Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) LordVader80


LordVader80
senior tag

SDram p3-hoz van valakienke ladó? Ha van, mennyiért?

May The Force Be With You!

(#6252) Rick4 válasza LordVader80 (#6251) üzenetére


Rick4
félisten

megy privi

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6253) Rick4 válasza LordVader80 (#6251) üzenetére


Rick4
félisten

valami nem oké a feltöltéssel.....ezért kár volt belenyúlni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6254) pschio válasza LordVader80 (#6251) üzenetére


pschio
őstag

nekem vannak 32 megas modulok :DDD ha erdekel

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#6255) LordVader80 válasza Rick4 (#6253) üzenetére


LordVader80
senior tag

ejj nem segít a szokásos? :DDD :O

Psicho inkább 256-os érdekelne :R

May The Force Be With You!

(#6256) bolcsodal válasza Rick4 (#6253) üzenetére


bolcsodal
addikt

A ping-ed mitől ilyen klafa? nekem vmi 429-et írt ki... :DDD

They drew first blood....

(#6257) Rhino666 válasza LordVader80 (#6255) üzenetére


Rhino666
őstag

Ezért kár volt kilőni a netet. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6258) Rick4 válasza bolcsodal (#6256) üzenetére


Rick4
félisten

nemtom, mindig ennyi volt. lehet azért, mert közel ülök a monitorhoz? :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6259) kefete válasza bolcsodal (#6239) üzenetére


kefete
tag

Nekem 40k volt a hasonló akció másfél hete. Aki autózni akar fizessen, ez a szabály. :( Akinek nem tetszik mehet gyalog, biciklivel, tömegközlekedéssel.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#6260) Rhino666 válasza kefete (#6259) üzenetére


Rhino666
őstag

Azt kellene, igen...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6261) Rick4 válasza kefete (#6259) üzenetére


Rick4
félisten

úgy, úgy....legyünk csak kevesebben az utakon...legalább nem lesznek dugók, meg tülekedés, kényelmesen elférünk a tesco parkolóban.....támogatom az ötletet....kefete for president... :C :R

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6262) Luighi válasza bolcsodal (#6239) üzenetére


Luighi
aktív tag

Hova vitted a verdát? Én hétfőn megyek műszakira, és el akarom kerülni őket. :DDD

(#6263) Luighi válasza LordVader80 (#6251) üzenetére


Luighi
aktív tag

Ha Rick meg nem előzött SDRam ügyben, akkor 256/133 Infineony CL2 vagy CL3 tudok adni 3k/db áron. :)

[ Szerkesztve ]

(#6264) Rick4 válasza Luighi (#6263) üzenetére


Rick4
félisten

megelőztelek, és még jobb árat is mondtam... :P autóval kapcsolatban azt mondtad, bejáratott szerelőd van.... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6265) Rhino666


Rhino666
őstag

csiszy, pmheros: holnap késő délután, az a biztos (mostanában csúszik a futár)
gabesz82, kraftxld: egész nap jó (mármint reggel 10 után... :DDD )

:R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6266) Luighi válasza Rick4 (#6264) üzenetére


Luighi
aktív tag

A gumisra mondtam h bejáratott, 5k-ért vettem új felniket a gumik alá.

Megint lesznek P4 gépeim, ha érdekel. :)

(#6267) Feka83


Feka83
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek nincs eldaó digitális rajztáblája?
Nem értek hozzá, de ki szeretnék próbálni egyet..

(#6268) kefete válasza Luighi (#6262) üzenetére


kefete
tag

A Ladámat Czékushoz vittem a Napos út végére, Izabella híd lábánál van. A szervízből az Autóklubhoz visszük az autókat. Készülj fel, hogy több óráig is tarthat a móka, szép sorok szoktak várakozni műszakira.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#6269) Rick4 válasza Luighi (#6266) üzenetére


Rick4
félisten

az 5K jó ár volt, úgy látszik, keresettek az opel felnik, mert ennyi, és nem kevesebb, máshol sem lehet olcsóbbat szerválni...775ös alaplapot szerezz inkább... :U ja, az olcsóbb árat egy 128as modulra mondtam.. :P

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6270) Rick4 válasza Luighi (#6266) üzenetére


Rick4
félisten

az 5K jó ár volt, úgy látszik, keresettek az opel felnik, mert ennyi, és nem kevesebb, máshol sem lehet olcsóbbat szerválni...775ös alaplapot szerezz inkább... :U ja, az olcsóbb árat egy 128as modulra mondtam.. :P

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6271) Luighi válasza Rick4 (#6269) üzenetére


Luighi
aktív tag

Kétszer küldted haver! :))

(#6272) Luighi válasza Rick4 (#6269) üzenetére


Luighi
aktív tag

Kétszer küldted haver! :DDD

szerk.: te is olyan vagy mint a használt boltosok, mindig az kell nekik ami éppen nincs :P
Gumis majdnem nekiállt fikázni a gumit, de mondtam neki hogy na!

[ Szerkesztve ]

(#6273) LordVader80 válasza Luighi (#6263) üzenetére


LordVader80
senior tag

köszi Tomi, Rické lesz az elsőbbség, de majd továbbítom, hogy lenne több is ;)

May The Force Be With You!

(#6274) Luighi válasza LordVader80 (#6273) üzenetére


Luighi
aktív tag

Okézsoké! Kigyógyultál már a dáthából?

Akartam javasolni múltkor a pájinkát, hogy az segít meghüléskor és a zorrodat is tisztíccsa! :DDD

(#6275) CSorBA


CSorBA
őstag

Hali!
Nincs vkinek olcsóért, (ha lehet, nagyon olcsóért) vmi régi 200Watt körüli ATX-es tápja...? ugyanitt eladó régi 250es AT-s táp :D

[ Szerkesztve ]

(#6276) csiszy


csiszy
csendes tag

A korábbiakból már csak egy tétel maradt: :R

Tápegység Astec SA202 200W 1000 Ft

De pénteken remélhetőleg (hála Rhino666 -nak :R ) feleslegessé válik a gyerekek gépéből a következő:

Videokártya TNT2 PRO 32MB 1000 Ft

Remélem, ilyen semmi árakon ezek is hamar gazdára találnak... ;)

(#6277) Rick4 válasza Luighi (#6272) üzenetére


Rick4
félisten

nyilván azt mondja, hogy a másé szar, miért nem tőle vettél..mit is vártál tőle? :DDD
nyilván azt mondja, hogy a másé szar, miért nem tőle vettél..mit is vártál tőle? :DDD
mentél már a gumival? mit mondasz rá? nekem bőven jó volt, a mérettől eltekintve...
mentél már a gumival? mit mondasz rá? nekem bőven jó volt, a mérettől eltekintve...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6278) Rhino666 válasza csiszy (#6276) üzenetére


Rhino666
őstag

Ne igyunk előre a medve bőrére. :DDD Olvasd el amit írtam neked pár üzivel följebb. ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6279) Rick4 válasza Rhino666 (#6265) üzenetére


Rick4
félisten

egy pösti embörrel most beszéltem 20 perce, akkor rohant a postára.... :DD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6280) csiszy válasza Rhino666 (#6278) üzenetére


csiszy
csendes tag

:( :(

Bár úgyis csak 6 után érek rá...

De remélem, hogy azért hétvégén már egy NFS versenyt lenyomhatunk az otthoni hálón a fiammal... :C

(#6281) Rhino666 válasza Rick4 (#6279) üzenetére


Rhino666
őstag

Felőlem rohanhat a postára, csak a futárról se feledkezzen meg. :U :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6282) Rhino666 válasza csiszy (#6280) üzenetére


Rhino666
őstag

Kicsit bonyolult a helyzet, mert holnap jön a futártól egy szép nagy csomag, aminek egy része egy illetőhöz kerül (elvileg), akinek beszámítom a kártyáját (elvileg). Szóval...

- érkezzen meg holnap a csomag
- vigye el a cuccát holnap az illető
- hozzon cserébe beszámítanivalót

és akkor mehet az NFS párbaj! :B :R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6283) LordVader80 válasza Luighi (#6274) üzenetére


LordVader80
senior tag

:DDD igen igen, az mindig segít (miunt ahogy múltkor is) :C

egy jó kis lap vinnyogva röhögök itthon

May The Force Be With You!

(#6284) Rhino666 válasza bolcsodal (#6247) üzenetére


Rhino666
őstag

3 éves, nem volt húzva, a gyári chipsethűtő van rajta "passzívan".

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6285) bolcsodal válasza Luighi (#6262) üzenetére


bolcsodal
addikt

Lehet megköveztek, de a márkaszervízbe vittem a Rönóparasztlimuzinomat.

Ebből 7800 volt a műszaki vizsgára átvizsgálás+fékpad+"felkészítés", 14000 volt a műszaki vizsgáztatás, plusz az apróval együtt 12228+18742.

A zöldkártyában pedig: Környezetvédelmi vizsgálat 6099+Környezetvédelmi igazoló plakett 1180.

+még apró+áfa+béfa a végösszeg 38250 csengő magyar fillér. Ha fizetni kell, hát fizetünk. De hogy a tömegközlekedésnél ezerszer hatékonyabban közlekedjek még ezt is hajlandó vagyok kifizetni.

They drew first blood....

(#6286) bolcsodal válasza Rhino666 (#6284) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hmm..erősen gondolkodom. Teljes konfig újításra nincs pénzem, de ha beszarna az alaplapom jólenne cserének.... :U

IS7, vagy IS7-G? A PAT-ot próbáltad rajta?

They drew first blood....

(#6287) Rhino666 válasza bolcsodal (#6286) üzenetére


Rhino666
őstag

IS7. Azmiaz a PAT? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6288) Rhino666 válasza bolcsodal (#6285) üzenetére


Rhino666
őstag

A tömegközlekedés 1000x hatékonyabb lenne, ha mindenki azzal közlekedne. De ez csak egy előny a sok közül...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6289) Luighi válasza bolcsodal (#6285) üzenetére


Luighi
aktív tag

Hát igen, nem semmi mennyibe van egy kocsi havonta, én utána sem merek számolni.

Hatékonyabb, pl rossz lett volna tömegközlekedéssel a P275-öt hazavinni... :)

(#6290) bolcsodal válasza Rhino666 (#6287) üzenetére


bolcsodal
addikt

"Performance Acceleration Technology (PAT): The Intel Performance Acceleration Technology (PAT) delivers additional system-level performance by optimizing memory access between CPU and system memory, and allows increased performance at standard operating specifications." - wiki

Elméletileg csak a Canterwood (i875P) chipsetek tudták FSB800-on, de végül több alaplapgyártó kínált olyan BIOS frissítést, amik lehetővé tették a Springdale (i865PE) lapkákon is a PAT bekapcsolását full FSB800/DDR400 beállítások mellett.

Gyakorlatilag 10-20%-os teljesítmény növekedést jelent, ha be lehet kapcsolni.

They drew first blood....

(#6291) Rhino666 válasza bolcsodal (#6290) üzenetére


Rhino666
őstag

Bocs, de ilyen keresztkérdésekre nem tudok érdemben reagálni. :B

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6292) bolcsodal válasza Rhino666 (#6288) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szerintem símán nem fértem fel többször a buszokra/villamosokra, így az emberek számával nem lehet sok probléma a tömegközlekedésben (két napg nem volt autó a műszakiztatás miatt, így friss az élmény). Inkább az a gáz, hogy amíg egyetemista voltam, és nem volt más lehetőségem azzal mentem, teszem hozzá kedvezményes bérlettel. De azóta a csak az árak növekedtek a szolgáltatás színvonala a béka segge alatt van. Ha a nejemmel busszal járnánk havonta 9000 forint menne el a bérletre, és reggelente másfél órát buszozhatnánk a bölcsibe onnan a melóhelyre.

Ehelyett kifizetek havi 11K benzinpénzt és fél óra alatt lezavarom a reggeli cuccolást. És mellesleg akkor jutok el oda ahová akarok, amikor én akarom, vagy éppen muszáj/sürgős.

Emellé járul hozzá, hogy senki/senki ismétlem senki sem segít a nejemnek ha babakocsival szerencsétlenkedik a buszon. Hát köszönöm, akkor inkább én furikázom mindenhová, de nem parázok, hogy mikor kerül a kerék alá gyerekestül.

They drew first blood....

(#6293) bolcsodal válasza Rhino666 (#6291) üzenetére


bolcsodal
addikt

jóvanna..viccelődtem. BIOS frissítéssel nyílván be lehet rajt kapcsolni...agyalok rajta hogy megveszem a lapot.

They drew first blood....

(#6294) Rhino666 válasza bolcsodal (#6292) üzenetére


Rhino666
őstag

Gondolj bele, hogy mi lenne akkor ha egy kocsi se lenne az utakon. 8x annyi járat lenne a városban, nem lennének tömöttek és akkor már tömegközlekedéssel is el lehetne jutni oda, ahova akarsz. Ráadásul nem lennének dugók, tiszta lenne a levegő...

Na mindegy.

Szerk: Még annyit, hogy az új buszok (Volvo nemtommi és Mercedes Citaro, talán fél évesek lehetnek) 60 és 80 millióba kerültek egyenként, és van belőlük vagy 15db (~kb. 1 mrd.). Ez azért nem annyira a béka segge alatti színvonal (főleg nem Mo. City-hez képest). :P

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6295) pmheros válasza bolcsodal (#6290) üzenetére


pmheros
senior tag

van nálam egy Gigabyte i865PE lap, 533/333 nál simán működik a PAT auto beállításokon
tunningnál kikapcsol, de ezen még dolgozom

nem vagyok tökéletes

(#6296) Rhino666 válasza bolcsodal (#6293) üzenetére


Rhino666
őstag

Oks. Bár boba6 elsőbbséget élvez, ha mond rá valami érdembelit. :B :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6297) bolcsodal válasza Rhino666 (#6294) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egyetértek veled teljesen, de a jelenlegi állapotok nem késztetnek arra, hogy ne az autót használjam...egy időben biciklin gondolkodtam sokat. ;)

Ez olyan, mint a szelektív hulladékgyűjtés. Elkezdtük csinálni, válogattuk a szemetet, szorgalmasan vittem a közeli gyűjtőbe egészen addig, amíg valaki kommunális hulladékzsákokkal körbe nem bástyázta a konténert úgy, hogy semilyen módon ne lehessen megközelíteni..na ekkor teleszaladt a ....-öm. Azóta csak a papírt és a műanyag palackokat gyűjtjük külön.

They drew first blood....

(#6298) bolcsodal válasza Rhino666 (#6296) üzenetére


bolcsodal
addikt

Természetes, várok a soromra. :DDD

They drew first blood....

(#6299) Rhino666 válasza bolcsodal (#6292) üzenetére


Rhino666
őstag

Mondjuk az SZKT részéről elég nagy gerinctelenség hogy a 30 éves tragacs Tatra villamosokra azt hazudja, hogy "új" meg hogy "korszerű". Végülis a 80 éves bengáli szarokhoz képest tényleg azok, de attól még nem kellene vadi újnak beállítani őket azért mert lomtalanítás címén felvásárolták őket (onnan, ahol ezeket már újabbakkal leváltották) és üveget, ülést, lámpákat és elektronikát cseréltek bennük meg lefestették szépen mindet, hogy SZKT-s színű legyen. Mert ugye így mégsem lehet azt füllenteni, hogy bnib volt mind... :U

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6300) Luighi válasza Rhino666 (#6294) üzenetére


Luighi
aktív tag

Nem ez lenne a megoldás, Szegeden két dolog miatt nem hatékony a közlekedés:

-qrvanagy átmenő forgalom, min 1000 kaminyon + x1000 autó / nap

-az a hibás forgalomszervezési irányvonal, hogy 30-as övezetet csinálunk minden utcából és a főutakra tereljük a forgalmat. Régen olyan jól lehetett haladni a mellékutcákon, eszembe nem jutott rámenni a körutakra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.