Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36301) adequate_cou válasza MaciG (#36300) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Ohh, akkor megnyugodtam ;)

Valakit érdekelne 5 kilós csokis vagy vaníliás 80%os tejsavófehérje koncentrátum 15 500-ért? Hazai ár 20-22. Bontatlan és bevizsgált termék, angliából hozatom.

(#36302) Rhino666 válasza r0by (#36298) üzenetére


Rhino666
őstag

Körbe lehet menni, cska mindig át kell sorolni balra.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#36303) rptr


rptr
csendes tag

A 83 megszunik, azt valtja ki a 2-es villamos. Azzal kampanyoltak a villamos mellett, hogy annak majd jol befuvesitik a palyajat (a Rokusin legalabbis) es hogy jopar tonna szennyezoanyaggal kevesebb kerul a levegobe (a megszuno 83-ra celozva). De ettol meg nem ertem miert nem volt jo a troli, mint alternativa (es akkor nem kellett volna egy rakat fat kivagni) es nem erdekel, hogy a kotottpalyanak milyen elonyei vannak, mivel allatira nem hatekony (fem a femen). Arrol nem is beszelve, hogy lenyegtelen milyen gumiagyba rakjak a sineket, ez bizony hangos lesz es van mar igy is eleg zaj itt a Rokusin.

(#36304) _seth_


_seth_
veterán

E l a d ó ! ! !

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#36305) rptr


rptr
csendes tag

Legyen egy kis ON is:

Keresek S939-es DDR1-es alaplapot. 3200+-os proc menne bele.

Vagy 2.4-3GHz kornyeken barmilyen proc + hozza passzolo alaplap kombinacio erdekel, a lenyeg, hogy DDR1 ram-os legyen (VGA lenyegtelen, a legjobb ha integralt).

Ajanlatokat PM-ben kernem. :R

[ Szerkesztve ]

(#36306) ShadowX válasza Ted_Beneky (#36281) üzenetére


ShadowX
őstag

Gyakorlatilag azt tervezik igen, mint a 3-as/4-essel. Mondjuk itthon elég ritkán megy úgy minden, mint ahogy tervezték... Itt pedig a 2-es fog sűrűbben járni majd, az 1-es pedig ritkábban.

(#36307) ShadowX válasza Rhino666 (#36280) üzenetére


ShadowX
őstag

Pontosan ezt mondom én is. Ha a megfelelő sávba lépsz be, és nem a közepén találod ki, hogy te merre akarsz menni, akkor nagyon egyszerű, és ugyanakkor hatékony ez a csomópont. (valahol azt olvastam, hogy körgeometriás csomópontnak hívják)

(#36308) MaciG válasza rptr (#36303) üzenetére


MaciG
addikt

A 83-as tuti nem szűnik meg teljesen, mivel akkor hogy mennek munkába/sulib/stb. akik alsóvároson laknak? :U

A körforgalomnál attól eltekintve, hogy faxán néz ki, az a baj, hogy benne ugye nem lehet sávot váltani, csak balra HA eltévedtél, viszont ilyen szabály meg nincs a kreszben, így egy külföldi autós, vagy akár egy másik városból érkezőnek ezt honnan kéne tudnia?

BANZAII

(#36309) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A körforgalom azért szar, mert a sávokat jelző felfestések nem szúrják ki a gumikat, az oláj tezsvíreink meg képesek 3 sávba 5-en is besorolni. Ha sikerül jó helyre besorolnod még előtte, király vagy, de a sok marha látva a rövidebb sort, arra megy, aztán pofátlankodik be oda, ahova menni akar. Ez a magyar (szegedi közlekedési morál). Nem tudom, ki jár át Újszegedről reggelente a belvárosi hídon? :D

A szegedi tömegközlekedési vonalak számozása bijektív kell, hogy legyen. Hogy rendeletileg van-e szabályozva, nem tudom, de ezt követik. Viszont olvastam pár éve egy egész jó cikket, ami a számozás struktúráját jelöli. Mit jelöl a tízes helyi érték és mit az egyes. Nem véletlen, hogy cca 30-40 vonalat 90-ig számozták. Szóval a 2-es villamospótló autóbusz számozása meg fog változni szvsz.

Nem tudom, ki az, aki kisakkozta, hogy a 83-s a Mars térig fog közlekedni, de jó nagy barom volt. Ugyanis a villamosvonal a Mars tértől messze van, mint Makó Jeruzsálemtől annak, aki mondjuk az alacsony padlós buszt várja, mert teszem azt, kerekes székkel jár, vagy csak annyira tönkre vannak menve az izületei, hogy egyszerűen nem bír fellépni az Ikarusz lépcsőin. Azért azok magasabbak, mint a célállomás panelek.

A villamosra nem kell odafigyelni a körforgalomban, őt is ugyanúgy lámpa engedi, mint bármely más szereplőjét a közlekedésnek. Úgy hangolják össze a lámpákat, hogy ne legyen fennakadás. Ha meg ki vannak kapcsolva a lámpák, akkor a Dugótér, Kálvária, Petőfi szentháromságára fog hajazni a dolog és az is halad.

És igen, van még, aki használja az SZKT és Tiszavolán szolgáltatásait. Nem mindenkinek fussa benzinre, biztosításra, parkolásra, vagy éppen a lopott kerékpárt pótolni. Nem mindenkinek tetszik kimelegedve, esetleg izzadtan megérkezni mondjuk munkába és sokan nem is szeretnek esőben kerekezni, vagy sétálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#36310) Rick4


Rick4
félisten

Van egy vadi új linuxos műholdvevő beltérim, ha érdekel valakit. :U drímboksz öccá... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36311) Agyasima


Agyasima
senior tag

Győrben 2 lámpás körforgalom is van, évek óta. A legtöbb baleset ezekben a kereszteződésekben történik. Vajon Szegeden máshogy lesz?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#36312) Szemi82 válasza Agyasima (#36311) üzenetére


Szemi82
tag

Számomra érthetőnek tűnik a közlekedés ebben a körforgalomban bár én naponta többször átmegyek rajta.
Pláne hogy a haladási irányodat kivilágítják ledes útjelzőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#36313) rptr válasza MaciG (#36308) üzenetére


rptr
csendes tag

Nagyjabol a 83as utvonalan fog kozlekedni, ezert szuntetik meg:
A 2es villamos az 1es vonalan a nagyallomasig menne.

A tervek szerint a 2es busz pedig a Mar ter-Erdelyi ter kozt kozlekedik majd.

Ennek a ketto busznak a Rokusirol valo eltunesevel jott ki a szakiknak, hogy 720 tonna szennyezoanyaggal kevesebb lesz ezen a szakaszon evente.

A 10es troli meg a 10es buszt valtja elvileg. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36314) MaciG válasza rptr (#36313) üzenetére


MaciG
addikt

Én ezt értem, de a kérdés akkor is adott, hogy az alsóvárosiak egy része mivel közlekedik majd, azon a részen amerre eddig csak a 83-as járt.

BANZAII

(#36315) Agyasima válasza rptr (#36313) üzenetére


Agyasima
senior tag

A "nagyjából" a lényeg ebben a post-ban. (kis túlzással) Alsóváros ott kezdődik, ahol az 1-es villamos végállomása van. Azokkal, akik Alsóváros belsőbb részeiről indulnak, az új, milliárdos fejlesztés nettó kib@szás, ha a Mars térnél tovább akarnak menni. Alap a hosszabb menetidő, a caplatás a megállók közt. A csúcsforgalmon kívüli ritkított időszakban a csatlakozásra még többet kell várni, az utolsó járatok környékén ez még nagyobb oboa. Azokról nem is beszélve, akik csak ritkán/jeggyel használják a tömegközlekedést, mert azoknak innentől kezdve 2 jegyet kell vennie.

Ugyanez igaz -lehet- a 2-esre és Újszegedre is.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#36316) macilaci78 válasza Agyasima (#36315) üzenetére


macilaci78
nagyúr

No igen, Újszegedről nem lesz közvetlen járat a Plázába, Tescoba, Coraba (ingyenes járatra átszállási lehetőség megszűnik).

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#36317) Rhino666 válasza MaciG (#36308) üzenetére


Rhino666
őstag

Szegeden így is vannak/voltak olyan kresz szabályok, amik más országban/városban nincsenek és emiatt gondok vannak/voltak belőle (pl. hogy ha középen van a villamos sín, balra kanyarodáskor rá kell sorolni - már ha hátulról nem jön villamos), szóval teljesen mindegy... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#36318) Rhino666 válasza macilaci78 (#36316) üzenetére


Rhino666
őstag

Szeged legértékesebb helyei, komolyan... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#36319) ShadowX válasza Agyasima (#36315) üzenetére


ShadowX
őstag

Az igaz, hogy ezt a 2 jegyes dolgot sok alkalmi utas beszívja, de ezt meg a Tisza Volán/SZKT párosnak kellene felérnie ésszel, hogy be kellene vezetni az átszállójegyet. Minden normális külföldi nagyvárosban van ilyen dolog. Pl. mikor Amcsiba voltam, akkor volt egy fix. 1,25$-os jegy, és onnantól átszállásonként +0,25$ (az egész országban, pedig majdnem minden MEGYÉBEN más közlekedési társaság működik). De így nem futná X6-os BMW-re, esetlek ML Mercire. (éljen kishazánk...de az ilyennek remélem állva 2 centis a p*cse)...

(#36320) Sada88


Sada88
aktív tag

Tessék megnézni :D tegnap játszottam 2 tétel közt .
http://www.flickr.com/photos/sada1988/4665289271/

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#36321) ShadowX válasza Rhino666 (#36318) üzenetére


ShadowX
őstag

Igenis értékes helyek...főleg az olyanoknak, akik azért képesek kimenni a Corába, mert ott 20 Ft-al olcsóbb a tej literje, mint bárhol máshol a városban. Aztán vesznek 2 litert... :DDD Mondjuk nyugdíjasok az ilyen emberek, úgyhogy ráérnek...

(#36322) Rick4 válasza ShadowX (#36321) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk én a cora helyett inkább elmegyek egy auchanba. Igaz, Kecskeméten van legközelebb, de a pályától 1 km, rendszerint megye arra, tehát útba esik, és minden olcsóbb. Nem 20ft-tal, sokkal.... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36323) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Van valakinek Filmúzeum nevű TV csatornája, és tudna rögzíteni 1 filmet?
Lesz rajta június 8-án egy film, amelyet már régóta szeretnék megnézni:
Az alkimista és a szűz
Kérlek jelezzétek, ha van Filmmúzeumotok, ha máskép nem megy, akkor arra az időre átvinném a videomagnómat. :K
Ha valakinek meglenne a film, és láthatnám és is, úgy is jó természetesen.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#36324) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Eladó:

Gamer Konfig
74Gb-os WD Raptor, 25%-os

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#36325) Rolly


Rolly
veterán

a 2-es és 83-as busszal 2 probléma van jelenleg (vagyis egyikből adódik a másik)...
a fő gond, hogy ezek a vonalak túl hosszúak és hol az egyik felük hol a másik felük kihasznált. Tehát a buszok az esetek nagy %-ban pl 60% a teljes vonalon nem kihasználtak, persze a vonal felén a kihasználtság optimális, de ha a másik felén 5-6 ember utazik akkor az rontja az egész vonal kihasználtságát ...

pl 83-as a marstérig 100 embert visz, onnan meg 10-et akkor a teljes útvonalon már nem jó a kihasználtság ... ezért is bontják két részre a vonalat.

Az átszálló jegy jó ötlet lenne ... vagy pl az ami ha jól tudom pesten van (ha jól tudom legalábbis a metrón, vagy csak terv volt na mind1) hogy egy jegy az érvényesítéstől számított 1 órán belül érvényes ... s akárhány átszállás lehet közben ...

(#36326) Rhino666 válasza Rolly (#36325) üzenetére


Rhino666
őstag

Pesten a metrón van átszálló jegy, asszem 3+3 megállót lehet vele utazni azonnali átszállással.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#36327) Rick4 válasza GrotESC (#36323) üzenetére


Rick4
félisten

Ez nem jó? [link] :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36328) Gergello


Gergello
addikt

Jó pizzást ismertek ahonnan lehet házhoz szállítást kérni és a választékot is meg tudom nézni valahol? Szeged.lap.hu-n láttam még párat, de én mindig a pizzafutártól (ez a neve, mielőtt vki elsütné :DDD ) szoktam.

(#36329) szumoo válasza Gergello (#36328) üzenetére


szumoo
senior tag

Pizzatorony, HappyHotpizza, Don Quijote, Donpepe, stb.
Egyedül a happyhot-ből nem rendeltem még, de a többi teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#36330) Rick4 válasza Gergello (#36328) üzenetére


Rick4
félisten

Itt pl a gyros-os pizza tuti: [Lucky a Kálvária- Veresács sarkánál]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36331) rptr válasza Gergello (#36328) üzenetére


rptr
csendes tag

A DQ-bol rendelunk egy joideje kollegakkal. Ha kozel vagy a Vitez utcahoz, akkor megeri elmenni is erte (-15% ha elhozod). A pizzakkal se volt eddig gond (finom, friss, jo alapanyagok).

(#36332) ben800 válasza Gergello (#36328) üzenetére


ben800
aktív tag

pizzafutárnál jó pizzák vannak,én is néha rendelek tőlük ha itthon nincs kaja:D

(#36333) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Pizzatorony pizzáját dicsérik sokan a környezetemben, de nem értek velük egyet. Széles választék, de magasabb az ára, illetve nekem a tésztája valahogy túl zsíros, vagy nem tudom.
Pizzafutár párti vagyok, DQ-ból KGSt RULEZ. :) Margarétát régebben szerettem, most sem rossz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#36334) adequate_cou válasza macilaci78 (#36333) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Pizzatorony Gyrososa fogalom, ami még jó az a Margaréta pizzéria margaréta pizzája ami ha jól tudom nincs 800 ft sem. Számomra az testesíti meg A PIZZÁT :)

[ Szerkesztve ]

(#36335) Sada88 válasza ben800 (#36332) üzenetére


Sada88
aktív tag

pizzatorony akkor már ;) a futár az olyan "szegényes" olcsóbb mint a torony mondjuk.
De a tornyosok megrakják rendesen meg palacsinta vagy valami mindig van mellé ,)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#36336) LÁZ válasza Gergello (#36328) üzenetére


LÁZ
addikt

Happy Hot-ot ajánlom, mindig akcióznak(1et fizet 2-t kap), és minden 32-es pizza dobozán van szelvény, ami 250ft minuszt jelent egy családi pizzánál :K

btw: Keresek vmi Logitek vájörleszz billentyűzet-egér kombót....nem aranyárban :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36337) Sada88 válasza macilaci78 (#36333) üzenetére


Sada88
aktív tag

toronynál asszem 3féle tésztából lehet választani ,) opcionálisan megadható.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#36338) martonx


martonx
veterán

SZVSZ az új rókusi körforgalom (vagy valami ilyesmi) úgy szar ahogy van. Vagy csak én nem látom az előnyeit egy szimpla lámpás kereszteződéshez képest?

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez arra volt jó, hogy pár milliárdért immár világít néhány led az úttestben.
Én pár millióért is beszereltem volna ezeket :))

Én kérek elnézést!

(#36339) ErőVarázsló válasza adequate_cou (#36334) üzenetére


ErőVarázsló
tag

hobbiárt az én kedvecem
ínyencet érdemes kipróbálni és még olcsó is

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#36340) rptr válasza MaciG (#36314) üzenetére


rptr
csendes tag

Na igen, a 10es atalakitasaval is kiesik egy eddig lefedett resz (Novotel kimarad).

Mondjuk en 20 eve nem tomegkozlekedek (alternativa a gyaloglas, vagy bringazas lett), de eleg sok ismeros igen, es jopar kozuluk szivni fog a valtozasok miatt. Igaz, hogy par honap alatt kiderul, hogy eletkepes-e a valtoztatasokkal a rendszer, aztan ha nem teljesen idiotak hozzak a donteseket, akkor csak korrigalnak rajta. Ha meg bevalik, akkor a tobbseg orul azt kesz.

(#36341) GrotESC válasza Rick4 (#36327) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Nagyon jó lenne, ha tudnám hogy kell elindítani.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#36342) PowerBuldog válasza ErőVarázsló (#36339) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Hóbiárt pizzájánál már az is jobb ha otthon csinál magának az ember. Barátnőm ott lakott tőlük 50m-re, onnan vettünk pizzát, de valami rettenetes volt. Oké, hogy olcsó, de olyan is. feltét elvétve van rajta, és volt olyan is, hogy nem az volt rajta aminek kellett volna. Konkrétan sonkás pizzán parizer volt. :W

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#36343) Agyasima válasza martonx (#36338) üzenetére


Agyasima
senior tag

Már csak az a kérdés, hogy mennyit kellett lopni ahhoz, hogy a Szeviép-et (vagy mi a csudát) még így is csődbe tudták vinni. Legalább négy évig úgyse lesz megrendelés, vigyünk, amit tudunk.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#36344) Rick4 válasza LÁZ (#36336) üzenetére


Rick4
félisten

logitech helyett vegyél labtec ultra flat wireless desktop nevű cuccot, Tescoban is kapható, kb nincs 6K, és jó. Ja, ugye mondanom se kell, hogy a logitech kistestvére, egy cég a kettő. :K
Az előző bill egér kombóm is ilyen volt, 4 éve megvan, most is csak a betűk koptak le, meg az egérgörgő racsnija kopott el, de ettől eltekintve frankón működik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36345) madstunt


madstunt
addikt

Mobil érdekelne 15ezertől-35ezerig: Elvárások: 3G( HSDPA/UMTS átvítel kell ,másod.kamera nem fontos ), MicroSDHC kezelés. vagy független vagy pannon függő

Laptopot keresek emellett max 50ezerért, a lényeg hogy normális állapotban legyen

[ Szerkesztve ]

(#36346) r0by


r0by
addikt

Ha már pizzéria, akkor próbáljátok ki a Platán pizzériát. Szerintem eszméletlen jó. A sajt amit rátesznek, nem tudom milyen, de ízre nagyon finom.
Előtte tornyoztunk, de az tényleg nagyon zsíros. Ettől függetlenül nálun k még mindig a második :)

[ Szerkesztve ]

(#36347) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

Kell-e valakinek a következő szerver?

HP Netserver LH 3, teljesen működőképes állapotban, kinek mit ér meg? :)

PSN: Morfologus82

(#36348) pintyesz


pintyesz
senior tag

Vennék wide 20"TFT-t
20K vam rá.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#36349) Sada88 válasza r0by (#36346) üzenetére


Sada88
aktív tag

toronyba aki zsírmentesen akarja egyen csirkehúsosokat :D mint a matild ;) az nem zsíros egyáltalán.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#36350) ErőVarázsló válasza Sada88 (#36349) üzenetére


ErőVarázsló
tag

R2D2 és az obszervatórium.

[ Szerkesztve ]

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.