Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!
Kerestem, de nem találtam erről még topicot. Szeretnék megtudni többet ezekről a munkákról, mostanában tervezem hogy elmegyek biztonsági őrnek, és a későbbiekben érdekelne hogyan lehet feljebb jutni, milyen lehetőségek vannak pl elmenni később testőrnek stb. Ha esetleg valaki ilyen szakmában dolgozik mesélhetne pár dolgot :) vagy akár az ismerőseitek.
Előre is köszi!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#2) #78693120 válasza Kornel213 (#1) üzenetére


#78693120
törölt tag

Nekem van ilyen végzettségem és engedélyem is és a következők a tapasztalatain:

- Kezdetben valószínű boltban/plázában/stb., vagy bkv-nál lehet dolgozni. Ha szerencsés vagy, akkor telephelyen 24 órás, ha még szerencsésebb, akkor irodaház 24 órás. Ezek azért jobbak, mert nem kell egész nap állni.

- Testőri munka 2 féle lehet (ezt csak a tanfolyamon mondták el, de hozzátették azt is, hogy nagyon kevesen dolgoznak ebben, MO-on kb. 2 %-a a vagyonőröknek): vagy dísznek kell a testőr, ezt szabad vállalni, de valódi fenyegetés esetén nem érdemes semmi pénzért. Elég csak arra gondolni, hogy a védendő személy autóját felrobbantják, miközben te is benne ülsz.

- Feljebbjutás nehéz ügy, sok év tapasztalattal is a legtöbb őr annak is örül, ha olyan munkához jut, ahol nem kell egész nap állni. Esetleg szolgálatvezető lehetsz még, de afelé csak a csókosok jutnak. Más persze,ha van pénzed és vállalkozást indítasz, de szerintem ez sem lehet könnyű.

- Egy biztonsági őr min. 240 órát dolgozik egy hónapban, de persze erre sosem jelentenek be, csak minimálbérre. Ha jól keresel, akkor 100-120 jön össze, de 150 is lehet, persze akkor már 300 óra felett is dolgozol egy hónapban.

Ha érdekel, akkor tudok egy jó tanfolyamot, ahol nem csak a viszgára készítenek föl, hanem a jogi hátteret is elmondják, de csakis privátban, mert az már szerintem reklám lenne.

Amúgy nem akarom elvenni a kedved az egésztől, mert ez is csak egy munka...

Ha van kérdésed, akkor szivesen válaszolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Kornel213 válasza #78693120 (#2) üzenetére


Kornel213
tag

Hello
Köszönöm hogy elmondtad a tapasztalataidat. Amit írtál fizetést az nettó 100-120 vagy bruttó? Később még a Felsőfokú Biztonságszervező-n gondolkodok hogy azt érdemes lenne letenni, Te mit hallottál erről a szakmáról? A tanfolyamra kíváncsi lennék majd írj légyszíves egy pm-et. Köszi :)

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#4) #78693120 válasza Kornel213 (#3) üzenetére


#78693120
törölt tag

A 100-120, amit zsebre kapsz. Altalaban minimalberen jelentenek be.

A szervezoi meg elvileg ahhoz kell, hogy szolgalatvezeto, stb. legyel. Nem hulyeseg elvegezni, de inkabb azt javaslom, hogy az alapot csinald meg + szerezd meg az engedelyt es a kamarai tagsagot es dolgozz igy egy ideig. A szervezoit kesobb is megcsinalhatod, ha akarod.

Privat rogton megy.

(#5) Kornel213 válasza #78693120 (#4) üzenetére


Kornel213
tag

Értem, nem is olyan rossz. Igen én is így gondoltam hogy majd a szervezőit később végzem el. Pontosabban milyen engedélyre gondolsz?

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#6) #78693120 válasza Kornel213 (#5) üzenetére


#78693120
törölt tag

2 papír kell:
- Vagyonőri engedély, ezt a Rendőrség adja ki.
- Kamarai tagság, ezt évente meg kell újítani. Bár állítólag ez hamarosan nem lesz kötelező, de még meglátjuk.

A tanfolyamokon úgyis segítenek, hogy miként kell ezeket intézni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kornel213 válasza #78693120 (#6) üzenetére


Kornel213
tag

Oké értem, köszönöm!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#8) #78693120 válasza Kornel213 (#7) üzenetére


#78693120
törölt tag

Az kimaradt, hogy a tanfolyam+vizsgadíjon felül kb. 5000 Ft az ügyintézés még, azt számold hozzá.

(#9) Kornel213 válasza #78693120 (#8) üzenetére


Kornel213
tag

Oké, pont tegnap mondta egyik ismerősöm aki szintén elvégezte hogy, még +ügyintézés

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10) #78693120 válasza Kornel213 (#9) üzenetére


#78693120
törölt tag

Közben kiderült, hogy jövőre tényleg nem kell már a kamarai tagság, de idén még kell.

[ Szerkesztve ]

(#11) Kornel213 válasza #78693120 (#10) üzenetére


Kornel213
tag

Rendben, köszönöm!
Jövő hét fele meglesz a pénzem, és végre eltudok menni a tanfolyamra!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#12) kero77 válasza Kornel213 (#11) üzenetére


kero77
csendes tag

Ne tedd! Ez a szakma egy átok és csak rosszabb lesz!!

Ha vkinek írok privátot elvárom, hogy válaszoljon!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.