Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Telekom OFFtopik

Hozzászólások

(#1501) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Akkor most hol tartunk?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1502) fikifiki16 válasza Vangelis (#1501) üzenetére


fikifiki16
csendes tag

Csakis dolgozó fog tudni vásárolni készüléket!

(#1503) tgbrfv válasza South Velen (#1497) üzenetére


tgbrfv
tag

"udtam a T-nek csak addig éri meg csinálni ezt, amíg nekik sem jár több utómunkával nem hogy jogi következményekkel..."

Megint a vevő a hibás?

Mennyi munkával járt azokat a reklamációkat megválaszolni, amelyek az utóbbi pár napban érkeztek, mielőtt kiírták volna a dolgozói akciót, mert 404-es vagy milyen hibát adott a mindenki számára elérhető készülékoldalon?

többször kiküldtek full használhatatlan készüléket, aminél már a bekapcsoláskor is látszott ez.

[ Szerkesztve ]

(#1504) DBob válasza tgbrfv (#1503) üzenetére


DBob
őstag

"komoly jogi következménye meg pont annak lehet, ha csak a munkavállalók kaphatnak piaci ár alatt készüléket"

Ezt kifejtenéd kérlek részletesen?

(#1505) tgbrfv válasza DBob (#1504) üzenetére


tgbrfv
tag

Természetbeli juttatás adó- és járulékköteles.

(#1506) tgbrfv válasza 313313 (#1499) üzenetére


tgbrfv
tag

"
- minden dolgozó csak 1 terméket vehet"

Megnézem, hogy ezt hogy programozza le a telekom szupercsapata :)

(#1507) DBob válasza tgbrfv (#1505) üzenetére


DBob
őstag

Aminek értéke be lesz fizetve a cég által, mert a mértéke bele lesz kalkulálva az árakba. Sajnos.
Emiatt is szomorú a zárt körű vásár, mivel így nőttek az árak.

Kérdésem továbbra is aktuális.
Szóval milyen jogi következményekről beszélünk akkor, amikor X cég saját dolgozóinak, a cég profiljába tartozó szolgáltatást / eszközt / egyebet kedvezményesen biztosítsa?

(#1508) South Velen válasza tgbrfv (#1503) üzenetére


South Velen
addikt

Hogy mennyire van igazatok jogszabályilag az más kérdés, én csak elmondtam többször is miért nem éri meg a T-nek ezt így csinálni ami be is igazolódott. Nem hiszem, hogy megérte, így most senki se vehet semmit. Holott lehet ha nem pattogtak volna bizonyos emberek a fogyasztóvédelemhez, akkor ezek a bizonyos emberek is tudnának most vásárolgatni, így meg lóf.

Egyébként a T-nek szerintem tök mindegy, hogy kinek adja el ezeket, de a saját dolgozójuk nyilván nem fog húdekeményvagyokot játszani és a fogyvédhez menni.

[ Szerkesztve ]

(#1509) #92888064 válasza DBob (#1507) üzenetére


#92888064
törölt tag

nettó baromság, ne foglalkozz vele. szinte mindenhol kapnak a dolgozók valamennyi kedvezményt. ha meg használt/tesztelt/enyhén lelakott kütyükről van szó, akkor gyakorlatilag a szemetet árulják, amiért amúgy is fizetni kéne, hogy elvigyék/megsemmisítsék. szóval a szemetet hasznosítják, sőt még pénzt is kapnak érte. ha van rá kereslet, akkor mindenki jól jár. csak a hiénákkal van baj, akik "újként" továbbpasszolják. ezen kívül max az olyan észlényekkel lehet probléma, akik lassan az állatvédőkkel is fenyegetőznek...
philipsnél is kiszórták a forgalomba nem hozható készülékeket a dolgozók között (kb fél áron), csak általában a gyár előtti parkolónál tovább nem birtokolták. később ott is a hiénák miatt voltak szankciók, de a "cimborák" ugyanúgy elvitték a legnagyobb árréssel eladható készülékeket.

(#1510) tgbrfv válasza #92888064 (#1509) üzenetére


tgbrfv
tag

"nettó baromság, ne foglalkozz vele. szinte mindenhol kapnak a dolgozók valamennyi kedvezményt. ha meg használt/tesztelt/enyhén lelakott kütyükről van szó, akkor gyakorlatilag a szemetet árulják, amiért amúgy is fizetni kéne, hogy elvigyék/megsemmisítsék. szóval a szemetet hasznosítják, sőt még pénzt is kapnak érte."

Ha bárki megveheti a csökkentett áron, azzal nincs gond, hisz az az ár lesz a piaci.
De ha csak a munkavállaló veheti meg, akkor a cég kell bebizonyítsa azt, hogy piaci áron történt az értékesítés. És ez független attól, hogy több cégnél is elterjedt ez a gyakorlat, és éppen még nem szankcionálják (mert macera a hatóságoknak).

" csak általában a gyár előtti parkolónál tovább nem birtokolták. később ott is a hiénák miatt voltak szankciók, de a "cimborák" ugyanúgy elvitték a legnagyobb árréssel eladható készülékeket."

Tehát piaci ár alatt adták oda a munkavállalóknak.

(#1511) #92888064 válasza tgbrfv (#1510) üzenetére


#92888064
törölt tag

hogy állapítod meg egy használt készülék piaci árát?
a philips és a t is szabadulni akar a szeméttől, és olyan árat adott meg, amennyiért elviszik.
philips-nél kaptam egy 000007-es szériaszámú tv-t kb féláron, ami sorszám alapján amúgy próbagyártás volt. közel 10x vittem vissza, hogy működőképes tv-t kapjak, a mérnök csak fogta a fejét, akivel alá kellett íratnom a papírt.
most akkor sok vagy kevés volt a bolti ár fele?

(#1512) tgbrfv
a vevők nem voltak tisztában, hogy pontosan mit vettek.
de inkább hagyjuk, bennem van a hiba biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#1512) tgbrfv válasza #92888064 (#1511) üzenetére


tgbrfv
tag

Szakértő segítségével.

Ha már a parkolóban extra árréssel továbbadják, akkor az jelentősen alatta volt.

(#1513) Mr.Csizmás válasza koxos:8] (#1480) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gratulálok.

a többi kevésbé szalonképes véleményt leírták a többiek előttem :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1514) hurenzon


hurenzon
senior tag

Minden szar szemétnek elhordjátok a készülékeket azt erre vártatok mióta és mindenki venni akart..

Tehát mindenki szar szemét dolgokat akar venni????

Megjegyezném, hogy 90-95%-ban hibátlan (akár új termékek..)

Elég vicces ami mostanság itt folyik....

[ Szerkesztve ]

(#1515) South Velen válasza hurenzon (#1514) üzenetére


South Velen
addikt

Elég vicces ami mostanság itt folyik....

minden előre borítékolható volt a topik létrehozásának pillanatában. people are people.

(#1516) quailstorm válasza #92888064 (#1509) üzenetére


quailstorm
nagyúr

T-nél 3 féle cucc van
Demo: zsákbamacska, lehet tényleg kiállított, Pistike által összenyomogatott karcos poros, de lehet felhasználatlan vagy üveg mögötti demo, amik kb újak
Használt: boltba visszavitt, abszolút random, de azért gyakran előfordul esztétikai vagy sorozathiba (Xperia L érintő, IPS kijelző bevilágítás, kontaktos Jack)
Új, garanciális: na ezt nem tudták eladni, kifutott, aztán inkább olcsón túladnak rajta.

A fő telóm és tartalék telóm demo kategória jobbik eset, ragasztó (zár nyoma) és repedt hátlaptól eltekintve.
Laptopom az eladhatatlan garanciális alapból túlárazott csoda volt a 300-as indulóárral), 2012 óta rohadt náluk, tavaly ilyenkor már nyomtam.
Apám telója meg a zsákbamacska, ami bejött véletlen.

Én nem feszegetném a pofonosládát, a lerablás ideje lejárt, kész ennyi volt. Tudnak róla és figyelnek rá, valamint kevésbé balfaszok mint voltak. Tőlem sem volt szép dolog, de így legalább nem kellett core2 csótányt vennem amivel átvernek.

Sokszor egyébként kellően olcsón adták, hogy bevállalhasd a kockázatot a kisebb hibákra. A többit meg nem kell megvenni. Én is a piaci árnál picit olcsóbbal szívtam meg...

[ Szerkesztve ]

(#1517) Mr.Csizmás válasza South Velen (#1515) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fogsz hozzászólni értelmeset is, vagy csak nyafogni, hogy zárják be a topicot, és hátha lesz egy kiárusítás megint?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1518) #92888064


#92888064
törölt tag

ha a szemét kifejezés nem volt a legmegfelelőbb, akkor helyettesítsük be újként nem eladhatóra. a lényeg, hogy tárolni/megsemmisíteni drága mulatság, ahogy szakértőket fizetni 1000 készülék beárazására és tesztelésére sem 2 forint, és az ésszerűség határát is bőven átlépi.

(#1516) quailstorm
akkor én még szerencsés voltam, mert az ismerősnek ajándékba vett lumia az új volt szerintem. a tv is fóliás volt, csak a dobozon volt még egy matrica másnak a nevével.

[ Szerkesztve ]

(#1519) quailstorm válasza #92888064 (#1518) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Demo E1-472 az pl egy az egybe került a dobozba töltő nélkül. Iszonyat mocskos volt, gusztustalan.
De múkszik valahol pár utcával arrébb torrent kliensnek. Szóval az 100% hogy 2 évet a "szabad ég" alatt töltött és még Half-Life-ot is vérpistáztak rá, persze nem indult el. Jelszót se kaptam hozzá, lehetett gyalulni. Még jó hogy a BIOS nem volt jelszavazva.

(#1520) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

el is tűntek a jószágok, kettővel kevesebb oldalt számol a kereső a varázsszóra :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1521) tope


tope
addikt

Kezdtem parázni hogy lemaradtam, aztán látom, hogy arról csak hogy NEM NYERT, szóval kicsit megnyugodott a lelkem :)
Viszont akkor szép volt, jó volt, köszönjük, ennyi.

(#1522) South Velen válasza Mr.Csizmás (#1517) üzenetére


South Velen
addikt

Fáj az igazság? És ha visszakeresed a hsz-eimet, nem csak utólag voltam okos...

(#1523) Mr.Csizmás válasza South Velen (#1522) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

különösképpen nem zavar, csak repetitív én unalmas.

anno a 200k-s Note4 + NX mini fényképezőgépről is lemaradtam, meg a 60k-s kosárbarakós díjcsomagváltós iPhone-ról is...pedig jól jött volna mindkettő. ez van :))

szerk: :R mondjuk pont a te jelzésedre hagytam fel a linkeléssel, és csak szövegesen/rejtjelezve írtam be inkább az akciót :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1524) Studi válasza South Velen (#1522) üzenetére


Studi
addikt

A stílusod fájó. :K

(#1525) tgbrfv válasza Mr.Csizmás (#1520) üzenetére


tgbrfv
tag

Tegnapi itteni infó alapján még a dolgozók sem vásárolhattak. Azóta mégis sikerült nekik, vagy csak levették a termékeket?

(#1526) Mr.Csizmás válasza tgbrfv (#1525) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

passz :U csak azt írtam le, amit (nem) láttam.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1527) kopa1 válasza tgbrfv (#1525) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nem sikerült, tegnap kettőkor indult volna, de bizonytalan ideig pont az itteni linkek miatt felfüggesztették

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#1528) L4mie


L4mie
veterán

Úgy érzem most magam mint akit megfigyelnek.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1529) tgbrfv válasza kopa1 (#1527) üzenetére


tgbrfv
tag

itteni linkek miatt? pont ők tették ki a https://www.telekom.hu/shop/keszulekek/ címre a használt cuccokat, amire bárki rátalálhat.

meghaladja a képességüket annak beállítása, hogy csak a dolgozók vásárolhassanak?

(#1530) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Be kell zárni a topikot a fenébe. Ha valaki tud valamit úgyse itt osztja meg, ha valakinek sikerül valami szintén, akinek meg nem sikerül az meg csak hisztizik és le van ugatva.

(#1531) balint82 válasza SUPREME7 (#1530) üzenetére


balint82
senior tag

+1 :(

Google Pixel 4a

(#1532) Mr.Csizmás válasza SUPREME7 (#1530) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

úgysincs értelme már :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1533) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Lehet akkor indul a készülékvásár amint nem vezet sehova ennek a topiknak a linkje ;]

(#1534) T-Droid


T-Droid
újonc

Csak hogy legyen valami olyan infó is itt aminek köze van a valósághoz (egy "dolgozótól").
-teszt jelleggel voltak feldobva a termékek, hogy kiderüljön "mások" is tudnak rendelni. Tavaly is csak dolgozóknak lett feldobva, sajnos hibásan de kikerült a lakosság felé is az elérés.
-nem lesz semmilyen lakosságnak szánt "használt" termék vásár a telekom részéről.

(#1535) South Velen válasza T-Droid (#1534) üzenetére


South Velen
addikt

Ezt szvsz. nem jól tudja a dolgozó, szánt szándékkal kerültek ki a készülékek, 3-4 negyedéven át az volt a kirakott szöveg a készülék vásár oldalakon, hogy _elsősorban_ kollégák részére hirdetik meg, ahol a hangsúly nyilván azon van, hogy elsősorban. Illetve nekem is azt mondta egy dolgozó, hogy dolgozói körben nem ment olyan gyorsan a kiszórás mint ahogy a T szerette volna. Lehet hogy még évekkel ezelőtt hiba miatt kerültek ki, de már egy ideje szándékosan. Persze ez a dolgozó is tévedhet, de hogy több akción keresztül is azt tanúsította a szöveg, hogy nemcsak dolgozók rendelhetnek, az már jelent valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1536) Vangelis válasza South Velen (#1535) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor legalább elfogyott a készlet :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1537) L4mie válasza Vangelis (#1536) üzenetére


L4mie
veterán

yaya :D mi minden maszatot megvettünk

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1538) T-Droid válasza South Velen (#1535) üzenetére


T-Droid
újonc

Az utolsó ilyen akciónál a Telekom fiókokkal próbálták szűrni a vásárlás lehetőségét, mely sajnos nem jött össze.
Viszont a mostani korlátozás már sokkal egyszerűbb lett; csakis belső hálózatból fognak tudni rendelni a dolgozók. Ennek tesztelése volt tegnap.

(#1539) rellif válasza T-Droid (#1534) üzenetére


rellif
senior tag

Belső értékesítés miért nem intraneten keresztül zajlik? :U
Közben jött válasz.

[ Szerkesztve ]

(#1540) Mr.Csizmás válasza T-Droid (#1538) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

mindenesetre köszönöm a telekomnak, hogy a szüleimnek sikerült telefont venni olcsón (többek között, meg magamnak is)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1541) Vangelis válasza L4mie (#1537) üzenetére


Vangelis
nagyúr

MINDENT IS!

Majd visszasírják még :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1542) L4mie válasza T-Droid (#1538) üzenetére


L4mie
veterán

hehe akkor jöhet a VPN elérhetőség :P ;) :))
/na jó csak viccelek ám/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1543) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Szomorú vagyok, de megértem hogy így alakult.
Azért legalább egy nyamvadt telefon sikerült volna valamikor... :(

ps: arra az esetre, ha a sok elhintett info közül mégis az lesz lesz igaz, hogy kikerülnek használt készülékek nem dömping jelleggel, hanem ahogy visszaküldik őket, azért ne zárjuk a topicot

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1544) T-Droid válasza Vangelis (#1541) üzenetére


T-Droid
újonc

A telekomosok is fel fognak vásárolni másodpercek alatt mindent ,hidd el :)
Jobb esetben nem túl nagy felárral fogják felrakni ide a cuccokat.

(#1545) tgbrfv válasza T-Droid (#1544) üzenetére


tgbrfv
tag

"fel fognak vásárolni másodpercek alatt mindent"

Inkább pár óra alatt, ha megint fagyni fog vagy belassul az egész rendszerük. :)

(#1546) koxos:8] válasza T-Droid (#1534) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Nem azért de ez meg bőven kimerítí a vásárló megtévesztését, hogy teszt jelleggel raknak fel cuccokat.
Jó tudni, hogy ott így működik minden.

(#1547) tope válasza T-Droid (#1544) üzenetére


tope
addikt

Márciusban nem egészen így volt, mert itt elég sokunknak sikerült ilyen-olyan készüléket venni.
Sajnálom hogy nem lesz már ilyen lehetőség részünkre, illetve ha tényleg bennfenteseknek lett volna, akkor meg nagyon nagy hiba volt, hogy mi is tudtunk rendelni.

Köszönöm én is a többiek nevében is az eddigi akciót, lehetőséget.

(#1548) T-Droid válasza tope (#1547) üzenetére


T-Droid
újonc

Sajnos volt is felháborodás a telekomosoknál ebből bőven.

(#1549) Vangelis válasza T-Droid (#1548) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Te milyen droid vagy a telekomnál?

Egyébként tényleg jó akciók voltak !!!

THX 1000x :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1550) L4mie válasza Vangelis (#1549) üzenetére


L4mie
veterán

Szerintem Froyo :D

btw: én is sajnálom, ha vége, a család köszöni a szuper telefonokat amiket szereztem nekik occón :P
most sajna nem kapnak laptopot :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Telekom OFFtopik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.