Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Aprósólyom válasza pilóta (#47) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Mert azt nem lehet hagyni, hogy bárki megtámadjon egy szomszédos országot és területeket vegyel el tőle Európában. Ma már nincs ilyen opció, ezt meg kell értetni az oroszokkal."
De ez? Honnan jönnek ezek a gondolatok? Mert ilyen csak a mesekönyvekben van. Mondjuk szeretném ezt a mesekönyvet a valóságban, nem tagadom, mert utálok minden konfliktust, csak hát a történelemből, a valóságból nem ezt tanultuk meg, nem ez a realitás. A jelenlegi államhatárok sem kézfogások útján jöttek létre, pedig több száz vagy ezer évvel ezelőtt még a földet sem laktuk be ennyire, voltak szabad területek bőven, csak hát már akkor is érdekek-ellenérdekek....
Ismerve a történelmet, kifejezetten képmutatónak érzem ezt az a fajta "nem lehet megtámadni" fajta érvelést innen a nyugatról. Nekem van tőle szekunder szégyenérzetem.
Ráadásul én az életben nem azt tanultam meg, hogy egy konfliktust úgy lehet megoldani, hogy ha ketten összeverekednek, de csak az egyik kezében van kés, akkor adok egy kést annak a kezében, akiében nincsen, majd nekiállok szurkolni neki... Diplomáciai eszköztárba nem hiszem, hogy csak az "épp elég fegyver" küldése és pár szankció tartozik.

Pl. figyeld meg az eseményeket. igazi értő párbeszédet senki sem gyakorol. (És nem csak most, nem csak február 24 előtt, nem csak 2014-ben, hanem előtte sem.) Minden oldal csak üzenget, de nem ülnek le tárgyalni, ahogy egy értelmes, bölcs ember megteszi a hétköznapokban, mikor konfliktusa van. Tudod miért? Mert a valóságban olyan érdekek mozognak, amit a választópolgár elé nem akarnak nyíltan kiteregetni, mert hát azt nem PC. A valóságban a régiók feletti kontroll/befolyás a lényeg. Nem az ideológia. Akinek pénze, hatalma, kontrollja van, leszarja milyen ideológia megy, az már csak eszköz az első háromhoz. A lényeg, hogy ki képes kontrollt gyakorolni az érdekszféra felett. Így működtek a korábbi rendszerek, birodalmak is.
Pont az ilyenek miatt nem kevés háborút képviselt a "nyugat" is a világháború után.
Nem véletlen tartom képmutatásnak ezt a fajta nem lehet támadni szöveget felőlünk. Olyan szaros a szánk, hogy ez nagyon nem hangzik jól.

Jevons paradox

(#52) #95462144 válasza Aprósólyom (#46) üzenetére


#95462144
törölt tag

"Hogy hosszú távon miként hatnak, az erős jövendölés kategória. Legfeljebb várakozásokról beszélhetünk, nem tuti megvalósuló szenáriókról."

Történelem kéremszépen történelem, ami sokszor ismétlődő tendenciát mutat és egyszer már bevált. Az meg nem jövendölés, hanem múltidézés illene ismerni. Legalább a Fantát.

(#53) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

Ez akkor azt is jelenti, hogy a Huawei szabadalmait senki nem licencelheti? Vagyis akkor megbénítják az 5G hálózatokat worldwide? Vagy azt engedni fogják? Illetve ki kell zárják a Huaweit a nemzetközi szervezetekből?

(#54) pilóta válasza Aprósólyom (#51) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert akkor mi lenne a helyes lépés? Hagyni, had csináljon, amit akar? Félrenézni? Meddig? A balti államok meg a lengyelek még beleférnek? Vagy akkor már szólnánk, hogy léccilécci nemár?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#55) #95462144 válasza Alaaf Pi (#53) üzenetére


#95462144
törölt tag

Jelenleg a termékeiben nem használhat 5G modemet pont azért, mert nem rendelkeznek elegendő szabadalmakkal... Szóval túl sok lépést nem tehet.

(#56) awexco válasza #95462144 (#55) üzenetére


awexco
őstag

Láttad mennyi mégis a forgalma nyeresége ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#57) #95462144 válasza awexco (#56) üzenetére


#95462144
törölt tag

Persze, mert sorra kapják az állami beruházásokat a hálózatfejlesztésekre illetve az egyéb technológiákra pl: arcfelismerő és egyéb nyalánkságokra. Azért eléggé komoly fejlesztőmérnökeik vannak azt ne felejtsük el a Hisilicon részleg is a csúcsot képviselte.

(#58) rdmftw válasza #95462144 (#57) üzenetére


rdmftw
tag

és azt a felismerőrendszert fogják abszurdisztánba is importálni, kétségek ne legyen felőle.
2030-ban huxit lesz mert eus pénzt nem fognak kapni, putyin addigra már rég a levesben lesz igy felülről sem "fogják" és ezzel a lépéssel instant elmegy úgy 1,5M (99%-ban nem narancstálib) szavazó. a maradékot pedig sakkban tudja tartani egy erőszakos kisebbség megfelelő eszközökkel.

(#59) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Mondjuk ehhez elso lepesben ugyanazokat a szankciokat kene alkalmazni a Honorra mint a Huaweire mert szepen lassan attelepiti a szorakoztato elektronikai reszleget a Honorba amelyik koszoni szepen el es virul es tor elore. De ugye lattuk hogy az amerikai dontes hozok mennyire vannak topon a Zuckenberg meghallgatasanal.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60) 8th válasza rdmftw (#58) üzenetére


8th
addikt

narancstálib :C

Ezt lopom. :))

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#61) Alaaf Pi válasza #95462144 (#55) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Azért nem használhat, mert az USA megtiltotta. Ellenben a Huawei szabadalmak használatát nem tiltja.

(#62) #95462144 válasza Alaaf Pi (#61) üzenetére


#95462144
törölt tag

Te most komolyan nem érted? Azért tilthatja, mert nincs önálló szabadalma 5G terén. Ugyanis erre a felvetésedre reagáltam:

"Vagyis akkor megbénítják az 5G hálózatokat worldwide"

Vagy milyen önálló szabadalmakkal rendelkeznek szerinted, amivel másokat tudnának ellehetetleníteni felsorolhatnál egy párat. De úgy sem fogsz tudni, ha tudnál nem lennének ilyen helyzetben most. Szóval semmi értelme, amit írtál.

(#63) jeni válasza #95462144 (#62) üzenetére


jeni
félisten

Mobilszektorban biztosan nem sok, vezetékes oldalon viszont nem állnak rosszul

(#64) Alaaf Pi válasza #95462144 (#62) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

De van önálló szabadalma, nem is kevés. Licencelik is a többiek.
[link] Hogy most mennyi van még, azt nem tudni.

#62: Mivel hálózati fejlesztést is csináltak, de, sok szabadalmat hoztak létre a fejlesztés során.

[ Szerkesztve ]

(#65) sfefe


sfefe
őstag

Még ennyi "okos" politikust mint itt...
Ennél több csak a hwsw-n van...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#66) rdmftw válasza sfefe (#65) üzenetére


rdmftw
tag

a politika továbbra is közélettel való foglalkozást jelent és remélem mindenki szégyelli magát amiért illegálisan erről mer beszélni egy "szagmaifórumon".
sfefenek igaza van és hagyjuk meg ezt a kiváltságot a királynak és holdudvarának.

(#67) laci666


laci666
senior tag

Usa Kínával is befog égni,mint ahogy az Oroszokkal is elszámolták magukat azt hitték Szíria vagy Afganisztán,hát de nem az. Első körben Oroszországnak és Kínának petro dollártól kell megszabadítani a világott ha ez sikerül akkor a többi jönn magától. Kínának meg van esze nem fog kezdeményezni. Oroszországból kiindulva a szankcíok meg sz@rt sem érnek, Kínának meg még annyit se érnek. Csak nyugati propaganda szajkoza gyengék fegyvere csak. BRICS-ről meg annyit hogy érdekes a Brazilok se adnak fegyvert a hoholoknak.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#68) dabadab válasza laci666 (#67) üzenetére


dabadab
titán

Te valami párhuzamos valóságból érkeztél? Mert amúgy nem nagyon sikerült a mi világunk tényei meg a hozzászólásod tartalma között összefüggést találni.

Jó, persze, nem onnan jöttél, hanem vagy valami ócska propagandabot vagy vagy valami teljesen fogalmatlan hasznos idióta.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#69) laci666 válasza dabadab (#68) üzenetére


laci666
senior tag

Azt nem tudum hogy szivárványos fejedben mi jár, de hogy a valósághoz közé nincs az biztos.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#70) dabadab válasza laci666 (#69) üzenetére


dabadab
titán

A szankciók nem működnek :DDD

DRM is theft

(#71) rdmftw válasza dabadab (#68) üzenetére


rdmftw
tag

+1

(#72) Bander78 válasza laci666 (#67) üzenetére


Bander78
tag

"...se adnak fegyvert a hoholoknak." A szomszédos országban éppen népírtás folyik, az agresszorok ezt a gúnynevet használják a megtámadott félre. Csodálom, hogy nem b@sztak még ki innen a modik, te félkegyelmű.

(#73) cherubion08 válasza laci666 (#69) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Az tuti,h szivàrvànyos :DDD ,de ebbe a storyba 100%-ba igaza van :)

(#74) forumpista válasza laci666 (#69) üzenetére


forumpista
aktív tag

Latom a fidesz felkegyelmu zombisereget rakuldtek a ph-ra.

(#75) Dr. Szilikát válasza forumpista (#74) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A Fidesznél senkit nem érdekel szerintem a politikai elfogultságáról hírhedt PH. Hogy te nem bírod elviselni mások véleményét, mert talán egyoldalúan tájékozódsz, ezért ilyen üres beszólásokra, képzelgésekre, fantazmagóriákra telik csak... Ez a másik oldal igazát erősíti valójában.

[ Szerkesztve ]

(#76) rdmftw válasza Dr. Szilikát (#75) üzenetére


rdmftw
tag

rofl

(#77) Dr. Szilikát válasza rdmftw (#76) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Intelligencia.

Valaki komolyan gondolja, hogy ha neki nem tetszik egy vélemény, akkor az biztosan nem egy ember egyéni véleménye, hanem rejtélyes erők küldték oda trollkodni. Ez szánalmas, paranoid gondolkodásra vall, önmagát teszi hiteltelenné.

Nektek az jó, ha én és még sokan mások, inkább meg sem szólalunk ezen az oldalon, mert nem látjuk sok értelmét...

De akkor megmaradtok a saját buborékotokban, nem érzékelitek, hogy nem csak ti vagytok. Azután jönnek a választások...

(#78) Tüzi válasza NomadND1 (#5) üzenetére

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#79) rdmftw válasza Dr. Szilikát (#77) üzenetére


rdmftw
tag

ha nem tetszik, hogy kiröhögnek akkor ne irj olyat.
egyrészt én egy szóval nem mondtam hogy a fidesz küldi ide őket igy nem értem miért nekem cimzed ezt.. szerintem is csak egy unatkozó tálib aki véletlenül idetévedt fbról.

másrészt meg... az önkénydiktatúrák jellemző vonása, hogy be vannak szarva mindentől és mindenkitől akiről feltételezik hogy veszélyt jelenthet a hatalmukra igy minden médiafelületet teljes mellszélességgel letámadnak és nyomják a saját narrativájukat, erről szól a CAP.

ezek fényében pedig valóban az ördögtől való feltételezés az ugye, hogy a nyomorultjaikat ráküldik bármilyen felületen levő kinával kapcsolatos cikkekre amihez kommentelni tud a plebsz, tök véletlenül ez most pont a PH.

(#80) forumpista válasza Dr. Szilikát (#77) üzenetére


forumpista
aktív tag

Hiaba jon a valasztas, attol hogy van itthon 2 -3 millio behulyitett zombi aki megvalasztja a fideszt meg nem lesz igazatok, az orszag meg zuhan a melybe.
putyint is ujravalasztjak, eszak koreaban is mindig ujravalasztjak kim-et toretlenul, valahogy meg sem oroszorszagba meg eszak koreaba vagynak a nepek, hanem a “hanyatlo” nyugatra. Egy orosz oligarchanak sem volt oroszban a yachtja vagy a villaja, orban lanya is malagaban vett hazat, meg svajcba jart iskolaba, hat nem fura, az a franya hanyatlo nyugat…

es igen, pont az a baj hogy megszolaltok a valasztaskor, konkretan miattatok (es igen miattad is, szemelyes feleloseged van) tartunk ott hogy az orszag tokutolso szinte mindenben az egesz eu-ban. Kiveve inflacio, mert abban meg benne vagyunk az egesz vilagon a top 10ben…

mert ti ujra es ujra megszavazattok az orszagot szetlopo csurhet.

(#81) Tüzi válasza Dr. Szilikát (#75) üzenetére

Itt arról van szó, hogy képtelenek vagytok önkritikát gyakorolni, és ez miatt az ország 3/4-e szív. Meg az a 2-3 millió aki már lelépett. Nem kicsit szívnak, hanem nagyon. De az első mondatban taglalt tény miatt ezt nem értitek meg.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#82) rdmftw válasza Tüzi (#81) üzenetére


rdmftw
tag

"vagytok"
mindegy mi az csak lehessen oldalt választani, ez a lényeg, nem?

(#83) Dr. Szilikát válasza forumpista (#80) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Erre mondom én, hogy felesleges ezen a fórumon politikába beleszólni. Szakmai okból vagyok jelen én is, már amíg ki nem tiltanak.
Nagyon kis szeleteit látják egyesek a világnak, nincs értelme itt vitatkozni.

(#84) Bander78 válasza forumpista (#80) üzenetére


Bander78
tag

Korrupcióban viszont elsők lettünk, az smafu? :D Már papírunk is van róla!
Van valami felszabadító abban, amikor a vidékjáró telexes videókon a párthű éhenkórászok kétségbeesett arccal bámulnak a kamerába, mert nem tudja mit fog enni holnap. De abban biztos, hova húzza az X-et legközelebb is... Itt kell élned, hogy elhidd.

(#85) Tüzi válasza rdmftw (#82) üzenetére

A jobb és baloldali lebontás szerintem csak a kétbitesek kedvéért van. Ők azok, akik kimennek szétverni a székházat, mivel a kis bubivilágukba (agyukba) más nem fér be, ők az igazán életveszélyes egyedek. Nem tudnak mást, mint lokálisan gondolkodni, és globálisan cselekedni.
A valóság -mint általában- ennél jóval bonyolultabb, csak ennek megértéséhez az átlag magyar (a rajta az elmúlt 30-50 évben végzett tudatos butítás miatt) már nem rendelkezik elég információval, se intelligenciával.

Tudod, aki eleget jár külföldön (pl én) az _tudja_, hogy az átlag magyar valójában mennyire tudatlan. Tud köpködni Brüsszelre, meg sorosra, meg a fletóra (mondjuk ez utóbbi nem teljesen alaptalan), de igazából még a Balaton is luxus neki, Brüsszelt a térképen nem tudná megmutatni, Sorosról meg azt sem tudja, hogy saját pénzén építtetett általános iskolát Vörösberényben. Jó részük még a megyéjét sem hagyta el. Tőlük kellene elvárni, hogy megértse amit nem fog.
[link]
"A széles tömegeket? Ők úgysem esznek se narancsot, se citromot, de örülnek, hogy velünk örülhetnek"

Tudod, szerintem ahhoz, hogy ebben az országban történjen valami, ahhoz sok-sok embernek tükörbe kellene néznie, önvizsgálatot tartania, és ne adj isten elismernie, hogy elrontott valamit.
De mint írtam... ugye.
Végére még annyit, hogy ebben az országban szarnak-bajnak sosincs gazdája... nézd csak meg a politikai beszédet. MIndenki hibás, Brüsszel, az IMF, az EU, a spekulánsok, az amerikaiak, a németek, a horvátok, a franciák, az ukránok, a zsidók, a nem zsidók, a tanárok, a BMesek, stb. Itt mindenki ártani akar szegény magya... izé, kormánynak, akinek tagjai soha semmilyen hibát nem követnek el.
Nem vetted még ezt észre?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#86) forumpista válasza Dr. Szilikát (#83) üzenetére


forumpista
aktív tag

nem is kell nagy szeletet latni. Engem az erdekel ami itt megy meg a kornyeken, nem az ami uj zelandon.

bemegyek a boltba es latom hogy minden dupla annyiba kerul mint tavaly.
aztan bemegyek nemetbe a boltba es azt latom hogy rengeteg minden olcsobb mint itthon, ami nem azt is siman fedezi az hogy ott 4-5x annyit fizetnek.

aztan bemegyek itthon az orvoshoz, illetve csak mennek, mert nincs majd fel ev mulva hivjam fel oket idopontert, mert addig teli vannak. Ha olyan bajod van dogolj meg otthon….
aztan bemegyek nemetben a dokihoz es nem csak fogadnak, de kiderul a doki magyar.

tanar mar nincs, szakember sosem volt, a horvatok euroval fizetnek, jovore a romanok is.

mond, meddig tudod meg a fejed a homokba dugni? Majd ha kapsz egy akkut vakbelgyulladast es mentot csak 2 nap mulva tudnak kuldeni, akkor eszbe kapsz?
vagy a sajat sz@rodban fetrengve is majd a hanyatlo nyugatot fogod szidni?
majd ha az akkugyarbol szivargo nehezfemek miatt kemora viszed a sajat gyereked?
vagy akkor is orbant istenited a gyereked sirjanal?

gondolkodj mielott keso lesz…

(#87) Bander78 válasza Dr. Szilikát (#83) üzenetére


Bander78
tag

Egy kis szelet origó, egy kis szelet prostisrácok. Miért is kéne ennél több?

(#88) Dr. Szilikát válasza forumpista (#86) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nektek ez megy, mások sértegetése, szelektív látás, pitiáner gyűlölködés. Igaz, hogy én is tudnék írni ezt-azt, csak ez itt a PH. Valakiknek szabad, másoknak nem.

(#89) pilóta válasza Dr. Szilikát (#88) üzenetére


pilóta
nagyúr

De milyen sértegetés? 13 éve tejhatalma van Orbánnak, itt már nehéz Gyurcsányozni meg elmúltnyolcévezni. Bakker, elmúlttizenháromév van, ébresztő! Még a (egyébként tényleg gyalázatos) szocikat is sikerült alulmúlni, teljesen objektív gazdasági mutatók alapján! Románia és Szlovákia a béka segge alatt volt, alattunk sokkal, mostanra meg megelőztek! Mi ez, ha nem bődületes dilettantizmus?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#90) forumpista válasza Dr. Szilikát (#88) üzenetére


forumpista
aktív tag

Lol. Ennel azert tobbet vartam, valami cafolatot azokra amit irtam…

mindegy azt hiszem te is olyan vagy mint a covidos csavo amelyik a halalos agyan is azt bizonygatta hogy nincs is covid.

(#91) benedekco válasza Dr. Szilikát (#88) üzenetére


benedekco
addikt

Ez jó, azért mert ez itt a PH, neked nem szabad dolgokat írnod?! Legalábbis ezt sugallod. Forumpista hozott érveket, saját tapasztalatot, ellenben te meg egy nagy semmit. De amúgy ha nem a ph lenne, akkor tele lennél érvekkel meg alátámasztásokkal. :W

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#92) Noukoum válasza Aprósólyom (#51) üzenetére


Noukoum
veterán

Érdekes módon a demokráciák megtudják oldani a konfliktusokat erőszak nélkül is, tehát itt meg is bukott a hatalombirtoklási elméleted.

A nyugat ezerszer megpróbált tárgyalni putylerrel de egy ilyen diktátorral nem lehet értelmes párbeszédet folytatni. Tehát ez az elméleted is kuka.:))

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#93) rdmftw válasza Tüzi (#85) üzenetére


rdmftw
tag

nekem nem kell bemutatnod, én is a hülyék országában élek, nem is értem miért nekem cimzed mindezt, elég nyilvánvaló.

(#94) carl18 válasza NomadND1 (#5) üzenetére


carl18
addikt

"csillagközi fajjá kell fejlődni." Az biztos Saiyan leszek! :K

Komolyra fordítva a szót, szerintem ez akkor se korrekt amerika ön érdekei miatt hogy így ki lehet végezni egy gyártott.
Nekem most van egy majd 3 éves P30 Pro, és életem legjobb telefonja.
Akkumulátor remekül bírja, a kamera is ott van a szeren.
Ismerösök akik most vásárolnak nem olcsó mobilokat azok mellé is bátran oda lehet rakni elég jól tartja magát.
Reddit vélemények alapján mások is úgy gondolták 3 éve hogy a Huawei az egyetlen gyártó ami az Apple-nak valóban konkurenciát jelenthet.
Ők nyilván kezdtek félni és inkább elkezdték tönkre tenni nehogy legyen egy jobb márka.....

Ha háborúkra vissza térve kis off topik, ha bele gondolunk az emberiség történelme folyton harcokrol szólt. Csak akkor nem voltak olyan durva fegyverek, kardokkal és nyilakkal harcoltak.
Mindig azért harcoltak kié legyen a hatalom, így nem kell csodálkozni a 3. világháború is elkerülhetetlen. Hiába kerül tolják úgy is be fog következni mert ilyen az emberi természet.
Reméljük a legjobbakat! :R Ne legyünk túl pesszimisták se.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#95) rdmftw válasza carl18 (#94) üzenetére


rdmftw
tag

ügyesek voltak az ujgor rabszolgák és a kinai ipari kémek..

(#96) icp1970 válasza Duree (#50) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen. És egyre undorítóbb az USA politikája.

(#97) laci666 válasza Dr. Szilikát (#77) üzenetére


laci666
senior tag

Így van aztán jön a választás és mindig beleállnak a betonba a nagy szókarate huszárok. Ja és itt a nagy libsi ellenzék gondolom tavalyi Szja kifizetést visszautalta egyből, meg úgye az otthon teremtő támogatásokat se vette igénybe, valamint családtámogatásokat se vette igénybe. Mert úgye ezeknek nem jó semmi. Valamint furcsa mód plázák, szupermarketek tömve vannak emberrel szegény csorok csak nézelödni mennek gondolom. Persze emelkedtek az árak de hol nem.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#98) rdmftw válasza laci666 (#97) üzenetére


rdmftw
tag

itt vannak gondok úgylátom

(#99) carl18 válasza rdmftw (#95) üzenetére


carl18
addikt

Droid. :R
Mert az apple nem fillérekért rakjak össze telefonjait?
Mindegyik cég gyűjti az ügyfelek adatait.

#98rdmftw
Tudjuk mindenki hülye csak vagy te helikopter.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#100) himpike válasza laci666 (#97) üzenetére


himpike
aktív tag

Visszautalja azt az egész ország infláció néven illibsikém mikor a boltban fizet/vagy számlát befizet. Ingyen pénz sose volt sose lesz, de nem várom el hogy a legegyszerűbb összefüggéseket megértsd. Az otthon teremtő szaraikkal is csak az árakat verték fel. 268Ft vs 390Ft az euro, könnyen kiszámítható mit ér a pénzed. Neked nem, te alternatív világban élsz.

(#101) ddekany válasza Noukoum (#92) üzenetére


ddekany
veterán

A demokráciák meg tudják oldani... Nem, pl. az USA demokrácia, és megtámad másik országokat néha. Aztán azon lehet gondolkodni, hogy adott esetben nekünk jó vagy rossz volt-e ez, de ettől még fegyverhez nyúlnak ők is. Persze a saját területükön már kerülik a háborút, de ez minden fajta rendszerre igaz.

Amúgy ezért parttalan minden ilyen vita a kisemberek közt. Nem akarják elfogadni, hogy mindkét fél egy maffia, akik késélre menő küzdelmet folytatnak. Mások a jellemző módszereik persze. Ukrajna elfoglalása terén az USA/EU stratégiája az volt, hogy fegyver nélkül teszi azt meg, kb. arra építve, hogy jobb az élet az EU-ban. Meg itt az EU szélén valószínűleg nem is akarnának fegyveres konfliktust nyitni, de nem is volt rá szükség. Oroszok meg látszólag azt hitték, hogy majd fegyverrel vissza tudják venni. Hát nem nyert. EU meg talán, hogy úgy sem merik megtenni. Hát az sem nyert. Vagy franc tudja valójában mit hittek, ezt velünk nem közlik...

(#102) Noukoum válasza ddekany (#101) üzenetére


Noukoum
veterán

Köszönöm de nem érdekel a propaganda narratíva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) ddekany válasza Noukoum (#102) üzenetére


ddekany
veterán

Robot? Hm...

(#104) benedekco válasza ddekany (#103) üzenetére


benedekco
addikt

:F

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#105) ddekany válasza benedekco (#104) üzenetére


ddekany
veterán

Reflex válasz a leírtak (érdemi) értelmezése nélkül. Jellemzően arra az tévedésre épül, hogy van a két fél, és ő ez egyik oldalon, én meg a másikon állok. Itt pl. valószínűleg oroszbarátnak kategorizált. Valójában mivel nem őrültem meg, én a "nyugati" fél területén próbélok tartózkodni (ott jobb az élet, és jobbára kevésbé brutálisak az emberek), és így általában azt szeretném, hogy a csörtéket ők nyerjék. Ettől még egyik fél narrativája sem igaz.

(#106) joey04 válasza ddekany (#101) üzenetére


joey04
titán

Nem az a vita tárgya, hogy melyik trágya. Itt nem jó és rossz oldal van. hanem rossz, és borzalmasan rossz. akkor már inkább a rossz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#107) Cefet válasza laci666 (#69) üzenetére


Cefet
aktív tag

:DD ezt adom...

(#108) Cefet válasza forumpista (#74) üzenetére


Cefet
aktív tag

ez lehet megérne egy bant... ;)

(#109) Cefet válasza Bander78 (#72) üzenetére


Cefet
aktív tag

persze ti szabadon sértegethettek bárkit, akinek más a véleménye...
tipikus

(#110) ceia


ceia
őstag

Érdekes, hogy még ma is Trump van felemlegetve. Állandóan szidta a baloldal, hogy juj most mi lesz a kínai telefonjukkal, pedig milyen jó, stb. . Azon ácsingóztak, hogy majd jön Biden és visszaáll a rend. Jött, semmit nem állított vissza, sőt, még többet tett ugyanabban az irányban, de őt senki nem szidja. Még mindig Trumpot emlegetik. Kettősmérce, szokás szerint.
Különben szerintem teljesen jogos. Kína valóban biztonsági fenyegetés, de gazdasági is. Mostanában a léggömb, és pont amikor háború van, én azt sem zárnám ki, hogy az oroszok számára kémkedett. Reális veszélye van annak, hogy egy harmadik világháború felé sodródunk. Én a nyugat helyében nem akarnék sarokba szorítani egy atomhatalmat. Nagyon hibás az egész, amit csinálnak.
Ha már megy itt a politika: Elmondom, valójában mi zajlik: Az USA és a csatlósává vált EU arra használja az ukránokat, hogy elvégezzék nekik a piszkos munkát. Nem segítenek nekik, kihasználják őket, és ukránok ezrei halnak meg emiatt. Ezért háború pártiak. A fegyverszállítások célja eszkalálni a háborút. Azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy Ukrajna valaha is nyerhet. Ugyanakkor az ukrán "barátaink" pedig erőszakkal sorozzák be az ottani magyarokat, és őket küldik előre, golyófogónak. A legszörnyűbb helyekre. Közben a hazai ellenzék kritizálja Orbánt, hogy ő nem tapsolta meg Zelenszkijt. Miért, kellett volna?

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#111) benedekco válasza ceia (#110) üzenetére


benedekco
addikt

"Elmondom valójában mi zajlik" ez jó :C Beszállok én is, jó?
1 Ukrajnát támogatjuk nyiltan. Instant 3. Vh
2 Ukrajnát nem támogatjuk, hamar "béke" lesz, pár év majd Putyin vonul beljebb 3.vh (béke: emberek átnevelése, fiatal férfiak vagonírozása, propaganda média nyomatása, nyugat ellenes uszítás, gyűlölet keltés)
3 ami most van. Szerintem meg az van, hogy ez egy szükséges rossz.
Különben meg "a CIA vonuljon ki Európából" nem? :U

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#112) Tüzi válasza ceia (#110) üzenetére

Biden nem mind olyat, hogy mivel a kórokozó nem áll ellen a fertőtlenítő szereknek, meg kellene fontolni, hogy emberekbe nyomják azt, mert az kiüti a vírust is.
Nem tudom látod-e a különbséget.

Amúgy erre az agymenésedre reagálva:
Az EU azonnal le akarta zárni az olajszállítást.
Ez azonnal árrobbanást generált volna a piacon, ezt az USA nem akarta, és ők _kérték_ meg az eut, hogy ezt ne azonnal, és egyszerre tegye meg. Ennyit arról, ki mit dirigál.
Az EU és a NATO felajánlott egy egyezményt Putyin kérésére _írásban_. Ez megtekinhető, ha szeretnéd megkeresem neked.
Putyin három dolgot követelt.
1: A NATO ne fogadjon be semmilyen új tagállamot a volt fák országok közül.
2: A NATO vonuljon vissza a hidegháborús vonalakhoz, skippelje Kelet Európát.
3: A NATO és az EU vonjon vissza minden csapásmérő eszközt Ukrajnából, és ne vegye fel se EU, se NATO tagnak az országot.
Erre írásban megkapták a választ, hogy az első kettő ki van zárva, a harmadik viszont szerintük is legitim, és érthető biztonsági kérés, erről lehet tárgyalni, nyitottak rá.
Erre az volt Putyin válasza, hogy senki semmilyen kérését nem hallgatta meg, választ sem kapott rá, nem tekintették tárgyaló félnek.

A másik vicces aspektusa a dolognak, hogy 14 előtt az ukránok ötöde sem akart NATO tag lenni, negyede sem EU tag. Ők békés együttélést szerettek volna, bizniszelni az oroszokkal is, az EUval is.
Jött a krími szitu, ez felment kicsit, majd jött a mostani szar, és mindkét érték 80 százalék felett van, leginkább pont a keleti, amúgyis jobban orosz-barát régió lakossága adja az emelkedés zömét.
Szóval Putyin pont azokat marta el, akik amúgy jó viszonyra törekedtek az oroszokkal.
Ennek meglett az eredménye, az összes volt szovjet tagköztársaság kezdi lazítani a kötelékeket, és nyitnak nyugat felé. Kivéve belaruszt. De ott is mennének az emberek nyugatra, csakhát nem engedik őket.

Szóval mielőtt nekiállsz hülyeséget írogatni, és kérdés nélkül benyelni a propaganát, azért nézzél körbe magad körül.
Az emberek békében szeretnek élni, nem fenyegetésben.
Kína felkészül.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#113) 8th válasza ceia (#110) üzenetére


8th
addikt

Biden egy tipegő demens bácsika zavaros gondolatokkal. Szépen felöltöztetik, szóról szóra a szájába rágják, hogy mit kell majd mondania kap puskát kártya és súgógép formájában, beállítják arccal a színpad felé és ennyi. Egy távirányítással működő bábon egy elbutult beteg demens öregemberen mit szidsz? Tény és való vannak szórakoztató pillanatai de mint embert csak sajnálni tudom.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#114) joysefke válasza 8th (#113) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Biden keményen megdolgozott azért, hogy eljusson ide, egyáltalán nem véletlenről van szó, hanem az egész "életművének" a kiteljesedéséről. Akárkiből nem lehet Caligula lova /Caligula római császár konzullá nevezte ki a lovát/.
Nem sajnálni kell, hanem élvezni a jutalomjátékot. Sokáig valószínűleg már úgysem tart...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.