Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slackware Linux

Hozzászólások

(#1) Ketama


Ketama
aktív tag

Mivel Polesz mester igérete szerint segít Slackware linuxot telepíteni ezért örömmel közlöm mindenkivel hogy megnyilt a disztró önálló témája. Minden kedves érdeklődőt szivesen várunk!

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#2) Ketama


Ketama
aktív tag

Várom a telepítés elötti fejtágítást. :)

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#3) Pizzafutar válasza Ketama (#2) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

95-ben telepitettem utoljara :)))
Tényleg ki akarsz szurni magaddal?

(#4) rii válasza Pizzafutar (#3) üzenetére


rii
nagyúr

csatlakozom.... :) nem a legmókásabb boot floppykat fwrite-olni....

ed gondolom valami uj disztrib lenne ...? :)
honnan? ;] nekem iiiis ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5) Ketama válasza rii (#4) üzenetére


Ketama
aktív tag

http://www.linuxiso.org/distro.php?distro=17
Innen le lehet szedni a 9.0-t.
http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=793&oldal=1
Itt meg van róla egy cikk.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#6) Polesz válasza rii (#4) üzenetére


Polesz
addikt

Hogy is van a boot floppykkal? :) Lehet, hogy rosszul csináltam de csak betoltam a cd-t oszt hajrá ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) Polesz válasza Pizzafutar (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Akkor én is kiszúrtam? :) Már a 3.6 óta ez van a gépemen. Néha másik particióra egy UHU vagy egyéb disztró befigyel, de a slack az igazi szerelmem :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) Pizzafutar válasza rii (#4) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Nem is tudom a debianhoz hány darab floppy kell, talán 3 eleg. Aztan ha jó eros halozatod van, a többi mehet arrol...

(#9) Ketama


Ketama
aktív tag

Idézek a honlapján található könyvből: The Slackware Linux operating system is a powerful platform for Intel-based computers. Ez most komoly? :F

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#10) Polesz válasza Ketama (#2) üzenetére


Polesz
addikt

Na szóval a bejelnetkező képernyőn ír pár infót arról, hogy ha bármilyen extra igényed van akkor jelezd itt vagy tapadj az enterre és indulhat a móka. Először a billentyűzetet kell kiválasztanod. A magyar valahogy nagyon a sorvégére került ezért scrollozzál lefele rendesen :) Ha ez meg van akkor root-ként be kell jelentkezned. Mivel vannak particióid ezért az fdisk-et ki is hagyhatod. Gépeld be, hogy setup és hadd szóljon. Lépésről lépésre haladj és fileredszernek ext3-mat válassz lehetőség szerint. Gyors formázást kérj, mert lassú módban évekig tart mire végez. Ha newbie módon akarod telepíteni akkor kb 1.6-2Gb körül kell neki hely. Ha feltelepedett utána feldob pár kérdést hálózattal kapcsolatban (gépnév, ipk). Az X beállítása annyiból áll, hogy megkérdezi melyik legyen az alapértelmezett ablakkezelő. Egér, időbeállítás után kb kész is a telepítés. Lehet nyomni egy Alt+ctrl+delt :)

Újraindítás után a lilo fogad ha kérted, hogy tegye fel és karakteres felületet kapsz tőle. Lépj be root-ként és add ki az xf86config parancsot. Ebben nagyon szépen és aprólékosan be tudod állítani az X-et. Ha ez meg van egy startx paranccsal teszteld le. Ha minden ok akkor a /etc/inittab fáljban a default runlevelt 3-ról állítsd 4-re és legközelebb már grafikusan indul :)

Kezdésnek ennyi.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) Polesz válasza Ketama (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Nagyon komoly :) Az AMD szerinted nem Intel-based? :) AMD XP 1700+-on szalad most is :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) rii válasza Polesz (#6) üzenetére


rii
nagyúr

amirol az én szám szól az 1996-os ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) Polesz válasza rii (#4) üzenetére


Polesz
addikt

Ha kell slackware told be a képed és kiírom :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#14) Polesz válasza rii (#12) üzenetére


Polesz
addikt

Jah kérem telepítettem én is anno win95-öt floppyról ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) Ketama válasza Polesz (#10) üzenetére


Ketama
aktív tag

Ez így elsőre szépen hangzik, de majd ha arra kerül a sor kiváncsi leszek mennyire fog szépen menni a dolog. Van egy 2 gigás particióm erre a célra. Ebből mondjuk 256 megát megkap a swap a többi meg lesz a root. A gépnév hálózat résznél nemtom mit fog szólni az nvidia nic-hez. Valszeg driver nélkül alapból nem fog menni ez a rész. X beállítása már annyira nem gáz, talán geforce2-t már támogatja.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#16) Polesz válasza Ketama (#15) üzenetére


Polesz
addikt

4.3.0-as X van benne az már a gef4-et is támogatja igaz csak 2D-ben. De menni kell vele :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#17) rii válasza Polesz (#13) üzenetére


rii
nagyúr

a spáár -nál...? :) a hadnagy úti hoz neked nincsen közöd... ? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) Polesz válasza rii (#17) üzenetére


Polesz
addikt

Mé a spááron kívül van még értelmes bolt Egerben? :DD:DD:DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) rii válasza Polesz (#18) üzenetére


rii
nagyúr

mármint a spáár mellett lévö számtechbolton kivül.... :)

akartad volt kérdezni ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) rii válasza Polesz (#18) üzenetére


rii
nagyúr

........eeeeeee....
gádlályk lettééé .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) rATdrAgOn válasza Ketama (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Huuu, en '98-ig nagy salak hivo voltam, mert az _mukodott_... ilyen retek6, meg debijaningyijan meg ilyenek leperegtek rolam, mert 10 perc alatt tudtam salakbol mukodo rendszert herkenteni... aztan ugy tunt, hogy salak nagyon befulladt, kiprobaltam retek6-ot, meg sushelunk+-et, meg a debijaningyijant... vegul debijaningyijan maradt, megszoktam a dselectet, meg az apt-t es azota, ha linux nalam az a rulez (az a bibi, hogy van nala jobb, a neve FreeBSD).
Na, igy roviden ennyi... :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#22) Ketama


Ketama
aktív tag

Felraktam a 9.0 Slackware, gond nélkül felment. Hogyan lehet ntfs particiókat mountolni? Ugyanis a hiba üzenet szerint a kernel nem támogatja, amin nagyon csodálkozom.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#23) Polesz válasza Ketama (#22) üzenetére


Polesz
addikt

Nincs ntfs particióm ezért nem tudom, hogy miért nem támogatja.
Mindjárt meglesem, hogy az eredetiben, hogy van.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#24) Ketama


Ketama
aktív tag

Egy újabb kérdés: hogyan lehet adsl-t beizzítani slackware alatt?

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#25) Polesz válasza Ketama (#24) üzenetére


Polesz
addikt

Na ezt kivételesen vágom :)

adsl-config
adsl-start
adsl-stop

persze ha az N alól felraktad az adsl-s cuccot.
Az adsl-config szépen megkérdezi, hogy melyik interfészre (eth0, eth1) akarsz csatlakozni, belépőnév, jelszó és góóóóóóóó :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) Polesz válasza Polesz (#25) üzenetére


Polesz
addikt

Jah és ha látod az aláírásom akkor remélem jövőhéten már próbálhatom is itthon ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#27) .:ADAM:. válasza Ketama (#22) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

LEgjobb tudomásom szerint az NTFS partíciót bizony nem nagyon támogatja a LINUX! Nekem a Mandrake alatt olvasni lehetett, de írni nem engedi, a legújabb kernelekben van experimental ntfs támogatás, de befigyel mellette egy danger szócska :(

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#28) Polesz válasza Ketama (#22) üzenetére


Polesz
addikt

Az ntfs támogatás be van fordítva. Legalábbis nálam látszik a /lib/modules/2.4.20/kernel/fs/ntfs alatt a modulja.

Próbáld így:

mount /dev/hdax /mnt -t ntfs -o ro (x - a particiód helye)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#29) Ketama válasza Polesz (#28) üzenetére


Ketama
aktív tag

Kipróbálom köszi, meg az adsl-t is. Aztán majd beszámolok a fejleményekről.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#30) Ketama válasza Polesz (#26) üzenetére


Ketama
aktív tag

Sok sikert hozzá előre is. Én lassan egy éve nyüstölöm és hát nagyon nagy királyság. :C

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#31) Ketama válasza Polesz (#28) üzenetére


Ketama
aktív tag

Így műxik a dolog, de hogy lehet azt megcsinálni, hogy ne kelljen ezt mindig beírni. Hogy műxik itt az automount? Meg ha így mountolom, akkor csak ez van a /mnt könyvtárban a többi cucc eltünik.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#32) Ketama válasza Polesz (#25) üzenetére


Ketama
aktív tag

Az adsl-config nem műxik pedig full install kértem az elején. Megnéztem a csomagkezelővel és az N alatt nem látok semmi adsl-re utaló csomagot. Iconfig helyett van a netconfig, de hol látom a hálókártyát miután beállítottam?

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#33) Polesz válasza Ketama (#31) üzenetére


Polesz
addikt

az /mnt alkönyvtár alá hozzá létre alkönyvtárakat pl /mnt/cdrom /mnt/floppy etc.

Hogy ne kelljen kézzel mountolni a /etc/fstab filébe rakd be így:

/dev/hda2 /mnt/shared vfat default 0 0

Ha megnézed a fálj tartalmát nem lesz nehéz szerkeszteni. Az automounttól herótom van ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#34) Polesz válasza Ketama (#32) üzenetére


Polesz
addikt

adsl-setup nem adsl-config :( megkövezem magam.

Amúgy ma bekötötték és majd kipróbálom, de melóhelyen működik ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) Ketama válasza Polesz (#34) üzenetére


Ketama
aktív tag

adsl-setup-ot próbáltam de a - jel nélkül. Köszi. Ezeket is kipróbálom majd.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#36) Polesz válasza Ketama (#35) üzenetére


Polesz
addikt

Ha nem vagy biztos egy parancs nevében üss le pár betűt belőle majd nyomj egy tabot 2x, erre fel ajánlja az összes lehetőséget, már ha van. Így sokkal gyorsabb parancsokat gépelni :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#37) Polesz


Polesz
addikt

Na felhozom kedvenc oprendszerem topicját. Ha valakinek kérdése van szóljon. Ha valamit én nem tudok majd kérdezek :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#38) doc


doc
nagyúr

Valaki nem tudna segíteni egy Slackware 9 beszerzésében? az fsn.hu CD-másoló oldalán már három e-mail címre írtam, egyről a Mailer daemon írt vissza, a másik kettőről még annyi sem. Nincs kedvem végigpróbálni mindet tök fölöslegesen. Meg FreeBSD 4.8 is érdekelne.
Ha vki tud, légyszi help.

(#39) Ketama válasza doc (#38) üzenetére


Ketama
aktív tag

http://www.slackware.com/getslack/
http://www.linuxiso.org/distro.php?distro=17

Egy cd, szóval hamar lejön.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#40) Polesz válasza doc (#38) üzenetére


Polesz
addikt

kedvencem:

ftp://ftp.sunet.se

rohadt gyors tükörszerver :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#41) Polesz válasza doc (#38) üzenetére


Polesz
addikt

Az fsn.hu éppen biztonsági mentés alatt van ezért 1 hétig nem elérhető.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#42) Polesz válasza Ketama (#39) üzenetére


Polesz
addikt

Neked jól muzsikál még? :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#43) doc válasza Ketama (#39) üzenetére


doc
nagyúr

Én igazából mind a 4 CD-re gondoltam. a másik gond meg, hogy itt a cégnél nincs FTP, HTTP-n keresztül meg kb. a hatodik hely ment csak, de onnan is iszonyú tetűn... azért jön, remélem, hétvége előtt leér az az egy CD...

(#44) Ketama válasza Polesz (#42) üzenetére


Ketama
aktív tag

Bevallom mostanában kicsit hanyagoltam a drágát. :) De még mindig tetszik, nem feküdt ki, nem csinál hülyeségeket. Majd igyekszem több időt fordítnai rá!

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#45) Polesz válasza doc (#43) üzenetére


Polesz
addikt

Mind a 4 cd-t csak a dobozos változattal kapod meg.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#46) Bgs válasza Polesz (#45) üzenetére


Bgs
senior tag

Vagy csinalj egy mirrort es ird fel te, kedvedre valo osszeallitasban. En magamnak szoktam irni a Slack CD-ket.

Kiveve a 3.0-at, mert azt meg anno 94 kornyeken az USA-bol rendeltem :DD

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#47) Polesz válasza Bgs (#46) üzenetére


Polesz
addikt

Nekem is unofficial van :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#48) Polesz


Polesz
addikt

Well first we need to say Happy Birthday to Slackware who turned 10 today. Happy Birthday and congrads go to Patrick. We are very happy that it has been around so long and is one of the oldest distros still alive. Things are going good on the site traffic is growing which tells us that the Slackware base is growing as well. On a side note thanks for the howto docs that have been sent in. We have posted a couple new ones already and hope to have more soon. We are also looking for mirrors, if you have a good pipe and would like to mirror for us please drop me a line. Well happy birthday again Pat and keep on Slackin.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#49) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Lenne egy kérdésem :) Még nem álltam neki a telepítésnek. Szóval:

- hogy lehet beállítani, hogy az ADSL bootoláskor kapcsolódjon?

- Mi az az ''N'' (többször is említetitek, de nekem nem jött le, hogy ez mit is takar)

- aztán az a rész se teljesen világos, amikor azt írja Polesz, hogy ne automount-ot, mert attól herótja van. Miért? Mi azzal a gond? Illetve mi az a két 0 a beszurandó sor végén? Illetve mit kell írni CD, illetve floppy mountolsákor (gondolom akkor nem vfat). Ez is siumán mehet az fstab-ba? És nem lesz gond azzal, hogy a floopy/CD kivehető?

Egyelőre csak ennyi :U

(#50) Cathfaern válasza Cathfaern (#49) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valaki válaszoljon már, mert jó lenne, ha telepítés előtt ezeket tudnám :U Kösz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slackware Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.