Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) dudika10 válasza KMT (#650) üzenetére


dudika10
veterán

Senki se mondta, hogy tökéletes lesz, de egész jól meg lehet csinálni. Egyébként meg az a lényeg, hogy a hallgatónak tetsszen. :)

A topik helyével van a baj, ha azt szeretnék, hogy itt csak a rendelések legyenek akkor át kéne tenni a Lokálba vagy esetleg egy Aprós hirdetést csinálni belőle. Itt ez egy szakmai téma ahol mi szerintem teljes mértékben szakma dolgokról beszélgetünk és nem is térünk el a címtől.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#652) schawo válasza KMT (#650) üzenetére


schawo
titán

Ne haragudjatok, srácok, de te és dudika is téved.

Rágjuk át rajta magunkat részletesen:

Ha hallasz két azonos hangnyomású (később egyszerűség kedvéért hangerőnek fogom hívni), de különböző frekvenciájú hangot, ami a természetből (vagy koncertről) érkezik, akkor azt a hangosság különbségével különböző hangerejűnek fogod hallani. Fordítsuk meg a dolgot, ha a hangosság szerint különböző hangokat hallasz (A és B), akkor azokat egyforma hangerejűnek fogod hallani.

Amikor két, fejhallgatóból érkező hangot egyforma hangerejűnek hallasz, akkor azok a fejhallgatóból nem egyforma hangerővel szóltak (C és D). Pont olyan mértékben, ahogy ezt fejhallgató nélkül is különbözőek lennének. Magyarul A azonos C-vel, és B azonos D-vel. Tehát ha a saját füleden keresztül EQ-zol, és két hangot egyformának hallasz, akkor azt akkori is egyformának hallanád, ha nem fülesről szólna. Ha pedig egyforma hangerővel szól, azt se természetből, se fülesből nem hallod egyformának.

A fül egy mérőeszköz. Ha a fülön mint mérőeszközön keresztül két azonos minőségű (azonos frekvenciájú) hangot azonos mennyiségűnek (hangerejűnek) hallasz, akkor az azért van, mert azok egyforma mennyiségűek. Ez minden mérőeszköz definíciója.

Ami miatt tévútra keveredett a gondolatmeneted, az az, hogy a hangosságot fel szokták használni a fül becsapására. Azaz a hangosság mértékével módosítva, a hangosságra rájtszva, ezáltal duplázva a hangosság hatását, becsapják a fület.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#653) Shufny válasza schawo (#652) üzenetére


Shufny
őstag

A dologgal szerintem ott van a probléma, hogy a memóriádra van bízva, ami valószínűleg jóval pontatlanabb eredményt ad, mint egy mérőeszköz számszerűsített eredménye.

(#654) baluka26 válasza Shufny (#653) üzenetére


baluka26
veterán

El kell menteni minden pereset állítás előtt, és úgy már nem kell túlságosan hosszútávú memória,

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#655) Shufny válasza baluka26 (#654) üzenetére


Shufny
őstag

Természetes és fejhallgatós hangzás összehasonlításáról van szó. Nem hiszem, hogy sokaknak van lehetősége hangversenyen EQ -zni.

(#656) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Akkor, hogy kicsit aktualizáljam a topikot:

R2 csoport

Nem kaptam levelet thomann-tól, így szinte biztos, hogy bevárják a hiányzó terméket. Írtam Ugyan nekik, de erre sem jött válasz még.

Mivel erre se kaptam sok visszajelzést, így újból kiteszem.
A személyes átvételt igénylőkkel majd úgy szeretném lebonyolítani, hogy megadok/megbeszélünk 2-3 alkalmat és az adott időpontokban csoportosan intézzük el. Remélem ez mindenkinek megfelel.

R3 csoport
Most kezdem majd összeírni.

#651
Továbbra sincs semmi probléma a szakmaisággal, sőt jó is hogy itt vannak az egyes típusokhoz tartozó vélemények, tesztek, stb. Ha valakit jobban érdekel, akkor legalább egy helyen tud róla olvasni. Akit meg kevésbé, az választ a GYIK alapján, vagy kérdez.
Szerintem Dave fórumtársat nem ez zavarja, hanem hogy mindenki a maga igazát hatja, és nem jut a téma egyről a kettőre. (ha mégse így gondolná, majd kijavít)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#657) baluka26 válasza Shufny (#655) üzenetére


baluka26
veterán

Bocsi, én nem arról beszéltem :B

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#658) KMT válasza schawo (#652) üzenetére


KMT
addikt

Áhh, nem hiszem el...A 643-at még egyszer gondold át!

Vagy a mostani hsz-edre:

"Amikor két, fejhallgatóból érkező hangot egyforma hangerejűnek hallasz, akkor azok a fejhallgatóból nem egyforma hangerővel szóltak"

DE! Hiszen _most_ a szinuszgenerátorral azonos hangerőjű frekiket kreálsz.

(S hozzátettem, hogy a fülest vegyük lineárisnak, hiszen az az eredeti, és az eq-zott állapotban is ugyanolyan átvitellel rendelkezik.)

A következő két idézetre adott válasz kicsit redundáns lesz, de ha muszáj...

"Tehát ha a saját füleden keresztül EQ-zol, és két hangot egyformának hallasz, akkor azt akkori is egyformának hallanád, ha nem fülesről szólna. "

Nem, mivel a valóságot nem eq-ztad, a fülest meg igen.

"Ha pedig egyforma hangerővel szól, azt se természetből, se fülesből nem hallod egyformának."

De, a fülesről igen, hiszen eszerint állítottad be az eq-t.

Az utolsó mondatoddal nem tudom, mire gondolsz.

(#659) dudika10 válasza schawo (#652) üzenetére


dudika10
veterán

Tegyük fel az egyszerűség kedvéért: hogy a hangszer 500Hz-en és 1000Hz-en is szól 90dB-el amit Te 88 és 90dB-nek hallasz. A mikrofon viszont felveszi 90-90dB-nek és egy ilyen jelet kap a fejhallgató amit 90-90dB-el kell lejátszania, hogy Te ezt aztán 88 és 90dB-nek érzékeld ismét. Eddig van hiba?
Szóval neked csak a füled akusztikáját és a fejhallgató egyenetlenségét kell beletenni az EQ-ba, hogy végig azonos hangnyomása legyen és utána Te ezt újra 88 illetve 90dB-nek érzékeld. Azonban ha Te a fejeden EQ-zod akkor abban már benne lesz a füled érzékelésének a görbéje is hiszen Te a végleges agyadban levő hangot simítod ki ha végig azonos hangerőnek akarod érezni a szinusz sweepet.
Hol a hiba?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#660) KMT válasza dudika10 (#659) üzenetére


KMT
addikt

Sehol, valaki érti. :R

Pedig, már elkezdtem rajzolgatni is... :DDD

(#661) MarioAna


MarioAna
senior tag

Házi feladat: Vezesse le, és bizonyítsa be a hallást! Ellenőrizze is a végeredményt ;]

[ Szerkesztve ]

(#662) dudika10 válasza KMT (#660) üzenetére


dudika10
veterán

Hogyne érteném, én is ugyan ezt próbáltam leírni. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#663) Proyekt Gee válasza dudika10 (#662) üzenetére


Proyekt Gee
csendes tag

Sziasztok !

Lesz még 668bre igény mások részéről is ? Én jelentkeznék akkor !
A legjobbakat !

Atex

Az élet egy nagy süti !!!

(#664) schawo válasza dudika10 (#659) üzenetére


schawo
titán

Sorry, valóban én tévedek. Megkövetem dudikát és KTM-t is. :R

Ilyen primitív elvi matematikai hibát régebben nem követtem el. :W Öregszem? :O (Ez egy jó takarózás, de valójában csak hülye vagyok.)

Csak a poén kedvéért hadd álljon itt, hogy próbáltam bizonygatni az igazamat, és sikeresen levezettem, hogy totális tévedésben állok:

Az érthetőség kedvéért megfordítom:

Tegyük fel az egyszerűség kedvéért: hogy a hangszer 500Hz-en és 1000Hz-en szól 92 és 90dB-el, amit Te egyaránt 90dB-nek hallasz élőben. A mikrofon viszont felveszi 92 és 90dB-nek, és egy ilyen jelet kap a fejhallgató, amit 92 és 90dB-el kellene lejátszania, hogy Te ezt aztán 90dB-nek érzékeld ismét mindkettőt. Igen ám, de a füles téveszt -4dB-t 500Hz-en, így 500Hz-en 88dB-t ad le, ami te 86dB-nek hallasz. A feladat az, hogy ezt a hibát kiküszöböld, és visszakapd a 92dB-es lejátszott és 90dB-es hallott hangot.

Eddig ok?

Elkezded a beállítást: 90dB-nek beállítod a szinusz 1000Hz-et és 90dB-re beállítod az 500Hz-t is, de a füles a hiba miatt 86dB-t ad le 500Hz-en, amit 84dB-nek érzékelsz a phon miatt. Ekkor +6dB-lel 96dB-re növeled 500Hz-en, amikor is a füles lead 92dB-t :F :F :F WTF?

(Na, itt döbbentem rá, mekkora hülye vagyok...)

Végső, komoly tanulság (főleg számomra): Fül alapján ne EQ-zz hardvert!!!

PIECE

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#665) schawo válasza schawo (#664) üzenetére


schawo
titán

Lemaradt a PIECE mögül a smiley: :D (mielőtt valaki nem értené)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#666) petij válasza Proyekt Gee (#663) üzenetére


petij
tag

Az R3 csoportba jelentkezek én is, szintén 668B-re!

(#667) KMT válasza schawo (#664) üzenetére


KMT
addikt

Jó hogy belátod a hibákat. :) Az volt a baj, hogy nem a mi érveinket próbáltad megérteni, csak a magadét írtad. Sőt, most röviden átfutva, nincs ellentmondás a példádban. :DD Vagy csak én kavarodtam bele. Mindegy is.

De mit szólnának, ha ezt a head-fi-s topikban is kifejtené valaki? :))

Még egy kis adalék (kicsit magam ellen beszélve ugyan):
A phon miatt a 4-5 kHz feletti hangokat egyre halkabbnak érzed. Ha viszont a füled, vagy a fejes 7-8 kHz körül kiemel, akkor ennek ellenére érezheted hangosabbnak a magasabb frekvenciákat. Illetve, ha hangosabbnak érzed, akkor ott valami tényleg nem stimmel. Tehát valamit biztos lehet javítani a helyzeten, de a hangosságérzet annyira relatív (lehet, hogy mindenkinek más egyéni phon görbe jönne ki!), hogy nem szabad teljes mértékben hinni a fülünknek, sajnos.

Piece? Miért vicces elírni? :U

(#668) Proyekt Gee válasza petij (#666) üzenetére


Proyekt Gee
csendes tag

Szintén az R3 csoportba jelentkeznék ! :)

Atex

Az élet egy nagy süti !!!

(#669) Dave™ válasza KMT (#667) üzenetére


Dave™
nagyúr

Piece? Miért vicces elírni?

jaj, ne feszengj már ennyit...

(#670) schawo válasza KMT (#667) üzenetére


schawo
titán

Nincs ellentmondás a példámban, sőt, a ti érveléseteket támasztja alá. Pedig sajátomét próbáltam vele bizonygatni. De menet közben rádöbbentem, hogy nektek van igazatok.

"Piece? Miért vicces elírni?" Elég morcos voltam magamra, próbáltam valami viccel elütni, de úgy fest nem sikerült.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#671) Blashe


Blashe
aktív tag

Jelentkeznék a 3. rendelésre én is. HD668B. köszi előre is

(#672) cintula187


cintula187
addikt

Az R3 csoportba jelentkezek én is, 668B-re!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#673) kisvizi válasza cintula187 (#672) üzenetére


kisvizi
csendes tag

Jelentkezek én is a 3.csoportba egy 668B-re,ha van készleten,ha nincs jó a kisebb modell is.

(#674) will5


will5
tag

Sziasztok!

Én is jelentkeznék a soron következő rendelésre.

Egy Superlux HD681-est néztem ki, de ha nagyon le akartok róla beszélni akkor egy HD681B még belefér. Felhasználási terület elsősorban autós szimulátorok.

Itt a topicban elég jelentkezni vagy pü-t kell írni valakinek?

(#675) Bici válasza will5 (#674) üzenetére


Bici
félisten

Játékhoz én valami 3000Ft-os Philips-et vennék. Erre pénzkidobás a Superlux.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#676) Dave™ válasza will5 (#674) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 681-nek több a mélye meg a magasa, a 681B kiegyensúlyozottabb, kevesebb mély és magas. Ez utóbbi áll közelebb az "etalon" HD668B-hez. Autós játéknál szerintem majdnem mindegy, ha zenét is hallgatnál rajta, akkor már nagyon nem lenne mindegy. Én személy szerint ezt a sorrendet javaslom: HD668B - HD681B - HD681. A sima 681 is jó, de a másik kettő hosszútávon jobb megoldás.

(#677) will5 válasza will5 (#674) üzenetére


will5
tag

Akkor egy HD681B-re benevezek.

(#678) okilay7


okilay7
csendes tag

Az R3 csoportba jelentkezek szintén, 2 db 668B kellene postázva. Mikor érne ide a rendelés postázva? Már vagyunk páran az R3-ban.

(#679) Dave™ válasza okilay7 (#678) üzenetére


Dave™
nagyúr

:D

Jó választás :K

fi:zi'k Főszervező Úr hamarosan kezdi az összeírást, mint korábban említette. Két héttel legalább számolj mostantól.

[ Szerkesztve ]

(#680) okilay7 válasza Dave™ (#679) üzenetére


okilay7
csendes tag

Bízom benne jó lesz! :)

(#681) fi:zi'k válasza Dave™ (#679) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Basszus, most látom, hogy amit tegnap megcsináltam R3 listát nincs itt. :O
Tegnap elég sok mindennel foglalkoztam és nem is néztem utána fórumra, gondolván minden rendben...
F*ck yeah...

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#682) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

R3 csoport

668B
-Blashe
-brekkhun
-cintula187
-Hocsika + k240 párna
-kisvizi
-Lop!N
-Ndruu
-okilay7 (2db)
-petij
-Proyekt Gee
-Simid

681/B/F
-will5 (B)

-Csomag01(?)

Remélem nem hagytam ki senkit. Visszaigazolást kérnék minden érintettől!
Beszéljétek meg, hogy meddig várjunk.
Átvétel továbbra is Bp vagy posta.
"Magyar" árak! Erre mindenki számolja rá a 20/x EUR szállítási költséget, illetve aki postát kér annak + 1000 HUF.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#683) cintula187 válasza fi:zi'k (#682) üzenetére


cintula187
addikt

Ahogy a 672-es hsz ben írtam, nekem 668B a rendelésem. Látom javítva. Köszi

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#684) fi:zi'k válasza cintula187 (#683) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Javítva. Pedig észre is vettem... :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#685) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ndruu megerősít...
Várjunk péntekig, addig szerintem még páran rendelni fognak.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#686) Simid válasza fi:zi'k (#682) üzenetére


Simid
senior tag

Megerősít!
Ha már most ilyen sokan összejöttünk akkor szerintem max péntekig várjunk.
Akkor ha jól értem a 668B ára: 30EUR + szállítási ktg. és a te fülesed rám eső része?

[ Szerkesztve ]

(#687) fi:zi'k válasza Simid (#686) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jól érted ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#688) okilay7


okilay7
csendes tag

okilay7 megerősít! :R

Sztem is péntekig várjunk..

[ Szerkesztve ]

(#689) Simid válasza fi:zi'k (#687) üzenetére


Simid
senior tag

:R
Nagyszerű, már alig várom, hogy itt legyen!

(#690) kiralytom válasza fi:zi'k (#682) üzenetére


kiralytom
aktív tag

szia

azt hallottam a 668B egy nagyon jó ár/érték arányú füles.
jól számolom ha Szegedre szeretnék egy ilyet rendelni, akkor azt 25E (szállítás)+ 30E (a füles) +1000FT hogy Szegedre eljusson? vagy a szállítási költség osztódik az összes 668B-t rendelő között?

(#691) cintula187 válasza kiralytom (#690) üzenetére


cintula187
addikt

szállítás osztódik. Így ha 13-an vagyunk akkor máris csak 1,5 eur/fő

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#692) Simid válasza kiralytom (#690) üzenetére


Simid
senior tag

A szállítási költség osztódik ha velünk rendeled. Ha jól számolom 10eFt körül lenne neked ha egy ilyen fülest szeretnél postával, szállítással.

(#693) fi:zi'k válasza kiralytom (#690) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szia,

Javaslom az 1. hsz alapos tanulmányozását.
Egyébként 30 EUR a fejes + 20/x EUR szállítási ktg + 1000 HUf posta
(1 EUR = 290 HUF, x=rendelők száma)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#694) Vestrum


Vestrum
csendes tag

Tisztelt : fi:zi'k !

Érdeklődnék; ha én is beszállnék egy HD-681 B rendelésébe, akkor az R3-as csoportba kerülnék?
Továbbá, ha jól olvastam még az R1-es csapatnak se jött meg az árú ( javítson ki ha tévedek ) az R3-as csoporté mikorra várható?

Válaszát előre is köszönöm szépen.

Tisztelettel : Vestrum

(#695) fi:zi'k válasza Vestrum (#694) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az R1 csoportnak nem is volt jelzése, mivel akkor még nem volt terveben több rendelés. Egyébként ahogy ők is, úgy én is megelégedéssel használjuk azóta a fejhallgatókat.
Az R2 csoport rendelésének teljesítése azért csúszik, mert az egyik rendelt termék nem volt raktáron és bevárják. Ha minden terv szerint megy 17-18-án adják fel.
Az első rendelésnél a visszaigazoló mail-t (kedd) követő 4. napon (péntek) jött meg a csomag és másnap került postára tőlem.
Igen, a soron következő az R3 csoport.

Egyébként maradjunk a tegeződésnél, ha nem gond. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#696) Vestrum


Vestrum
csendes tag

Bocsánat, 668 B érdekelne, elnéztem :C

És még a szerkesztés gombot se vettem észre, nem vagyok amatőr :Y

Köszi a gyors választ :)
Akkor majd mihamarabb jelzek a dologgal kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

(#697) fi:zi'k válasza Vestrum (#696) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Rendben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#698) Shufny válasza fi:zi'k (#693) üzenetére


Shufny
őstag

"1 EUR = 290 HUF"

Javaslom, hogy ne a PayPal váltóját használd.

(#699) fi:zi'k válasza Shufny (#698) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem is akarnám, de nem találtam opciót, hogy a bank váltson...Rossz helyen kerestem volna?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#700) brekkhun


brekkhun
tag

Megerősítve, és kérnék majd postát is. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.