Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33551) PuFFoK válasza John_Doe (#33533) üzenetére


PuFFoK
tag

Nekem lenne egy kingmax 512-es ramom, most tesztelik. 1000 huf körül mérem :)

üdv

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#33552) Zoli1222 válasza boba6 (#33549) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ment válasz a délelőtti pü kérdésedre, igaz kicsit megkésve.

Rhino666: Te merre jártál 12.50 körül? Azt tudom, h nem az Aradi téren. :N

[ Szerkesztve ]

(#33553) Rhino666 válasza adequate_cou (#33519) üzenetére


Rhino666
őstag

Ja, aztán megszerzi a jogsit és balszerencse miatt halálos tömegszerencsétlenséget okoz? :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33554) Rhino666 válasza Zoli1222 (#33552) üzenetére


Rhino666
őstag

Ott voltam az Irinyi épületnél. :F Ezek szerint te hívtál 13:10 körül? :B Akkor már órán voltam.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33555) adequate_cou válasza Rhino666 (#33553) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Nem azért nem sikerült neki mert nem tud balesetmentesen vezetni, az atyaúristennek sem segítenék jogsit szerezni ha nem tudnám, hogy tud-e normálisan másokat nem veszélyeztetve közlekedni.

(#33556) Rhino666 válasza adequate_cou (#33555) üzenetére


Rhino666
őstag

Aki tud másokat nem veszélyeztetve közlekedni, azt átengedik a forgalmi vizsgán. :U Ha mégsem, akkor

a, geci volt a vizsgáztató -> polgári per
b, jogosan buktatta meg -> nem kaphat jogsit

Így is elég sok vezetni képtelen illető kap jogsit, szóval aki még a forgalmin se megy át ötödjére sem, az inkább ne is vezethessen soha. :U Én még magamat sem engedtem volna át a forgalmin, pedig azóta egyszer sem sodortam veszélybe senkit...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33557) Zoli1222 válasza Rhino666 (#33554) üzenetére


Zoli1222
őstag

ÁÁÁááááá. :) 12.50-kor ott voltam az aradi-n. Elvégre azt beszéltük meg. Az lesz a legegyszerűbb, ha beadod boba-nak. Vagy vmi hasonló időpontban az aradi-n holnap?

(#33558) adequate_cou válasza Rhino666 (#33556) üzenetére


adequate_cou
senior tag

'A' verzió ment is volna egy oktatóváltással egybekötve ha már akkor hallok az esetről, pereltünk mi már be iskolaigazgatót is mikor elvette a kártyánkat, nincs az öntudattal probléma, de ez az ember nem olyan mint mi, van ilyen is, azért nem kell lelőni :)

[ Szerkesztve ]

(#33559) partymaci válasza boba6 (#33549) üzenetére


partymaci
aktív tag

Paypal-rol nem fizettem még, oda én csak a pénz kapom :B és mivel csak visa elektron valamint maestro kártyám van azokat nemtudom hozzárendelni. De most igényeltem MasterCard Online-t és a visa elektront beszuntetem valoszinu. Köszönöm az infót, megpróbálom.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33560) Rhino666 válasza Zoli1222 (#33557) üzenetére


Rhino666
őstag

Igen, de később értem oda, körbenéztem, nem láttalak, aztán rohantam tovább mert így is elkéstem. :( Bocs, már másodjára nem sikerült összehozni. :D Tényleg a legjobb, ha beadom Bobának holnap. :)) :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33561) Rhino666 válasza adequate_cou (#33558) üzenetére


Rhino666
őstag

Nincs szó lelövésről, de hülye ha elsőre nem vált oktatót, ha egyszer nem tudja megtanítani vezetni normálisan. :F Én Szabó Zolit ajánlom, nála tanultam vezetni és minden elsőre ment. :R Persze a vizsgabiztosokat is ki kellett fognom, forgalmin biztos nem engedtem volna át magam. :N Na meg az is érdekes volt mikor a kéziféket elfelejtettem kiengedni és úgy akartam elindulni rutinon. :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33562) boba6 válasza Rhino666 (#33561) üzenetére


boba6
aktív tag

több tucat kilométert levezetni kézifék behúzva az a valami :))

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#33563) adequate_cou válasza Rhino666 (#33561) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Hülye volt, hogy nem váltott oktatót, egyértelmű, akkor most mi, hagyja az egészet csak ezért mert még nem volt meg a magához való esze?

(#33564) Frenky89 válasza boba6 (#33562) üzenetére


Frenky89
őstag

Ilyen jelenséget én is ismerek :D

(#33565) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Civil szervezet számára keresnék könyvelőt. 2009-ben volt olyan 30ezer körüli tagdíjbevétel és egy darab 10ezer körüli számlánk(domain nevek). Tehát nem kellene minden hónapban mindenféle dolgokat könyvelni, csak alkalomszerűen, mint most is amikor közhasznúsági jelentést kell(ene) készíteni illetve az APEH felé nem egészen tudom milyen bevallást kell mostanában készíteni. Ebben az évben se lesz nagy bevétel, ami igen az is reményteli pályázatokból valószínű illetve támogatók természetbeni felajánlásai (pl. darus cég ingyen daruz ilyenek)
Tudom, hogy gugli a barátom, de a sok reklámon, meg esetleges havi 10-15 ezres vállalási díjként feltüntetett áraikon kívül nem sokat találtam könyvelőkről illetve ilyen cégekről.
Egy olcsó ámde jó könyvelő kellene. Tudom, hogy mindenki ilyet szeretne, de egy civil szervezetnél ez gondolom méginkább megérthető :)
Szóval ismer valaki egy jó könyvelőt?

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#33566) Rhino666 válasza adequate_cou (#33563) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát, nem tudom, a helyében elsősorban az oktatót perelném be, hogy nem tudta megtanítani és hogy miatta elvileg nem lehet jogosítványa. Valamilyen szinten fogyasztóvédelmi ügy, mivel rengeteget fizetett azért hogy felkészítse a forgalmi vizsgára, viszont ezt nem kapta meg (amit az 5 bukás is bizonyít). Szóval első körben fogyasztóvédelem, aztán ügyvéd és egy legalább félmilliós kártérítési per. Fele az az összeg, amit kivágott az ablakon, másik fele meg az idő amit elpazarolt a dologra. Aztán ha nem sikerül elérni azt, hogy mehessen több forgalmi vizsgára, akkor valamivel azt is kell kárpótolnia hogy az életben nem lehet jogosítványa önhibáján kívül, ez meg azért már csillagászati összeg lenne. :K

Szerk: de mindez hiába, ha beszari akkor úgyse lép majd az ügy érdekében. :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33567) adequate_cou válasza Rhino666 (#33566) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Utolsó sor, ennyi, nem mindenki olyan mint mi, de nem is baj ;)

(#33568) Rhino666 válasza boba6 (#33562) üzenetére


Rhino666
őstag

:DDD

Látom rákaptál az IT Crowd-ra. :))

Ha nálad jár ErőVarázsló, szólj rá hogy ne felejtse el a 2k-mat odaadni neked, mert szükségem lenne rá. :B

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33569) Rhino666 válasza adequate_cou (#33567) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor meg hagyd a francba, ha úgysem tesz semmit akkor legfeljebb beletörődik a dologba, mint eddig minden másba... :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33570) adequate_cou válasza Rhino666 (#33569) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Nem hagyhatom, már megígértem, hogy lezsírozom neki. Nem mindenki olyan mint mi, főleg nem egy nő.

(#33571) Rhino666 válasza adequate_cou (#33570) üzenetére


Rhino666
őstag

És ha nem fog menni? :F Én semmit nem ígérnék amiben nem vagyok biztos (főleg nem ilyen komoly dolgot). :N

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33572) adequate_cou válasza Rhino666 (#33571) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Kérlek akkor nem megy, de nem hiszem, hogy ebben az elcseszett országban ne találnák egy vizsgabiztost meg egy oktatót aki hajlandó kicsit magyarkodni pár papírfecniért cserébe ;)

[ Szerkesztve ]

(#33573) boba6 válasza Rhino666 (#33568) üzenetére


boba6
aktív tag

jaja, 2. évad 1. résznél járok :))
ajánlom mások figyelmébe is: The IT Crowd

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#33574) adequate_cou válasza boba6 (#33573) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Ha az a színházas akkor az a kedvenc részem :D

(#33575) Rhino666 válasza adequate_cou (#33574) üzenetére


Rhino666
őstag

GAY. A GAY musical. :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33576) adequate_cou válasza Rhino666 (#33575) üzenetére


adequate_cou
senior tag

ÁÁhh, még most is padló ha eszembejut :D

(#33577) csiszy


csiszy
csendes tag

Sziasztok!

Mini DV MD80 kémkamerát keresek 7500 alatt Szegeden. (720x480 @30 fps)
Vaterán már találtam, de hátha helybéli is foglalkozik ilyesmivel, és akkor ki is tudnám próbálni. Meg hát a személyes átvétel varázsa...

Vagy valamit, ami nagyon könnyű, (max. 400 gramm), elég kicsi kicsi, és vagy tűrhetően rögzít videót, vagy képes jó minőségű végtelenített sorozatképeket csinálni néhány másodpercenként (akkor összefűzném utólag, ha visszatért a nagy útról...)

Ha sikerül, a diákjaimmal lekameráznánk Szegedet 30 000 méter magasból. (Vagy ameddig feljut a cucc)...
Ott fenn, állítólag már nappal is ragyognak a csillagok, görbül a Föld.
Még nem a Világűr, de már olyan...

Minden ötlet érdekel, a keret nem egy NASA költségvetés, úgyhogy max 10 000 Ft van rá.

(#33578) bolcsodal válasza csiszy (#33577) üzenetére


bolcsodal
addikt

Héliumos léggömbbel vinnétek fel? Olyan cucc kéne, ami kibírja a mínuszokat odafent nem? :U

They drew first blood....

(#33579) Rhino666 válasza bolcsodal (#33578) üzenetére


Rhino666
őstag

Mondasz valamit, 30km magasan -15°C a hőmérséklet, ezeknek a kütyüknek meg olyan -10°C-ig terjed a hőtűrésük. Mondjuk ez még a kisebbik probléma, a nagyobbik, hogy út közben felfele -45°-ig csökken a hőmérséklet, onnantól kezd el megint nőni. Szóval vagy valami extra fagytűrő cucc kell, vagy valami távirányításos/időzítéses megoldás, hogy csak megfelelő magasság esetén kapcsoljon be...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33580) Rhino666 válasza boba6 (#33573) üzenetére


Rhino666
őstag

Moss: [laughing] Oh, dear me.
Jen: What are you laughing at?
Moss: This flipping circuit board, Jen. Some chump has run the data lines right through the power supply. Amateur hour! I've got tears in my eyes!

:DDD

Kb. két hét múlva kezdik forgatni a 4. évadot. Alig várom, már rég végignéztem az első hármat... :))

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33581) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

kölcsönkérnék vagy bérelnék dvd-s videűkamerát ha van valakinek.

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#33582) csiszy válasza bolcsodal (#33578) üzenetére


csiszy
csendes tag

Igen, héliumossal. A mínusz 30 fok nem gond, mert folyamatosan működne, így lenne saját hőtermelése a kamerának, ráadásul a biztonságos földetérés miatt egy nagy hungarocell- szivacs gömbbe lenne zárva, ami hőszigetel is...

(#33583) csiszy válasza Rhino666 (#33579) üzenetére


csiszy
csendes tag

Inkább lefelé féltem a cuccot a páralecsapódástól, ahogy a hidegből a melegbe jön.
A távirányítás ilyen távolságra vagy túl drága, vagy túl bizonytalan lenne.

A leérkező szondánkat is GPS -szel mérjük be, mert még nyugodt légkör esetén is kb. 30 km sugarú körben bárhol Földet érhet majd.

(#33584) csiszy válasza ErőVarázsló (#33581) üzenetére


csiszy
csendes tag

Meg kellene mérni, hány gramm egy olyan...
Sajnos minden plusz 100 gramm ezrekkel növeli a felszállási költségeket...

(#33585) Zoli1222


Zoli1222
őstag

boba6: még tegnap küldtem pü-t.

Vki nem akar a cd galaxis-ból rendelni?

(#33586) pmheros válasza Zoli1222 (#33585) üzenetére


pmheros
senior tag

mit rendelnél? nehogy a szegedi tesco -ban ugyananyiért legyen

nem vagyok tökéletes

(#33587) Zoli1222 válasza pmheros (#33586) üzenetére


Zoli1222
őstag

Gears of War-t akarnám...

[ Szerkesztve ]

(#33588) PowerBuldog válasza Zoli1222 (#33587) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Szerintem azt a Tacskóban is megkapod. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#33589) pmheros válasza Zoli1222 (#33587) üzenetére


pmheros
senior tag

azt hittem még mindig a Bad Company 2 -őt vadászod

nem vagyok tökéletes

(#33590) pmheros válasza Zoli1222 (#33587) üzenetére


pmheros
senior tag

van egy új Pick Pack Pont szolgáltatása a CD Galaxis -nak, ami szerint 590Ft -ért leszállítják neked pl a Kárász utcai Inmedio hírlapárushoz. Ez már nem akkora összeg hogy mással eggyütt kelljen rendelned.

Ha mégis rendelnél, előtte dobj egy privátot.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#33591) Zoli1222 válasza pmheros (#33590) üzenetére


Zoli1222
őstag

Az már megvan! 576-ban vettem. Viszont a GoW nincs meg nekik.
Láttam én is ezt az új szolgáltatást, de 600Ft-nak mégis csak 300 a fele. :)

(#33592) MaciG


MaciG
addikt

Szegeden hol van olyan hely ahol érdemes táskát venni (nincsenek elszállva az árak) és a választék is nagy. ?

BANZAII

(#33593) userZ válasza MaciG (#33592) üzenetére


userZ
tag

Van itt valaki akinek Thinkpad T400-a van? Pár napja nyúzok egy ilyen masinát és a billentyűzetén kívül mindennel megvagyok elégedve eddig. De a klavija egyszerűen szörnyű ( a trackpointot leszámítva, mert az tetszik). Kíváncsi lennék egy másik T400-as billjére, hogy az is hasonló e, vagy csak az enyémre jutott selejt (a szélei felé hajlik elég rendesen, ha kicsit jobban rányomok, emellett nagy hangja is van, olyan "gagyi" benyomásást kelti. Az ideapadomnak állítom sokkal kényelmesebb klavija volt.) Esetleg van Szegeden olyan pc bolt ahol ki is van állítva a T szériás Thinkpadekből, tudja valaki? :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#33594) partymaci válasza MaciG (#33592) üzenetére


partymaci
aktív tag

mikszath kalmanon a táskasbolt? milyen jellegu kellene?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33595) boba6 válasza userZ (#33593) üzenetére


boba6
aktív tag

nem hinném, hogy bárki valaha panaszkodott volna ThinkPad billentyűzetre, elég sanszos hogy vmi nem stimmel a tieddel
új vagy használt gép?

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#33596) userZ válasza boba6 (#33595) üzenetére


userZ
tag

Új, gyári dobozból lett kicsomizva...
Számomra is érthetetlen, zörög a balszélen: qwertasd gomboknál, kényelmetlen, és behajlik rendesen ha nyomkorászom kicsit erősebben...
Szervízhez lehet ilyen indokkal fordulni? Ezért szeretnék megnézni egy hasonló típusú T400-at mielőtt elviszem szervízbe...

Stop the Earth, I want to get off!

(#33597) totya694 válasza userZ (#33596) üzenetére


totya694
őstag

Hova tart már ez a világ ha a Kínaiak sem tudnak minőségi cuccokat gyártani :F

Üdv:Attila

(#33598) tisn válasza adequate_cou (#33572) üzenetére


tisn
addikt

Menjen PÁV vizsgára, és ha sikerül, keressen másik oktatót. Nekem van ismerősöm, aki 7x-re ment át.
(Mondjuk nem is ülnék be mellé :( )

"Ha ötödszörre sem sikerülne a forgalmi vizsgánk, akkor pályaalkalmassági vizsgálatra kényszerülünk!
Ez a vizsgálat egy egy napos bonyolult pszichológiai és vezetési tréning, ahol szakemberek arra kíváncsiak hogy alkalmasak vagyunk e jármű vezetésére.
A tapasztalat az, hogy a jelöltek nagy többségénél maximum lelki tényezőkre - idegességre - vezetik vissza a sikertelenségi sorozatot, és a PÁV után lehetőséget biztosítanak a tanulmányok és vizsgák folytatására.
Fontos! Sokan a PÁV-ra kerülést kudarcnak élik meg, és ezért elmegy a kedvük. Ne adjuk fel! Tekintsük a PÁV-ot egy állomásnak, ahol az érdekünkben történik minden. Érdemes minél előbb megcsinálni, mert sokszor a vizsgálatokra egy hónapos előjegyzéssel dolgoznak, és gyakran előfordul, hogy kifutunk az egyéves időtartamból!"

(#33599) boba6 válasza userZ (#33596) üzenetére


boba6
aktív tag

szerintem vidd be a PC-BOX-ba, megmondják ránézésre

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#33600) ErőVarázsló válasza Zoli1222 (#33587) üzenetére


ErőVarázsló
tag

576kb pláza ma megyek egyik ügyfelemnek bejött a BadCompany2 :DDD

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.