Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  St lab geforce fx-5600 vs leadtek ti 4200 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Club


Club
őstag

A kérdésem a következő:
Melyiket?
Csak játékokhoz kell, és nem feltétlenül akarom 1284*1024-ben jáccani a játékokat,!
De olyan kártya kell, ami még 1,5 évig tutira megállja a helyét!
Mivel a ti-s kari nagyonmegbízható, tisztában vagyok vele, hogy kiforottab, és jobB!
Viszont ha valaki tudna erről az ST lab-ról mondani valamit, annak örülnék, mivel ezt a karit nemismerem!
ST Lab GeForce4 FX-5600 64MB DDR TV/DVi Out
ST Lab GeForce4 FX-5600 128MB DDR TV/DVi Out
Ezek közül valamelyikre!
Teljesen mindegy, mivel szerintem a 64.megás teljesítményben elég lesz!
Csak attól parázok kicsit, hogy a programgyártók(amilyen okosak) bevezetik hogy bizonyos programok a közeljövőben már csak dx9-el menjenek!
Szóval?

(#2) Club


Club
őstag

várok:DD

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Szerintem inkább a Leadtek Ti4200. Az legalább márkás, és még mindig gyorsabb a Ti4200 mint az FX5600.

#tarcsad

(#4) Club válasza Yutani (#3) üzenetére


Club
őstag

Én is így gondolom mint te, csak a problémám mondom az, hogy parádézok, hogy nehogy 4-5 hónap múlva meg aztmndják, hogy szvsz ez a járék csak dx9-el, és az azt támogató kártyákkal megy el!

(#5) User64476


User64476
őstag

Gyorsabb? Ez biztos? Mert ha igen örülök, én egy xfx ti4200(4600) tulaja vagyok :) Bárt nekem 2200+os procival 512 rammal 1024 felett kicsit fájdalmas már a játék. Bár attól függ mivel, a quake1 jól megy 2048ban is. :)

(#6) Club válasza User64476 (#5) üzenetére


Club
őstag

Na erről beszéltem..
HOgy nekem nem 1024*768 kell, hanem 800*600 is elég!
Csak menjen el minden még 1,5 évig!
Ennyi!

(#7) boni06


boni06
csendes tag

Kell egy jo kis RADEON és kész

(#8) User64476


User64476
őstag

Ez rajtad is áll. Én híve vagyok a régi játékoknak... Postal2, Red Alert 2, Rollercoaster Tycoon, stb. Néha egy kis Mohaa vagy Call of Duty. Én tuti nem cserélek kártyát még legalább 2 évig. Olyan játék nincs, ami erre ösztönözne. Doom3 nem érdekel, atomerőmű kell hozzá, annyira nem lehet jó, meg a halflife sem, a régebbieket sem ismerem, nem is tervezem megnézni...

(#9) Club válasza boni06 (#7) üzenetére


Club
őstag

Persze..
de radeonból 23körül nemtook jó kártyát venni!
Ez a gond:F

(#10) User64476


User64476
őstag

Volt jó kis radeonom. Szám szerint 4 darab (r128, 8500, 9100, 9000pro) és ezekből egyedül a r128al nem volt semmi gondom. _Én_ felejtősre tettem az atit.

(#11) Club válasza User64476 (#8) üzenetére


Club
őstag

Csak egy tipp, de psssszttt.
A doomIII-nál nemhiszem hogy atomerőmű kell majd, mivel a szoftverfejlesztőkenek a célja az, hogy minél többen jáccanak majd vele..
persze.., lehet hogy nem 1024*768-ban, de 800*600-ben szerintem egy manapság középkategóriás gépnek el kell majd vinnie..
Persze ha megjelenik egyáltalán valaha:DD

(#12) boni06


boni06
csendes tag

Én a GF4 MX440-et cseréltem powercolor9500non pro-ramost 9700-s

(#13) Club válasza boni06 (#12) üzenetére


Club
őstag

Ez mind szép és nemes, de hogy jön ez ide?

(#14) Club


Club
őstag

ápp:DD

(#15) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Háááát, az ST Labs-sal nincs gond, asszem a teljes neve: SUN-RICH TEC. INC.

Valami nagyobb gyártónak is csinálnak kártyát...

Amúgy meg a ti4200-at ajánlom.

DX9-et elváró játék még évekig nem leasz, most még olyan játék sincs, ami megkövetelné a dx8-at is akár!

I am having fun staying poor.

(#16) Yutani


Yutani
nagyúr

Ha valaki DX9-es kártyában gondolkodik, akkor nem érdemes R9600PRO alatt bármit venni, mert az előző generáció (Ti4200, DX8.1) állva hagyja őket a mai játékokban, és ez még fél évig biztosan így is lesz. Vagy még tovább is, főleg azért, mert a Ti4200 DX8 alatt sokkal erősebb, mint a 9600PRO alatti ATi-k vagy FX kártyák. Szerintem. Lásd az aláírásom... :)

#tarcsad

(#17) Norbertpower válasza Yutani (#16) üzenetére


Norbertpower
tag

Nekem is ilyen van 1-1...:C

Te mivel hűtöd és milyen gépben van???

BMW + a ménes :DDD

(#18) Club


Club
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Akkor tehát Leadtek!

(#19) turho válasza Drizzt (#15) üzenetére


turho
őstag

Illetve hát manapság mind kéri a dx 8.1-et, legfeljebb közel sem használja ki az összes képességét. UT2003 előtt állítom sokan nem is gondolták, mit is tud/hat/ a dx8.

ST-Labhoz annyit hozzáfűznék, hogy 2-3 éve óvakodtam tőle mint a tűztől, a gef2-3, illetve gef4 mx kártyáik kritikán aluli minősége miatt. Nemcsak a gyenge szerelési anyagok miatt /jellemzően homályosabb képet adtak, monitorra is, illetőleg tv-outra, és nem volt ritka a forrasztási hiba sem a nyákon, esett is le smd ellenállás az egyikről :)/ hanem a működési problémák miatt is ajánlom, aki ezt a márkát választja, nézze meg mit vesz. Azóta ez változhatott is, de akkoriban az ST-Lab, Eagle stb. zsugák elég kutyán néztek ki.

(#20) norbio


norbio
csendes tag

'' Ha valaki DX9-es kártyában gondolkodik, akkor nem érdemes R9600PRO alatt bármit venni, mert az előző generáció (Ti4200, DX8.1) állva hagyja őket a mai játékokban, és ez még fél évig biztosan így is lesz. Vagy még tovább is, főleg azért, mert a Ti4200 DX8 alatt sokkal erősebb, mint a 9600PRO alatti ATi-k vagy FX kártyák. ''


A fenti hozzászólást 101%-ig támogatom.
Szívemből szólt !

(#21) gstm


gstm
tag

Sőt én még azt is megkockáztatnám, hogy dx8 alatt a ti4200 veri a 9600pro-t. Egyszerűen az a baj, hogy 40ezerért nincs olyan kártya, amit nyugodt szívvel megvennék....

(#22) kvazar


kvazar
tag

na csak hogy tiszta legyen!
ti4200-directx8 ez stimmel, gyors erős király új ár 30-35E forint.
fx5600 dx9- gyengébb mint a ti4200 régebbi játékokban dx7/8 noaa stb, de!!!! 4xaa mellett álva hagyja a ti4200at! nfs underground test!
radeon 9600/pro mindkettőt csak akkor veri láthaotlag (de akkor nagyon) ha MINIMUM 4XÉLELSIMITÁS VAN! ennek megfelelően MINIMUM 10-15e FORINTAL DRÁGÁBB! és ettől az árkategoriától már minden jóbb mint t,fx,9600...!
egyébként fx5600és ti4200 (abit silurro) nincs jófórmán árkülönbség szerintem a ti4200-ért már irreálisan magas ár a 30huf. és nem vészes jó gép esetén a teljesítmény különbség dx8-ban.!!

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#23) laxius_


laxius_
tag

Nekem fx5600 volt ami vivo-s es nem szaggatott semmi jatek tok jol ment. Amennyi kulombseg meg a 4200 meg ez kozott van szerintem nem tul fontos marmint gyorsasagban persze ha csak nem vagy sebessegorult, es tuningolo. Mert azt a kis kulombseget nem veszed eszre, es az fx5600 meg tud dx9 et meg szebb a kepe kicsit szerintem,es ujabb is sokkal, bar ez nem tul sokat szamit szinte semmit, de azert nekem kicsit. Amugy egyertelmu hogy 9600pro, de arra nincsen penzed. Gyujts egy kicsit, megeri hidd el. Varni tudsz egy par hetet nem?

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#24) FreeM válasza Club (#1) üzenetére


FreeM
aktív tag

''Teljesen mindegy, mivel szerintem a 64.megás teljesítményben elég lesz!'' Ha nem akarsz 1024x768 fölötti felbontást használni, akkor valóban elég lehet a 64MB is.

''Csak attól parázok kicsit, hogy a programgyártók(amilyen okosak) bevezetik hogy bizonyos programok a közeljövőben már csak dx9-el menjenek!'' Ettől nem kell félni, mert ilyet soha senki sem fog bevezetni (globálisan). Az esetek többségében nagyon sokáig (több mint 1.5 év) lesz lehetőség DX9 alatti módban használni a programokat, arról nem is beszélve, hogy egy vagon OpenGL-es játék is van/lesz. De ha valamilyen csoda folytán mégis ''bevezetik'' ezt, akkor sem értem miért kellene ettől tartanod? Az FX5600 többet is tud, mint amit a DX9 megkövetel.

(#25) Taky válasza FreeM (#24) üzenetére


Taky
senior tag

Hi!
Én meg úgy tudom, hogy a g4ti is tud 1-2 directx 9-es ficsőrt.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#26) FreeM válasza Taky (#25) üzenetére


FreeM
aktív tag

Melyeket?

(#27) Vitus


Vitus
őstag

Alapesetben a Ti4200 gyorsabb valamivel de ha annizotróp szűrést használsz. Az a 5600-at 38%-al dobja vissza teljesítményben a Ti4200 meghal már a 4x alatt is. Az 4X élsimítás szintán 38% körüli telj. visszaesést jelent ennél az fx nél a ti4200 az szintén lehal. Tehát a 5600-al 4x élsimítás és 4x anizotróp szűrés melett is el tudsz játszogatni játékokkal a Ti4200-al nem tudot használni ezeket a funkciókat mert nagyon lefogja. Amennyiben nem akarsz ilyeneket használni Ti4200 ha akarsz akkor fx5600. A különbség még a 10bites színcsatorna ez Ti-nél csak 8Bit és az ati olcsóbb kártyáin. És az fx mellett szól a nagyon jó tv kimenet amenyiben az az integrált fajta.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#28) Taky válasza FreeM (#26) üzenetére


Taky
senior tag

Fúúúú, pontosan nem tudom, mert akkor olvastam, amikor megjelent a g4ti és akkor volt néhány ficsőr ami nem volt benne a d8.1-ben és azt mondta a cikkíró, hogy biztos vmi d9.0-ás technika.
(Computer Panorama)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#29) FreeM válasza Taky (#28) üzenetére


FreeM
aktív tag

Így elég nehéz mondani bármi konkrétat, de valószínűnek tartom, hogy vagy a cikk írója tévedett, vagy te értettél félre valamit. Persze ha eszedbe jut, hogy mikről állítoták ezt, akkor teljesen biztosan meg lehet mondani, hogy az DX9 követelmény vagy sem.

(#30) Taky válasza FreeM (#29) üzenetére


Taky
senior tag

Sajnos nem vagyok otthon, így nem tudom megnézni az újságot és nem is emlékszem. De lehet, hogy az Environment Bump mapping-nak vmi jobb verziója, de ez csak homályos emlékezés, semmi több.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#31) Pancs-R válasza Club (#1) üzenetére


Pancs-R
tag

Szerintem a Ti4200 elég jó kártya nekem is az van ;] DE hosszabb távra nem érdemes megvenni. Szerintem az a 1,5 év kicsit hosszu lenne ennek a kártyának.
Fx 5600 szerintem DiretX 9 nél jobban fog menni. Személy szerint én jövőre lecserélem a karimat.

(#32) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

FX5600 - DirectX 9-es gaméknál el fog vérezni, DX8-ban meg leveri a Ti4200.

(#33) inkab


inkab
aktív tag

Még egy pont az FX-nek. Indoklás:
- Aniso használatánál (ami ma már azért nem egy extra dolog) jobban teljesít a Ti-nél
- Azért ha a jövőbeni game-kben lesz 1-2 dx9-es feature, ott szintén jobban fog teljesíteni a full hardware support miatt. Mondják, hogy el fog vérezni dx9 alatt -> csak annyit hogy a Ti4200 meg annál inkább...
- A képe, mind 2D - 3D -TV, szemmel láthatóan sokkal szebb mind a Ti-é.

Jah. és még annyit, hogy ezeket nem hülye lefizetett tesztekből vettem, hanem volt mindkettő huzamosabb ideig a gépemben. (inno3D GF4Ti4200 128MB 8XAGP, inno3D FX5600 128MB 8XAGP) :))

De ha csak a Q3-al akarsz játszani akkor persze egyértelműen a GF4-et tudom ajánlani! :C

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  St lab geforce fx-5600 vs leadtek ti 4200 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.