Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Dave™ válasza fi:zi'k (#450) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem kell itt udvariaskodni: Give us discount! :D

(#452) fi:zi'k válasza Dave™ (#451) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Rákérdezzek? Még úgyse emelték le a pénzt a számlámról. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#453) Dave™ válasza fi:zi'k (#452) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hát ahogy érzed :D De ha már rákérdezel, udvariasabban tedd, mint ahogy írtam, az csak vicc, nem kell erősíteni a bunkó magyarok nézetet :DDD Pl. Is it possible to get a discount?

[ Szerkesztve ]

(#454) Sentry1 válasza fi:zi'k (#452) üzenetére


Sentry1
csendes tag

Egy 50%-os kedvezményt. :DDD :))

(#455) fi:zi'k válasza Dave™ (#453) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na írtam vmit. Legfeljebb nem küldik a csomagot. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#456) Dave™ válasza fi:zi'k (#455) üzenetére


Dave™
nagyúr

Reméljük azért nem annyira erőset írtál :D Egy 1000€-s rendelésnél már adhatnának legalább egy 5%-ot, gesztus jelleggel. Viszont az ő szempontjukból nem egy olyan nagy tétel ez (alig több, mint 5db K701), plusz azt azért szerintem ők is tudják, hogy Európában nem nagyon kapni rajtuk kívül sehol a Superlux fejeseket (leszámítva azt a két angol webshopot, akik csak UK-n belül szállítanak).

(#457) fi:zi'k válasza Dave™ (#456) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem kell semmi rosszra gondolni. Két sorban 6x elnézést kértem. :D
Amúgy nagyjából én is így gondolom, hogy ez jelentős is, meg nem is. De hátha jófejek lesznek. Megérdemelném. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#458) Dave™ válasza fi:zi'k (#457) üzenetére


Dave™
nagyúr

Megérdemelném.

Ebben egyetértünk :R Meg a többiben is! :D

(#459) KMT válasza Daneeka (#446) üzenetére


KMT
addikt

Szép is lenne...

(#460) Daneeka válasza KMT (#459) üzenetére


Daneeka
senior tag

Mutass valami mostani mainstream zenét amit lehetőleg valami jobb helyen kevertek, de tőlem régi is lehet, ha lehet ne is egyet, több féle stílusból amiben van értékes* jel 60-40hz alatt. Érdekel, hogy van-e ilyen mert én a zenéim közt nem igen találtam, prog rocktól mai tuctucig néztem párat.

*azért írom, hogy értékes mert tulajdonképpen mindben van valami de csak a filter meredekségén múlik, (12 v. 24 db/oktáv esés etc.) hogy mennyi, igazából mindenen van felüláteresztő szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#461) schawo válasza Daneeka (#460) üzenetére


schawo
titán

Így van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#462) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#440) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itt vannak a végleges árak:
668B: Price: 30.00 EUR each, 750.00 EUR total
681: Price: 20.60 EUR each, 61.80 EUR total
K240 párna: Price: 17.60 EUR each, 105.60 EUR total
T.AKUSTIK WDS-7: Price: 92.00 EUR each, 92.00 EUR total

Order value: 1029.40 EUR

schawo: a diffúzornál ezek szerint nem számoltam jól. Valamint rendelésnél azt írta, hogy elérhető, most meg a visszaigazoló mailben, hogy 01.17-én lesz.
szerk.: mert a UK árral számoltam, a német már eleve több mint amit megadtam :W

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#463) Sentry1 válasza fi:zi'k (#462) üzenetére


Sentry1
csendes tag

Akkor lehet január 21. lesz mire ideér? :F

Remélem azért nem tolják már tovább ezt az időpontot...... :U :K

(#464) KMT válasza Daneeka (#460) üzenetére


KMT
addikt

Előbb még azt írtad, hogy nincs alatta semmi. Most már értékes jel kell? Mi az értékes? Most akkor 100, vagy 60 Hz? (:

Miért kéne mainstream zenét mutatnom?

De, ha már ennyire számon kérsz, itt van egy spektrum erről az albumról:

kép

Méjnsztrím? Nem tudom, de elég ismert. "Jobb helyen" keverték? Fogalmam sincs, nem is lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#465) schawo válasza fi:zi'k (#462) üzenetére


schawo
titán

Oké, természetesen korrigálom, csak mondd mennyivel vagyok mínuszban. :)

Gondolom a többit elküldik enélkül is, ezt meg utólag postázzák.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#466) Lop!N


Lop!N
tag

a következő rendelésre már vannak emberek? Meg mikor várható a köv rendelés?
És melyik fülest ajánljátok? a 668B a legszimpatikusabb

(Szerk) jah igen . H történik a rendelés? megkapja egy ember mindet , és ő továbbpostázza? esetleg személyes átvétel hol oldható meg?

[ Szerkesztve ]

(#467) Daneeka válasza KMT (#464) üzenetére


Daneeka
senior tag

A nincs semmit úgy értettem, hogy nem hordoz zenei információt, csak hiba, zörej, zaj stb. gyakorlatilag csak azért maradt a felvételbem mert nincs "ideális"/"tökéletes" eq/szűrő, amivel halálpontosan ki lehet vágni, legalábbis az analóg világban. A digitálisban meg őket modellezik. Ez azt jeleti, hogy mondjuk belövöd, hogy 60hz-nél vágsz akkor 30hz-nél még csak 12db-vel halkabb, 15hz-nél 30db-vel stb. Ezek a régi 12db/oktávos filterek de az mai VST-k, hardveres EQ-k azért sokkal meredekebbek ennél.

Mainstreamet azért írtam, hogy "meg tudjam venni" amíg analizálom, tehát van aki megosztja free helyen stb, meg némi garancia is arra, hogy nem valami garázsrokk band szírszar cucca.

Ez a típusú spektrum nem mond semmit ebben a témában.

A "jobb helyen keverték" dolgot azért írtam, hogy ne tudjad valami idétlen balfasz keverését vagy valami szar koncert felvételt vagy valamit lobogtatni mint a véres kardot, hogy nesze ilyen is van.

60-100hz-t azért írtam mert ekörül szoktam látni az alsó határokat, mixing/masteringtől függ.

Értékes jelnek hangjegyeket, lábdob peak frekvenciáját, ilyesmiket tekintek.

[ Szerkesztve ]

(#468) Dave™ válasza Lop!N (#466) üzenetére


Dave™
nagyúr

Minden kiderül ám a topikból, nem is kellene sokat olvasgatni, de akkor összefoglalóan, hogy lehessen mit linkelni majd a következő ilyen kérdéssorozatnál:

1) Honnan rendelünk?
A Superlux általunk is hozzáférhető forgalmazója a német thomann webáruház (thomann.de). Azért innen, mert csak itt kapható, emellett szerencsére itt is a legolcsóbb.

2) Miért csoportos a rendelés?
A rendelés csoportosan célszerű, mert 20€ a szállítási költség darabtól függetlenül (első hozzászólásban részletesen)

3) Hol és hogyan tudok rá jelentkezni?
Amikor van egy rendelési hullám, akkor itt lehet rá jelentkezni, eddig két hullám volt, ebben a topikban csak egy, direkt ennek lett nyitva. A későbbiekben is itt lehet jelentkezni egy aktuális rendelés esetén.

4) Ki intézi az adminisztrációt?
A rendelésnél van egy szervező, az elsőnél Shufny volt, a másodiknál fi:zi'k

5) Hogyan történik a fizetés?
Előleget vagy teljes vételárat utalsz előre (megbeszélés tárgya, de megbízható szervezők lévén a teljes vételárnál lehet most már maradni egészen nyugodtan). Vagy átutalás, vagy direkt banki befizetés a szervező számlájára. Adatokat rendelési igény leadásánál kapsz.

6) Mi történik ezután?
A jelentkezést lezárják, leadják a rendelést, és a szervezőhöz kb. egy héten belül (jó esetben) megérkeznek a termékek, amiket vagy személyesen veszel át (eddig csak Bp), vagy elpostázzák, de ezeket mindig előre kell egyeztetni, mert minden a szervező rugalmasságán múlik, neki ez elég sok munka

7) Mikor lesz legközelebb rendelés?
A rendelést ma adtuk le, január elején lesz valamikor a postázás (ha minden igaz), a következő hullám kellő érdeklődés esetén is leghamarabb január végén valószínűsíthető az eddigi tapasztalatok alapján Aktuális/várható rendelésről a topikban lehet érdeklődni.

8) Melyik modellt ajánljátok?
A legjobb modell szinte minden szempontból a HD668B. Ez félnyitott, kiegyensúlyozott hangzású, nagyon közel áll az AKG K240 modelljeihez hangzásban. Vannak egyéb modellek is, ezekről itt, vagy a milyen fejhallgatót c. topikban lehet érdeklődni.

9) Más módon nem juthatok hozzá?
Valószínűleg most lesz elérhető darab az aprón is, érdemes megvárni január elejét-közepét

[ Szerkesztve ]

(#469) Sentry1 válasza schawo (#465) üzenetére


Sentry1
csendes tag

Gondolom a többit elküldik enélkül is, ezt meg utólag postázzák.

Ez baromi jófej lenne Tőlük. :))

Lehet írni kéne nekik ez ügyben ?!

Bár nem akarok okoskoni. :B

(#470) fi:zi'k válasza Dave™ (#468) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak annyit tennék hozzá hogy ez nekem a második rendelésem. Az első körben 681-et rendeltünk. :K
Egyébként remek összefoglaló, majd keresek moderátort és betesszük az 1. hsz-be, ha hozzájárulsz :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#471) mclaren777 válasza Sentry1 (#469) üzenetére


mclaren777
senior tag

Véleményem szerint nem valószínű, hogy kétszer is postáznának 20€-ért... :N

(#472) Dave™ válasza fi:zi'k (#470) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ó tényleg, látszik mennyire a HD668B-re vagyok fókuszálva :D Persze, használd egészséggel, meg egészítsétek ki amivel jónak látjátok. Szerintem párszor meg fogják még ezeket kérdezni, és akkor elég lesz a link (mert az, hogy első hozzászólás sokak számára egy értelmezhetetlen fogalom :DDD ) Ha már beleszerkesztünk, az 5)-ből ki is vehetjük az előleges részt, csak a teljes vételár maradjon. Minden eddigi szervező bizonyított már elég sokat :R

#471: hülyéskedsz? Claus Thomann személyesen hozza házhoz mindenikek, akkora tétellel rendeltünk :D

[ Szerkesztve ]

(#473) mclaren777 válasza Dave™ (#472) üzenetére


mclaren777
senior tag

Valószínű... :DDD
Ám tényleg szép nagy csomag lesz :)

(#474) Lop!N válasza Dave™ (#468) üzenetére


Lop!N
tag

Köszönöm az összegző leírást.

Én jelezném az igényemet a következő körben való részvételre:)
Szal ez a topic lesz az én szent bibliám egy kis időre:)

(#475) KMT válasza Daneeka (#467) üzenetére


KMT
addikt

Én igazából a 100 Hz-en akadtam meg. Úgy gondolom, hogy egy hangrendszernek illene 30-40, de legalább 50 Hz-ig lemenni (-3 dB), ilyen frekvencia még hangszeres zenékben is előfordulhat, de elektronikusban meg elég gyakori.

A spektrum azért elég sok mindenről árulkodik. A linkelt számban állítólag orgona szól, bár erre nem vennék mérget.

Hogy hangszeres példát is mondjak: Erik Truffaz / The Mask / Less c. szám. Ebben még szépen van 30 Hz is.

De mondhatnál tippet valami programra, amivel jobban meg lehet ezeket "análizálni". Pl régebben láttam olyat, ami a frekvencia függvényében a (maximális?) hangerőt mutatja egy görbével. Ilyen jöhet priviben, és én meg megmondom cserébe, hogy hol tudod megvenni ezeket a zenéket. :DDD

Ja, amúgy érdemes elgondolkodni azon, hogy miért vágják alul a felvételeket, és hogy ha valaki netán többre vágyik, mint az "átlag", akkor miért ne próbálja meg elérni az alacsony frekvenciák hallható lesugárzását is... Szóval az nem szempont, hogy nem kell/akarom hallani, mert nincs is, hiszen azért nincs, hogy ne halld. :D (Vagyis, hogy a hangsugárzó fellélegezzen.)

(#476) Daneeka válasza KMT (#464) üzenetére


Daneeka
senior tag

Kikölcsönöztem flacban a lemezt amit linkeltél.

Meghallgattam párat, egy számban néha a lábdob produkált valamit 40-45hz körül, meg egyikben játszott egy két mély E hangot (legmélyebb hang ami kijön basszból standard hangolásnál) a basszeros ami 41hz-nél van elvileg de basszus gitárt lehetetlen behangolni, pláne, hogy más hangmagasságon rezeg a húr közvetlen a pengetés után mint a hangkitartás végére szóval plusz-minusz pár herz.

Amúgy már 10kHz-től elég meredeken zuhant az összes szám, de utána láttam olyat, hogy 10kHz től 18kHz-ig zuhan, utána meg megjelennek csúcsok 18kHz-20kHz között, mintha direkt audiofileknek hagyták volna bent, hogy ne panaszkodjanak.

Igazából azért tűnhet ebben soknak a basszus néha mert hangosabbra van keverve mint a többi, még a mai diszkózenékhez képest is.

edit: most látom a kommented.

Én amikor legelső tuc-tucaim csináltam nem eq-ztam, vágtam, gondoltam jobban értenek hozzá akik felvették a samplékat, írták a VST szintiket. Szarul is szólt minden amit csináltam. (Persze folyamatosan tanulok, meg csak hobbi, meg mikrofon is kéne és akkora gitárjaim is tudnám rögzíteni stb, gyakorlatilag még minden mixem jobban szól mint az előző. ;] ) Igazából nem azt érzem, hogy milyen dúrva a basszus hanem olyan ködös lesz a szám, mosott. Magassal ugyanígy vigyázni kell.
Ami még érdekes volt nekem lábdobbal, pergővel kapcsolatban (elektronikus zene nagy részének alfa omegája, a tuc tuc kick-snare 4/4), hogy mindnél több magas volt a jelben, annál durvábbnak, hangosabbnak, keményebbenk éreztem a hangját a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#477) Shufny válasza Sentry1 (#469) üzenetére


Shufny
őstag

"Although we stock more than 61.000 items, it may happen that another customer just bought the last piece or that it does not pass the final inspection. In such cases we send out a partial delivery at our own cost." [link] , egyébként meg: [link]

A kedvezményes témához: [link] , [link]

Daneeka: Hirtelen Hybrid - Numb jutott eszembe, ami nagyon mélyre lemegy, és mainstreamnek nevezhető. És nem "mi annyira hc-k vagyunk, hogy 10Hz -et se vágjuk le" módon. Mikor schawo írta valamikor, hogy 50Hz -től szokás vágni, keresgéltem a zenéim között, és meglepődtem, hogy mennyire el vagyok tájolva. Azért nem csak 1-2 -t találtam, ami 40Hz alá megy, de tényleg nem jellemző. Na de azért ez egy ici-picit messze van a 100Hz -től. Nem beszélve arról, hogy nem mindegy, hogy egy hangcucc mit kezd azokkal a bizonyos "nem lényeges" hangokkal szerintem.

Egyébként PuMbA is rendelt már egy kört.

[ Szerkesztve ]

(#478) fi:zi'k válasza Shufny (#477) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát egy próbát megért. Nem voltak hiú ábrándjaim a dologgal kapcsolatban. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#479) Daneeka válasza KMT (#475) üzenetére


Daneeka
senior tag

A basszusos részhez annyit hogy én úgy érzem, hogy a hang durvaságát/keményégét nem az adja, hogy 50hz helyett még a 20 is ott van hanem a magas frekvenciás összetevők amik a hang attackját/felfutását/"becsapódás érzetét" adják. Összességében erőtlenebbnek éreztem a track kezdeményeim hangzását amig nem kezdtem el szűrni a szub-basszust, ahogy kell.

Az egyik kedvenc dobhangom az egy Daft Punk számban van (Grammy jelölést is kapott ez a szám legjobb pop instrumental kategóriában), összesen egy lábdob, egy pergődob és egy erősen alul-felűl vágott szinti/pad hang középen, de ez a 3 hang be is fedi teljesen a mixet.

Short Circuit a címe, az egyik legfurcsább térhatást érzem a végében amit életemben hallottam, mint ha befedné az egész fejem ilyen szkafander szerűen a szintihang a végére ha fejhallgatóval hallgatom. Pedig a lábdob az olyan 80-100hz között szól a leghangosabban de 20kHz-ig "tart" a hangja. Szoval nincsenek benne extra nagy mélyek de mégis az egyik legbrutálabb kick hang szerintem.

Cucc amivel lehet fülelni:

Kell egy DAW. (számítógépes stúdió?) Én Reapert használom mert az egyik létező legjobb, nincsenek benne szükségtelen szarok ezért minimális a telepítője állandóan updatelik és a "trial" sosem jár le. A hang "engine"-je talán legjobb a világon.

Ez a DAW lesz a "keretrendszer" a VST-k futtatására.

Én a következőket használom sok review meg stb. olvasása után:

Voxengo SPAN. Spektrográf, spektrum analizer. Annyit érdemes a hazsnálatához hozzáfűzni, hogy amikor a legalsó csúcs után elkezd sűllyedni a vonal olyan 45°-os szögben az azt jelenti, hogy ott már nincs hang. Pillanatnyi képet ad a zene által használt frekvenciákról. Számlál clippinget is.

Waves PAZ Analyzer: sztereó kép, spektográf csak szarabb gondolom CPU kímélés miatt már jó régi plugin. Én sztereó képet nézek vele, arra jó.

Izotope Ozone: átfogó mastering csomag. Paragrafikus ekvalízerét át lehet állítani örökös átlagoló módra. Ezzel kapunk egy teljes frekvencia görbét a számról mire véget ér, ezzel lehet vizsgálni dolgokat, miben mennyi a "magas" stb. referencia felvételekhez lehet igazítani a felvételed. Pl. azt mondod, hogy itt van a Lady Gagáól a Telephone, ennek az EQ görbéje biztos bejön a népeknek ha ezer millióan meghallgatták és a világ legjobb producerei dolgoztak rajta. Leátlagolod a görbéjét, utána a saját számodét is és hozzáigazítod a tiedet a gagához. Ez egy csoda amúgy. Pl. van egy mélyhiányos rendszered amin a keveréseid más rendszereken basszus túlzóak leszenk, azokat belőheted ebben neked tetsző számok hangzására amit 100 milliós stúdiókban kevertek TOP10es profik.

sMexoscope: oscilloszkóp.

(#480) Eduscho


Eduscho
csendes tag

Sziasztok,

bevállalom a leader szerepet egy thomann.de rendelésnél.
Türelmetlenség miatt és idő hiányában csak max +2 társig várnék.
20€/ 2 v. 3 már -számomra- türhető posta-költség EU-n belül.
Tőke-erőm és kockázat vállalási hajlamom is limitált és csak Bp. személyes átadást vállalok (belföldi postával nem bohóckodnék).

Ft-ben fizethetsz átvételkor, ahogy PayPal nekem is váltja.
PÜ-t várok. A két elsőnek PÜ-ben visszajelzek.
Üdv
Ede

(#481) Daneeka válasza Shufny (#477) üzenetére


Daneeka
senior tag

Jó, a 100 túlzás volt de vannak zenék amikben előfordul/hat.

[ Szerkesztve ]

(#482) petij válasza Eduscho (#480) üzenetére


petij
tag

Ha lesz pár ember, beszállok én is!

(#483) KMT válasza Daneeka (#479) üzenetére


KMT
addikt

Köszi, ezen még átrágom magam valamikor. :D

Igazából én nem a hang "durvaságát" szeretném elérni a mélyekkel. Inkább a lágyságot. (:

(#484) schawo válasza KMT (#483) üzenetére


schawo
titán

EQ, mastering svájcibicskája a har-bal. Minden másra ott a Reaper. :) (ami azért elég vékony postproduction terén)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#485) Lop!N válasza Eduscho (#480) üzenetére


Lop!N
tag

Egy 6-8 embernél én is beszállnék.

(#486) fi:zi'k válasza Dave™ (#472) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na jeleztem a moderátoros topikban. Kicsit módosítottam az összefoglalódon. Még egyszer köszi :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#487) Dave™ válasza fi:zi'k (#486) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én köszönöm a lehetőséget :DDD Mindenkinek egyszerűbb lesz így :R

[ Szerkesztve ]

(#488) Eduscho válasza Lop!N (#485) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Gyerekek!
20€ = ca.5600 Ft önmagában nem egy vagyon,
igazábol csak arányában sok a kiszemelt (19-27€, kinek melyik) füles mellett.

Ha ketten-hárman (én+1 v. 2) megvagyunk én belevágok.

A 6-8 ember szerintem leszervezhetetlen és 6xkb20 €-t már nem szívesen hitelezek előre.

[ Szerkesztve ]

(#489) Lop!N válasza Eduscho (#488) üzenetére


Lop!N
tag

Hát részemről az előleg , v akár a teljes ár előreutalása is megoldható. De akk én várnék egy nagyobb "turnust"

(#490) Dave™ válasza fi:zi'k (#486) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon jók a kiegészítések :K

Reméljük ezek után mindenkinek egyértelmű lesz a dolog.

(#491) Shufny válasza Eduscho (#488) üzenetére


Shufny
őstag

Nem leszervezhetetlen, mint a mellékelt ábra mutatja. :)
Nyugodtan rendelj pár emberrel, de így annyira nem vész a 20 fő sem. Most már a visszalépés se komoly probléma. Nem lesz nehéz eladni. Még drágábban sem.

(#492) Simid


Simid
senior tag

Sziasztok!
Egy nagyobb rendelés budapesti átvétellel engem is érdekelne. Előre utalás megbízható szervező esetén részemről ok.

(#493) fi:zi'k válasza Dave™ (#490) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi, de még mindig nem "tökéletes".

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#494) Dave™ válasza fi:zi'k (#493) üzenetére


Dave™
nagyúr

Majd javítgatod, ahogyan újabb igények merülnek fel :)

(#495) fi:zi'k válasza Eduscho (#488) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mielőtt a honlapos árakkal dobálózol, ajánlom figyelmedbe ezt. Már írtam ugyan PÜ-ben, de úgy tűnik nem volt egyértelmű.
Az országok közötti ÁFA-különbözet miatt nem azokat az árakat kell figyelembe venni, amelyek a webshop-ban szerepelnek, mivel nincs magyar verzió. A legegyszerűbb, ha a német árakhoz hozzáadsz 4%-ot vagy UK árhoz 9%, és tizedes értékig kerekíted. Így nem érhet meglepetés.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#496) Bici


Bici
félisten

A HD651 átvitele (simított változat):

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#497) fi:zi'k válasza Bici (#496) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi ez, hegységképződés?! :DDD

Amúgy nagyon értek hozzá, az látszódni a fog a kérdésemből is. :B
Az ideális az lenne ha minél jobban tartana a 0-hoz a grafikon? Már ha természetese hangzást akarunk...

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#498) Bici válasza fi:zi'k (#497) üzenetére


Bici
félisten

Hát, annak kb. jó, mert freki görbének csúnya. ;]

Igen, a tökéletes az lenne, ha végig nulla lenne (ilyen nincs a gyakorlatban).
Itt közel 20dB-es hepehupák vannak, amik szertem elég erősek.
Ráadásul 10kHz felett se kép, se hang.

A freki görbe csak egy része a hangminőségnek, van még impulzus átvitel (dinamika, részletesség), torzítás, stb., ami befolyásolja a hangot.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#499) dudika10 válasza Bici (#498) üzenetére


dudika10
veterán

Gyönyörű az a 10dB-es kiemelés 100-nál, aztán 300 és 2000 közt egész jó lenne, de az a -20dB-es gödör majd a Sziklás hegység...
Az egy dolog, hogy a fejhallgatók frekvenciamenetének nem laposnak kell lenni mint a hangfalaknál na de ez még viccnek is rossz. :D

(#498) Bici : fejhallgatónál nem lenne jó a végig 0. Az hangfalaknál jó. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#500) KMT válasza fi:zi'k (#497) üzenetére


KMT
addikt

Ha nem is a nullához, de ideális esetben egy vízszintes egyenes. Legalábbis hangfalaknál. Füleseknél már más a helyzet, erősebben beleszól a fül "karakterisztikája". Erről bővebbet én is olvasnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.