Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Ti4200-->4600 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gamespy™


Gamespy™
tag

melyik gyártó 4200-as g4-ét lehet az alap hűtéssel 4600-os órajelen járatni gond nélkül(nyáron, zárt ház, no légkondi, egész nap)
pl melyiken vannak minőségibb ramok v. jobb hűtőő??

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#2) LukE válasza Gamespy™ (#1) üzenetére


LukE
veterán

A legtöbb megy 300-on, asszem ennyi a ti4600 frekvenciája. Mintha 1esek szerint ugyan az lenne a GPU, persze lehet hogy a Ti4600akba a jobban sikerült darabokat pakolják. Asszem hűtő kb. uniformizált:) Pakolni kell rá egy régebbi cpu hűtőt és 1 8cmes ventit. Tuningot is jobban bírja, és kevesebb hangja lessz.

Sajátomról: MSI Ti4200, 64Mb, 4xAGP. Ramok felirat szerint 3,6-os Hynx modulok. 290/594-en saját hűtésével vidáman ment, de eléggé meleg volt:( 621-en hidegebb időben mennek a ramok, de hosszú idő után szemetel.

Jobb ramok? Gainward GoldenSample pl. 3,3ns, 660ig vidáman. Vagy Club3D Gamer edition, vagy hasonló, mégsokabb MHZ.

Ja, legtöbb 128 megás lassab ramokkal van megpakolva. néhány ezerből nem jön ki +64Mb ugyan olyan gyors ram.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) dugika


dugika
csendes tag

Nekem MSI 4200 128MB van.ez 310/620-on döcög gyári hűtéssel.Szerintem így sem melegszik sokkal jobban.A 4600 alapon 300/650 jár!

(#4) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Egy láma kérdés.

Most akarok éppen vga-t venni pl egy Radeon 8500 at hogyan tudom meg állapitani hogy mennyi ns-es ramokkal van megáldva?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#5) jojojo válasza ReFleXx (#4) üzenetére


jojojo
senior tag

Általában rá van irva.:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#6) Drizzt válasza Gamespy™ (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Albatron Medusa Turbo, 3,3 nanoseces ramok.

I am having fun staying poor.

(#7) Drizzt válasza Drizzt (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Elfelejtettem írni, h az nem teljesen noném, picit drágább, mint az ABIT, de az Abiton csak 4-es, néha 3,6-os mem van.

I am having fun staying poor.

(#8) Drizzt válasza Drizzt (#7) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Milyen hülye vagyok ma:)!
ööö... ... tehát, a Ch*p-be, vagy Új Magyar P* Mag*zinban írták, hogy alapban ti4400-as órajelen pörög(memória: 544, úgy emléxem).

I am having fun staying poor.

(#9) ReFleXx válasza jojojo (#5) üzenetére


ReFleXx
addikt

A karin a RAMra rávan irva pl hogy 4ns?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10) Joe_007 válasza ReFleXx (#9) üzenetére


Joe_007
tag

A ramon az utolsó számjegy az.

(#11) Joe_007 válasza ReFleXx (#9) üzenetére


Joe_007
tag

vagyis úgy van azt hiszem,hogy xxxxxxx40=4ns

(#12) Polesz


Polesz
addikt

... vagy xxxxxxxx-4 :))

Bocs :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) Joe_007 válasza Polesz (#12) üzenetére


Joe_007
tag

akkor mégis csak először írtam jól:DD

(#14) Joe_007 válasza Polesz (#12) üzenetére


Joe_007
tag

de akkor a 3.6-os 3.3 ns hogy van jelezve?

(#15) Drizzt válasza Joe_007 (#14) üzenetére


Drizzt
nagyúr

El kell keserítsem mindkettőtöket, más-más chipeken más-más módokon tüntetik fel.:DDD

I am having fun staying poor.

(#16) Lamair


Lamair
aktív tag

Csákány!

na hogy lehet hűttőbordát folrakni a kártyára (ram-ra)

Most vettem egy abit G4 ti 4200-at jó lenne lenne a fránya ramon borda!

mivel ragad fel ami hővezető és el is távolítható garancia vesztés nélkül?

Köszike ha válaszolsz:)
:O

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#17) Pacák válasza Gamespy™ (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

Az eredeti kérdésnél maradva... ...tudtommal a Club 3D volt olyan elvetemült :) és egy Ti4200-as kártyát a 4600 nyákjával+memóriáival+bordáival stb. szerelve dobta piacra. Ecsém ilyet vett, szép méretes darab a Vodoo3-3000-hez képest. Alig fért be a vinyó mellé a vége... :) Nem emlékszem a pontos névre, de asszem valami X jelezte a típusnévben a sima verzióktól az eltérést...

Nuclear launch detected

(#18) bélanéni


bélanéni
őstag

Az Abit 64MB 4200-s kártyája egy jobb szellőzésű házban általában megy 300/600MHz-en. (+- 5%) . Szóval ez egy király kis kari. Asszem a 4600-s kártyákon 650MHz-en megy a memória. Olyan magasra húzni 4200-s kártyán lévő ramot szerintem kizárt, kivétel ezalól a direkte tuningra speckózott Gainward kártyája. (de az már 50-55 bruttó)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#19) divot válasza Pacák (#17) üzenetére


divot
veterán

Ja, XP-nek hívják a drágát. Amikor vettem a videokártyámat (AbitTI4200 128MB), akkor úgy ötvenezer forint plusz áfa környékén járt, most már viszont láttam 37 + ÁFA-ért. Tesztelték az üzletben, azt mondták, hogy mivel tuningra született, simán hozza a 4600-as eredményeit. Szal jó vásárnak tűnik, sajna nekem akkor kellett kártyát vennem. Az én Abitom egyébként 310/550-en stabil.

(#20) Pacák válasza divot (#19) üzenetére


Pacák
senior tag

Öcskös is Abitot akart, de pont elfogyott! A Club 3Ds XP-t brutto 48e-t vette...

Nuclear launch detected

(#21) divot válasza Pacák (#20) üzenetére


divot
veterán

És mit tud a kicsike? Mert cserét fontolgatok.

(#22) Pacák válasza divot (#21) üzenetére


Pacák
senior tag

A húzhatóságáról nem tudok nyilatkozni...->Ecsémet megkérdezem róla, holnap meg beírom a topikba... Én, mint ügyeskezűkezű iparos beszerelem ecsémnek, install, aztán használja a gyerek... A szubjektív véleményemtől meg úgyis a falat kaparod: gyors! (Az én Asus GF2MX40064MB-omhoz képest mi nem gyors...:) ) ...Meg pusztán ránézésre is elég komoly tartalékok vannak benne: brutális hűtők orrba-szájaba végig azon a hatalmas kártyán... Viccen kívül: még nem nagyon láttam 3Dmark-ot futtatni az ürgét... A 4.3quantumCR-je mindig játékkal van tele... ...Hiába mondtam neki, hogy nála a Cu1000-es cerka a szűk keresztmetszet... szóval nem hiszem, hogy ''kiautózza'' a lehető legtöbbet a vidikariból... (Nálam több értelme lenne ennek a karinak a TuC1300 mellett... :) ...csak pénzem nincs rá.:DDD) ...Szvsz nálad a cserének akkor lenne értelme, ha generációs váltással járna... ...feleslegesnek tartom egy közel azonos teljesítményű karira váltani...

Nuclear launch detected

(#23) divot válasza Pacák (#22) üzenetére


divot
veterán

Igazad van, de úgy néz ki, hogy komolyabb veszteség nélkül tovább tudom adni a kártyámat.

(#24) Pacák válasza divot (#23) üzenetére


Pacák
senior tag

Ha nem buksz sokat a cserén, akkor rajta! :) ...Öcskössel beszéltem: az a poén, hogy nem is próbálta még húzni :), pedig tudja, hogy ez a kari tuningra készült! :DDD

Nuclear launch detected

(#25) Agis(C)


Agis(C)
csendes tag


A 64MB-os Albatron Ti4200-esek a legjobb vétel! 3.3ns RAM-al vannak, nálam 310/730MHz-en teljesen stabil volt.

(#26) keoni


keoni
tag

Hali! Bocs hogy láma vagyok, DE ezekről még seholsem hallottam (:( =árlista):
Club 3D XP és Club 3D Gamer Edition, hol lehet ezeket fellelni???

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Ti4200-->4600 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.