokkal több időnk lenne eddzeni, szórakozni, és utolsó sorban tanulni!

(#209) Phvhun válasza neduddgi (#198) üzenetére


Phvhun
őstag

nuke7-nek is szól: Ha egy halom ember tolja már évek óta ezt, mindenféle probléma nélkül, akkor milyen bizonyiték kell még ?

Majd ha azt fogják tudományosan bizonyitani, hogy uberman-re átállva pl ezek a hormontermelődések nem következnek be, akkor irkálj ilyeneket, addig, mivel nem tudhatod, ne vedd el a bizonytalan vállalkozókedvü embertársaid kedvét az uberman-re akár csak próbaképp is áttéréstől.

No offense.

(#210) Predator666 válasza Predator666 (#189) üzenetére


Predator666
aktív tag

Sziasztok.
Nos a professzor még nem válaszolt, ellenben találtam ezt a cikket. Dr Wozniak egy well-known, respected akadémikus, aki határtudománnyal foglalkozik és nem mellesleg a polyphasic sleep témában is elmélyedt.
http://www.supermemo.com/articles/polyphasic.htm
Mindenki vonja le a következtetéseit.

Továbbá az egyik ismerősöm a Semmelweisen végez, a diplomamunkáját az alváskutatásból írja és PhD-re is ezzel tervez tovább menni. Szakmai hozzáértését (de legalábbis tájékozottságát mindenképp) mutatja, hogy summa cum laude-val fog végezni nagy eséllyel. Ő azt mondta, hogy a nonREM szakaszok nem hogy feleslegesek, hanem hosszú alvás megvonás után azok kerülnek túlsúlyba, tehát úgy tűnik, hogy az rendkívül fontos alapja a pihentségnek.

Továbbá még egy megjegyzés. Megtanultam egyetemistaként, hogy inkább a hivatalos publikációknak/-ban hiszek, mint a személyes beszámolóknak/-ban. Így, a magam részéről, elvetettem a többfázisú alvás lehetőségét, és mindenki mást is erre buzdítok.
Sziasztok.

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#211) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Kíváncsi vagyok még tapasztalatokra. Azok után, h olvastam az első hsz-t, kicsit veszélyesnek tűnik a dolog.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#212) sebipayne válasza olbaidhun (#211) üzenetére


sebipayne
tag

Azért a Siesta-t sem mernétek kipróbálni? Az még nem tűnik vészesnek (éjkszaka 6 óra, meg délután egy 20 perces szundi)

(#213) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Én itthon dolgozom és néha én is úgy érzem, hogy jó lenne, ha több időm lenne. Pl én is szeretnék kockulni úgy, hogy a barátnőm alszik nyugiba. :D
Mindamellett szeretnék a tudatában lenne, hogy igen 8 órát ledolgoztam aznap és még rengeteg mindent megcsinálhatok.

De ennek ellenére szerintem ez, amit csinálsz nem egészséges. Hiába nyersz most időt, ha azt elveszíted és fiatalon meghalsz. :(

Ui: Ja hogy csak egy oldalt olvastam el a kommentekből. :D

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#214) Rickazoid válasza sebipayne (#212) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem a sziesztát hosszú ideig alkalmazták már emberek, gondoljunk bele, errefelé biztos mindenkinek volt olyan idősebb ismerőse (nagyapja vagy nagyanyja például), aki délután aludt egy keveset, miközben este jó sokáig fent volt, reggel meg elképesztően korán kelt.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#215) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ez az axbo felkeltette az érdeklődésem, lehet benevezek inkább egy olyanra. :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#216) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Tudtátok, hogy a koalák napi 22 órát alszanak? Nekik hogy kéne beosztani az alvást? :F

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#217) Rickazoid válasza Inv1sus (#216) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hát ha neked is irtó lassú lenne az anyagcseréd, csak eukaliptuszon élnél, amiből a testtömeged 1/10-ét vagy 1/28-át (fajtól és nemtől függően) megennéd egy nap és igazából semmi dolgod nem lenne, te is átaludnád a nap nagy részét, akárcsak a koala. :)

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#218) ForRedGlory válasza Esmein (#1) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Erről vajon egy orvosnak mi a véleménye? Mármint aki tényleg érti az emberi test működését... Olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mint a kávéval. Átvered a tested, ugyanolyan fáradt leszel, csak az érzés tűnik el és hosszútávon szópóka-nyalóka... :U

Azt hiszem megmaradok annál a ritmusnál, amit kitaláltak x ezer év alatt és bevált. Röviden, ez egy baromság, de sok sikert hozzá. Meglátjuk hosszútávon milyen betegségtől patkolsz el miatta, vagy milyen betegséged lesz a csontig merített akkumulátoraid eredményezte legyengült immunrendszered miatt...

[ Szerkesztve ]

(#219) Predator666 válasza ForRedGlory (#218) üzenetére


Predator666
aktív tag

#210

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#220) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valami fejlemény? Esetleg betegség kialakulóban? :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#221) Esmein válasza ForRedGlory (#218) üzenetére


Esmein
nagyúr

"Meglátjuk hosszútávon milyen betegségtől patkolsz el miatta"

Koszonom a batoritast, sok ilyen ertekes emberre lenne szukseg, mint te.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#222) pepucs válasza Esmein (#221) üzenetére


pepucs
tag

Hogy áll a kiképzés?

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#223) dragonfx válasza Esmein (#1) üzenetére


dragonfx
veterán

huuhh ez a téma jobb nagyon érdekel.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.