Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slackware Linux

Hozzászólások

(#51) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Van egy kis problema:
Elkezdtem (volna) telepíteni. A CD-ről bebootol, entert nyomtam neki. Végül eljut egy olyan részhez, hogy ''Call trace'' itt kiír egy-pár számot, majd ezt:
''Code: Bad EIP value''
És megáll az egész, se tőled, se hozzád. :F

(#52) Polesz válasza Cathfaern (#51) üzenetére


Polesz
addikt

Leellenőrizted a CD-t mielőtt kiírtad?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#53) Cathfaern válasza Polesz (#52) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt hogy is kell?

(#54) Polesz válasza Cathfaern (#53) üzenetére


Polesz
addikt

leszeded az iso-hoz az md5 kiterjesztésű fájlt is.
Azután (linux alatt, de win alá is van ilyen tool):

md5sum -c md5fileneve.md5

Ez kiköpi ha gebasz van a leszedett ISO-val.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#55) Cathfaern válasza Polesz (#54) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OK-t ír ki.
Közben nézegettem google-el: szinte mindenkinél shutdown-nál írja ki ezt a linux, és valami BIOS-szal kapcsolatos probléma. Illetve van egy eset, ahol feltelepedik, csak lilo-ból nem hajlandó elindulni. Ott a ezt mondták megoldásként:
Solution: Press ''ESC'' when you see the LILO bootloader screen, and type ''linux nobiospnp''

(#56) Polesz válasza Cathfaern (#55) üzenetére


Polesz
addikt

Hmm érdekes, még nem futottam bele. Akkor viszont így indítsd:

bare.i nobiospnp

ugyanis a kernel nevét veszi alapértelmezettnek. A sima ide-s kernelt hívja ilyen ''idióta'' módon. A scsi rendszer pl scsi.s ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#57) Cathfaern válasza Polesz (#56) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én hülye már szépen ctrl+c-eztem, hogy majd jól bemásolom ahova kell. Aztán leesett :U

(#58) Cathfaern válasza Polesz (#56) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem segít. Szvsz nem is foglalkozik az ilyen külön parancsokkal (legalábbis ha teljes hülyeséget írtam a ''bare.i'' után, akkor sem reagált rá semmit) :(

(#59) Polesz válasza Cathfaern (#58) üzenetére


Polesz
addikt

Próbáld ki így: bare.i apm=off

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#60) Polesz válasza Cathfaern (#58) üzenetére


Polesz
addikt

Amúgy a hülyeséget nem lereagálja, hanem nem foglalkozik vele.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#61) Cathfaern válasza Polesz (#59) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Így se jobb :(
Most megnéztem kicsit pontosabban. Ezt írja ki:

unable to handle kernel paging request at virtual addresss e08291f8
printing eip
.
. (itt szövegek vannak, ha fontos lekörmölöm ezt is)
.
EIP 0010 :[<e08291f8>;] Not tainted
.
.(itt is szöveg)
.
Code: Bad EIP value

(#62) Polesz válasza Cathfaern (#61) üzenetére


Polesz
addikt

Póbálj már ilyet is, akár a két paramétert is egyszerre.

bare.i acpi=off mem=128M bár nem tudom, hogy M kell-e a végére :F

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#63) Cathfaern válasza Polesz (#62) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Megpróbálom. Közben találtam egy ilyet (ugyancsak ezt a hibát kapta valaki, és egy mésik valaki ezt írta erre)
''Basically kernel has panicked. Shouldn't happen unless you
have unsupported hardware(pretty likely) or kernel has bug(slightly less
likely).''

Más helyen azt írták, hogy ez kernel hiba, és upgradelje/javítsa ki.

(#64) Polesz válasza Cathfaern (#63) üzenetére


Polesz
addikt

Figy van egy halom kernel azon a cd-n. Pl próbáld meg a lowmem.i-t. Egyébként F1, F2, F3, F4 és ad egy pár infót.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#65) Cathfaern válasza Polesz (#64) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OK.

Annyi változás, hogy ha a ''mem=128''-at beírom, akkor már csak odáig jut el, hogy ''booting the kernel'', de nem lép tovább.

(#66) Cathfaern válasza Polesz (#64) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Izé...F1/F2 csak baromságokat ír ki (F1-re azt, ami amúgy is bejön, F2-re azt, hogy a promt azért van, hogy oda parancsokat írjunk be :U Jé, meglepő). F3 már kiad 5-6 kernelt, de azok mind a háttértárolók csatolásában különböznek (SCSI,IDE, RAID, stb.). F4-re nem csinál semmit.
lowmem.i-re azt írja, hogy ő ilyen kernelt nem talál.

(#67) Polesz válasza Cathfaern (#66) üzenetére


Polesz
addikt

Pill és utána nézek.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#68) Cathfaern válasza Cathfaern (#66) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezt nem értem. Pedig a CD-n van egy mappa lowmem.i néven. Gyakorlatilag mégse akarja bebootolni :(

(#69) Polesz válasza Polesz (#67) üzenetére


Polesz
addikt

Ezek vannak:

adaptec.s 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
ataraid.i 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
bare.i 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
ibmmca.s 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
jfs.s 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
lowmem.i 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
old_cd.i 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
pportide.i 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
raid.s 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
scsi.s 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
scsi2.s 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
speakup.i 1440 KB 2003-03-17 23:39:00
xfs.i 1440 KB 2003-03-18 00:42:00

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#70) Polesz válasza Cathfaern (#68) üzenetére


Polesz
addikt

Próbálj már egy scsi.s kernelt kérni tőle.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#71) Cathfaern válasza Polesz (#70) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Próbáltam a speakup.i kernelt (nem láttam amit írtál, akkor még). Nos az simán betöltötte. De lowmem.i-t az istennek se hajlandó. Ja persze azt mondanom se kell, hogy a speakup.i-nek is error lett a vége (ugyanaz, mint eddig).

(#72) Polesz válasza Cathfaern (#71) üzenetére


Polesz
addikt

Hát ez kiba érdekes probléma ilyet se láttam még :(:(:(

Utána keresek pár infónak és jelzek.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#73) Polesz válasza Polesz (#72) üzenetére


Polesz
addikt

Milyen memóriá(i)d vannak?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#74) Cathfaern válasza Polesz (#73) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

2 db 256MB-os SDRam. Mind a kettő noname (ráadásul nem is ugyanolyanok).

(#75) Polesz válasza Cathfaern (#74) üzenetére


Polesz
addikt

Dobd már ki az egyiket a kedvemért ;]
Ha az nem megy akkor a másikat... Éppen gugolóban keresek. Ott javasolták a memóriát és a hdd-t is emlegetik.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#76) Cathfaern válasza Polesz (#75) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ó bazze....:U A memóriát még kidobhatom, de a HDD-t felejsd el. Ugyanis csak egy van, ráadásul elérhető közeltségben sincs másik...

Na majd írok mi van.

(#77) Polesz válasza Cathfaern (#76) üzenetére


Polesz
addikt

Mondjuk, ha a memes játék nem jön be, annyit csinálj légyszives, hogy csak húzd le a hdd-t, hogy ne lássa. Ha akkor is hibát dob tényleg nem tudom :( De nem adom fel.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#78) Cathfaern válasza Cathfaern (#76) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként nem is tudom, hogy minek örüljek jobban: ha megy a memória kiszedésével, vagy ha nem :U A legjobb az lenne, ha kiszednék egy memóriát=>felmenne a Slack, majd visszarakás után menne a rendesen :D Na megyek, szétkapom a gépet.

(#79) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nos itt vagyok :( RAM kiszedés nem segített, HDD lehúzás nem segített :( Viszont sikerült egy csomó időt eltökölnöm azzal, hogy az egyik memóriát az Istennek sem bírtam visszarakni :U Egyébként valami még eszembe jutott: ugyancsak google-ön olvastam azt, hogy a kt266 chipsettel van valami. Na most nekem az van. Lehet, hogy itt van a probléma gyökere? (vagy mondjam úgy: root-ja :D)

Viszont 2 dolog egyértelművé vált számomra:
1. Írtózatosan koszos a gép belülről :)
2. Le kell mondanom a Slack-ról :( Nekem ugyanis nagyon úgy fest, hogy hardver kompatibilitási hibáról van szó. Viszont se pénzem, se kedvem nincs kicserélni a gépet a Slack miatt. Viszont akkor visszatértünk a kezdetekhez: milyen linuxot? :O

(#80) Polesz válasza Cathfaern (#79) üzenetére


Polesz
addikt

Hogy aza.... nekem km266 van és megy.

Csinálok neked egy 2.4.21-es boot cd-t. Majd holnap vagy holnapután és slackware lesz! Remélem kibírod addig :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#81) Polesz válasza Polesz (#80) üzenetére


Polesz
addikt

jah most alszok reggel 7ig van időd eldönteni :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#82) Cathfaern válasza Polesz (#80) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Végülis kibírom. De mit csinálsz nekem? És hogy szerzem meg? :)

OFF:
Egyszerűen röhely, hogy ezeket a hülye RAM-okat csak ilyen brutal force-al lehet a helyükre nyomni :( Az ujjam teljesen szét van :( (ugyebár vékony ram modul+vastag ujj= vastag ujj, középen kettéválasztva :) :((()

(#83) Cathfaern válasza Cathfaern (#82) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

JA, én annak örülnék a legjobban, ha menne a Slack. Mert ha nem, akkor mi? Mint írtam MDK-t nem akarok megint, RH-t ugyancsak nem (az UHU meg végképp felejtős). A Debian-ra annyira nem vagyok kiváncsi...szóval én úgy érzem, hogy nekem nem kell az a + amit az nyújt, azért a plusz munkáért, amit bele kell fektetni. Aztán mi van még? Jó ott a Gentoo...kieséses alapon ez is jó lenne, csak...(mondjuk a Knoppix az működik :D, csak hát azt meg általános használatra :U)

(#84) Bgs válasza Cathfaern (#49) üzenetére


Bgs
senior tag



- Nem tudom melyik uzenetre gondoltal, de az N valoszinuleg a kategoriakra vonatkozik. A Slackware CD-n a szoftverek kategoriakba vannak osztva, hogy konnyebben megtalald oket es egyszerubb legyen az install. Az N a 'network' lategoria. Itt vannak a halozati cuccok.

- Meg nem probaltam a sajat ADSL csomagjat, de 99%, hogy a megoldas az, hogy bootolaskor elinditod az 'adsl-start'-ot. Ezt vagy az rc.local-ba tedd vagy az rc.inet2-be. (/etc/rc.d konyvtarban vannak). Ha szepen akarod megcsinalni es integralni akkor csinalj egy rc.adsl-t amibe beirod, hogy adsl-start es az rc.inet2 vegere beszurod, hogy

if [ -x /etc/rc.d/rc.adsl ]; then
. /etc/rc.d/rc.adsl
fi

- Az automountos dolog sok embert idegesit, igazabol izles es munka stilus fuggo. Speciel engem is idegesit, de probald ki magad.

- fstab: a ket 0 a vegen az fs ellenorzesre vonatkozik. Cserelheto mediumra ezt kell beirni, kulonben bootolaskor hibauzenetet kapsz, ha nincs vmi a megfelelo drive-ban.

- fstab2: cd=is9660, floppy altalaban=vfat, de lehet barmi mas. Ami fontos, hogy az opciokhoz, ahol jobbara 'defaults' van, ird be, hogy 'noauto', igy bootolaskor nem probalja automatikusan felmountolni.



Sok sikert a Slack-hez ! :))

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#85) Bgs válasza Bgs (#84) üzenetére


Bgs
senior tag

Most latom, hogy jocskan lemaradtam, csak valamiert a 49-es uzenet volt az utolso amit lattam ...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#86) Cathfaern válasza Bgs (#85) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Semmi gond, legalább ezekre is választ kaptam ;) Most már csak felkéne rakni a Slack-t :U

(#87) Bgs válasza Cathfaern (#86) üzenetére


Bgs
senior tag

Atolvastam a topic-ot es nekem is memoria gyanus a dolog. Azt tudni kell a Linux-rol, hogy sokkal jobban kijonnek rajta a memoria hibak, mint 'mas oprendszerekben'.

Ket dolgot en is ajanlanek neked:

- bootolj a kovetkezo opcioval kiegeszitve: mem=64M
(kell az az M !)

- probalj meg szerezni kolcsonbe egy RAM-ot es probald azzal is.


Jol ertettem, hogy mar probaltad csak az egyikkel es csak a masikkal ?

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#88) Cathfaern válasza Bgs (#87) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Olyannal próbáltam, hogy ''mem=128M'' az nem segített. Csak egyikkel, csak másikkal próbáltam, de nem segített. Kölsön RAM? Az elég nehézkes lenne :( (sajnos nem igazán tudok kitől kölcsönkérni cuccokat :().
Eddig már 2 linux is volt fenn: UHU-ból több verzió is, meg a MDK 9.1 is. Ezek gond nélkül mentek (illetve a Knoppix sem ugatott semmiért).

(#89) Cathfaern válasza Cathfaern (#88) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

a mem=64M sem segített. EGyébként nem hiszem, hogy mindkét memóriamodul hibás lenne: fél év különbséggel lettek véve, ráadásul teljesen különböző forrásból lettek szerezve. Sőt, az egyik 1, a másik két oldalas :)

(#90) proximus válasza Cathfaern (#89) üzenetére


proximus
senior tag

''Memtest 86'' -ot próbáltad már? Az szinte 100% hogy megtalálja a hibát, hacsak nem pont ''ráül'' és maga is megfagy, de ennyire szerintem még nem rossz a helyzet :)
Ha minden igaz, akkor UHU, Gentoo, vagy SuSe boot CD van :))

(#91) Cathfaern válasza proximus (#90) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos mostanában nem, de amikor meg lett véve a 2. modul, akkor futott vagy fél napig (és persze 0 hiba).

(#92) Polesz válasza Cathfaern (#82) üzenetére


Polesz
addikt

Na szóval holnap gyártok egy slack boot cd-t a 2.4.21-es kernellel. Egy nagyon alap cd-t. Annyi lesz a feladata, hogy behúzza a kernelt. A többit a mostani cd-ről tudod majd feltenni hozzá. Nem lesz bonyi :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#93) Cathfaern válasza Polesz (#92) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OK. Azért majd írj egy írj hozzá egy kis magyarázatot is :)

Btw.: az aláírásod nagyon illik a topic-hoz :DD
(esetleges aláírás-megváltozás miatti hozzászólás-érthetetlenség elkerülése végett idemásolom a jelenlegit: Dombon ülő fűcsomó legyek ha értem ...).

(#94) proximus válasza Cathfaern (#91) üzenetére


proximus
senior tag

:( :(
Pedig hát ha más disztrib nem dobott hibát kernel induláskor, akkor lehet hogy mégis a kernel a ludas.
Pl. lehetséges, hogy bármelyik Slack -os kernelt választod, mindegyikben van valami közös befordított cuccos aminek nem kéne benne lenni.
Elmesélek egy sztorit hogy én hogy jártam:) :Asus CD olvasóm kezdett tipikus ''nemsokára behalok'' hangokat kiadni magából, ezért vettem helyette egy másikat, egy LG -t. Na itt kezdődtek a gondok:( : a 2.4.20 -as Gentoo -sra :) felpeccselt kernel sorra kezdte kinyírni az olvasókat, aminek az okára a harmadik garis cserés olvasónál jöttem csak rá: mountoláskor bekerült a kernel logba egy ''hdc: lost interrupt'' szöveg, de persze ezt már csak később vettem észre.:O
Na szóval mount -kor lefagyott az egész olvasó(a linux nem:) ), úgy hogy a reset sem segített, csak a kikapcs bekapcs. Tönkremenni attól ment tönkre, hogy ha kb 10 percig így fagyva maradt akkor kiengedett a fagyásból, de már sajnos örökre,:( teljesen behalt. A 3 -mas olvasónál kipróbáltam a 2.4.21 -es kernelt:) --> se lost interrupt se fagyás.:) Később utánanézve kiderült hogy a 2.4.20 -as gyári IDE vezérlő része állatira régi, régebbi mint a 2.4.20 -as kiadás,:) 6.valahanyas(2000 kürüli), a 2.4.21 -esé pedig 7.valahanyas 2003 -as.
ON:)
Na szóval ilyen és ehhez hasonló gixerek előfordulhatnak:)
Esetleg megpróbálhatok összeütni egy kernelt a Te gépednek megfelelően, a 2.4.21 -ből, csak nem biztos hogy gyerekjáték lesz ''begyógyítani a helyére.:)
Megér neked egy kis bütykölést hogy jó legyen? :) :)

(#95) proximus válasza Polesz (#92) üzenetére


proximus
senior tag

Na nédda csak nem egy tálból cseresznyézünk??? :DDD :DDD :DDD

(#96) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hú, csak nehogy mind a ketten összedobjatok nekem egy-egy kernelt :D

(#97) Polesz válasza Cathfaern (#96) üzenetére


Polesz
addikt

Na szóval itt vagyok ahogy ígértem :)

Ugorj be ftp-vel az ftp://polesz.myftp.org címre és az egy darab bare.i fájlt szedd le és írd ki cd-re légyszíves :) Használd a slackware cd-t erre a célra ;] Ott a rootdisks alkönyvtárban találsz majd egy rawrite progit azzal ki tudod vésni a cuccot floppyra.

rawrite bare.i a:

Ezután próbálj meg bebootolni róla. Ha ez sikeres volt akkor +2 floppyra ki kell írni a rootdisks alkönyvtárból az install.1 és install.2 fájlokat is. Ezzel a 3 floppyval felvértezve fel tudod telepíteni a slackot a gépre. A telepítéskor ha rákérdez, hogy milyen kernelt használjon akkor a jelenlegit kell választanod vagy a floppyt megadni. Ezt nem tudom pontosan, mert nekem mindig cd-ről bootolt a drága.

Ha idáig eljutottál hiba nélkül már mint a bebootolásra gondolok akkor jelezd. Mondjuk akkor is ha nem sikerült...

Kitartás és easy rider öcsém :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#98) Polesz válasza Polesz (#97) üzenetére


Polesz
addikt

Izé ne cd-re hanem floppyra írd ki :( Ejj kavarodom.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#99) Cathfaern válasza Polesz (#97) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én szivesen letölteném, csak állandóan connection timeout-ot ír ki :(

A másik: azt írod, hogy: Használd a slackware cd-t erre a célra Erre én kérdem: mármint milyen célra?

(#100) Cathfaern válasza Cathfaern (#99) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Esetleg nem tudnád elküldeni az a bare.i-t és a rawwrite progit e-mailben? halmagyi@axelero.hu <= ide külld, ez tudja fogadni, meg gondolom amúgy sem lehet egy hatalmas valami.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slackware Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.