Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angie™


Angie™
addikt

"zajterhelésének kapcsán nem nyilatkozik a termékoldal."

:DDD :DDD

- Kellemes, duruzsoló lehet :DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#2) zsirfecske válasza Angie™ (#1) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez kb olyan akkor mint a Freezer eSports Duo két ventije (meg elvileg az nem a max speed verzió), csak arányosan felnagyítva 140mm-re?

amúgy az Arctic ventik szerintem jelenleg a legjobb ár/érték arányúak ha halk cucc kell olcsón. azt még nem tudom meddig tart a kezdeti remek akkusztika egy Noctuához képest, de van 5 épp beépítve, idővel kiderül.

amúgy a legjobb 120mm ventijük a kő olcsó P12 mellett az ár/értékben nem annyira bajnok P12 A-RGB PWM PST 0db, mivel itt van egy gyűrű a lapátok körül, ami még stabilabbá (és így halkabbá) teszi a működést. yt teszten figyeltem fel erre, és tényleg, immár 3-at is használok belőle. mondanom sem kell, hogy ezzel az új Freezer 36 A-RGB coolerük rögtön a top3-ba került, ugyanis azon olcsón pont ilyen ventiből van 2db :R

(#3) tasiadam válasza Angie™ (#1) üzenetére


tasiadam
veterán

A P14 is big kemenyen, a bionix p120 meg uvolt CPU huton. De hat melyik nem

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#4) Trailblazer


Trailblazer
addikt

*Kihegyezett.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5) Trailblazer válasza zsirfecske (#2) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem az előző RGB-s Liquid Freezer II 240 millisen is ilyen ventik vannak.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) tivike1986 válasza Angie™ (#1) üzenetére


tivike1986
csendes tag

2800-s fordulaton minden az. De az szent igaz, hogy nem lehet véletlen, hogy "nem nyilatkozott". Overkill borda/radiátor kell, azt akkor nem duruzsol. Máskülönben én kifejezetten szeretem az arctic ventiket.

(#7) niof válasza Angie™ (#1) üzenetére


niof
addikt

Még nem találták ki, hogy mit hazudjanak róla.
Amúgy meg ők azok, akik ezt a teljesen használhatatlan Sone értéket adják meg. Ne mondja nekem senki, hogy a más ventilátoraiknál fellelhető, kalkulátor nélkül értelmezhetetlen 0.3 Sone (10.6dB) az hihető. Szimplán bullshit. Hol 10 dB? A minimum? A maximum? Az átlag? Mi? Nonszensz...
Majd valamelyik YT csatorna leméri talán... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8) DudeHUN válasza niof (#7) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A sima P12/14 széria halk. Szóval alacsony fordulaton itt is hihető ez az érték. Ár/értékben nagyon jó ventik. A Max széria meg ezen csak dobott.
Meglátjuk majd tesztek alapján.

Gamer for Life

(#9) niof válasza DudeHUN (#8) üzenetére


niof
addikt

Hát, nem tudom mennyire vagy tisztában az akusztikai dB értékekkel. Ennek a kontextusában állítom, hogy hazugságot állítanak anélkül, hogy megadnák, milyen fordulaton mérték ezt az értéket. Csak mondom, 10 dB a hóesés hangja, illetve a normál légzésé. Tehát ha nem pontosítják, akkor joggal feltételezhetem, hogy valótlant állítanak. Amennyiben a minimum fordulaton keltett hangról van szó, miért nincs ez feltüntetve?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#10) DudeHUN válasza niof (#9) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem 8. Alacsony fordulaton nem hallod ezeket a ventiket sem. Szerintem elég egyértelmű, hogy nem maximum fordulatra értik a linken sem a jelzett értéket.
Amúgy meg viszonylag olcsó, jó hűtéssel rendelkező megbízható termékek. Ha nincsenek csutkára tolva, akkor meg a hangjuk is teljesen jó. Alacsony fordulaton meg halkak.

Gamer for Life

(#11) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Stat nyomásra kiélezett ventiket a 60 és 85 radiknál használjuk (főleg ha nincs lehetőség mindkét oldalra tenni), ezeket meg masszív tuningnál szokás inkább, ott nem feltétlen az az érdek, hogy a leghalkabb legyen, csak ne porszívó. Akinek halkság kell vesz 30 meg 45-ös radit silent ventikkel.
Mintha zavarna, hogy hangos a gyorsasági motorod...

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#12) Dragon3000 válasza niof (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Milyen kalkulátor szerint? Mert google szerint 22,5dB lesz az.

(#13) Angie™ válasza tivike1986 (#6) üzenetére


Angie™
addikt

Nkem 2 napig volt beszerelve 5db P12 MAX, tovább nem bírtam :N

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#14) niof válasza Dragon3000 (#12) üzenetére


niof
addikt

Itt. Van egy tábla a lap közepe felé.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15) omfgk


omfgk
addikt

Ha hozza azt mint a P12 Max a sima P12 ellenében akkor jó lesz.

https://youtu.be/jMeH7SJO74Q?t=842

Radikon tesztelve, 38dB mellett csak a Phanteks T30-at nem veri el.

(#16) niof válasza DudeHUN (#10) üzenetére


niof
addikt

Régen, még náluk is az volt a divat, hogy volt egy görbe, vagy a csomagoláson, vagy valami mellékelt papíron, hogy milyen fordulaton kb. mire számíts. Ha jól emlékszem, dB-ben megadva. Aztán áttértek erre a teljesen semmitmondó Sone értékre. A Wiki-n is le van írva, hogy ez egy szubjektív érték. A dB pedig nem az. Nekem sós a leves, neked sótlan, ennyit ér a Sone.
Amúgy az eszközeik jók, valóban, csak fura, hogy minden egyéb adatot megadnak, ami lényeges lehet, és pont ezt bagatelizálják el? Miért?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17) Dragon3000 válasza niof (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden más találat szerint meg 22-23dB lesz, így inkább hiszek a többinek.

(#18) niof válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


niof
addikt

Annak hiszel, akinek akarsz, ez még nem változtat azon, hogy miért egy sumák értéket kell megadni, miért nem egy elfogadottat.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#19) Dragon3000 válasza niof (#18) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából egyik megoldással sem érsz semmit, megadja sone vagy dB értékben, beszereled egy házba, ahol rácsos a kialakítás és máris sokkal hangosabb lesz vagy felszereled egy hűtőre vagy radiátorra és szintén hangosabb lesz.....

(#20) omfgk válasza niof (#18) üzenetére


omfgk
addikt

Teljesen mindegy ,hogy milyen értéket adnak meg, mert a dB is mindig csak az adott környezetben értelmezhető.

Nem összehasonlítható.

(#21) niof válasza Dragon3000 (#19) üzenetére


niof
addikt

Egyébként megnéztem a konverterek mind ugyanazt a képletet használják, 33.2*log10(Sone)+28, ami ebben az esetben 33.2*log10(0.3)+28, ami 10.64 dB plusz az apró. Ha a dB érték megvan és ezt akarod Sone-ban kifejezni, akkor Sones = 10((db-28)/33.2). De tök mindegy...
Amúgy annak meg, hogy ha rácsra, radiátorra, kiskutyára ráteszed, és hangosabb lesz a turbulenciáktól, ennek a kijelentésnek semmi értelme, mert ez minden egyes ventilátorra egyformán érvényes. Itt szigorúan az üresjárati zajszintről beszélünk, mikor nincs előtte fizikai akadály.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#22) niof válasza omfgk (#20) üzenetére


niof
addikt

Ez így van, csak a Sone értékkel a világon semmit nem tud kezdeni az ember. A dB meg azért egy viszonyítási alap. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy a légnyomás, páratartalom, hőmérséklet ezt is befolyásolja. Ez nem más, mint sumákolás, mellébeszélés.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#23) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ez mi ez a statikus nyomás és miért kéne, hogy érdekeljen engem, mint prolit? Arra van kiéleve/kihegyezve/tervezve, hogy egész nap tehénkedjek rajta? Milyen, amikor a ventilátor dinamikus nyomásra van kiesztergálva/kiebrudalva/kievettatányérkámolva?

Minden a legnagyobb render!

(#24) Synthwave válasza Rayyy (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, arra. Ezt még proliként is illene tudni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) L.Edit válasza Rayyy (#23) üzenetére


L.Edit
tag

Csak egy adat, ami egy elméleti állapotot jelöl, ahol nulla a térfogatáram. A maximális légszállítás is egy ilyen elméleti állapot, ott viszont nulla lesz a nyomás. Ezt a két pontot köti össze a nyomás-térfogatáram görbe, amin már előállnak gyakorlati értékek és ezeket össze tudod vetni azzal, amire szükséged van ahhoz, hogy elbíráld, hogy az a ventilátor képes lesz-e azt a térfogatáramot biztosítani, amit az általa előállított nyomásnak át kell áthajtania az ismert áramsási ellenállású rendszereden, amit kielégítően hűteni/szellőztetni szeretnél vele.

Logikailag azonos a víz pumpánál a maximális emelési magassággal, ha ekkora vízoszlop van a pumpa nyomó oldalán nem történik szállítás, ahogy csökken a vízoszlop amit a pumpának tartania kell úgy nő a szállítása. Érdemes úgy megválasztani a pumpát (görbét) hogy adott emelési magasság mellett tudja azt a szállítást amire szükséged van.

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#26) niof válasza L.Edit (#25) üzenetére


niof
addikt

Eléggé sok a hasonlóság a Transmission Line hangsugárzók nyomás/sebesség összefüggésével, így hirtelen...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27) Rayyy válasza L.Edit (#25) üzenetére


Rayyy
senior tag

Most írhatnám, hogy "jah, persze, ezt tudtam, csak nem ezen a néven ismertem..." :D de igazából megmaradtam prolinak. (Majd ránézek komolyabban, hogy megértsem.) Amúgy meg, ha venti, akkor szájti (Scythe). Milyen jó szlogen lehetne...

Minden a legnagyobb render!

(#28) tasiadam válasza Rayyy (#27) üzenetére


tasiadam
veterán

gondolj úgy rá, hogy 2 (3) féle venti létezik, de ebből 1-et kilövünk, mert ami mindenre is jó, az semmire sem.
Marad 2. Egyik ami sok levegőt tud befújni, ez a high-airflow, és a másik pedig az, ami kevesebbet fúj, ám azt sokkal határozotabban teszi, ő a high static pressure.
Az elsőt rakod a gépházra, szűrő nélkül, a másodikat rakod pedig a hűtőbordákra, vagy szűrő elé/mögé.

A szerver ventikről direkt nem beszélek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#29) L.Edit válasza Rayyy (#27) üzenetére


L.Edit
tag

Valami gyakorlati haszna legyen, hogy tudd mihez kötni a dolgokat.
A kaszás a sony fdb csapággyal tarolta a piacot, azóta a saját fejlesztései mindig egy elég szűk use-case-re mentek rá, és nagyon észnél kell lenni, hogy mire és milyen keret orientációval rakod fel.
És azt is tudom, hogy létezik olyan use case is, ahol az a legjobb döntés, ha nem rakod fel.

niof: Az is el van tévedve, aki membránsebességet transzformál nyomássá és nem tölcsért használ. :DDD

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#30) niof válasza L.Edit (#29) üzenetére


niof
addikt

Nem rossz az, csak az alap modell az nem annyira állja meg már a helyét. Van 1-2 cég, aki továbbfejlesztette, és jó eredményeket értek el mélyátvitel terén, rövidebb csővel, meg néhány kamrával. De őszintén szólva, kb. 7-8 éve nem foglalkozom aktívan hifivel, úgyhogy passz, hogy mostanában történt e ezekkel valami.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#31) L.Edit válasza niof (#30) üzenetére


L.Edit
tag

Ha egy hangszóróból kellene valami meglepőt építeni, és nem szempont, hogy az idők is hasonlítsanak az inputra, akkor én sem mennék sokkal messzebb. Ahogy észrevettem elektronikus zenére jó, ott mutatkozik meg igazán a fun faktor és talán a legkevésbé zavaró a csoport késés, és a comb filter jelleg.
A ráhangolt üregeknek mindig lesz egy olyan problémája, hogy a lecsengése simán kihallható, hiszen maga is lassan reagál és a cső is késleltet rajta nem keveset.

kb.: ugyan ennyi ideje nem hallgatok önszántamból zenét.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#32) Rayyy


Rayyy
senior tag

Esszeretem, amikor árad felém a tudás és a szeretet... köszi, srácok! :R

Minden a legnagyobb render!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.