Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

Pedig néha még álmodozok, hogy egyszer minden a régi lehet, és visszaválthatok egy jó P70-re. hát, ideje felébrednem. :)

Sony A6000 | iPhone 12

(#2) B.Á.L.!.N.T válasza gyonyoruwok (#1) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Honor 70-ed még lehet ;]

(#3) #95462144


#95462144
törölt tag

Vajon meddig tarthatnak az ideiglenes engedélyek? Tippre hamarosan lejárhatnak, ha elkezdtek ilyeneket szellőztetgetni. Bár azt szinte biztosra mondom, hogy az MS még kap további engedélyt rá...

(#4) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Ez valójában már nem is különleges hír, miután már az USA légierejét vezető aktív tábornok is nyíltan arról küldött szét titkosnak szánt, de kiszivárgó parancsot, hogy 2 év múlva háborúban fognak állni Kínával, ezért minden alá tartozó csapat hadtest töltse fel minden tartalékát a hatékony csapások érdekében.
Amerre a világ jelenleg halad, a háború ténye nem kérdés, csak a pontos kitörési ideje. Az pedig némileg megnyugtató, hogy várhatóan inkább a távoli Tajvan kapcsán fog igazán egymásnak feszülni két szuperhatalom, és nem a közeli Ukrajna kapcsán. Kína túlságosan lendületbe került a hidegháború lezárulása óta, és szemet vetett a vezető hatalom pozíciójára, ami érthető okokból irritálja az USA vezetését.

(#5) NomadND1 válasza Alogonomus (#4) üzenetére


NomadND1
senior tag

Ez igaz, de az korántsem biztos, hogy Tajvan, vagy Ukrajna lesz. Az emberiség előtt két út áll:
Az egyik, hogy végre észbekapnak, hogy egy faj vagyunk, a bolygó erőforrásai kezdenek kimerülni csillagközi fajjá kell fejlődni.
A másik, hogy valaki mindig uralkodni akar és ügyesen kiirjuk magunkat, vagy legalább is a kipusztulás szélére sodorjuk magunkat és bolygót. A bolygó túl fogja élni, de mi nem biztos.

(#6) Scalpel válasza NomadND1 (#5) üzenetére


Scalpel
senior tag

B
Sajnos. Nem vagyunk több, mint egy technológiailag fejlett csimpánz...

(#7) rdmftw


rdmftw
tag

2 órás hir és még sehol egy kina jó amerika rósz komment? a betyárkörték szégyelljék magukat!

#5: kinának esélye sincs tajvannal szemben.

(#8) #21795072 válasza NomadND1 (#5) üzenetére


#21795072
törölt tag

"csillagközi fajjá" :W

Ön durva cuccot tol, csökkenteni kéne az adagokat.

(#9) Kolbi_30 válasza rdmftw (#7) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Kína kb 3 nap alatt lenyomna Taiwant..Amugy ha kina beváltja az amcsi kootvenyeit siman beterdelne usa gazdasagilag..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#10) dabadab válasza Kolbi_30 (#9) üzenetére


dabadab
titán

Kína kb 3 nap alatt lenyomna Taiwant..Amugy ha kina beváltja az amcsi kootvenyeit siman beterdelne usa gazdasagilag..

Azért nyugtass meg, hogy ez csak paródia.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) Meridian válasza dabadab (#10) üzenetére


Meridian
senior tag

én 3 hónapot adok Tajvannak... utána minden is elfogy, és ekkor már éreztetni kezdi a hatását, hogy nincs kaja, és éhkoppon vannak.

Persze az USA közbe avatkozhat, de Kínának is van atomja (ki tudja mennyi, ugye?) és ráadásul számíthat orosz segítségre is (főleg, ami az atomot illeti...) - szóval ott nagy vérveszteség lenne az USA-nak, és ezt Kína bírná tovább.

(#12) dabadab válasza Meridian (#11) üzenetére


dabadab
titán

ráadásul számíthat orosz segítségre is

:DDD

főleg, ami az atomot illeti...

:DDD

Komolyan, amikor ilyen hülyeségeket fantáziáltok, akkor azért nem jut eszetekbe, hogy legalább egy kicsit kinézzetek az ablakon, hogy a valóság az miképp néz ki?

Ja, tudom, várjá', várjá', várjá', jön az, hogy te látod a valóságot, mindenki más meg hülye és félrevezeti a háttérhatalom.

DRM is theft

(#13) dabadab válasza Alogonomus (#4) üzenetére


dabadab
titán

A memót hogyan sikerült parancsnak fordítani? (Hogy a "titkosnak szánt" részre rá se kérdezzek, ahogy arra se, hogy a "my gut tells me" mit jelent.)

DRM is theft

(#14) Meridian válasza dabadab (#12) üzenetére


Meridian
senior tag

Szted, mint BRICS alapító, nem számíthatna a ruszkikra?

Sztem ti vagytok eltévedve, úgy mint a németek... mikor a a brazilokat kérték, hogy szállítson lőszert a tankjaikhoz ukrajnába... MEGAROFLMAO!!! Rossz helyen csengettek az igénnyel. :P

(#15) Killer01 válasza dabadab (#12) üzenetére


Killer01
őstag

A te valóságod hogy néz ki? :) Nem kötekedés képpen kérdezem csak érdekelne, nem vagyok képben az erőviszonyokkal.

(#16) dabadab válasza Meridian (#14) üzenetére


dabadab
titán

Szted, mint BRICS alapító, nem számíthatna a ruszkikra?

Hát, szerintem az elmúlt egy évben elég jól lehetett látni, hogy a BRICS mennyire szoros szövetség: semennyire. Vagy neked rémlik bármi olyasmi, hogy a BICS-ből bármelyik konkrétan az oroszok oldalára állt?

DRM is theft

(#17) pilóta válasza Kolbi_30 (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre mindig kíváncsi voltam, annyiszor írják fórumokon, de még senki nem tudta elmondani, hogyan is zajlana ez?
Odamegy Kína az 5 meg 10 év múlva lejáró kötvényeivel, hogy jöttem beváltani?
A kötvényárus meg elolvassa a lejáratot, vállat von, majd közli, hogy tessék visszafáradni vele 5 meg 10 év múlva.
Azért az nem úgy megy ám, hogy visszaváltom a kötvényeket, amikor nekem tetszik. Persze jó nagy bukóval piacra dobhatja, de az neki jobban fog fájni, mint az USA-nak, aki szinte végtelen mennyiséget tud kibocsátani a kötvényeiből, mert bármennyit megvesznek bármikor...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) Scalpel válasza pilóta (#17) üzenetére


Scalpel
senior tag

Ez így van. Másodpiacon eladhatja a le nem járó kötvényeit, amit ha nagy mennyiségben dob a piacra, a túlkínálat miatt még jól le is veri az értékét. Kinek mi éri meg...

(#19) joey04 válasza rdmftw (#7) üzenetére


joey04
titán

Alakul már :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Alogonomus válasza dabadab (#13) üzenetére


Alogonomus
őstag

Belekötsz olyanba, amibe fölösleges.

Szerinted egy tábornok beosztottaknak szétküldött üzenete az mi? Húsvéti jókívánság? A katonai hierarchiában ami a parancsnoktól érkezik hivatalosan csatornán keresztül, az parancs, amit végre kell hajtani. Jelen esetben a raktárakban leltározni kell, és a hiányzó/üzemképtelen felszerelést a lehetőségekhez képest gyorsan pótolni kell.

Nyilván nem 7 pecsétes hadititokról van szó, mert akkor azonnal törölték volna minden nyilvános felületről. Nyilván ugyanolyan nyomásgyakorlás ez is, mint ami az orosz támadást megelőzte. Finom jelzés Kína felé, hogy az USA felkészül a jövőben valószínűleg kialakuló fegyveres konfliktusra. Nem tervezi átengedni Kínának az ázsiai térség feletti ellenőrzést.

Amilyen nyílt fenyegetést az orosz vezetés alkalmaz, olyat a civilizált nemzetközi kapcsolatok területén nem lépnek meg a felek.

(#21) dabadab válasza Alogonomus (#20) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted egy tábornok beosztottaknak szétküldött üzenete az mi? Húsvéti jókívánság?

Oda van írva: memo.

A katonai hierarchiában ami a parancsnoktól érkezik hivatalosan csatornán keresztül, az parancs, amit végre kell hajtani.

Oké, akkor tényleg nem érted, hogy miről van szó: a memo nem parancs és nem kell végrehajtani. És mondjuk ha már itt elbuksz (kétszer is, mert elsőre be lehet nézni, de mielőtt válaszoltál volna nekem, csak érdemes lett volna ráguglizni, hogy mégis mi a fene ez), akkor lehet, hogy nem neked kellene a katonai elemző szerepében tetszelegni :U

DRM is theft

(#22) zolee0307 válasza NomadND1 (#5) üzenetére


zolee0307
őstag

C
Az emberiség csillagközi fajjá válik, de mivel valaki mindig uralkodni akar, ezért bolygóközi háborúk robbannak ki és a kipusztulás szélére sodorjuk magunkat és bolygókat.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#23) dabadab válasza Killer01 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Ilyesmik alakítják (igen, a report több, mint 150 oldal, de érdekes).

tl;dr: a kínaiak nagyon nagy eséllyel nem tudnák elfoglalni Tajvant, teljesen biztosan nagyon súlyos veszteségeket szenvednének és bármi is a katonai végkifejlet, mindenképpen vesztese lenne a háborúnak.

DRM is theft

(#24) 8th válasza Scalpel (#6) üzenetére


8th
addikt

Én főleg. :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#25) ddekany válasza zolee0307 (#22) üzenetére


ddekany
veterán

Én egy D variációra tippelek (de csak tipp): Összedől a civilizáció, emberiség 95+ százaléka odaveszik, de a tudás itt-ott megmarad (már elég jól tudunk tudást tárolni), és a megmaradt töredék emberiségből, pár nemzedék, és sok káosz után, kialakulnak új országok, és folytatódik a fejlődés. Azaz, nem tartom valószínűleg, hogy minden elvesszen, mivel nagyon alkalmazkodóképes az ember. Mert tudunk gondolkodni... néha... és néhányan. A fatális gond, ha a föld tartósan alkalmatlanná válik magasabb rendű életre, de ahhoz azért már elég "ügyesnek" kell lenni. Vagy pechesnek, ugye, a kozmikus léptékű dolgok egyenlőre kifognak rajtunk.

[ Szerkesztve ]

(#26) sMogyi86

#freemarket

"A félelem az elme gyilkosa."

(#27) zolee0307 válasza ddekany (#25) üzenetére


zolee0307
őstag

Az ember természetéből adódóan a te verziód is háborúba torkollana, szerintem. De lehet csak én vagyok ilyen pesszimista :)

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#28) ddekany válasza zolee0307 (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Valamilyen erőszak és csatározás nyilván mindig lesz. A lényeg, hogy ne legyen egyik sem fatális. Emberiség jó része kihal néha, nem gond (már relatív... :U), csak a tudás ne vesszen el. Amúgy ezért is lenne jó, ha nem csak földön lennénk "összezárva", de hát annak megoldása még kanyarban sincs technikai okokból.

(#29) W.Wilson válasza Kolbi_30 (#9) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Hát hogyne! Pont úgy, ahogy az oroszok is 3 nap alatt veszik be Kijevet, meg két hét alatt a magyar határnál vannak, ugye?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#30) Yeffy válasza rdmftw (#7) üzenetére


Yeffy
veterán

nem kellett sokaig varni. :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) lordEVO


lordEVO
tag

Egy esetleges Tajvani tamadas eseten, ha kina kap egy olyan merteku szanciot a nyugattol, mint az oroszok kaptak. Megbecsulesek alapjan, csak az elso evben korulbelul 500 millio kinai vesztene eletet. Kina korulbelul az energiaja es etelet 90%-at importalja, amig az usa 10%ban. Olyan szinten osszeomlana kina, ha meglepnek Tajvant, hogy az brutalis. Az Usa-nak a jovobeli gyarto orszaga Mexico lenne ezek utan, persze ott is vannak gondok, de kikuszobolhetok.
Aki ert angolul annak eroszeretettel ajanlom, hogy hallgassa meg a Joe Rogan show #1921 epizodjat Peter Zeihan Geopolitikussal.

[ Szerkesztve ]

(#32) forumpista válasza W.Wilson (#29) üzenetére


forumpista
tag

Nem erted te a csiziot. Nem is akartak elfoglalni ezert nem foglaltak el 3 nap alatt :)
De micimacko szerintem tanult az esetbol es o nem fogja megprobalni 3 nap alatt nem elfoglalni tajvant.

amugy mostanaban honnan kerult ide ennyi ribancarc?….

(#33) johnywalker


johnywalker
őstag

a dnyiprói huculok is 3 napot tudnak magyarországnak adni :Y

(#34) rdmftw


rdmftw
tag

az orosz/nyugati média dezinformációinak visszaböfögése helyett esetleg utána is nézhetnétek a témakörnek és akkor rájönnétek hogy kinának zéró esélye van elfoglalni taiwant és ezért meg sem fogják próbálni.
nagyon maximum arra van minimális esély, hogy micimackó elkezd izmozni amikor már egyértelmü buktának néz ki odahaza a választás. ebben az esetben viszont előbb lőné ki az usa és japán a székéből minthogy kitudná mondani hogy "tsmc".

(#35) kpityu2 válasza johnywalker (#33) üzenetére


kpityu2
őstag

Speciel nem téved, mindazonáltal feltűnt, hogy rögtön kiterjesztve említetted, az érzelmileg érhetően feldúlt polgi megjelölése helyett. ;)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#36) jeni válasza Scalpel (#6) üzenetére


jeni
félisten

Pontosabb Homo sapiens

(#37) #52931072


#52931072
törölt tag

Ez valami alku része megint, a repik szeretnek beszólogatni kínának, cserébe átengednek valami törvényt Bidennek.
Szájkarate

(#38) Aprósólyom válasza Meridian (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pedig a szakértők nem így látják. Egyedül egy tengeri blokád hosszú ideig való elhúzása segíthetné Kínnak ezen tervét. De abba esélyes, hogy beszállna más is. Ha nem haderővel, de Kína elleni gazdasági szankciókkal.
Ugyanis partra szállni elég nagy kihívás lenne, A sziget egyik fele erre alkalmatlan földrajzi szempontok szerint, a másik fele pedig zsúfolásig beépített.
Ugyan a lakosság egy része megosztott a kérdésben úgy tudom, de ettől még nem adnák ingyen magukat a függetlenség pártiak. Márpedig kínának nem lenne hosszú távon politikai érdeke, hogy drága véren csatolja vissza magához a taiwant, mert az hosszú távon ültetne el a társadalomban egy lappangó feszültséget, ami bármikor kipattanhatna, vagy sosem nyugodna le.
Sokkal jobban járna Kína ha politikailag, belülről próbálna meg egy erős propagandát, amivel egyre nagyobb tömeget tudna a maga pártjára édesgetni. Persze, ahhoz, hogy az hihető is legyen, ahhoz Kínának is sokat kell változnia... tovább kellene puhítania a kommunista kontrollt.
Úgyhogy nagyon nem tűnik ez sem egyszerűnek. Már generációk nőttek fel kínától függetlenül. Ilyenkor már nem olyan egyszer. Már elég erős a független indentitása. Ha jól tudom a többség így van ezzel. Inkább a kisebbség, aki szívesen összekapcsolódna Kínával.

Jevons paradox

(#39) yarsley válasza sMogyi86 (#26) üzenetére


yarsley
aktív tag

Nem mintha ez most erről szólna, de kína ha majd kinyitotta a piacát, akkor lehet reklamálni

[ Szerkesztve ]

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#40) kyle23 válasza lordEVO (#31) üzenetére


kyle23
tag

Milyen szankciókról van szó? Olyan mint az oroszoknál, hogy bedöntik őket pár hónap alatt, aztán még így is GDP növekedésük van, jövőre meg még nagyobb lesz? XD ja várjatok, az IMF az Viktor megvásárolt gazdasági hivatala, ahol agymosottak ülnek, meg NER vezetők...... :DDD

(#41) Scalpel válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


Scalpel
senior tag

Kínával kapcsolatban egyébként azt felejtik el sokan, hogy ők távlatokban gondolkodnak és cselekednek. Szóval az általad felvázolt hosszú távú stratégia egyáltalán nem idegen a Kínának.

(#42) pilóta válasza kyle23 (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja. Pont olyanokról. Csak nem pár hónap alatt (ezt csak és kizárólag azok szokták felhozni, akik a szanckióellenes orosz propagandát tolják, mert bárki másnak egyértelmű volt mindig is, hogy ezek hosszú távon hatnak...), hanem folyamatosan. Ha -10% után növekedsz 1,5%-ot, az nem nagy növekedés ám....

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) dabadab válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


dabadab
titán

Ugyan a lakosság egy része megosztott a kérdésben úgy tudom

Van kb 1% aki már most egyesülni akarna Kínáva meg 6%, aki "majd" ([link]): ez inkább úgy néz ki, hogy a társadalom elég egységesen elutasító a Kínai Népköztársasággal szemben (és nyilván nem segít az sem, ami Hong Konggal történt/történik, egy esetleges invázió meg valószínűleg még annyira sem, ahogy február 24 után Ukrajnában is mélypontra esett az oroszbarátság).

DRM is theft

(#44) forumpista válasza kyle23 (#40) üzenetére


forumpista
tag

Én hallottam hogy az orosz gazdaság 10 ezer százalékkal növekedett tavalyról idénre. Ők maguk mondták szóval biztos igaz.
Azt is olvastam az igazoroszhirek.run hogy 3 nap alatt elfoglalták egész ukrajnát még tavaly és hogy valójában az egész orosz-ukrán háború amiről az elmúlt 1 évben hallasz tévében csak holywoodi színészekkel megrendezett amerikai film, valójában putykó minden nap zselével pezsgőzik kijevben.

Meg azt is hallottam, hogy akit beoltottak covid ellen, az mind meghalt 2 héten, hónapon, éven, évtizeden belül.

Meg azt is olvastam, hogy magyarország jobban teljesít, mert az élelmiszer infláció 70%, és nincs egy ország sem az egész eu-ban aki ezt az eredményt überelni tudná, bármennyire kétségbe esve is igyekeznek.

[ Szerkesztve ]

(#45) lordEVO válasza kyle23 (#40) üzenetére


lordEVO
tag

A kulombseg kina es oroszorszag kozott az az, hogy kinanak van gazdasaga ellenben oroszorszaggal akinek 3 dolga van kb, amik az olaj, a gaz es a Kalashnikov. Na igy igazabol, hogy losz@rjuk sincs ok valamennyivel biztos jobban feltudtak keszulni a szankciokra az utobbi nehany ev alatt, de igy is vissza mennek jo 50 evet gazdasagilag es technologialig. Oroszokkal ellenben kinanak van egy brutalisan szeleskoru gazdasaga, kb a vilag dolgainak a 20%-at gyartjak. Na ha ez a gazdasag kap egy pofont, mint Putykoek akkor ott azonnali eredmenyeket fogsz latni.
De amugy Oroszorszag szankcoik nelkul is halalra van itelve a nepesseguk folyamatos csokkenese es eloregedese miatt. Olyan 50 evrol beszelunk es vege van, ha a legjobb forgatokonyvet nezzuk is. De mivel Putyko papa elkezdte a haborut es a fiatal lakossagot oromszeretettel dobalja bele a haboruba felaldozni oket, a fiatalsag masik fele pedig elhagyta az anyafoldet igy mar nem a legjobb forgatokonyvrol beszelunk. Az egesz orosz foderecio halalra van itelve.

[ Szerkesztve ]

(#46) Aprósólyom válasza pilóta (#42) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hogy hosszú távon miként hatnak, az erős jövendölés kategória. Legfeljebb várakozásokról beszélhetünk, nem tuti megvalósuló szenáriókról.
Ráadásul ez esetben nagyon nem mellékes, hogy a világban energiaéhség van.
A lényeg a lényeg: hogy én egyik tuti állításra se ülnék fel 100%-osan.
Ahogy a nyugat kezében vannak szankciós lehetőségek, úgy orosz kézben is vannak lehetőségek. Az energiahordozók mellett pl. gabonában, napraforgó olajban is meghatározó szerepe van a világpiacon, és még tuti jó pár területen...
Jól láthatóan olyan helyzetbe kényszerültek a konfliktusban és háborúban résztvevő felek, hogy szankciók ide vagy oda, az érdeksérelmek miatt nem fogja egyik oldal sem feladni a jelenlegi állapot fenntartását, amíg el nem ér egy számára kényelmes/elfogadható állapotot, úgyhogy szankciók ide vagy oda, valójában nem azon a területen érvényesítenek érdeket, ami miatt szánták, nevezetesen a háború csillapítására, befejezésére mert az az érdeksérelem magasabb prioritás, mint akár egy gazdasági visszaesés. És így vagy úgy, de ez durva csúsztatása a nyugati kommunikációban. Az UA nyugati támogatások mértéke is reprezentálja, hogy a valóságban tartanak az RU válaszlépésektől. Ezért csak apró lépésenként növelik azt.
De, hogy on topik is legyen. A huwaei elleni szankciók is milyen reakciókat vált kit? Erősebben rágyúrnak a technológiai fejlesztésekre a kínaiak. Azt pedig csak az idő dönti el, hogy a szankciókra adott válaszok hosszú távon a szankcionált felet gyengítik vagy erősítik. Azt csak a szankcionált fél sikeres, kevésbé sikeres válaszai döntik el és nem pedig a szankcionálás ténye.
Emlékeim szerint pl. a huawei piacvesztése nem épp a nyugati érdekcsoporthoz köthető brandekhez vándorolt át. Ráadásként az eddig is érvényben lévő és tovább erősített chipkorlátozások pedig erősítik kína technológiai fejlesztését.

Na, én majd akkor fogok tapsolni, mikor hideg és fegyveres háborúk helyett majd azt látom a nagyhatalmaknál, hogy inkább kezet nyújtanak egymásnak, mint inkább a konfliktusos helyzeteket fenntartják. A szankcionálást is nagyon sok esetben ilyen eszközként használják, ami nem épp felvilágosult színvonal...

Jevons paradox

(#47) pilóta válasza Aprósólyom (#46) üzenetére


pilóta
nagyúr

De akkor mit kellene csinálni szankciók helyett? Vagy ez, vagy beleállás a fegyveres konfliktusba. Mert azt nem lehet hagyni, hogy bárki megtámadjon egy szomszédos országot és területeket vegyel el tőle Európában. Ma már nincs ilyen opció, ezt meg kell értetni az oroszokkal.
Amúgy meg szépen látszik, hogy Európa jól megvan az oroszok nélkül, fordítva meg jól nem, bizony hatnak azok a szankciók, és még csak most jön a java. Nem is véletlenül, hiszen egy gazdasági gigász áll szemben egy törpével, akinek csak azért van bármi szava, mert egy jó nagy atomarzenálon ül. Ásványkincsek vannak máshol is, energiát lehet másból is termelni, de pénzt ezekért nem sok helyről lehet kérni, csak onnan, ahol van...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) himpike


himpike
aktív tag

Az én véleményem az hogy Oroszország hadi és gazdasági ázsiója is igen mélyre zuhant a háború miatt. Az atomrakétáit feldughatja magának, azzal nem lehet nyerni mert válaszcsapás követi.
Az USA alapvető érdeke hogy konfliktust robbantson ki Kínával, mivel az nem önellátó és a hadserege max számszakilag nagyobb. A technológiai fejlesztések hátráltatásával nagyon hamar le fognak maradni a maocetungok, a saját iskolarendszerük egy szar, talán a miénknél is rosszabb. Javarészt lexikális tudást "fejlesztenek" ami nem jó semmire.
Persze nagy ország, lesz ott előbb-utóbb értelmes kutató is, csak pl tudjuk mennyit jelent akár a processzorok piacán 2-3 év lemaradás. Abban biztosak lehetünk hogy a teljesítmény évente minimum duplázódik, mondjuk 3 év alatt az nyolcszoros különbség.
Kína történelmében a legvéresebb háborúkat saját maga ellen vívta, százmilliók haltak meg közben, valószínüleg az USA ilyet szeretne leginkább beindítani.
Kínának Indiával határvitája van, ha baj lesz India elemi érdeke lesz szembefordulni Kínával. Gyakorlatilag senki nem fog mellé állni max Észak-Korea.
Emellett Kína nagy gondja a társadalom elöregedése is, nagy jövedelmi olló van a kikötők környékén élők és a belső területeken élők között(ott gyakorlatilag nyomor van).
A tippem az hogy a nyugat a határaihoz sokkal közelebb fogja elhelyezni a termelő gyárait és nem Kínában. Pl ott volna Mexiko ahol fele bérért dolgoznak mint Kínában és sokkal képzettebb embereket lehet találni. Ha ficánkolni kezdenek az USA ott van a szomszédban, betúrja a kormányukat egy sírhantba és a szolgálatba állít egy hozzá hű rezsimet.
Anglia már megmutatta az előző évszázdban hogy miként kell mindent elrontani, az USA nem követi majd a példáját. Vannak melléfogásaik de a hatalmi súly megmaradt.

(#49) ddekany válasza himpike (#48) üzenetére


ddekany
veterán

"csak pl tudjuk mennyit jelent akár a processzorok piacán 2-3 év lemaradás"

Kb. semmit? Persze itt inkább 10+ évről beszélünk, ha kirohadnak alóluk a régebben megvásárolt DUV gépek.

(#50) Duree


Duree
veterán

Ahogy látom nem férnek a bőrükben.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.