Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Alig van különbség a két kártya között, indokoltabb lenne 7700 és 7700 XT vagy 7800 és 7800 XT néven árulni őket.

(#2) ledgeri válasza GhanBuri Ghan (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

De akkor ha az nvidia beékel valamit, akkor az AMD is még tud ékelni....
A végén kevesebb a fa, mint az ék, de amíg veszik így is, kit érdekel a fűtőérték?!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) Duck663 válasza GhanBuri Ghan (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Igen, de nem készült több GPU. Csak a Navi 31, a 33 és most a 32-es van. A 7900-at kellett volna 7800 ként kiadni, a tempója alapján is oda illik, ez meg lehetne a 7700. Ez is inkább oda illene, ahogy nézem a 7800XT alig gyorsabb, mint a 6800XT.

#2 ledgeri: Amíg veszik őket! Na de itt a bibi, hogy nem veszik, nézted, hogy áll az AMD piaci részesedése Radeon fronton?

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) GlitterJohan válasza Duck663 (#3) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

10-20%?
Elég sokat fogyasztanak összehasonlítva az nvidiával.

(#5) tasiadam


tasiadam
veterán

2*8 pinnel remelem mar azert erejuk is lesz, nem csak fogyasztasuk

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6) vicze válasza GlitterJohan (#4) üzenetére


vicze
félisten

AMD N5/6-on gyártat, nV meg 4N-en, pont ennyi a node-ok közti különbség.

(#7) Duck663 válasza GlitterJohan (#4) üzenetére


Duck663
őstag

12% :(

A trendet érdemes figyelni! Így fognak kiszorulni a piacról, illetve fogja átvenni a helyüket az Intel.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

typo: "...az RNDA 3 dizájnnál..."

https://www.coreinfinity.tech

(#9) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

"Itt alapvetően a GCD az újdonság, amely 346 mm²-es kiterjedésű, így kedvezőbb gyártani, mint a nagyobb testvérét, de nincs is benne annyi feldolgozó."

Itt valami nem stimmel, a GCD-nek 200 mm² környékén kéne lennie, szerintem a 4 MCD-vel együtt lesz az 346 mm².

[ Szerkesztve ]

(#10) FLATRONW válasza vicze (#6) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az MCD-ket leszámítva, semmi különbség nincs a gyártástechnológiák között.
Az N4 is 5nm-es.
Az MCD-k 6 nm-en gyártása pedig nem eredményez ekkora különbséget.
Itt csak az látható, hogy azonos gyártás mellett az NV hatékonyabb architektúrát képes készíteni.
Jó példa erre, hogy a 12 nm-en készült Turing hatékonyabb volt, mint a 2. generációs 7 nm-en készült RDNA 1.

Az NV az előző generációnál pedig nagyot hibázott, hogy az Amperhez a Samsung 8 nm-ét választotta.
Ez azt eredményezte, hogy az RDNA 2, 3. generációs 7 nm-e hatékonyabb lett.

(#11) hahakocka válasza GlitterJohan (#4) üzenetére


hahakocka
senior tag

Korábban volt sokszor fordítva is +30-40W nem tápcsere függő a dolog engem nem zavar mindegy melyik gyártónál lenne ez. Ha hozza az ár értéket és az erőt. Ha igazak a grafikonok ez hozza a 4060ti-4070 ellenében. S több a vram is. S most már van FSR3 Hyperx nem tudom mi engem ezek a képrétegeztető dolgok továbbra se érdekelnek. Nehogy már egy új közép és felső kateg alsó szintjén lévő kártyán csak csalással és 720p-1080p ről felfele legyen meg az 50-60fps 1440-4K n akár.

(#12) Chiller válasza Duck663 (#3) üzenetére


Chiller
őstag

Ezeknek a kártyáknak tavaly kellett volna megjelennie max 400 dolcsiért. :O

Úgy látom az AMD videokártya részlege nagyon bízik* abban, hogy a konzol GPU-k miatt a felszínen marad, csak nehogy aztán pofára esés legyen a vége. :(

*jobban mondva csak abban bízhat

[ Szerkesztve ]

(#13) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Ez a HYPR-RX, és az Anti-Lag+ csak a 7000-es kártya tudja majd?

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#14) b. válasza vicze (#6) üzenetére


b.
félisten

azért nem :
7800XT (263W) <-> 4070 (on paper 200W, under full load 185W)
7700XT (245W) <-> 4060Ti (160W)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) djbb534


djbb534
tag

Nocsak! Az alsópolcra is megérkezett a fake frame generator :C

the way it's meant to be played

(#16) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Táblázatban szereplő értékek jók? Az amd oldalán kicsit mást látni, a 2 jobban eltérő érték első ránézésre:

7700XT - Peak Pixel Fill-RateUp to 244 GP/s
7800XT - Peak Pixel Fill-RateUp to 233 GP/s

(#17) eldiablo válasza Duck663 (#7) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Steam szerint 15.9% és növekszik az nV kárára.

GPU fejlesztéseket a Sony és az MS finanszírozza. Nem kell őket félteni.
Plusz nézd meg mi újság handheld vonalon. :)

(#18) Hellwhatever válasza eldiablo (#17) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Kérdés hogy a linkelt AIB share-ben benne vannak-e a handheld eszközök. Ha nem akkor az lehet egy magyarázata a ~4%-os eltérésnek az AMD javára mert a Steam Survey-ben benne vannak.

(#19) eldiablo válasza Hellwhatever (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A kedves kolléga egy 2022-es grafikonnal riogatja a nagyérdeműt. Lehet az is az eltérés oka. :D

(#20) Hellwhatever válasza eldiablo (#19) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Szerintük is 2023 Q1-ben 12%-on állt az AMD szemben a 2022 Q1-es 24%-kal, valamit rosszul mérnek? Ha igen akkor mit és hogy kéne csinálni hogy jó legyen a mérés?

[ Szerkesztve ]

(#21) eldiablo válasza Hellwhatever (#20) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Steam az összes GPU-t nézi, nem csak a diszkrét vezérlőket.

Magam részéről hajlamosabb vagyok olyannak hinni akinek a főoldala nincs kitapétázva az nVidia CEO-jával (se másével). 17 cikk, ebből 7 nV témájú, 2 AMD a maradék pedig Intel és egyéb. Suspicious... :D

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább a 7900 XTX fölé kellett volna valami, amivel az Nvidia nyomába tud érni.

(#23) Dr. Akula válasza eldiablo (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor a CPU részlegük jócskán felhúzza az eredményt az IGP-vel, amit valószínűleg senki nem használ, mert vesz rendes VGA-t is játékra. Ha így számoljuk, akkor az Intel a piacvezető VGA gyártó...

[ Szerkesztve ]

(#24) KEKWKapitány válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


KEKWKapitány
újonc

Miért ? 7800xt ezzel az árral és specifikációval hajthat a nép kártya címre... és ez az ami hozza a piaci részesedést... 4090 és egy esetleges AMD ekvivalens max niche csunyàbb szóval élve pózerkedésre jó... Föleg ha maga a gyàrtó gàncsolja az előző generációs csúcs kàrtyàit featurok hiànyàval, 3090 ott az erő benne de tudomásom szerint se av1 se dlss3.5(?) De voltak olyanok akik arra is kiadtak milla közeli összeget...

(ᵔᴥᵔ)

(#25) Dr. Akula válasza KEKWKapitány (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert a lowend szegmensben már így is túltengés van, oda tök felesleges mégegy, highendbe meg nincs semmijük.

(#26) KEKWKapitány válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


KEKWKapitány
újonc

Kérlek avas be ebbe a low-end kilengésbe... No offenz de nagyon el lehet tàjolva valamid ha ezek (7700/7800/4070) low-end szerinted... consumer lowend az x500 és a xx50-es kártyá... szvsz technikailag meg ha az új architektúràval csinàlnak olyan konstrukciót amit lehet passzívan is hűteni...

De oké szubjektív véleménynek elfogadom, egyéb mondjuk objektív érv szól amellett hogy az AMD epénisz méregetésbe kezdjen az nvidia 4090-esével ahelyett hogy kiszolgàlja a piacot egy jó nép kàrtyàval ?

(ᵔᴥᵔ)

(#27) Dr. Akula válasza KEKWKapitány (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezeknek a kártyáknak már az előző generáció egyel nagyobb tagjai is konkurrenciái, ott már megtalálható ugyanez a teljesítmény, csak most más néven is meglesz mégegyszer ugyanaz. Ez azért nem olyan hiánypótló, mint valami még nemlétezőt alkotni.

Népkártya már van elég, ami az AMD-nek hiányzik, az a csúcskártya. Az RT teljesítménye viszont mindenhol lemaradásban van a konkurrenciához képest, így ha népkártyát akar az ember, azt is inkább a konkurrencia népkártyái közt keresi leginkább. Most épp fogyasztásban se jobbak, az se jó indok mellette. Igazából semmi se, csak arra jók hogy az Nvidia ne szálljon el annyira az áraival, egyfajta kontroll szerepet tud csak betölteni. Szóval igen, teljesítményre lenne szükségük, nem mégegy ugyanolyanra amijük már van 2-3 másik néven is.

[ Szerkesztve ]

(#28) sh4d0w válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az megvan ugye, hogy a mainstream hozza a nagy lóvét?

https://www.coreinfinity.tech

(#29) Dr. Akula válasza sh4d0w (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha annyi lóvét hozott a konyhára, akkor hogyhogy nem jut belőle sose rendes fejlesztésre? Mert ugye mindig ez a kifogás, hogy nincs pénzük, nem tudnak versenyezni az Nvidiával...

(#30) Cifu válasza KEKWKapitány (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

A gond az, hogy ha végignézed a kártya specifikációkat és teszteket, az nVidia a gigászi előnyét arra használja ki, hogy a csúsztatott egyett a sorozaton.

Az RTX 4060 valójában RTX 4050-ként kellett volna kijöjjön (RTX 3060 szintű teljesítmény, 128 bites memóriavezérlő, stb.), a TDP 115W, tehát valójában simán megoldható lenne egy 75W-os, külső csati nélküli, akár passzív hűtésű változat.
Az RTX 4070 valójában RTX 4060-ként kellett volna kijjöjön (csak túl jól sikerült (RTX 3080 körüli teljesítmény), ezért akarták először RTX 4080 12GB-ként eladni, de aztán viszakoztak)
Az RTX 4080 inkább illett volna RTX 4070 Ti szintre (de megint túl jól sikerült, kicsivel kisebb frekin és teljesítményen RTX 3090 (Ti) szintet hozott volna).
Az RTX 4090 pedig lehetett volna az RTX 4080 kisebb fogyasztással, a kijött verzió meg RTX 4080 Ti vagy RTX 4090 magasabb fogyasztással és teljesítménnyel. Ezért lett ár/érték szinten az Ada Lovelace család messze legjobb kártyája...

Csak az AMD annyira padlón van teljesítményben, plusz még késett is, hogy az nVidia kényelmesen megléphette ezeket a lépéseket, és gigászi felárat húzhat be (döntögeti sorban a saját rekordjait az nVidia Gaming részlege is, nem csak a Data Center...), és az AMD képtelen rá választ adni, lásd RX 7700XT és 7800XT fél év késés és teljesítény szint.
Utóbbira leglátványosabb a saját diájuk, ahol a két generációval korábbi RTX 2070 Super meg az RX 5700 a viszonyítási alap, nem az előző generáció, mert akkor esélyesen azt látnánk, hogy a most érkező kártyák nem versenyképesek (az RX 6800 kb. ott van árban, mint az RX 7700, az RX 6800XT meg a 7800XT árában van, tehát bőven össze lehetne mérni).

Érdemes azt is megnézni, hogy csak az nVidia kártyákkal mérik össze magukat, mert ha oda raknák az Intel Arc sorozatot, akkor még a végén kiderülne, hogy Ray-Tracing terén igazából még az Intel dGPU újra-nyitánya is tök jól teljesít az AMD 7000-es szériához képest (raszterben nyilván nem).

Szóval jah, a helyzet az, hogy az nVidia akkora előnyben van minden téren (nem csak hardware, de szoftver (DLSS, RT) terén is), hogy hülyére keresi magát, az AMD és az Intel pedig csak fut utána, és nem egy, de bizonyos téren (szoftver) két generációs késéssel. :U
Mi pedig ezt úgy kapjuk a nyakunkba, hogy azonos árért nem kapunk teljesítmény plusz értékelhetően...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) sh4d0w válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Honnan kéne ezt nekem tudnom?
Mellesleg azért ne felejtsd el, hogy az AMD két piacon versenyzik és az egyiket már lelépte.

https://www.coreinfinity.tech

(#32) Dr. Akula válasza sh4d0w (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Melyik piacról lépett le? Tudtommal CPU-ban és GPU-ban is próbálkozik még.

"Honnan kéne ezt nekem tudnom?"

Te jöttél vele, gondoltam van valami alapja is.

[ Szerkesztve ]

(#33) Cifu válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem arra célzott, hogy a CPU piacon lelépte az Intelt.

Ami így ebben a formában (részben) valóban igaz, mert az AMD CPU-k jobbak (mind játékra, mind szerverbe), de piaci részesedés terén továbbra is az Intel vezet.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) Dr. Akula válasza Cifu (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én nem látom hogy jobbak lennének, legjobb esetben is tartják vele a lépést. Nem mondom hogy nagyon le vannak maradva, de azért mindig csak a 2. helyre elég csak a teljesítményük. Állítólag kevesebbet fogyasztanak, de hogy miben az jó kérdés, ebből semmi nem látszik, sőt...

[link]

Mindezt úgy, hogy az Intel rendesen le van maradva gyártástechnológiában. Mi lenne ha nem lenne? Szóval minderre azt mondani hogy lelépték volna az Intelt, az elég meredek. Egyedül a szerverprocis rész ami valós, az Intel tré gyártástechnológiával nem tudja tartani a magszám versenyt, de ez a piac nagyon kis szelete.

[ Szerkesztve ]

(#35) Cifu válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem nézz valami naprakészebb listát, mondjuk a TPU-ét, amin rajta van a 7800X3D is. Most maradjunk a játékoknál.
A 7800X3D játékokban jobban teljesít bármelyik Intel procinál (4K-ban kb. ott van, ahol a 13900KS), cserébe töredékét fogyaszt azokhoz képest, és a hozzá legközelebb álló 13900K és KS procik árának felébe kerül, de komplett rendszert nézve is jóval olcsóbban nyújtja az adott teljesítményt.


Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) sh4d0w válasza Cifu (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm. A szerver piacon az Intel nem tudta a korábban meghatározott 10% körül tartani az AMD-t, ott is nagyot léptek előre részesedésben.

https://www.coreinfinity.tech

(#37) Egon válasza Cifu (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

Persze a fogyasztástól nem tudok eltekinteni, de azért kicsit kétlem, hogy a "lelépte" kategória lenne az alacsony felbontáson mért kemény 5 azaz öt százalékos különbség, ami nem sokkal több mint a mérési hibahatár.
Szerver vonalon valóban nagyobb a különbség.
Persze azt sem érdemes elfelejteni, hogy ebből mennyi köszönhető az Intel bénázásának, mint olyannak, és mennyi valóban innovatív fejlesztés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Dr. Akula válasza Cifu (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A fogyasztással amit linkeltél, az a baj, hogy az csak és kizárólag a procikat hasonlítja össze, a hozzá tartozó chipsetet nem. Nekem viszont a teljes villanyszámlát kiszámlázza az ELMÜ, nem csak a CPU-ét, tehát jobban érdekel az hogy a végén mennyit kell fizetnem. Ez a magyarázat a különbségre, a PH a TELJES fogyasztást mérte! És abban az AMD nagyon nem áll jól. Sovány vigasz hogy de legalább a proci kevesebbet fogyaszt... Jó, de ez nekem pontosan mire is jó? Semmire.

Játékban is elég vegyes az X3D előnye, van ahol van, van ahol lemarad az Intel mögött. Cyberpunkban (ami minden gépet letérdeltet) pl. ha minimálisan is, de az Intel a jobb. Tudott győzni Horizon Zero Dawnban (265 vs 236 fps), MS Flight Simulatorban (113 vs 103 fps), cserébe Hitman 3-ban (245 vs 262 fps) és Plague Taleben (198 vs 203 fps) meg lemarad. A többiben alig 4-5 fps az eltérés ide-oda. És ez még csak az 1080p, 4K-ban mindenhol megveri az Intel, bár ilyen felbontásban már nagyon minimálisak a különbségek, sokszor 1-2 fps, de annyit bizonyít hogy jobbnak egyáltalán nem tekinthető a 7800X3D. AMD procik közül ez a jobbik játékra, ennyi állítható.

"és a hozzá legközelebb álló 13900K és KS procik árának felébe kerül"
7800X3D 161k, 13900K 221k HUF. A fele ár erősen sántít. :) Olcsóbbnak olcsóbb valamivel, de azért ne túlozzunk... Alaplap árakban is hasonló különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#39) Egon válasza sh4d0w (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Az megvan ugye, hogy a mainstream hozza a nagy lóvét?

A mainstream hozná? Mondd meg ezt a nV-nek és a piacnak is... :P ;]

MI-üzemanyaggal töltött rakétaként lőtt ki az Nvidia profitja - HWSW

Hogy a fókusz rendkívül rövid idő alatt mennyire átterelődött az adatközponti termékekre a cégnél, azt jól érzékelteti, hogy a 13,51 milliárd dolláros árbevételhez 10,32 milliárd dollárral járult hozzá az a részleg, melyhez az MI-termékek, így az egyenként több tízezer dollárba kerülő Grace Hopper sorozatú chipek és az azokat tartalmazó DGX szuperszámítógépek tartoznak.
Ebben a környezetben az egykor fő bevételforrást jelentő gaming szegmens rövid megtorpanása meg sem kottyant a cégnek, ráadásul láthatóan ez a terület is növekedési pályára állt mostanra, a zömében PC-s grafikus gyorsítóprocesszorokat gyártó üzletág árbevétele ugyanis 2,48 milliárd dollár lett, ami nagyjából 22 százalékkal teljesíti túl az egy évvel korábbi értéket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

// Volt ott még 159k-ért is 7800X3D, szóval 159k vs 221k az árkülönbség, nem mintha sokat változtatna a tényeken, csak jelzem, mielőtt valaki belekötne hogy pár fillérrel még volt olcsóbb, miért nem azt néztem. :)

(#41) sh4d0w válasza Egon (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyilván a gamer videokártya piacon releváns, mennyi az MI-chipek eladásából befolyt zsé... :C

Egyébként meg megint a kettős mérce: ha az Intel lemarad, akkor bénázik, ha éppen az AMD, akkor szar. :U
Elárulom: ahhoz, hogy valaki lemaradjon a versenytársától, bénázni kell, legyen szó 3dfx-ről, nV-ről, Intelről, AMD-ről, Sun Microsystems-ről, Microsoftról, IBM-ről, akárkiről.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) b. válasza Cifu (#30) üzenetére


b.
félisten

Annyit hozzátennék, vagy javítanék, hogy a 4080 12 GB a 4070 Ti lett volna, ami 3090 és a Ti körüli teljesítményt hoz.

A CPU ra:
Én is bementem hozzátoka topikba hogy gépet rakok össze ,de elhalasztottam , mert borzalmas szerintem mindkét oldal, mert vannak problémák és mert ne igazán / sokkal olcsóbb az AM5 platform mint az 1700, ha az ember DDR5, PCIE5 támogatást szeretne, és normális ram támogatást valamint azonos kategóriás CPU-t hogy egy darabig ne kelljen fejleszteni.
Főleg az alaplap árak elrettentőek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) eldiablo válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Volt egy időszak amikor a Steam-en az Intel vezette a GPU listát, mert tőlünk keletre laptopokon nyomták a "CSét" a srácok. :DDD

Amúgy ha a konzolokat is bele számolnánk vajon mekkora lenne a piaci részesedése az AMD-nek? :DDD

#39 Egon
Egy mára multira növekedett cégnél dolgoztam és az egyik vezetői meetingen előadta az egyik termékmanager, hogy 200% növekedést értek el csupán egy év alatt. Tudni kell, hogy teljesen új termékkategória volt és a semmihez képest sikerült 200%-ot abszolválni. Én olyan jót nevettem akkor is.

(#44) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Nem értek hozzá, azért kérdezem, de az Infinity fabric nem tenné lehetővé több GCD összekapcsolását is? Mert akkor sokkal egyszerűbben lehetne skálázni az architektúrát.egyből kijöhetnének az összes variánssal, és a kisebb lapkák miatt a selejtarány és a wafer szélén a veszteség is kisebb lenne.

(#45) bajusz15


bajusz15
senior tag

€500-ért a 7700XT inkább egy "rakj hozzá egy kicsit és vegyél drágábbat" stratégia, az €550-s 7800XT meg lesz vagy 300k nálunk?
És ezekre vártam hónapokat.. nagyon remélem, hogy a 6700XT-k ára megy még lentebb, odakint $330-$350, itthon $430 minimum. Vagy veszek egy gagyi 6650XT-t és kivárok mit hoz 2024.

(#46) Dr. Akula válasza eldiablo (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem akkora mint az Intelnek, ami minden irodai gépben is megtalálható. :)

"200% növekedést értek el csupán egy év alatt. Tudni kell, hogy teljesen új termékkategória volt és a semmihez képest sikerült 200%-ot abszolválni"

Lehetet volna több is, de... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) Gave válasza bajusz15 (#45) üzenetére


Gave
addikt

Radeon 7700/XT -re vártam én is leginkább idén, de én ott elvesztettem a lendületet amikor láttam, hogy az RTX 4060 Ti 16GB-hoz mérnek és áraznak, ami konkrétan az egyik legrosszabb ár-érték arányú kártya perpill. Ez is tovább erősíti a gyanúmat, miszerint a két cég ismét össze dolgozik ezekkel az árszabásokkal és időzítésekkel, hiszen mindketten előrébb vannak vele.

Gyakorlatilag az egész jelenlegi kínálat mehetne 100 EUR-al lejjebb és még úgy is túlárazott lenne, legalábbis ahhoz képest, hogy azonos Hz mellett még a +78%-ot sem sikerült megugrani árszintben valamilyen felskálázás nélkül. (igen,tudom a játékok sokkal komplexebbek és sokkal kevésbé optimalizáltak, de ez trend szinten gond volt régen is amikor még volt érdemi előrelépés. )

Mondjuk a nyitóárak amiket anno sokan védtek mindenféle jó kis házi matekkal, azóta érdekesen erősen mérséklődtek. Érdekes ha csappan a kereslet akkor valahogyan kijön a matek a még mindig orbitálisan profitálóra, csak éppen nem rekord szintűre. :D

(#48) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ha lett volna esze az AMD-nek, akkor a Starfieldbe Day1 belerakja az FSR3-at....

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#49) Cifu válasza Egon (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

"Persze a fogyasztástól nem tudok eltekinteni, de azért kicsit kétlem, hogy a "lelépte" kategória lenne az alacsony felbontáson mért kemény 5 azaz öt százalékos különbség, ami nem sokkal több mint a mérési hibahatár."

Az AMD oldalon egy adott csúcs teljesítmény szintet jóval olcsóbban tudsz megvalósítani, mint Intel szinten. Mindezt kisebb fogyasztás mellett. Akkor most miről is beszélünk?

"Persze azt sem érdemes elfelejteni, hogy ebből mennyi köszönhető az Intel bénázásának, mint olyannak, és mennyi valóban innovatív fejlesztés."

Tök mindegy abból a szempontból, hogy most az AMD ül a nyeregben, vagy az Intel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) Cifu válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

"'A fogyasztással amit linkeltél, az a baj, hogy az csak és kizárólag a procikat hasonlítja össze, a hozzá tartozó chipsetet nem. Nekem viszont a teljes villanyszámlát kiszámlázza az ELMÜ, nem csak a CPU-ét, tehát jobban érdekel az hogy a végén mennyit kell fizetnem. Ez a magyarázat a különbségre, a PH a TELJES fogyasztást mérte! És abban az AMD nagyon nem áll jól. Sovány vigasz hogy de legalább a proci kevesebbet fogyaszt... Jó, de ez nekem pontosan mire is jó? Semmire."

Őőő.... Mutatsz nekem olyan tesztet, ahol játék közben egy AMD chipset cirka 100W-ot fogyaszt, amekkora eltérés van a 7800X3D vs. 13900K(S) között? :U :W
Tényleg komolytalan már ez a vagdalkozás... :U

"AMD procik közül ez a jobbik játékra, ennyi állítható."

Mindezt olcsóbban és kisebb fogyasztás mellett. Ennyit állítottam.

"A fele ár erősen sántít."

Rendben, átfogalmazom:
"...és a hozzá legközelebb álló 13900KS proci árának felébe kerül."

Elégedett?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.