Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kecuhun válasza PuMbA (#231) üzenetére


Kecuhun
senior tag

A KMPlayerben is meg lehet ezt csinálni vhogy? :F

(#252) And válasza Kecuhun (#250) üzenetére


And
veterán

Igen, a kábel vinné az 5.1-et, csakhogy a kártyád nem tud neki olyat adni, mivel valószínűleg nem támogatja a megfelelő enkódolást (DD Live vagy DTS connect).
Ettől még pl. DVD-lejátszóprogramok adhatnak 5.1-es jelet a kártya spdif-kimenetére, de ez nincs összefüggésben a hardver saját kódolási képességével, vagyis azokkal a beállításokkal, amelyeket linkeltél.

(#253) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával küzdök..:
Van egy notebookom, amin elvileg a leírás szerint van SPDIF kimenet. Ez ugyebár a hangjeleket digitálisan adja ki a készülékből.
A notin a spdif kimenet a 3,5" jack kimenetben van. Vettem hozzá egy toslink átalakítót, ami lehetővé teszi, hogy optikai kábellel kössem össze az erősítővel.
Berakom a kábelt, de hang semmi. A Realtek HD audio panelen ha megnézem, akkor azt írja ki, mintha analóg kimenet lenne. Az optikai kábel vége sajna nem világít pirosan, ami egyértelműen arra utal, hogy a jel nem jön ki a gépből.

Esetleg bárkinek lenne valami használható ötlete (másik kábel, szoftver, stb.), azt nagyon megköszönném. Biztosan én csinálok valamit szarul, vagy még az is lehet, rossz az a kimenet...

Szóval az építőjellegű hozzászólásokat előre is köszönöm mindenkinek!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#254) xpike


xpike
tag

sziasztok,

SPDIF digitális audió kimenetre (header) lenne szükségem. A házimozirendszeremmel kötném össze a PC-met.
Gigabyte alaplapom van amihez sajnos nem adták az opcionális SPDIF kimenetet csatlakozóját.

Sőt állítólag nem kapni ilyesmit sehol, de én nem akarom elhinni...
Hol lehet ilyet kapni???
köszi

(#255) gelencserg


gelencserg
csendes tag

Sziasztok!
Következő a a gondom, remélem van valakinek ötlete.
ASUS M2N-SLI Deluxe lapom van ADI1988B integrált hangkártyával és sajnos nem tudom működésre bírni az SPDIF-et.Pontosabban működik de csak az első két csatornát küldi ki az erősítőre, és a win hangokat. Azt szeretném elérni,hogy a lejátszóprogramok tudják külön kezelni az SPDIF-et de nem is találnak ilyet.

(#256) Winne


Winne
nagyúr

Megfelelő hangcodec, media player classic home cinem @ filters - ac3 filter - use spdif, voila.

más: Meg lehet valahogy oldani, hogy egy film DTS hangsávját digit koaxon is és analóg hangkimeneten is kiküldjem egyszerre?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#257) spawn82


spawn82
tag

Hali!

No lehet nagy baromság lesz az amit kérdezek, de mit keres egy vga kártán az spdif csatlakozó? Ha az hang? Egyébként egy 9800 GT-rűl van szó. Vagy esetleg valahogy kivitelezhető, hogy a hdmi csatin keresztül nem csak képet hanem hangot is hajlandó küldeni? :o

(#258) spawn82


spawn82
tag

No végülis egy egyik haverom valahol talált infót, és sikerűlt bekötni. Szal a gond már nem áll fenn. És nagyon poén :DDD

(#259) akyyy


akyyy
senior tag

Végigolvastam az egész topikot de nem találtam arra hozzászólást, hgy pontosan mi is kéne nekem ahoz, hogy 5.1-ber tudjam megszólaltatni a laptopomat.

Van olyan logiteches hangfalszett, amibe lehet optikai vezetéket dugni igy ezáltan a laptop is meg xbox is tudna 5.1-be szólni?

esetleg olyan asztali dvd lejátszóa mibe szintén van ilyen bemenet? mert ami most van, nincs, de már régi meg szar, venni kéne újat:)

(#260) FRN


FRN
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy S/PDIF problémában.
A Gigabyte GA-P35-DS3P alaplapom S/PDIF koax kimenetéről (ALC889A) vezetek jelet a videokártyám (Gygabyte 9600GT) spdif bemenetére. A DVI kimenet HDMI átalakítón keresztül fut be a TV-re, és meg is szólal, de a futó alkalmazás fajtájától és mintavételezési frekvenciától függetlenül szabálytalan időközönként megakad. (A proci terheltsége ilyenkor minimális, szóval ez már kilőve)
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? :R

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#261) coleen válasza FRN (#260) üzenetére


coleen
aktív tag

Nekem is pontosan ilyen problémám van, Gigabyte GA-EP45-DS4 lappal, ugyanazzal realtek hangkarival mint neked. Én natúrba nyomom digi coax -> erősítő coax in-be és ugyanaz hang megakadás van időközönként... néha már csak a kábel kihúzása és visszadugása segít... eddig nem tudtam a problémát megoldani. Viszont analógban tökéletes, pl. fülessel.

(#262) FRN válasza coleen (#261) üzenetére


FRN
tag

Sajnos én is megpróbáltam már szinte mindent, ami eszembe jutott. :(
Ma kipróbálok egy SPDIF-es hangkártyát, hogy kizárjak minden mást az alaplapon kívül.
Te ezen túl vagy már?

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#263) coleen válasza FRN (#262) üzenetére


coleen
aktív tag

Nos, én most ott tartok, h vettem egy használt Audigy 2 ZS-t, letiltottam BIOS-ban a Realteket, de... semmi, de semmi hangot nem hajlandó kiadni az Audigy! Se digitálisat, se analógot, se fülesen, se hanglafon, semmit! És kipróbáltam már a gyári driverekkel, a daniel_k moddingolt gyári driverrel, a kx driverrel... nekem van egy olyan érzésem, hogy ez az alaplap széria lehet a kaki... amúgy most volt garis cserém, mert egyszerűen tönkrement az alaplap pár héttel ezelőtt, de szerencsére cserélték.

(#264) FRN válasza coleen (#263) üzenetére


FRN
tag

Én egy kölcsönkapott CMI8738-al próbálkozom. De még ha működne is, nem elvárható hogy egy egykori felső közép kategóriás alaplapon ez gond nélkül működjön? :(((

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#265) coleen válasza FRN (#264) üzenetére


coleen
aktív tag

Dehogynem elvárható! Én először és utóljára vettem Gigabyte-ot... de ezek után még az intel platformon is el fogok gondolkozni... mert eddig mindig amd-s voltam.

(#266) sirdond


sirdond
őstag

nekem giga ep35 ds3 lapom van, amin szintén realtek 889 chip van, és normálisan működik a digit coax output
szerintem a probléma codec miatt lesz, vagy rosszul van beállítva valami
milyen oprendszer? milyen lejátszó?

(megjegyzem audigy 2 zs-m is van, és érdekes módon az is tökéletesen működik)

(#267) nyunyu válasza FRN (#260) üzenetére


nyunyu
félisten

meg is szólal, de a futó alkalmazás fajtájától és mintavételezési frekvenciától függetlenül szabálytalan időközönként megakad

Win7-et hasznalsz?

Nekem XP alatt semmi gond nem volt az Au4 digitalis kimenetevel, de Win7 alatt rendszertelenul megakad :(

(Fura, hogy ma meg nem csinalta, pedig tegnap este ota elfelejtettem analog bemenetre valtani az erositomet.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#268) coleen válasza sirdond (#266) üzenetére


coleen
aktív tag

Win Vista Ultimate, K-Lite CP, Media Player HC, Winamp

(#269) nyunyu válasza nyunyu (#267) üzenetére


nyunyu
félisten

(Fura, hogy ma meg nem csinalta, pedig tegnap este ota elfelejtettem analog bemenetre valtani az erositomet.)

Kellett nekem elkiabalni, erre 5 percen belul 3x megakadt a winamp hangja. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#270) sirdond válasza coleen (#268) üzenetére


sirdond
őstag

k lite pack felesleges,javaslom törölj le minden codecet a gépről (mpc hc-t is,ha nem a legújabb béta van fent)
aztán telepítsd a mpc hc-t,haali media splittert és az ac3 filtert
mpc hc-t ez alapján állítsd be
http://logout.hu/cikk/hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/alapok.html

ac3 filter:
http://logout.hu/tema/re_hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/hsz_8-8.html

(#271) FRN válasza nyunyu (#267) üzenetére


FRN
tag

XPSP3-at, de ezt csinálta 64bites Visán is.
Már próbáltam úgy is, hogy csak az XP DirectX nélkül volt fent egy fizikailag is kiherélt gépen, de nem változott semmi. :W

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#272) FRN válasza sirdond (#270) üzenetére


FRN
tag

A gond az, hogy játékok alatt is ezt csinálja, ráadásul mindenféle codec nélkül.
Egy másik topikban ajánlották az általad is említett megoldást, de nem vezetett eredményre. :(

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#273) coleen válasza FRN (#272) üzenetére


coleen
aktív tag

Nekem is codec független a dolog.

(#274) Tottika


Tottika
tag

Sziasztok!Olvasgattam a fórumot és feljebb olvastam,hogy nem lesz sosem játéknál digitális kötéssel 5.1.Ezen vitatkoznék,bár most én is ezzel szenvedek,de volt pár éve egy alc65-ös integrált hangkártyám és érdekes módon digitális kötésnél a Lost Planet nevü játék ment 5.1-ben.Most egy integrált sb live 24bit vagy audigy SE pontosan nem is tudni,de nem is ez a lényeg.Hanem ezzel a hangkártyával már a Lost planet sem megy 5.1ben.Meg semmi csak a dvd-k:)Most a Lost planet ennyire szélsőséges játék volt csak azért működött,más játéknak nem lesz esélye digitális kötésnél az 5.1re?Köszi :R

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#275) nyunyu válasza Tottika (#274) üzenetére


nyunyu
félisten

Most a Lost planet ennyire szélsőséges játék volt csak azért működött,más játéknak nem lesz esélye digitális kötésnél az 5.1re?

ALC650-en csak akkor volt digitalis kimeneten 5.1, ha olyan hangu volt a film.

Rendes Audigy-ket egyebkent tavasz ota lehet penzert okositani, hogy kitolja az 5.1-et digitalison, de Audigy SE-lejtre atcimkezett Live 24bittel ez nem lehetseges.
X-Fi-knel dts is van.

Mas kartyagyartok viszont nem olyan pofatlanok, mint a Creative, hogy x ev igergetes utan hozzak ki ezt a feature-t, aztan penzt se kernek erte, eleve benne van a 10k folotti kartyak araban a Dolby licenszdija...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#276) nyunyu válasza nyunyu (#275) üzenetére


nyunyu
félisten

Arrol nem is beszelve, hogy a legfrissebb Au driverrel egyaltalan nem megy a DDL...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#277) Tottika válasza nyunyu (#276) üzenetére


Tottika
tag

...hát igen a Lost Planet Dolby-s volt az biztos,mert a bejelentkező képen is nagyon reklámozta a dolby hangzást...Ezt a drivert amit linkeltél 100%,hogy nem tudom valahogy feltolni az audigy se -re?De én ugyemlékszem,hogy az Alc650-el volt olyan driverem hogy már maga a Vista is ac3-ban ment,legalábbis a hangcuccom azt írta ki..
A Creative drivereiröl meg inkább nem is mondok semmit,szerintem csapnivaló:(

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#278) nyunyu válasza Tottika (#277) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudod, mert azon nem Emu chip van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#279) Tottika válasza nyunyu (#278) üzenetére


Tottika
tag

Oké,köszi a segítséget :R

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#280) satya86


satya86
csendes tag

Hello

kicsit hülyén érzem magam, de nem tudom, hogy a kinézett erősítő passzol-e a laptopomhoz :)

a laptopom:

Toshiba A300 1GN

1 x RJ-11
1 x RJ-45
1 x i.LINK® (IEEE 1394)
1 x külső mikrofon
1 x sztereó fejhallgató
1 x SP/DIF (optikai), megosztva a fejhallgató-csatlakozóval
1 x beépített 1,3 megapixeles webkamera beépített mikrofonnal
1 x Univerzális memóriakártya-olvasó (SD™ Card (max. 16 GB), Memory Stick® (max. 256 MB), Memory Stick Pro™ (max. 2 GB), MultiMedia Card™ (max. 2 GB) és xD-Picture Card™ (max. 2 GB) támogatása)
1 x HDMI-CEC (REGZA-Link), 1080p jelformátum támogatása
1 (USB porttal megosztva) x eSATA
4 (2 a bal, 2 a jobb oldalon) x USB 2.0 (Sleep-and-Charge USB-technológia támogatása)

az erősítő:

Kenwood KRF-V5100D

* Erősitő típusa: 5.1 AV erősítő
* Csatornák száma: 5
* Analóg bemenet: 5.1
* Digitális coax bemenet: 2
* Video bemenet: 2
* Kimeneti teljesítmény (hangszórónként): 120 W
* Dekóder: Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS, DTS-ES (Discrete, Matrix), Dolby Pro Logic IIx, DTS Neo6 dekóderke
* Analóg kimenet: 2
* Digitális optikai bemenet: 1
* Video kimenet: 1

(#281) MM


MM
őstag

Sziasztok!

A következő miatt kérnék segítséget SPDIF ügyben:
Egy Audigy2-vel (sima 2-es, nem ZS, nem SE) sehogyan sem sikerül a DD és DTS hangot átküldenem a házimozi erősítőre. - Yamaha RV363. Stereo PCM-ként átmegy, illetve zenelejátszásnál is, ezzel nincs is semmi gond, de nem ismeri fel DD-nek a hangot, vagy DTS-nek. Ugyanazt a DVD anyagot kiírva asztaliról SPDIF-en gyönyörűen felismeri.

Rendszer: WinXP SP2 Prof HUN + legújabb hivatalos Creative driver.

A hibajelenség:
VideoLan: A/52 over SPDIF-et választok, akad a hang, sima 2.0 választva átmegy, mint PCM
MPC-HC: AC3 Filter fent van, ha minden be van állítva, és stereo downmix, akkor PCM-ként átmegy a hang. Ha a stereo downmix nincs, akkor a két front hangja megy át PCM-ként.
Ha viszont bepipálom az SPDIF passthrough-t, akkor akad a lejátszás, és nincs hang.
(padded/warped DTS, 14/16bit, minden próbáltam, de semmi változás)
PowerDVD-t próbáltam még, sikertelenül.

A kérdésem az, nincs-e valami ötlet, illetve okozhat-e gondot az, hogy nincs mono jack-RCA kábelem, hanem egy Stereo jack-RCA kábelnek a fekete végét használom. (mivel stereo PCM jól megy, azért nem tartom valószínűnek, de mi van, ha zavarja az, hogy össze van kötve)

Vagy inkább driver gond lehet?

Előre is köszi!

(#282) nyunyu


nyunyu
félisten

Audio Console Decoder fulen allitsd be az SPDIF passthrought, utana AC3Filterben SPDIF.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#283) MM válasza nyunyu (#282) üzenetére


MM
őstag

Ez volt a gond!!!!

Köszönöm! :)

(#284) maxkpeti


maxkpeti
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok, és nagyon béna.
Lenne egy kérdésem, remélem van valaki, aki tud segíteni.
A laptopomon van egy 3.5-ös jack S/PDIF kimenet, amin 5.1 jön ki. Ezt szeretném rákötni a régebbi 5.1-es hangszórószettemre, amit még a PC-mhez vettem (Genius). Az erősítő a mélynyomóban van. A PC hangkártyájából 3 db jack-en keresztül jön a hang, ami aztán egyesül egy 9 tűs kábelvégbe, ez megy bele a mélynyomóba, innen pedig eloszlik a hangszórókba.
Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e valahogy összekötni a laptopomat ezzel a rendszerrel, és ha igen, hogyan? Milyen kábel kell?
Előre is köszönöm a segítséget!
Peti

(#285) gaala


gaala
csendes tag

Nekem M audio Transit usb-m van és szintén a korábbi baj áll fent miszerint nem tudok ac3as filmet ac3ban hallani mert a vlc esetében akadozik a hang az spdif opciónál

valaki ki tudna segíteni

(#286) BxL


BxL
csendes tag

Üdv!

SB Audigy 2 ZS PCMCIA Notebook hangkártyám van. Optikai kábellel tudtam összekötni az erősítőmmel, de azon csak sztereo hang megy át, az 5.1-et nem akarja. A fórumot és drivereket is átnéztem, továbbra sem találok megoldást.

Létezik SPDIF kábel, amit ha rákötök a hangkártyára, átviszi az 5.1-es hangokat?
Nem teljesen tiszta a leírásokban, hogy ez a jack méretű csatlakozó, ami optikai és SPDIF is egyben (!?!) , vajon milyen kábellel viszi át digitálisan az 5.1-et?

Kösz a segítséget

||

(#287) MM válasza BxL (#286) üzenetére


MM
őstag

Ahhoz, hogy a filmek 5.1 hangja átmenjen, csak passthrough-t kell választanod, és a film hangjával kompatibilis kel legyen a házimozi erősítőd. Az ehhez szükséges lejátszó programokról, illetve beállításokról ITT olvashatsz az első HSZ-ban.

Játékokhoz már kell a DDLive, hogy átmenjen SPDIF-en. Ehhez olvasd el csak a legutóbbi 50 HSZ-t, ha kicsit bővebben érdekel.

(#288) MM válasza maxkpeti (#284) üzenetére


MM
őstag

Ez SPDIF-en keresztül csak egy digitális jelet dekódolni képes erősítővel lehetséges.
Neked is javaslom az előző HSZ-ben írtak átolvasását, de alap esetben csak a filmeknél fog menni az 5.1 akkor is.

(#289) nyunyu válasza maxkpeti (#284) üzenetére


nyunyu
félisten

Regebben lehetett ~20k-ert kapni kulon Dolby Digital dekodert, ami fogadta a digitalis jelet, aztan volt rajta 3 analog kimenet, ahova a PCs zajkeltot lehetett kotni.

Valamelyik azota kihalt zajkeltogyartonak volt ilyen cucca, meg a Creative-nek is.
Boltban fellelhetoseguk eselytelen, hasznaltan is erosen ketseges.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#290) nyunyu válasza BxL (#286) üzenetére


nyunyu
félisten

SB Audigy 2 ZS PCMCIA Notebook hangkártyám van. Optikai kábellel tudtam összekötni az erősítőmmel, de azon csak sztereo hang megy át, az 5.1-et nem akarja

Ahogy elnezem, az is ugyanazt a drivert hasznalja, mint a rendes Audigy-k, ugyhogy 2.18.0010 driver felrak (legujabb 0011 NEM JO!!!), felrakod hozza a Creative weblapjan 5$-ert megveheto Dolby Digital Live Pack-et, ekkor a procival menet kozben tomoritteti a hangkartya altal generalt 5.1 hangot, aztan tolja a digitalis kimenetre, igy jatekok alatt is mukodik az 5.1. (felteve, ha hazimozi erositod van, ami tudja a DD-t)

Viszont ilyenkor nem mukodik filmnezes kozben a passthrough, mivel allandoan foglalt a digitalis kimenet, igy a lejatszo progikat dekodolasra kell allitani. (aztan a hangkartya drivere ujratomoriti)

Telepites reszletes menetet mar leirtam valamelyik Audigy topikba.

[szerk:]Ha csak filmnezeshez kell az 5.1, akkor a 0011-es driver is jo, lejatszoprogiban SPDIF, aztan Creative Audio Console decoder fulen SPDIF passthrough.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#291) gaala


gaala
csendes tag

Hi, megoldottam hogy az M-Audio Transit-omról eljusson (persze csak optikai kábel esetén) a Dolby (azaz képes az AC+at vagy DTS-t továbbítani.

Következő beállítások kellenek:

VLC 1.0.1

Beállítások>Hang>(minden)>Kimeneti modulok

32 bites lebegőpontos kimenet ről a pipát kiszed
a listából jobb oldalt a használt hangkártya kiválasztása
mentés

utána:
Beállítások>Hang>(egyszerű)

Spdif hangkimenet használata ha elérhető Bepipálni
Kimenet típusa listából pedig 'Win32 waveout kiterjesztés kimenet

Továbbá én még a Transit tálcaikonjára klikkelve a Lateny-t maxra tettem.

(#292) nyunyu válasza nyunyu (#290) üzenetére


nyunyu
félisten

legujabb 0011 NEM JO!!!

Nocsak, Creative potom masfel honap utan kepes volt kiadni egy
[l:http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=11#type_11]2.18.0011 beta[/i] verziot, amiben allitolag ki van javitva a DDL packet erinto bug. :Y

Probalja ki az, akinek hat anyja van. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#293) nyunyu válasza nyunyu (#292) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem csalodtam a Creative-ban. :W

"Javitott" 0011 ugyanolyan szar, mint az eredeti, csak annyi a valtozas, hogy most mar be lehet kapcsolni a DDL-t, de ugyanugy osszeomlik a driver, ha elinditom a TV tunert, aztan a line-inen kapott jel vegtelen, onmagat gerjeszto ciklusba kerul :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#294) Oliverda válasza nyunyu (#290) üzenetére


Oliverda
félisten

"Viszont ilyenkor nem mukodik filmnezes kozben a passthrough, mivel allandoan foglalt a digitalis kimenet, igy a lejatszo progikat dekodolasra kell allitani. (aztan a hangkartya drivere ujratomoriti)"

Isten ments. Két gombnyomással ki illetve be lehet kapcsolni a DD Live-ot. Amikor nem játszik az ember akkor érdemes mindenképpen kikapcsolni mert nem túl jó hatással van a már amúgy is veszteségesen betömörített (majd lejátszásnál kitömörített) hanganyagok minőségére (pl. mp3 vagy DD/DTS hangsáv) ha azt visszatömörítjük egy a ráadásul az eredeti tömörített forrás anyagnál (pl. DTS) veszteségesebb formátumba (DD). Mert az általad leírt esetben valahogy így néz ki a dolog.

Pl.: DTS hangsáv ->>kitömörít>>>vissza DD-be>>>SPDIF>>>erősítő kitömörít

Hangminőség szempontjából nem túl előnyös. Még mp3-nál sem.

Persze az lenne a legjobb ha be lehetne állítani hogy 2+ csatornás EAX vagy OpenAL esetében autómatikusan kapcsoljon be majd ki az encoder rész, de tudtommal erre még egyetlen kártya/meghajtó sem képes egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#295) BxL válasza nyunyu (#282) üzenetére


BxL
csendes tag

Megvan a megoldás, legalábbis Media Player Classic alatt.
Be tudtam állítani az AC3filtert, és így már veszi az 5.1-et.

Kmplayer alatt nem sikerült beállítanom, ott is valszeg az AC3 filter lehet a ludas.

Kösz a segítséget, végre a Cambridge Audio állítja elő a hangot és nem az Audigy :) :R

||

(#296) BxL válasza BxL (#295) üzenetére


BxL
csendes tag

természetesen kmplayerben is megvan az SPDIF beállítás lehetősége

opciók / beállítások / belső audio dekóder

végre ez is megy :C

||

(#297) tehetseges


tehetseges
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit belezavarodtam... :F Plz help
Mi lenne a legegyszerűbb megoldás, h a notimból (Pavilion DV6) 5.1 spdif-et csaljak ki az erősítőbe? Inkább opti, de jó a coax is.
A benne lévő hangkari (IDT Audio) tudja, csak kimenet nincs kivéve a dokkolón, amihez lehet kapni bővítőlártyát 25-30.000,- Ft.
Akkor inkább egy exprescard hangkari.. Vagy más megoldás?

Thx

(#298) ricsif válasza tehetseges (#297) üzenetére


ricsif
csendes tag

Nekem van egy [ABIT UA11] külső hangkártyám, ami USB-vel kapcsolódik a géphez, és van rajta egy-egy optikai ki-, illetve bemenet. Még a "vizes" kompjútereseknél vettem, kb 2500HUF ért.
Nekem mondjuk igazán jól linux alatt működik, de valószínűleg megy több csatornán windows alatt is, csak be kell állítani (mert alapból csak PCM-et ad át, linux alatt 5.1DD, és DTS is megy).

[ Szerkesztve ]

(#299) tehetseges válasza ricsif (#298) üzenetére


tehetseges
csendes tag

Kösz-kösz, ez jónak tűnik...
... és milyen az a "vizes kompjúteres"?

(#300) hunsi


hunsi
csendes tag

Sziasztok, van egy ASUS P5q alaplapom és egy GAINWARD 0131-BLISS GTS250 1GB PCIE videókarim, az alaplapról van internal SPDIF csati (4 tüske, 2+1 üred +1) és azt kéne a videókarihoz csatlakoztatni, amihez viszont egy fehér 2 tüskés kábelt adtak (vagy nem találom hogy mit, de a videókarin nincs is több csatlakozó).
Na most mit hová kössek és hogyan? És ha csak 2 póluson megy a videókariba a SPDIf, akkor még lesz 5.1+ hang rajta? mármint a HDMI kimenetén, amit egy erősítőbe szeretnék kötni és arról hangfalakra és SCART-on tv-re. Ez így működhet egyáltalán? Ja az alaplap 8 csatornás, az ugye nem baj, attól még 5.1 lesz valahogy? Ez egy káosz és minden 10+ezer forint és ha nem megy akkor mi van... Segítség!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.