Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#874) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Valami jó vízkőoldót tudtak ami olcsó és hatásos is? Lidl fajta sajnos nem vált be.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#875) AndrewBlase válasza Ciccuka (#874) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A jó öreg hagyományos "expressz vízkőoldó" szerintem a legjobb, még mindig.

Miért mindig én???

(#876) Dluinet válasza Ciccuka (#874) üzenetére


Dluinet
nagyúr

leírás

20%-os ecet tökéletes, a többi is csak annyit tud max kellemes az illata, ennél többet felesleges rá költeni
ha erősebb kell akkor a RO-55-t használok (de ezzel vigyázni kell), kicsit gyengébb, de lényegesen olcsóbb a háztartási sósav.

amiben már van inhibitor (a fémeket nem marja meg) abból a legolcsóbb a Scanpart a MediaMarkt--ban kb 3000Ft 1 liter (kávéfőzőbe ez ajánlott)

a többi ilyen-olyan vízkőoldó egyszerű parasztvakítás

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#877) lord_m válasza Ciccuka (#874) üzenetére


lord_m
senior tag

Háztartási gépekhez ( meg általános is van ) van a Tesco-nak sajátmárkás vízkőoldója, literes és mindössze
300 Ft: [link]

[ Szerkesztve ]

(#880) Ciccuka válasza customer114 (#878) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mosdókagyló alján fél centis a vízkő. Eddig semmi se szedte le.

Azokat a régi jófajta vízkőoldókat (átlátszó flakonban mélykék színű) már sehol nem lehet kapni, a Cilit meg rohadt drága sajnos.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#884) Laox


Laox
aktív tag

Metroban van ipari vízkőoldó, az levisz bármit. Olyat használtam az éttermemben, tökéletes. És olcsóbb mint a boltban kapható cuccok, amik rendkívül gyengék. Ilyen tisztítószerekből mindig az ipariakat szerettem, mert olcsók és sokkal jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#902) Ciccuka válasza AndrewBlase (#886) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pont ez is az a vízkőoldó ami semmit se ér. Ez még rosszabb, mint a Lidl-s (túl híg és mar, de a vízkő meg ott marad). :U

Tesco-ban volt akciós, így inkább vettem Cilit Duo-t, ez már legalább valamit okoz. De az régi jóféle bevált vízkőoldót sehol se kapni már (ami olcsó volt, nem mart meg semmit, de sec-perc alatt leszedte a mosógép dobjáról szinte azonnal a vízkövet :( ). Valami ilyesmi csak nem henger alakú palackban volt:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#904) DavidQ


DavidQ
tag

Ki merem jelenteni, megtaláltam a világ leghatékonyabb vízkőoldóját. :DDD A neve Vexal és tényleg NAGYON DURVA! A padlócsempe fugájáról a ~30 éves koszt olyan szép fehérré varázsolta, hogy csak pislogtam. Nem olcsó, de nagyon megéri az árát.

1 literes: [link]
10 literes: [link]
22 literes változat: [link]
(ha innen rendelitek, és feliratkoztok a hírlevélre, az első rendelésből -15% kedvezmény)

Külön tudom ajánlani csodaszivaccsal és akkor erőlködni sem kell a súrolással. :) Én rögtön egy 10 literes adagot rendeltem, de nem bántam meg :K

Nem minden kínai szirszar szar!

(#910) DavidQ válasza Laca1212 (#908) üzenetére


DavidQ
tag

Valóban elég borsos ára van a kiszállításnak. Én is ilyen megfontolásból rendeltem 10literes kiszerelést. Így a 7772 Ft-os termékből lejött 15% kedvezmény (1165ft), ami olyan mintha a futár "csak" 740ft lenne. :)
Persze ez az 1 literes kiszerelés esetén nem működik és azzal is tisztában vagyok, hogy nem mindenkinek van 8500 forintja vízkőoldóra, főleg nem látatlanban.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#915) DavidQ válasza Batib (#911) üzenetére


DavidQ
tag

Nem értem, hogy manapság hogyan lehet pofájuk elkérni ennyi pénzt egy szimpla kiszállításért. Aki narancs megyés annak esetleg jobban megéri közvetlen a gyártótól rendelni: [link]. Úgy "csak" 2500ft a kiszállítás. Mondtam én hogy nem olcsó ez a vízkőoldó :(
Viszont tényleg elég hatékony szer!

Kezeletlen (pontosabban félig kezelt) padlófuga: [kép]
Kezelt padlófuga: [kép]
Jó, fényképen minden apró szem kosz jobban kilátszik mint amilyen valójában, de higgyétek el ez szabad szemmel hófehér. :)

@Laca1212: :))

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#917) DavidQ válasza Dluinet (#916) üzenetére


DavidQ
tag

Ha úgy gondolod, hogy teljesen ésszerű 6000ft+ elkérni a szállításért, kérlek nézd meg alza.hu vagy emag.hu mennyiért szállít vízkőoldót. Elárulom: előbbi 990ft utóbbi 1790ft. :U

Nem minden kínai szirszar szar!

(#918) Dluinet válasza DavidQ (#917) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amit kapsz az már nem vízkőoldó, hanem veszélyes maró anyag

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5258) Mr.Csizmás válasza arcsin (#5256) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nálunk is + rózsaszín vízkőoldó :C ;]

Peterhappy :C

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6291) Paxker315 válasza 123xyz (#6287) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem annyira jó, mint a LIDL-ös. Az Aldié sem vált be, ezeket a tisztítósz.rokat LIDL-ből szeretem. Vízkőoldó, zuhanytisztító, de, még a saját márkás pisztáciás öblítőjüket is bejövősnek találtam.

Egyébként meg, adrienn ablaktisztító (1lit 299Ft) felhígítva desztvízzel & jó szórófejes palackba és régi pamutpóló, boxer v más puha anyagú cucc nagyon jól be szokott válni :) A jó szórófej nekem kincs, van, mit már 3 éve használok. :K

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#8026) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok. Zuhanytálcára több hetes (hónapos?) lerakódott vízkő eltávolítására van valami BB termék, ami biztosan hatásos? Eddig a Lidl-ös W5 vízkőoldót próbáltam (a pár szár forintos kék folyadék, nyilván minél olcsóbban próbáltam megúszni :DDD ), valamint Cillit Bang-et is küldtem rá máskor, de egyik sem segített, pedig hagytam állni meg súroltam is kefével :O ... Van esetleg valami ár/érték arányban kiváló javaslat, mivel és hogyan próbáljam még eltávolítani a lerakódást?

(#8035) Ciccuka válasza 123xyz (#8026) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek az újfajta vízkőoldók semmit se érnek.
Ecetes és a citromsav alapú gyenge.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8037) Paxker315 válasza Ciccuka (#8035) üzenetére


Paxker315
addikt

az hagyján, de ~5%-os citromsav v ecetsav. Hát... Ami nagyon adja: szódabikarbónára kis ecet. Pezseg, és jó kis pép lesz, amivel súrolni lehet szépen. A citromsavas vízkőoldó véleményem szerint maximum vízforraló belsejéhez való. :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#8039) Ciccuka válasza 8 (#8036) üzenetére


Ciccuka
veterán

Domestos Zero-t próbáltam, de az se ér semmit se elhiheted.

vízkeménység térkép

A régi olcsó, de hatékony vízkőoldók (amik nem bántották a krómozott felületeket és sósav szintű erejük volt) eltűntek a polcokról valami oknál fogva (ezelőtt 10-15 éve). Többen azt írták, hogy iparit kell már venni, az még jó, de drága.

Ariel Professional folteltávolító gélt is kivonták a forgalomból, az is hatékony volt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8043) Ciccuka válasza erdey_a (#8041) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez a legjobb vízkőoldó valóban. ;]
De cseppkőbarlangba azért ne menjetek vele, ugyanis ott nincs áram.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12279) bul07 válasza 8 (#12277) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem fogok kockáztatni
Csak akkor kicsit jobban akciós volt a Flóraszept mint a Cillit Bang és ezért kérdeztem rá mert sehol nem találtam erről információt

Cillit Bang amúgy nagyon szépen dolgozik, és akrilhoz is használható rajta is van a csomagoláson

Amúgy emagon jó áron van

Cillit Bang Vízkőoldó Spray, 2x 750ml
[link]
1.899 Ft

És még ingyen házhoz is hozzák
Ingyenes szállítás*:
*A megjelölt termékek bankkártyás vásárlása esetén a házhozszállítás ingyenes. Az ajánlat az eMAG által forgalmazott termékekre érvényes.

Szerk;
Még ilyet dörög az ég odakint, jön a vihar

Mondjuk jó pár éve karácsony napján csapot a villám az előttünk lévő oszlopba :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12282) Stylewars_kp válasza bul07 (#12279) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Lidl vízkőoldó jó akril kádhoz? Dobozán rajta kéne lennie?

(#12664) Ciccuka válasza bul07 (#12662) üzenetére


Ciccuka
veterán

Erősebb vízkőoldó le kell, hogy szedje.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14612) Ciccuka válasza Uyuarasy (#14604) üzenetére


Ciccuka
veterán

Felénk olyan a vízkőképződés, hogy ilyen citromsavas marhaságokkal semmire se mennél, még akkor se, ha folyamatosan öntenéd.

A sósav, ami ér valamit, csak az sajnos minden tönkretesz. A régi jól bevált olcsó vízkőoldókból pedig nem maradt semmi se.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21717) Janusz001


Janusz001
őstag

Vízkőoldóból ki mit használ? Hétvégi házban fúrt kút van eléggé vasas/meszes , sokat kell használni, eddig a lidl w5 vált be, mert gél állagú volt, nem folyt le egyből a felületekről, de egy ideje nem látom már.

(#21719) Ciccuka válasza Janusz001 (#21717) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kb. semmi, manapság már nem lehet kapni olyan normál, hatékony vízkőoldókat, mint 15-20 éve, ami nem mar szét mindent, de oldja a vízkövet.

Ha valami saválló edény, akkor meleg 20%-os ecet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21720) Wasp91 válasza Janusz001 (#21717) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Foszforsav alapú vízkőoldót próbálj ki. pl Expressz márkanevű [link]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#29929) Bajgunar válasza tisn (#29926) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Asszony ezt a Frosch vízkőoldót használja mindenhova. Azt mondja ez jó.
Málnás illatú. Szeretem a málnát. De ennek a szagától illatától menekülök otthonról. :DD

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#29938) BB9000 válasza AIex (#29934) üzenetére


BB9000
senior tag

+1 a sósavra! A vízkövet az oldja a legjobban. Kádba, mosdókagylóba, WC-be rendszeresen használjuk. Használata viszont nagy odafigyelést igényel, mert elég sok bajt tud okozni! Fém részekhez ne érjen, mert azt is megmarja!
A sósavval vízkőtelenítéskor erős, maró hatású gázok keletkeznek. Jól szellőző helyiségben ajánlott használni. Ha a szellőzés gyenge -de van!-, akkor pedig időt kell hagyni a kiszellőzésére. (addig kimenni !) A keletkező gáz belélegzése ártalmas, ezért kerülendő!
Erős vízkövesedés esetén le kell önteni a vízkőves részt a sósavval és hagyni kell hatni fél órát. Utána WC kefével alaposan meg kell dörzsölni a felületet. Ha még marad vízkő, akkor a műveletet meg kell ismételni. A keféléskor a sav a keféről ki tud fröccsenni! Mindent szétmar, amire ráfröccsen! Ruhát, a kezed, bőröd, stb. Ennek megelőzésére ha bőrre kerül, azonnal bő vízzel öblíteni kell. Szembe ne fröccsenjen!

Egy fokkal gyengébb a háztartási vízkőoldó, ami ugyanolyan flakonban kapható, mint a sósav. Ennek használata is elővigyázatosságot igényel. De még az is sokkal jobb, mint bármelyik "illatosított" cucc: Cillit, Domestos, vagy hasonlók. Ezek a vízkőre csak kegyszerek, de sokkal kevésbé veszélyes a használatuk.

(#29944) Lackooo84 válasza tisn (#29926) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szivaccsal itasd ki a vizet a klozetból, és öntsd fel teljesen sósavval a lyukat, egy órát hagyd állni és kitörölgetheted belőle a barna trutyit, olyan lesz mint az új. Domestos stb. ezek ilyesmire egy forintot nem érnek. a vízkőoldó azért nem jó, mert az igen nagy arányban higított sósav, sokkal tovább kell vele cseszekedni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.