Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Marwell


Marwell
csendes tag

Hi lenne egy nagy problémám kérlek segítsetek!!!
A sony-f828 asommal ha tifben készítek képet a tiff mellé ráteszi jpg ben is ezt ki lehet valahogy kapcsolni vagy nem ???
Mert a 256 Mb os kártyára csak 6 db tiff fér ha nem tenné mellé jpg ben akkor számításaim szerint még 2 db kb elférne de sajna akárhogy állítottam akkor is oda biggyeszti jpg ben .

(#2) pitman válasza Marwell (#1) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem nézd meg a gép leírásában, ott benne kell lennie, hogy hogy működik.

De mire kell a tiff formátum, a raw nem kisebb és ráadásul még nem is dolgozza fel. (Ha jól emlékszem a gép tud raw-ba menteni).

(#3) ett válasza pitman (#2) üzenetére


ett
aktív tag

Igazad van, tud raw-ba menteni.Bár az is vagy 40mb fileonként, kipróbáltam egyszer, mikor kezembe akadt egy ilyen masina.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4) pitman válasza ett (#3) üzenetére


pitman
őstag

Akkor azzal sem lesz kisegítve, ezek szerint a Sony nem tömöríti a raw állományokat.

(#5) ett válasza pitman (#4) üzenetére


ett
aktív tag

Igen, úgy néz ki. Így nem sokra megy vele.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#6) Marwell


Marwell
csendes tag

Hi sajna csak egy suta angol nyelvüm van hozzá és abból nem sok mindent birtam kideríteni raw ban is ment ugy ahogy írtátok vagy 40MB az is de sajna azt akkor még szerkeszteni is kell a progijával.
Azért akarok tiff ben fényképezni mert az sokkal élesebb rajzosabb.
:D
sajna így nem haladtam előrébb bár ha esetleg valakinek lenne magyar mert a sony nem ad csak ugy nem márka boltban lett véve ez volt a kifogásuk már + reklamáltam de ha nagyon kell akkor 8000Ft ért tudnak fénymásolni .
Mondtam nekik , hogy köszi annyiért nem igazán kéne kicsit sok .
tehát ha valakinek megvan max 1000 Ft ért megveszem . vagy ha kölcsön tudná valaki addig adni még leszkennelem :) !

(#7) ett válasza Marwell (#6) üzenetére


ett
aktív tag

Milyen az a suta angol nyelvu? Mert a sony oldalán van fenn rendes angol nyelvu. Megnéztem a sony supportot és más típusokhoz van magyar nyelvu leírás is neten, a 828-hoz nincs. :(

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#8) pilóta válasza Marwell (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

A jpg tömörítést nem lehet állítani? Mert ha a legjobb minőségűre állítod, akkor nem nagyon lehet megkülömböztetni 70x100-as méret alatt a tif-től... :D

(zárójelben jegyezném meg, hogy egy 8 megapixeles géphez legalább 1 gigás kártya dukál...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Marwell válasza pilóta (#8) üzenetére


Marwell
csendes tag

Be lehet állítani de én túl nagynak találom a tömörítést 2 mód van a fine meg a normál normálban jobban összetömöríti de finében is egyszóval a tiff től messze van mind 2 ö a fine meg a normál szinte ugyan az.
(1GB os kártyát a héten rendeltem meg :) )

(#10) Marwell válasza ett (#7) üzenetére


Marwell
csendes tag

Na olyan suta hogy angol nyelvű eredeti de abból nem igazán derül ki semmi ilyen beállítás.
A legjobb az egy magyar nyelvű lenne de 8K adjon érte az öreg ördög :) ;]

(#11) ett válasza Marwell (#10) üzenetére


ett
aktív tag

Javaslom, keresd meg Biggamer-t itt ph-n. Neki is ilyen gépe van, és lehet van magyar leírása hozzá. Egy próbát megér. Legfeljebb lefényképezi, ha nincs scannere. Leginkább a Digitális fényképeim topicban lelhető fel.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#12) Marwell válasza ett (#11) üzenetére


Marwell
csendes tag

THX megpróbálom 1 próbát megér max elküld any.mba :)

(#13) ett válasza Marwell (#12) üzenetére


ett
aktív tag

Így van. Sok sikert!

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#14) camp20


camp20
csendes tag

Sziasztok! Van egy SONY DSC F828 gépem eladó! Keveset hassznált, hibátlan állapot, még garanciális! Adok hozzá 256mb CF kártyát, Táskát, UV szűrőt! Ja és van hozzá SONY HVL F32X rendszervaku is, ez is garanciás! Az egészet családi dolgok miatt kell eladnom áron alul!
Tel.:06 30 402 90 41

(#15) gólya válasza camp20 (#14) üzenetére


gólya
tag

és mi lenne az ára? ;)

(#16) oregcsóka válasza camp20 (#14) üzenetére


oregcsóka
őstag

Csak érdeklődnék, a Sony rendszervaku mennyi lenne külön? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#17) Dtomi


Dtomi
őstag

Sony HVL-f32x rendszervaku sürgősen eladó!! Teljesen új dobozában összes tartozékkal!

47000 ft

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#18) oregcsóka válasza Dtomi (#17) üzenetére


oregcsóka
őstag

Kösz Tomi, nekem sajnos vissza kell lépnem átmeneti időre, mert nem úgy alakulnak a dolgaim ahogy szeretném... :(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#19) Dtomi


Dtomi
őstag

Ok! Remélem gyorsan rendbejönnek a dolgaid! :))

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.