Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) EX.SoG-Dwyn


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Meyer!

Ebben melyik az amelyiknél össze van kötve a két SLI kártya?

(#502) q13579


q13579
senior tag

DWNY! Ezer hála. Az első felével nagyjából már tisztában voltam, de rengetek hasznos infot adtál.
Egy alap vadász-reflex íjam van egyenlőre, (azt tanácsolták, hogy ezzel optimális kezdeni). 33-35 fontos, amit nagyjából egy heti gyakorlással a hátam mögött már néha kicsit könnyűnek találok. De valószínű, mert hozzászoktam. 15 méterről már elég korrekten megy.
Alkarvédőt és újjvédőt már vettem, mert iszonyatosan kellemetlenné vált a felhúzás 30 40 lövés után, elején szokatlan volt, de mostmár szinte nem is érzem mikor húzom az íjjat. Alkar védőre csak tegnap áldoztam, miután kissé kék zöld lettem. :)) .
Egyenlőre nagyon tetszik a dolog és meglehőtesen sokat gyakoroltam a szabadidőmben. Fa vesszőim vannak és próbaképpen vettem egy alut is, ez kissé nehéznek bizonyult, majd még erre is rá kell jönnöm.

Ebben a résznél nem fontra gondolsz véletlen?:

''Az íj ereje 30-40-50 kilógrammnál nem kell többnek lenni, mivel csak a nagyobb távolságokra kell 70-80 kilós felhúzás''

Mennyi idő alatt ''nő ki'' az ember egy íjat? Mikor érdemes erősebbre váltani.
A balrahúzásnál tényleg az én kioldási rutintalanságom a ludas. De ezt is kezdem kiküszöbölni lassacskán.

(#503) q13579


q13579
senior tag

Esetleg nem tudnál majd véletlenül eladó íjat 30 és 40 font között? Ha váltanék majd, nem hiszem, hogy kiadnék sokat egy új íjért, ha az is csak átmeneti szerepet töltene be. Majd ha kitartok addig és elérek egy viszonylagosan már erős szintet, rááldoznék egy profibb darabra, de ez még messze van. Addig gondolom fokozatosan cserélgetni kell őket.

(#504) tkesy válasza EX.SoG-Dwyn (#501) üzenetére


tkesy
őstag

világoszöld csik: 2 db 8600 GT SLI-ben,
sötétzöld csik: 2 db 8600 GTS SLI-ben,
kék csik: 1 db 8800 GTS 320 MB, ez a belépőszint a 8800-as klubba, efölött még van a 640 MB-os, verzió, illetve a GTX és az Ultra amiken 768 MB ram található... (meg felépitésében is eltér a GTX / ULTRA a GTS-től)



>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#505) RobRocket82 válasza Templ@r (#444) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Kicsit megkésve de válaszolnék erre a kérdésre Templár. :B
Én eladom a Bf2-öm ha még érdekel! a dolog?? :B

(#506) RobRocket82


RobRocket82
csendes tag

Meyer
Kérhetnék énis egy szivességet?
Öcsém akar venni egy gépet és kb 140 ezret szánna rá tudnál ajánlani valamit? Nem játékra kéne, de azért valami normális konfig kéne monitorral egyűtt (19'' vagy 17'' lcd). ;)

(#507) tkesy válasza RobRocket82 (#506) üzenetére


tkesy
őstag

Asrock ALiveXFire-eSATA2 ----- 13.680,-
Gigabyte GA-M61SME-S2 ------ 12.960,-
Asus M2NPV-MX ------------------- 16.320.-

AMD Athlon 64 X2 3800+ ----- ----17.040,- (dobozos = gyári hűtő van hozzá)

1GB 800MHz DDR-II Kingmax --- 8.280,-
1GB 800MHz DDR-II Kingmax --- 8.280,-

LG GSA-H30N 18x SATA DVD-RW - 7.080,-

320GB Seagate SATA II ----------- 17.520,- (7200rpm, 16MB cache)

FSP 350PNR 350W táp ------------- 6.000,-

Asus GF 7600GS 256MB ---------- 20.640,- (passzív hűtés, TV, DVI)
Gigabyte GF 7600GS 256MB ---- 20.640,- (passzív hűtés, TV, DVI)

19'' Asus VW192S LCD 5ms ----- 42.000.- (Wide monitor, / 1440*900/, fekete)
19'' Acer AL1916WS LCD 5ms -- 43.080,- (Wide monitor, / 1440*900/, fekete)

+ ház

ezek bruttó árak, az Aqua árlistája alapján.. [link] érdemes körbenézni még a kiskerárakon is [link], hátha valami olcsóbb... (most éppen nme elérhető az oldal)
monitornál nme irtad mi lenne a jobb, a wide vagy a hagyományos, de abból is van 45k körül elfogadható darab...
vga: hamarosan fognak esni megint az árak, mert jön az ATI Dx10-es középkategóriás kártyája, de annak ellenére, hogy az nvidia 8500-a (DX10) igen olcsó lesz, nme érdemes megvenni, mert a mostani kártyáknál gyengébb a teljesitménye... Az ATI 2400-as sorozata még nincs letesztelve, igy annak teljesitménye egyenlőre rejtély...
memória: most padlón vannak az árak, de lehet hogy nme sokáig, mert a Samsung megelégelte, hogy önköltség alatt vennék tőle a chipeket... [link]

[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#508) tkesy válasza RobRocket82 (#505) üzenetére


tkesy
őstag

éngem is érdekelne a BF2, ha nme jönne össze az üzlet Templárral...

/ Amúgy minden nap van Angyal a filmmúzeumon... :) ;] /

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#509) gaben71 válasza EX.SoG-Dwyn (#500) üzenetére


gaben71
senior tag

mármint futóvad voltál. :D

Gaben

(#510) q13579


q13579
senior tag

DWYN:
Előszedtem egy tévédobozt, kitömtem ujsággal és rongydarabokkal, nem adok ki xy összeget egy nyavalyás polifoam darabért. Erre szeretnék lőlapot venni, amit meg lehet uszni pár száz forintból is gondolom.
Az érdekelne, hogy az egyes sávok hány cm átméröjűek, és 15 méterről milyen találatkor ililk nagyon kezdőnek a seggét a földhöz vernie.
Te is vadász-reflex íjjal lőttél, ha igen, milyen módon céloztál?

(#511) EX.SoG-Dwyn


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Teemeee

Vannak ám kérdéseid! :P
Az íjaknál valóban fontban adják meg az erejét, elírtam sorry. Én olimpiai íjjal lőttem, szálkereszt irányzékkal és kattintóval egy 50 fontos HOYT íjjal.Valójában nem mindegy, hogy az olimpiai íj vagy a csigás íj feszítési erejéről írunk, mert a csigásnál szinte semmi erőt nem kell ahoz, hogy tartsd az íjat. Ebben a sportágban is történt sport evolúció, olyan mértékben, hogy már az oldásra is külön ''gépet'' találtak ki. Sokan azt mondják erre, hogy ez már nem íjászat, még lehet, hogy igazuk is van, azonban az íjászat már messze nem az élelemszerzésről szól, tehát mindenki döntse el szive szerint, hogy mit tart e felől.
Mindenek előtt, hogy csorogjon a nyálad, a legjobb íjgyártó oldalát linkelem be, no comment :D

http://www.hoyt.com/

A kért olcsó íjra nem tudok mást mondani, mint hogy a Google a te barátod :) De itt van egy baba készülék

http://www.teszvesz.hu/item196410422_hoyt_eclipse_olimpiai_cellovo_ij.html

A következő link nagyon sok olyan infót ad amit érdemes végig olvasnod.

http://web.axelero.hu/jozs/csigas.htm

A lőlap méretével kapcsolatban pedig egy idézetet adok:

''A lőlap külső körének átmérője 122 cm, a legmagasabb értékű tízes köré 12 cm. Teremversenyeken 18 m a lőtávolság, a lőlap külmérete viszont sokkal kisebb, 40 cm, s a tízes kör átmérője csupán 4 cm. Ha összevetjük a lőlap nagyságát és távolságát, azt a 18 m-t sokkal nehezebb lőni, mint a szabadban a 30 m-t''

Ez pedig a te oldalad, ha ezt komolyan óhajtod csinálni. Hozzáteszem, előbb utóbb össze akarod mérni majd mással is a tudományodat, ne csodálkozz, ha egyesületet fogsz keresni.

http://szit.szip.hu/index.html

A magánvéleményem az, hogy ha az íjászatot hobbiként kezeled akkor elég ez az autodidakta mód, egy halom rossz beidegződéssel és megszokással, de ha komolyan gondolod, akkor irány egy egyesület, mert a precíz technikát ott valóban megtanulhatod pár hónap alatt utánna már minden csak rajtad múlik. A helyedben vennék mégis egy lőtáblát, mert ha átmegy a vessző a dobozon:
A: A tollak mennek a levesbe
B: Aki mögötte volt nem köszöni meg az action-t
C: Ha fal volt mögötte a vesződ fogja azt mondani, hogy ANYÁDAT

Az allumínium vesszők szerintem jobbak.

HAJRÁ!!!

U.I.: A noobluncher hatásosabb mint az íj és gyorsabb megtölteni. :D

[Szerkesztve]

(#512) EX.SoG-Dwyn


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Gaben!

Nem én voltam a futóvad, én inkább megállnék és harcolnék, de minimum elővennék a zsebecskémből egy claymore-t. :)
Egyébként érzem én, hogy lebecsülsz te mocskos villanypásztor. :DDDD
Kéremszépen én készültem a MAD MAX világra (tudod ahol már nincs villany és az AUTÓK üzemanyagáért is harcolni kell) a következő dolgokat műveltem profin.

Lővészet
Ijjászat
Úszás (vizilabda)
Pusztakezes harcművészet (Jet-kune-Do a Bruce Lee féle új erő Kung Fu)
Fegyveres harcművészet (Ko BUDO) nunchaku-tól a dárdáig minden
És a legmagasabb képzettségem a Japán kardvivásra alapuló Kendo aminél egyszer egy Európa és VB bajnokot vágtam le.

Ja és ezenkívűl értek valamelyest a túléléshez is lásd tűzoltóság és az SOG klán. :D :DDD

(#513) EX.SoG-Dwyn


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Meyer!

Nekem ez van.

http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=12958&

Szándékom szerint venni szeretnék mégegyet, mivel most kedvező az ára és 26000 forintért megduplázhatom a teljesítményt. Vélemény???

(#514) gaben71 válasza EX.SoG-Dwyn (#512) üzenetére


gaben71
senior tag

áhá, szóval paranojás vagy. :D

MAD MAX világ........ :DDD

Gaben

(#515) EX.SoG-Dwyn


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Paranoia? Neeeem!
De az hogy nem látod, hogy vadásznak rád, még nem jelenti azt hogy nem is vadásznak rád! :)
Igen, Mad Max világ! Ott szomorú egy jövő várna rád, Se szakmád se autód. Kénytelen lennél a testedet árulni. :)

(#516) q13579


q13579
senior tag

Hidd el googléztam már eleget :D . Pont ezért kérdeztem, hátha... De ahogy látom, te is bedoptad kapásból azt a bizonyos HOYT íjat (amivel ha jól tudom igen sokan nyertek már olimpiát). Valami ilyesmit szeretnék én is MAJD EGYSZER. Most még a mostanival szeretnék biztosan lőni, kicsit erősebb nem ártana. Kezdésnek véleményem szerint elég lesz.
Csigás íjat élőben még nem láttam, nem fogtam, így elég szkeptikus vagyok. Olvastam meglehetősen sok oldalt azokkal kapcsolatban is (többek között pl amit küldtél) és háááát... Szóval sztem ha íj, akkor azon legyen húr és igenis kelljen hozzá erő, dolgoztassa meg az újjakat, ne egy fém elsütőszerkezettel kelljen kioldani. Ennyi erővel légpuskával is lődözhetne... SZTEM. Aztán ha egyszer kipróbálom lehet nagyon meg fog tetszeni.

Megfogadom a tanácsodat és veszek lőlapot, nem akarok se eszközt se másokat kockára tenni.
Szted egy 33 35 fontos vadász reflex esetében 28 29'' os húzáshossznál, milyen vesszővel érdemes lőni?

(#517) q13579 válasza EX.SoG-Dwyn (#512) üzenetére


q13579
senior tag

Uramisten!!

Mint valami karakter a war craft-bol. Egyéb skillek, stamina, life, MANA, vagy gólem idézés??? És kb most hanyas level-nél tartassz véleményed szerint, mert remélem még messze van a fekete csuklyás főellenség. Bár jól felkészültél rá...

(#518) q13579


q13579
senior tag

Ja és mégegy kérdés :) . Volt ahol azt olvastam, hogy az ideget az első újjpercekEN tartjuk, volt, hogy azt írták, hogy a hajlatba rakjuk. Szted melyik a célszerűbb?? (Én az első up-en huzom és tartom, nem rakom a hajlatba, a kioldást elősegítendő)

(#519) EX.SoG-Dwyn válasza q13579 (#517) üzenetére


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Teemeee

Warcraft charakternek már öregebb vagyok, nem jön még a főellenség. :) Egyébként a felsorolásból kihagytam a katonaságnál történt Harckocsi kiképzést ami nem kamu volt hanem valódi és használható (bár harckocsi nem lesz a Mad Max világban) az AK géppisztollyal azonban ezredszintű mesterlövész fokozatom volt. :) Mentem csapatbajnokságra is.
Gólemet nem kell idéznem az én vagyok. :)

A vessző kérdésben nincs igazán mit válogatnod, van egy kihúzási hosszúság amit a kezed és a karod behatárol, ehez kell venned vesszőt, ennyi.

[Szerkesztve]

(#520) EX.SoG-Dwyn


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Teemeee!

Az újhajlatba azért kell rakni az ideget, mert akkor nincs véletlen kioldás, csak akkor röppen a vessző a cél felé ha te is akarod.

(#521) q13579


q13579
senior tag

Okké. Akkor megpróbálom úgy csinálni.
A vesszőnél nem fontos a súly?? Mert úgy gondolom, hogy egy gyengébb íjjhoz könnyebb vessző lenne az ideális. Azt hittem van valami bevett norma vesszőkre is, ami bizonyos font illetve húzáshossz intervallumhoz rendel megfelelő adottságokkal rendelkező vesszőt.

(#522) tkesy válasza EX.SoG-Dwyn (#513) üzenetére


tkesy
őstag

megveheted nyugodtan, sokkal olcsóbb csak akkor lesz, mikor már nme ér semmit... arra viszont készülj fel, hogy nme mindig fog működni az SLI, és hogy a teljesítményét erősen befolyásolja az éppen aktuális ForceWare teljesítménye...

ja és lehet, hogy ezután néhol a cpu lesz szűk keresztmetszet, nme a vga...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#523) EX.SoG-Dwyn válasza q13579 (#521) üzenetére


EX.SoG-Dwyn
csendes tag

Teemeee

Nem ismerem a mostani szabványokat, ezt inkább a boltostól kérdezd, de szerintem nincs jelentősége, ugyanis amikor megvetted a vesszőket és utánna belövöd az ijjadat a távolságokra, utánna mindíg ezekkel a vesszőkkel fogsz lüni, arra figyelj, hogy azonos gyártmányúak legyenek amikkel a sorozatot lövöd.

(#524) gaben71 válasza EX.SoG-Dwyn (#515) üzenetére


gaben71
senior tag

kocsi is van benne , villany is van benne miről beszélsz? :)
ha mást nem leképezném magam tűzóltónak, vödör mindig van. :))

[Szerkesztve]

Gaben

(#525) RobRocket82 válasza tkesy (#508) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Templar még nem jelentkezett, Meyer ha érdekel a dolog mondj egy árat menyiért érdekelne téged?! :B

(#526) gaben71 válasza RobRocket82 (#525) üzenetére


gaben71
senior tag

1200000.-
miről van szó :D

Gaben

(#527) RobRocket82 válasza gaben71 (#526) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Hogy miről van szó?? Az már tökmindegy, te viszed!!! :C :C ;] A bankszámlaszámom megy emailben. ;)

(#528) gaben71 válasza RobRocket82 (#527) üzenetére


gaben71
senior tag

ok. utalom. :))

Gaben

(#529) Darken


Darken
aktív tag

Áhhoj,
Nyertem a World in Conflict játék béta tesztjéhez kulcsot. Mivel nincs időm játszani vele, szivesen odaadom bárkinek.
Bővebben a gameről:
[link]
[link]

Kérem akit érdekel írja meg a mail címét vagy dobjon egy levelet a darken@darken.hu-ra és már megy is a kulcs.



http://darken.hu

(#530) Gomboc1


Gomboc1
csendes tag

szasztok

Itthon vagyok megint. :C

(#531) RobRocket82 válasza Gomboc1 (#530) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Cewa Gomoc!! :Y :DD
Tán állandóan utazgatsz a nagyvilágba?? :)

(#532) Gomboc1 válasza RobRocket82 (#531) üzenetére


Gomboc1
csendes tag

Halli

jaja.hol itt hol ott :DD
Most kell igyekeznem a szezonban

(#533) RobRocket82


RobRocket82
csendes tag

Hali
Van egy 19'' LCD monitor ( szélesvásznú) és az a gond hogy a fényképek, képek kicsit szét vannak nyújtva és nemtom hogyan lehetne álítani rajta hogy jobb legyen pedig próbáltam a monitoron álítani. Valaki tudna segíteni??? :B :B

(#534) tkesy válasza RobRocket82 (#525) üzenetére


tkesy
őstag

Nos, beszéltem az öcsémmel, (neki kellett volna) de végül abban maradtunk, hogy egyenlőre kimarad a második BF2 beszerzése....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#535) tkesy válasza RobRocket82 (#533) üzenetére


tkesy
őstag

Ezekszerint megvan a new gép:F

Szvsz nme a monitoron, hanme a képnéző progin kellene állitani, hogy megtartsa az eredeti képarányt, nme?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#536) tkesy


tkesy
őstag

kis SH4.... :) bár asszem csak én játszok vele...

[link]
[link]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#537) RobRocket82 válasza tkesy (#535) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Jaja megvan de szerényebb kölcségből picit. Netre, filmre, irásra, zenére oké, video kari nincs benne. De a GTA3 az elfut rajta. :D És a netet is be akarja kötni tesom, és minden olyan lesz mint régen :F csak veletek nemtok nyomulni. :(

(#538) gaben71 válasza RobRocket82 (#537) üzenetére


gaben71
senior tag

nem tudom vannak e itt olyanok akik még együtt nyomják. :(((

[Szerkesztve]

Gaben

(#539) RobRocket82 válasza tkesy (#535) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Jó de nemtomhogy kéneálítani a progin, az alap xp képnézegetőjén meeg pláne :)

(#540) Allien válasza gaben71 (#538) üzenetére


Allien
veterán

Hát, azért vannak. Csak nem Bf2-t, hanem Bf2142-t. :B Pl. Bpéterrel rendszeressen. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#541) Templ@r


Templ@r
tag

Kicsit eltuntem, sok volt a melo mostansag.

Alien: azert jatsszunk meg egy paran BF2-t ;)

Meyer: néha feltolhatnád a képedet TS-re.

Rob: Ha még aktuális akkor megvenném a BF2-od.

Swatim: Köcsi vagy :))

Dwyn: nem szervezünk egy talit?

[Szerkesztve]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#542) RobRocket82 válasza Templ@r (#541) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Oki Templar, én mondjak egy árat vagy inkább te? :DDD :C Három nulla az legyen benne!! :DD

[Szerkesztve]

(#543) Templ@r válasza RobRocket82 (#542) üzenetére


Templ@r
tag

Rob, mondj egy összeget ;)

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#544) RobRocket82 válasza Templ@r (#543) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

OK

6500ft, megfelel? :B ;)

(#545) Templ@r válasza RobRocket82 (#544) üzenetére


Templ@r
tag

Ebben csak 2 0-la van nem 3 :DDD
Legyen inkabb 6000, van benne 3 0 es szep kerek szam :DDD
Most hetvegen, vagy talan holnap este megejthetnenk a dolgot egy sor mellett, kuld el a telefonszamodat priviben.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#546) RobRocket82 válasza Templ@r (#545) üzenetére


RobRocket82
csendes tag

Oké rendben van a 6000!! Templár, én nem vok Pesti :B Csak postán tudom elkűldeni. ;)

(#547) q13579


q13579
senior tag

GABEN!!!


Úgy tudom, a multadból adódóan értessz némiképpen a távirányítású autókhoz. Most láttunk párat egy boltban és nagyon megtetszett a dolog. Nem kell semmi extra, csak szép legyen és menjen is. Max 30-at (de ez már nagyon a felső határ) szeretnék rászánni. Milyet és hol érdemes beszerezni, főleg ha engem az f1-es autók érdekelnek.

(#548) exsmart válasza q13579 (#547) üzenetére


exsmart
csendes tag

Igen, igen Gaben, engem is nagyon nagyon!

(#549) exsmart válasza exsmart (#548) üzenetére


exsmart
csendes tag

A sörözést én is pártolom, már ötleteltem de senki nem indult rá

(#550) Templ@r válasza exsmart (#549) üzenetére


Templ@r
tag

Rob! Merre laksz, messze BP-től?
Posta annyira nem megbízható, de ha nem lesz más megoldás akkor marad az. De ha nem laksz tul messze, lehet, hogy leugrok hozzad.

Smart, én benne vagyok egy sörözésben, jövő hetem még elég húzos lesz, de a rákövetkező héten megejthetnénk egyet. Főleg, ha a többiek is visszajeleznek, hogy kinek mikor jó.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.