Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ricsif


ricsif
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Abit UA11 ( [link] ) USB-s hangkártyát, van rajta egy optikai ki-, és bemenet, ill van egy házimozi erősítőm (van benne DD, meg DTS dekóder is), amit összekötöttem vele, az a problémám, h szól, de jelnek csak 2csatornás PCM-et ír ki az erölködő, próbáltam AC3-filtert használó programokkal, illetve mplayer alapúakkal, de sehogy nem megy át sem DD, sem DTS, de ha ugyanazt a lemezt beteszem az asztali játékosba, akkor a másik optikai bemeneten hibátlanul átmegy az adott jel; továbbá windvd, powerdvd is olyanokat ír ki, h nincs S/PDIF kimenetem, de közben szól (igaz az előbb leírtaknak megfelelően 2csatornás PCM-ben).. :F Nem tudjátok mi lehet, és hogy sikerülne kicsalni a többcsatornás (n>2 :) ) jeleket?
Előre is köszönöm!
ricsi

(#152) Core2duo6600 válasza ricsif (#151) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az ac3 filter 1.1 van nálam fent
belementem a beállításaiba mplayeren keresztül a DVD alatt
Toolms / option majd ott a DVD
majd advanced
outputnál kiválasztottam a legfelsőt, hogy ne csináljon semmit sem
majd bejelöltem neki a spdif et
a power dvd ha azt használod DVD lejátszásra
akkor ott is SPDIF
a DVD filmek és a SPDIF esetében nem oszt, nem szoroz, hogy a controll panelben 5.1 re van - e állítva a hangszorok tulajdonásgai
a power DVD arra is jó, hogy meg tudod nézni, hogy valóban rendesen kezeli a winfos, nekem ujra kellett huznom a xp ét,m mert egyszerűen nem volt benne, nem tudtam kiválasztani a spdif et
ac3 filterben azzal, hogy a legfelsőt kiválasztod, tulajdonképpen azt mondod neki, hogty változatlanul, ahogy a korongon van kuljde ki 5.1 ben vagy amiben van, értelemszerűen DTS vagy DD
Hangkari beállításait is nézd át, mert lehet, hogy ott be kell kapcslni, valamit, hogy a digitálist részesítse előnyben
nálam be kellett igaz nekem alaplapi gány hangkarim van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#153) ricsif válasza Core2duo6600 (#152) üzenetére


ricsif
csendes tag

Köszi a választ!
Ezeket a beállításokat én is így csináltam, de valószínűleg nekem is xp reinstall kellene, mert mint az eredeti hozzászólásomban is írtam, nem ismeri fel a powerdvd, h spdif kimenet is van a gépben (illetve rajta kívül... :DDD ), de mégis szól. A hangkártyának pedig csak full gagyi beállításai vannak, mint pl hangerő, meg milyen hangszóróra van csatlakoztatva, de spdif beállítási lehetőség abszolút nem csalható elő; mondjuk ez elég gyanús... de a legfurább az az, h mégis szól. Olyan az egész, mintha vmi downmix_to_stereopcm be lenne kapcsolva valahol, és én nem tudom kilőni... próbálkoztam a registryben is,. hátha megtalálom, de nem igazán sikerült. Amit adtak telepítőlemezt a cucchoz, azon meg egy ősrégi windvd, meg vmi ripper van, meg acrobat reader 0.1.... :(

(#154) qtrica válasza ricsif (#153) üzenetére


qtrica
aktív tag

Regisztráltad a lejátszót?

Yoda Jr.

(#155) ricsif válasza qtrica (#154) üzenetére


ricsif
csendes tag

A PowerDVD-t nem, de kb 5 lejátszóval is próbáltam.

(#156) qtrica válasza ricsif (#155) üzenetére


qtrica
aktív tag

Próbáld meg, menni fog.Nézd meg a config, audió fül alatt az output mode szürke, vagy állitható?

Yoda Jr.

(#157) ricsif válasza qtrica (#156) üzenetére


ricsif
csendes tag

Nincs is ott olyan opció, csak az Information-ben írja, h nem aktív az S/PDIF.
PowerDVD 7.2(Ultra)

(#158) qtrica válasza ricsif (#157) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nekem allor lett jó a kimenet, mikor aktiváltam! Egyébként 7.0 a ver.

Yoda Jr.

(#159) ricsif válasza qtrica (#158) üzenetére


ricsif
csendes tag

Aktiválni aktiváltam, csak nem regisztráltam.
Most kipróbáltam egy másik gépen, és ott is ezt csinálja (mondjuk ugyanolyan Corporate Edition XP van rajta, lehet annak nem tetszik vmi a többcsatorna S/PDIF kombóban.... :U :F )

(#160) Core2duo6600 válasza ricsif (#153) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálam is ugyanez a jelenség volt, az oldotta meg, hogy reinstall, majd windows update, és mikor már nem talált semmi mást, akkor feltettem a legfrtissebb drivert az alaplapihoz
Ezt legutljára, majd a legfrisebb power DVD ét
és be is reggeltem, persze fals e-maillel
megköszönte és azóta meg sem jelenik a szöveg, hogy reggelni kell, de ehhez semmi koze, mert ha nem reggelek, akkor emlékeztet, de mukodik ugyanúgy
amúgy a digitiális, ha nem DD vagy DTS akkor csak stereo PCM re képes

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#161) hétalvó


hétalvó
addikt

Vista alatt használ valaki SPDIF-et? Nekem nem megy egyszerre. Vagy spdif vagy analóg szól. Vacak alaplapi hangkarim van, de XP alatt ment ugyanez.
Ötlet? Megoldás?

Terratec kártyákhoz van már vista driver? (7.1) , mert szerintem nincsen...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#162) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Hello!

Asus A8N-SLI Premium alaplapom van, ennek a coax SPDIF kimenetével van összekötve egy erősítő. Ha az Nvidia driverét használom, akkor sehogy se tudok hangot kicsiholni belőle, a Realtek driverrel szépen észreveszi a coax-on bejövő jelet és szól is - kivéve a TV tuner. Az egy Winfast TV2000 expert, a hangot belül kell az alaplapra kötni (AUX-ra vagy CD in-re). Az analóg kiemeneten ez meg is jelenik, de az SPDIF-en nem... mit lehet tenni? Úgy látom másnak is van a neten ilyen problémája... [link]

(#163) tothl válasza tothjozsef (#162) üzenetére


tothl
addikt

Ezek az SP/Dif -ek eleg gazosak az alaplapokon sot a hangkartyakon is. Nalam a megoldast egy jo minosegu analog kimenetes kari jelentette, aminek nem zajosak a kimenetei, ezt kotottem ra az erositomre, miutan vegiszoptam par napot a kulonfele SP/Dif kimenetekkel. Sehogy sem volt jo. Hol szakadozott, hol nem minden hallatszott, hol csak szimplan nem szolt.

(#164) tothjozsef válasza tothl (#163) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

nagyon csalódott lennék ha ez lenne a megoldás, ha már ott van az SPDIF kimenet jó lenne használni, nem még vennie egy új hangkártyát....

(#165) Bandus99 válasza tothl (#163) üzenetére


Bandus99
őstag

Nekem egy Gigabyte GA-945PL-S3 alaplapom van ezen gyarilag nincs digitalis kimenet, csak alaplapi tuskesor. Erre utolag rakotottem egy hatlapi kivezetest, most optikai kabellel kotom ossze az erositovel es nalam minden renben van. Igaz nem jatszom.

Tehat sztem nem igaz az, hogy az alaplapi S/Pdif kimenetek gazosak.

Igaz a TV tunerre nem tudok megoldast.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#166) tothl válasza Bandus99 (#165) üzenetére


tothl
addikt

5.1 divx-ek is hibatlanul szolnak ?
Egyebkent elhiszem, hogy neked jo, az en alaplapom szerencsetlen peldany volt. :)
De azert ne legyel boldog nezz utana a jatekok EAX effektjeinek illetve a nem eleve 5.1 hangsavoknak sp/dif kimeneten valo kuldesere. Engem ez keseritett el. Analogon mukodik, de az sp/dif teljesen gaz, pedig mar nem egy uj technologia. Fizetunk az ezer csillio gigahertzes procikert szamoljuk az fsb-ket, kozben meg ilyen alapveto dolgok nem mukodnek.

(#167) Bandus99 válasza tothl (#166) üzenetére


Bandus99
őstag

Igen 5.1 es divx ek is tokeletesen szolnak.
a jatekok tudom nem mukodnek digitalison - 1-2 eleve 5.1 es jatek kivetelevel- de ez engem nem zavar, mint irtam nem jatszom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#168) tothl válasza Bandus99 (#167) üzenetére


tothl
addikt

Szerencses ember. Engem sem erdekeltek volna, mert en sem jatszom, csak ha mar ilyen problemam volt, akkor beleastam magam a temaba. Ha mukodott volna az alaplapi spdif, eszem agaban sem lett volna 16 ezer forintert hangkartyat vasarolni. :)

(#169) Core2duo6600 válasza hétalvó (#161) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ez driver gond
nálam is ugyanez volt a szitu

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#170) Core2duo6600 válasza tothjozsef (#162) üzenetére


Core2duo6600
veterán

semmit
mivel a spdif en csak már eleve digitális adatnak lesz hangja kosd ossze analóg módon is az erosítővel
vagy még az állandó time shift lehet a megoldás

ill még az, hogy ha van a tuner hátulján audio out akkor azt küldöd rögton be az erosítőbe
így nem szed annyi zajt fel a gépből legalább bár ha nem hw es a kari akkor ez kilove


[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#171) laci76


laci76
csendes tag

Sziasztok!
Több helyen olvastam,hogy egy audio eszköz optikai kimenete eltérő erősségű jeleket vagy feszültséget továbbíthat egy erősítőre.A kérdésem az lenne,hogy tönkre lehet e tenni az erősítőt egy ilyen jellel?


[Szerkesztve]

(#172) Bandus99 válasza laci76 (#171) üzenetére


Bandus99
őstag

2 fele dologrol beszelsz

optikai jelatvitelnel lehetseges eltero jelszint. digitalis jelatvitelnel 2 jel lehetseges a 0 es az 1 a ket jel kozotti elterest a feny erossegevel hozza letre. ez nem ronthatja el az erossitot.

a masik atviteli lehetoseg a koaxialis ahol a 1 es 0 es bit jeleket eltero feszultseggel hozza letre. Sztem ezek szabvany dolgok nem hinnem hogy eltero feszultsegeket hasznalnaka a gyartok

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#173) rav3n1


rav3n1
csendes tag

Hi, remélem tudna nekem vki segíteni a problémámban.

Szóval a lényeg, olvasgattam már pár fórumot a PC->ERŐSÍTŐ összekötésével kapcsolatban, de eddig sajnos nem sok sikerre jutottam. Jelenleg egy Gygabyte GA-8N-SLI Pro-s alaplapon egy kemény Realtek AC97-ről megy a digitális jel az erősítőmbe koaxon keresztül. Na most PowerDVD le is adja digibe az 5.1-es jelet. Viszont semmi mással nem tudtam még rávenni az erősítőmet, hogy DIGITAL 5.1-et dobjon ki nekem PowerDVD-n kívül. A másik dolog, hogy egy PIONEER VSX-AX5-ös erősítőm van, ami sajnos nem 20 fillér volt, és arra lennék kíváncsi, hogy érdemes lenne-e vennem egy komoly hangkártyát (X-fi-t, vagy HDA X-Mystique,), ha jobb hangzást szeretnék elérni (nem mindtha így nem lenne elég gyönyörködtető), vagy ha digitálisan adom ki a jelet, akkor már csak az erősítőmön múlik a dolog? Számomra egy bizonyos THX-es logó miatt lenne szimpatikus az X-fi, mivel eddig a THX-ben nem csalódtam, de ha az én esetemben nem számít, akkor inkább hagyom. Amúgy mint lajikus, arra gondoltam, hogy a DTS, DD, és THX a komplett pl: CREATIVE-os hangrenszerek miatt kellenek egyeseknek, akik ilyesmi 5.1-el rendelkeznek, de ha nem jól gondolom, kérlek javítsatok ki !

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#174) Auratech válasza rav3n1 (#173) üzenetére


Auratech
őstag

Először, amiben biztos vagyok. a digitális összeköttetés minősége az x-fi kártya miatt nem fog hallhatóan megváltozni. A THX minősítés a kártya analóg minőségére (jel-zajszint, dinamikaátfogás, csatornaáthallás, teljesharmonikus torzítás thd és egyéb jellemzők) vonatkozik és egy-két szolgáltatásra, amit támogatnak a lejátszóprogramok. Az x-fi meg egyébként a rajta ülő dsp marketingje miatt is drágább, ami a játékokban , meg egyebekben segít.
Szóval a THX az analóg tulajdonságokat jellemzi inkább. A hangszóróknál a legkarakteresebb a THX, mint követelmény. Hangnyomás frekvenciamenet és egyéb dolgok. Persze az x-fi jó karesz.

Auratech Field Recording

(#175) #54715584 válasza rav3n1 (#173) üzenetére


#54715584
törölt tag

laccik, hogy nem olvasol, kb 3. hsz az oldalon... [link] :)

mod1: ja es en sem olvasok rendesen :D
szoval a linken forumtarsunk hsze a beallitasokrol, de ne felejtsd el az ac3filtert is beallitani, meg a windows hangbeallitasainal se, amit kell
az erositot meg allitsd automatara, es fel fogja ismerni a jelet :)

mod2: en nem voltam megelegedve az ac97-tel, tobb problemam is volt vele, most egy au4-em van, ami tokeletesen megfelel a celokra, ha x-fi-t nem is, de egy au4-be beruhazhatsz :)

[Szerkesztve]

(#176) arpeen2


arpeen2
senior tag

[link] Van egy ilyenem eladó ha érdekel vkit. Nekem is hasonlóval van kivezetve az Audigy2 hogy legyen optikai kimenetem. Ha érdekel pü, vagy MSN.

(#177) NonooXX válasza arpeen2 (#176) üzenetére


NonooXX
csendes tag

Hi!! Engem érdekelne a cucc, csak nem tudom hopgy ez Audigy 1-nél ius megoldja hogy két digitális kimenetem legyen, mert jó lenne!! Vagy ha esetleg tudna valaki segíteni abban hogy ez a probléma hogyan orvosolható nagyon szépen megköszönném!! :R

A tükör nem a valóság felismerésének eszköze, hanem annak elhomályosításáé. (Ryokuu Saitou)

(#178) frankie! válasza NonooXX (#177) üzenetére


frankie!
őstag

Miért van szükséged két digitális kimenetre?

(#179) cicamisk válasza Core2duo6600 (#170) üzenetére


cicamisk
csendes tag

SPDIF optikai bemenetet hogyan lehet összehozni a jackes kimenettel?

(#180) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Ide is írok hátha.
X-fi Xtreme music hangkártyám van.Digitálisan szeretném összekötni a házimozi erősítővel bár így is király a hangja a cuccnak. Vettem egy mono Jack-RCA-t. Rádugtam a flexi jackre, a másik végét az erősítő coax bemenetére, átváltottam az erősítőn dvd-re is de semmi hang.. A sima sztereo hangnak is kéne szólni szerintem, miért nincs hang? Szoftveresen kell valamit állítani?
Vagy másfajta kábel kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#181) Dany007


Dany007
veterán

Hello!

Nekem a következő lenne a problémám a témával kapcsolatban. Nem olvastam el az összes hszt, ha benne lenne a megoldás, akkor nyugottan küldjetek el a halába :)

7végén vettem egy Samsung házimozit. Nem a leggagyibbat, kb 60 ezres kategória.
Persze az volt a tervem, hogy összekötöm az alaplapn lévő digitális spdif kimenettel. De nem nyert.
A házimozi aux bemenetére kötöttem, és semmi hang nem jön ki.
A gép érzékeli, hogy be van dugva a kábel, hangerőt is tudok emleni, de halk sistergésen kívül semmi nem jön. Amikor tesztet futtatnék pittyen egyet amolyan recsegés inkább ami a kijön a hangfalból, tehát jelet kap.
Amúgy a házimozi tökéletessen működik analog módban, vagy más jelforrásból.
Természetessen a legújabb drivereket is leszedtem a hangkártyához ,de semmi különbség. Már szinte minden beállítást végigzongoráztam vagy 4x, de semmi.

Alaplap : MSI P965 platinum.
Házimozi: Samsung HT Thx22 (Dolby Prologic2 DTS)

Lövésem sincs mért nem jön hang =/ Sajnos analógon keresztül meg nincs igazi 5.1. Optikai bemenet meg nincs a házimozin =/
Hát, ha valaki tud valamit előre is köszönöm !

(#182) ricsif válasza Dany007 (#181) üzenetére


ricsif
csendes tag

Nekem úgy tűnik, h a házimozidon nincs digitális bemenet, csak egy analóg. Így hiába tudod összekötni RCA csatlakozóval a digitális koax kimenetét az alaplapnak a hifi AUX bemenetével, ott nem a megfelelő jel fog menni, így nem is tudja feldolgozni (ráadásul a digitális koax-hoz használt kábel belső felépítése nem is egyezik meg a normál interconnect -úgymond RCA- kábelével).

(#183) Dany007 válasza ricsif (#182) üzenetére


Dany007
veterán

OMg...Szal akkor az nem digitális bemenet? =/ HDMI van rajta de "sima" digitális nincs :S ajj....

(#184) ricsif válasza Dany007 (#183) üzenetére


ricsif
csendes tag

Igen, [ezen leírás] szerint az egy sima vonalbemenet, ahova az alaplapról a sima line out sztereó része köthető egy jack-rca csatlakozóval. Ha létezik is olyan (aktív) eszköz, ami a koax-ból jövő jelet csatlakoztathatóvá teszi a HDMI-vel, akkor az olyan árban van, h vehetnél rajta egy másik erősítőt, amin van mindenféle ki-, bemenet.

(#185) Dany007 válasza ricsif (#184) üzenetére


Dany007
veterán

Ouh :( Hát köszi a választ, meg hogy utánna néztél!

(#186) ricsif válasza Dany007 (#185) üzenetére


ricsif
csendes tag

Nincs mit! Jól fog szólni sima sztereóban is, főleg ha nem extrém csendes a géped... :)

(#187) Dany007 válasza ricsif (#186) üzenetére


Dany007
veterán

Azon gondolkodtam, ha veszek, egy ilyen külső digitális hangkártyát a géphez, és innen küldöm a jelet arra az Aux-ra, akkor az már elvileg tényleges 5.1-et fog adni? Vagy ez is kevés lenne ? =/
És amúgy látezik az az RCA-HDMI kábel ? Ahogy elnéztem azon a házimozin a HDMI csak kimenet....Vagy az ilyen full-duplex ki és bemenet egyben ?
mennyi idióta kérdés...bocs előre is :)

(#188) ricsif válasza Dany007 (#187) üzenetére


ricsif
csendes tag

Az AUX-on sztereó jelet tudsz fogadni, azt esetleg a különböző ProLogic meg hasonló cuccok virtuálisan átkeverhetik 5.1/6.1/7.1 csatornássá, szóval nem sokat érnél el ezzel a hangkártyával a jelen problémával kapcsolatban.
Kábel biztos nem létezik, max vmi aktív eszköz amelyikben van elektronika, és a megfelelő formára alakítja a jelet, de ennek létezéséről sem sokat tudok, csak elvileg el tudom képzelni, de az ár az biztos, h magas, erre írtam, h vehetnél rajta olyan erősítőt, amin van megfelelő bemenet, de nem biztos, h megéri ezt a befektetést, ha nem gondolkodsz nagy mozizásban, inkább néha 1-1 film, zene, amit nem írnál ki (mivel ha kiírod, akkor kikapcsol gép mellett is élvezheted a hangokat, nem kell gép ventillátorainak zajára figyelned... :D
Valóban csak kimenet a HDMI, elnézést kérek, figyelmetlen voltam, rossz sort néztem a speckóban :( :B . Akkor sajnos nem tudod a gépedet összekötni az erősítővel úgy, h valóban 5.1-es jel menjen át.
5.1-es jelet digitális úton át lehet vinni:
-digitálisan egy kábellel (koax, vagy optikai, vagy HDMI a végfelhasználóknál elterjedt módjai) -analóg módon, 6 interconnect kábellel (itt minden egyes csatorna egy külön kábelen megy, hasonlóan a sztereóhoz, ill a kábel is megegyezik, csak több van belőle... :) )

(#189) Dany007 válasza ricsif (#188) üzenetére


Dany007
veterán

aham :) Köszi! Akkor nem költök rá még 14 ezret :D Végülis így se rossz. Annyiban különbözik, hogy a két hátsó hangfalra nem ossza ketté a jelet... Azt csakkibírom :)
Köszi mégegyszer a segítséget !!!

(#190) ricsif válasza Dany007 (#189) üzenetére


ricsif
csendes tag

Reméljük összeszorított foggal menni fog... :DDD
Nincs mit!

(#191) Venditor


Venditor
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy érdekes problémám! Van egy erősítőm koax digi bemenettel, van hozzá egy alaplapi koax digi kimenetem. Minden be van állítva (legalábbis szerintem), a DTS audio mégsem szól a powerdvd-vel, csak morogást hallok. Az erősítőm felismeri hogy dts-t kapott, csak fura morgó hangot ad ki. Ja és a DTS és az egyéb 5.1 filmek szépen szólnak. Mi lehet a gond?? Csak a DTS audió nem műxik. Légyszi segítsen valaki! Már végiglapoztam az összes hasonló topikot, de nem leltem megoldást! :O :O

(#192) TBG


TBG
senior tag

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni.

Van egy 5.1-es hangfalszettem, valami Hercules akármi. 3 kábelen keresztül megy bele a jel az analóg kimenetről (1. 2 front, 2. 2 rear, 3. center/sub). Viszont a center/sub kimenet kicsit bugos...tekergetni kell a kábelt, hogy rendesen szóljon. Az lenne a kérdésem, hogy spdif-en keresztül meg lehet-e valamilyen módon hajtani az analóg cuccot? Persze, erősítő, meg kutyafüle.......ugyi? :)

TBG

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#193) TBG válasza TBG (#192) üzenetére


TBG
senior tag

Közben megtaláltam a választ :(

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#194) boci85 válasza Venditor (#191) üzenetére


boci85
tag

Helló
Nálamis gondot jelent ez a dolog, szerintem rossz lejátszóprogival próbálod lejátszani a DTS audiót, Mivel nekem nem volt időm szórakozni vele,énsem találtam mega módját ,ha véletlen rá jössz megírhatnád

(#195) tomcs


tomcs
őstag

nem tudom, ilyenkor ejfel utan elofordulhat-e vki aki segiteni tud de legfeljebb majd upolom holnap emberi idoben, de akkor is most jutott az eszembe

van nekem 1 htpc-m, nagyjabol az utolso megoldatlan problema hogy a digitalis hangatvitelt nem birtam meg megcsinalni. erositon (ami egyebkent egy dvd-s hazimozi-akarmi, de egy ideig meg tuti ez lesz) csak koax bemenet van, analog pl mar csak sztereo, toslink semmi.

(ugy egyebkent optikait tudnek csinalni, azt anno live-hoz meg ledbol meg toslink toldobol barkacsoltam, mind1)

eddig azt csinaltam, hogy osszekotottem az alaplapi (asszem ttl, a lap egyebkent 6150K8MA-8EKRS, de a manual nem irja) kimenetet az erosito koax bemenetevel, adott is ki hangot de veletlen idopontokban (par perccel valami elinditasa utan) elveszti a jelet, es el is tunik az erositon is a kijelzes, hogy eppen mit dekodol. Eleinte szinkronra gyanakodtam, de ha azt mondjatok hogy ma az mar nem igazan fordul elo, akkor mi lehet? nezegettem, vannak atalakito aramkorok, pl itt:
[link]
vagy ez sokkal egyszerubb:
[link]

Ossze kene rakni vmi ilyesmit? ezek kozul pl. melyiket (bar vszeg az egyszerubbre siman lesz itthon is alkatresz, meg azt amugy is alaplap es erosito koze irja, lehet megprobalom majd) Az aktiv aramkor mellett meg az szol, hogy az spdif mellett ott a +5v, az ezekszerint kell az alaplaphoz megveheto atalakito mukodesehez is?

Egyebkent elegge erdekes, hogy egy ideig mukodik es csak utana all le, neha (valamennyi, szinten veletlen ido utan) magatol elindul, majd megint elhallgat. Ezt mi okozhatja? (eloszor vmi nagyon gany, "osszesodrasos technologiaval keszult" kabelt hasznaltam, ennek tudtam be de normalisan forrasztottal is csinalja.

(#196) tomcs válasza tomcs (#195) üzenetére


tomcs
őstag

valakinek esetleg igy napkozben akad otlete?

(#197) dabadab válasza tomcs (#195) üzenetére


dabadab
titán

Biztos, hogy 75 ohmos koaxot hasznalsz? (Ha jol ertem - es az internet is ezt mondja - az alaplapon hatul ott az SPDIF RCA kimenet es ezt kototted ossze az erositovel?)

DRM is theft

(#198) tomcs válasza dabadab (#197) üzenetére


tomcs
őstag

nem, az alaplapi belso csatlakozot. ha hatul lenne olyan, elegge boldog lennek de sajnos nincs, a manual szerint spdif csak azon a belso tuskes csatlakozon van, coax szot vagy mast nem emlit, pedig atneztem alaposan, meg a progijaval sem kapcsolhato at vmelyik hatlapon levo kimenet digitalisra. (3 lab, +5v, kihagyas, spdif_out es gnd)

kabelnel rendes tv-koaxra gondolsz? nem az van rajta, de mintha probaltam volna es az se lett volna jo. mindenesetre most nem vagyok biztos, inkabb megprobalom. jelenleg olyan arnyekolt rezkabel van rajta amit analog jelhez szokas hasznalni, mert az volt idehaza :)

(#199) dabadab válasza tomcs (#198) üzenetére


dabadab
titán

A TV-s koaxot nem tudom, hogy hany ohmos (bar ugy remlik, hogy szinten 75, de nem mernek ra megeskudni), viszont a "sarga dugos" (videojelnek szant) RCA kabel az az (a kek/piros dugos az audiora valo, az a sima analog videojelet is eleg vacakul viszi at, biztos tok mas az inpedanciaja, v az atviteli karakterisztikaja v valamije :) ).

DRM is theft

(#200) tomcs válasza dabadab (#199) üzenetére


tomcs
őstag

hat ez olyan egyszeru hazilag forrasztott, belul van egy szal es korulotte korben az arnyekolas.

egyebkent ellenallasrol vmek atalakitonal azt irtak, hogy az altalaban a fogado oldali lezarasnal van, en esetemben az erositoben. meg vegulis mi a 75ohm azon a kabelen, mert a kb. negyzetmm-es rezbol szerintem korbe kene tekerni a fel keruletet hogy kijojjon a 75ohm. mondjuk fene tudja, nem ertek hozza, majd megkerdezem lehet vmi elektro boltban. mindenesetre ezzel a fajta kabellel analog hangot es kepet mar sikerult jo minosegben atkuldenem a fel hazon meg anno a szuleimnel, emelet fel, egesz hazon atlosan a padlastetohoz szegezve majd emeletet le.. mondjuk konkluziot csak azutan ha sikerult kiprobalnom is, barkacsolni csak a vizsgaidoszak vege utan allok neki, addig meg nyomozok hatha talalkozott mar vki ezzel a problemaval

ugy egyebkent azt is olvastam valahol, hogy elvileg ez a jel eleg gany kabelezest is elbir, persze ez meg attol is fugg hogy milyen zajokat szedhet ossze a konkret kornyezetbol.

ugy egyebkent elso proba kb. villnyvezetek minosegu cuccal volt, es az se volt se jobb se rosszabb (arnyekolatlan, 2 parhuzamos er)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.