Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slackware Linux

Hozzászólások

(#401) vtechun


vtechun
veterán

Hello! Azt szeretném kérdezni, hogy a slackware az üzleti linux, mint a redhat vagy teljesen free mint a debian?

(#402) Anubisz válasza eddie303 (#400) üzenetére


Anubisz
csendes tag

Az X megy, az XFCE-t probálgatom. Az egéret átállítottam imps/2-re, ZaxisMapping viszont nincs!
Többször lefuttattam az xorgsetupot, de sehogy nem volt jó. A képernyõt 1024X768 -ba szeretném állítani 85 Hz n meert így most szerintem 1200-ba van 60 Hz-n (kifolyik a szemem)

(#403) eddie303 válasza Anubisz (#402) üzenetére


eddie303
őstag

na figy. ne haragudj, tegnap olvastam már a hozzászólásod, csak éppen Gentoo-t telepítettem, s links nem enged bejelentkezni ph-n valamiért. A megfelelõ részek nekem /etc/X11/xorg.conf-ban:

-=Az egérhez:=-
# **********************************************************************
# Core Pointer's InputDevice section
# **********************************************************************

Section ''InputDevice''

# Identifier and driver

Identifier ''Mouse1''
Driver ''mouse''
Option ''Protocol'' ''Auto'' # ide tehetsz auto helyett imps2-t is, csak kipróbáltam az auto-t, s így is megy
Option ''Device'' ''/dev/psaux''
Option ''ZAxisMapping'' ''4 5 6 7''

-=A monitorhoz:=-
....
Section ''monitor''
....
HorizSync 30-69
....
VertRefresh 50-100
.....
Section ''Screen''
Identifier ''Screen 1''
Device ''Guillemot Maxi Gamer Xentor''
Monitor ''IBM 6547 G72''
DefaultDepth 16

Subsection ''Display''
Depth 8
Modes ''1024x768'' ''800x600'' ''640x480''
ViewPort 0 0
EndSubsection
Subsection ''Display''
Depth 16
Modes ''1024x768'' ''800x600'' ''640x480''
ViewPort 0 0
EndSubsection
Subsection ''Display''
Depth 24
Modes ''1024x768'' ''800x600'' ''640x480''
ViewPort 0 0
EndSubsection
EndSection
....

Ahogy rájöhettél, az elején a Depth a színmélységet jelöli, a defaultdepth az, hogy milyen színm,élységgel induljon el az xszerver alapból. A felbontásokat úgy kell sorbaállítani, hogy az alapértelmezett legyen az elsõ, CTRL+ALT+''szürke+'' illetve CTRL+ALT+''szürke -''-al tudsz váltani a felbontások között.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#404) vtechun válasza MUŁĐER (#360) üzenetére


vtechun
veterán

én ezzel osztom a netet, ezt beírod az inditóscriptbe és akkor müködni kell(adsl-nél) neki:

iptables -A INPUT -i ppp0 -m state --state NEW,INVALID -j DROP
iptables -A FORWARD -i ppp0 -m state --state NEW,INVALID -j DROP
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

a ppp0 az az interface ami a netre csatlakozik, nálam ennyi van és müxik, de ha aktiv dc++ -t is akarsz akkor szolj es segítek...

[Szerkesztve]

(#405) vtechun


vtechun
veterán

most telepítem a slackware 10.0-t a szerveremre, remelem beválik...

(#406) vtechun válasza vtechun (#405) üzenetére


vtechun
veterán

na nem bootol, grub hiba, hova rakjam a lilot? MBR-be? vagy hova? floppira nem akarom...mer nincs, MBR van meg egy masik... hogyan kell jol berakni? mármint a lilot?

(#407) vtechun válasza vtechun (#406) üzenetére


vtechun
veterán

én rontottam el, a hálókártyákat alapból belövi? vagy nekem kell majd a mosulokat betöltögetni?

(#408) Anubisz válasza eddie303 (#403) üzenetére


Anubisz
csendes tag

Köszi! Később feljebb is megtaláltam, figyelmetlen voltam. A ZAxisMapping nem volt benne, hát bele írtam, működik is szépen. A felbontás váltás is megy, de ha 85Hz-n ketyeg, akkor meg valahogy nagyobb lesz a képernyő, és ez elég zavaró. KDE viszon rendesen megy. Esetleg Hylafaxos tapasztalatok?

(#409) vtechun


vtechun
veterán

Segítsetek! Telepítésnél az ''Install Linux KERNEL'' pontnál mit kell választani? bootdisk , cdrom, floppy, skip én cdről telepítem, de azt akarom , hogy majd winyóról bootoljon.... utána a root-ba vagy az MBR-be kell rakni, mindkettőnél azt írja ki, hogy: '' blablabla error #1'' van /boot particióm is, oda kell telepíteni? vagy a /-t kell neki megadni? Mindjárt szétverem a billentyűzetet....

[Szerkesztve]

(#410) eddie303 válasza vtechun (#409) üzenetére


eddie303
őstag

MBR-be teheted a LILO-t nyugisan.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#411) vtechun válasza eddie303 (#410) üzenetére


vtechun
veterán

od akartam de mindig visszadob valami errorraé, már 5.-jére kezdem telepíteni, de kezd elegem lenni...az UHU-Szerver felment mint a pinty....ez meg itt ...

(#412) vtechun válasza vtechun (#411) üzenetére


vtechun
veterán

persze épp az UHU-t akarom valami modernebbre és ingyenesebbre lecserélni..., de azért feltelepűlhetne...

(#413) vtechun


vtechun
veterán

jól van, felrakta... huhh...

(#414) vtechun


vtechun
veterán

na már ez osztja a netet, jol van, felment, az rc.S fileba írjam amit automatikusan akarok majd elindítani?

(#415) Anubisz


Anubisz
csendes tag

Ha nem Hylafax, akkor talán Wifiscanner? Valaki?

(#416) eddie303 válasza vtechun (#414) üzenetére


eddie303
őstag

oda, de a netosztást inkább az rc.firewallba, oda való az :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#417) Grunya


Grunya
aktív tag

Valaki ajánlotta itt a fórumon az Archlinux-ot. Kérem, jelentkezzen! Lenne egy-két kérdésem, mert ki szaeretném próbálni. Miért csak 200 Mb az iso file? Kell még utána töltögetni csomagokat hozzá, vagy ez már tartalmazza a komplett rendszert?

(#418) eddie303 válasza Grunya (#417) üzenetére


eddie303
őstag

Unod a slacket, vagy úgy érzed, hogy tudod? Szerintem ha tudod, akkor próbáld ki a Gentoo-t :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#419) Grunya válasza eddie303 (#418) üzenetére


Grunya
aktív tag

Nem unom, csak szimpatikusak nekem a mini disztro-k. Az archlinux az egyáltalán? Szóval a slaki mégiscsak megesz 1,5 Gb-ot a merevlemezen és fogalmam sincs, hogy mire. A Gentoo meg asszem kemény dió lenne még. Egyszer már próbáltam... :)

(#420) vtechun válasza Grunya (#419) üzenetére


vtechun
veterán

én 2 imaget töltöttem le archlinuxtol, egy base-t meg egy masikat ami kb 500 mega volt... de visszetérve a slackre, mivel lehet csomagokat telepiíteni? valahol olvastam olyat, hogy van olyasmi, hogy slapt-get vagymi, ami hasonlo az apt-get-hez. van ilyen? informáljatok!!

(#421) Grunya válasza vtechun (#420) üzenetére


Grunya
aktív tag

Ja, van ilyen. Töltsd le csomagban a www.linuxpackages.net-ről, telepítsd és már használhatod is. Könnyen megtalálod, benne van az első tíz legnépszerűbb között.

(#422) eddie303 válasza vtechun (#420) üzenetére


eddie303
őstag

Konkrétan Slackpkg a neve

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#423) vtechun


vtechun
veterán

hello! Érdekelne, hogy az adsl kapcsolat mitől áll fel automatikusan, mert én beírtam a rc.S scriptbe az adsl-start - ot, indul is bootolaskor, meg kiirja, hogy kaocsolodott, de nincs kapcsolat mégsem, sót még az adsl-stop - ra is kiirja, hogyí killing pppd meg stb. tehát mintha futna, 2x kell beírnoim bootolas utan az adsl-sttop- ot emiatt, majd ezekutan, ha beiropm, hogy adsl-start akkor feláll a kapcsolat... szeretném ezt a tortúrát elkerülni. Más kérdés. Az /etc/rc.d könyvtárban, minden futtatható file lefut bootolaskor? vagy mik futnak le ott, mert arra rájöttem, hogy az rc.S az lefut, ha normalis üzemmodban lépek be... ezért is írtam oda amit akartam...

(#424) vtechun


vtechun
veterán

mégegy probléma, beizzitottam,hogy a samba automatikusan elinduljon (chmod 755 /etc/rc.d/rc.samba) el is indul a samba , kiirja a

Starting Samba: /usr/sbin/smbd -D
/usr/sbin/nmbd -D

üzenetet, de az nmbd nem fut, nem is tudok belépni a sambas megosztasra, a ps aux|grep bd re csak az smbd-t írja ki, de ha elinditom kézzel a sambat a /etc/rc.d/rc.samba start -al akkor mar jo lesz... Kérdésem:Alapból miért nem jó?

(#425) eddie303 válasza vtechun (#424) üzenetére


eddie303
őstag

Csak egy annyi megjegyzésem lenne, hogy 700-at kellett volna megadj, ugyanis a usereknek semmi közük hozzá :) Egyébbként kellene fusson rendesen, ps aux?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#426) vtechun


vtechun
veterán

az rc.local -ba jo, ha beírom azokat amiket automatikusan inditani akarok? beírtam a iptables szabályokat, de nem veszem észre, hogy aktiv lenne a a dc-m, mindjart beírogatom kézzel...megnézem hogy mit változik... semmit valami miatt szarakodik...

(#427) vtechun


vtechun
veterán

berosálok, ujrainditottam a slack szerveremet és azóta bármit csinalok nemtudom aktivvá tenni az XP-s DC++ kliensemet...

(#428) vtechun válasza vtechun (#427) üzenetére


vtechun
veterán

jól van megoldottam, most is mint mindig ha érthetetlen probléma van a figyelmetlenségem okozta azt... :)

(#429) vtechun


vtechun
veterán

tényleg! a halt parancsra miért nem kapcsol ki? mit kellene hova írni, hogy megtegye.. mert eljut a végéig, de nem kapcsolja ki a gépet, csak leállit mindent...

(#430) Grunya


Grunya
aktív tag

Nálam valamiért nem indul el a Grip. Csomagból telepítettem. Valami libid3-at hiányol. Azt honnan lehetne telepíteni? A KDE könyvtárból? Nem értem, hiszen ez a program direkt gnome-hoz készült, nem?

Még valami: Az új kerneleknél (2.6.8.1) a make parancs előtt kell a make dep ill. make clean?

[Szerkesztve]

(#431) eddie303 válasza Grunya (#430) üzenetére


eddie303
őstag

Linuxpackages.net-en id3-ra rákeresve:

Name Version Slack Download Details Rating
id3lib 3.8.3 10.0 Download Details *

új kerneleknél nem kell make dep és make clean, csak sima make, és make modules_install.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#432) Grunya válasza eddie303 (#431) üzenetére


Grunya
aktív tag

Köszi! De ha nem konfigurálok semmit sem modulba, akkor nem kell a modules install, ugye?
A Gnome-nak mi az alapértelmezett CD-író progija? Vagy mit érdemes telepíteni hozzá?

[Szerkesztve]

(#433) eddie303 válasza Grunya (#432) üzenetére


eddie303
őstag

Köszi! De ha nem konfigurálok semmit sem modulba, akkor nem kell a modules install, ugye?

Azért ne akarj mindent kernelbe fordítani, mert nem egészséges :) Ami olyan, pl. hálókártya driverek, stb. mehet ki nyugisan modulba. Eleinte én is mindent kernelbe fordítottam, de nincs értelme szvsz.
Gnome-ban alapértelmezett cd-író frontend a nautilus-cd-burner, de nem használom. xcdroast-ot használok mostanában, múltkor is a KDE-t a K3B-ért tettem fel. xcdroast nagyon jó, csak érteni is kell vele a cd-íráshoz :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#434) eddie303


eddie303
őstag

Itt: Bővebben: link van egy kis magyar leírás kernelfordításhoz, érdemes elolvasnod szvsz. :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#435) Grunya


Grunya
aktív tag

http://prdownloads.sourceforge.net/xcdroast/xcdroast-0.98alpha15.tar.gz

Nálam innen csak 14 Kbyte-ot tölt le. ??? Miért?

(#436) eddie303 válasza Grunya (#435) üzenetére


eddie303
őstag

nem tudom, én emerge-eltem. Gentoo rulZ :) Slack package nincs?
Ja, akartam kérdezni, nincs valami instant messengered? GAIM pl? Yahoo messenger ID-m eddie303_2002, ICQ az adataimnál, de negyedóra múlva indulok 2 órára suliba.

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#437) eddie303 válasza Grunya (#435) üzenetére


eddie303
őstag

nem tudom, én emerge-eltem. Gentoo rulZ :) Slack package nincs?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#438) Grunya válasza eddie303 (#436) üzenetére


Grunya
aktív tag

Köszi, de nincs icq-m. A munkahelyemen netezek, itt gyűjtöm össze azokat az infokat, amik az esti linuxozáshoz kellenek. Otthon, meg csak dialup van.

(#439) vtechun


vtechun
veterán

squid-et honnan lehet leszedni a 10-es slackihoz?

(#440) vtechun válasza vtechun (#439) üzenetére


vtechun
veterán

up

(#441) nofene


nofene
aktív tag

Üdv!

Gondoltam elég a Suseból meg visszarázódtam a linuxba szóval irány vmi normális disztrib! A Slackware-re szavaztam csakhogy már a telepításnál elakadtam jó kezdet mi? Ugyanis a sata vinyóm sehogy sem ismeri föl! (via 8237-es déli híd + hitachi 80Gb sata vinyó) hiába indítom scsi.s, scsi2.s vagy scsi3.s -el nem ismeri föl! Valaki vmi ötlet?

(#442) Grunya


Grunya
aktív tag

Mi van akkor, ha a windows reinstall kiöli a MBR-ból a Lilo-t?
Hogyan lehetne visszaállítani? Gondolom valahogyan a 2. CD-vel
kellene bootolni ugyanis ez a rescue CD. De milyen paramétert adjak
meg neki? /dev/hda2-re van telepítve a slaki.

(#443) vtechun válasza Grunya (#442) üzenetére


vtechun
veterán

nemtom pontosan de szerintem ugy hogy beirod paraméternek root=/dev/hda2 és akkor lehet hogy onnan fog bootolni utána meg szerkeszted a lilot, beleveszed, ha kell a win-t, majd ezutan beírod paranccsorba, hogy lilo, ekkokr elvileg már ennie kell,

(#444) Bgs válasza Grunya (#442) üzenetére


Bgs
senior tag

boot install cd-rol, LILO promptban:

linux root=/dev/hda2 noinitrd ro

Majd belepsz es egy 'lilo -v' aztan mehet is teszteleskeppen az 'init 6' (miutan kiszedted a cd-t :) ).

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#445) Bgs válasza nofene (#441) üzenetére


Bgs
senior tag

A sata-hoz nem scsi kernel kell. Valamelyik IDE-sel probalkozz szerintem...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#446) Bgs válasza vtechun (#439) üzenetére


Bgs
senior tag

Bővebben: link

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#447) Bgs válasza eddie303 (#433) üzenetére


Bgs
senior tag

Miert ne forditson kernelbe ??

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#448) koffeine válasza Bgs (#445) üzenetére


koffeine
csendes tag

a slackware-currentben már van sata.i-s kernel, a cd-n meg rajtavan hogy hogy kell a cd imaget megcsinálni, csak belerakod asszem két helyre, egyik helyen kibontva, és valami boot fájlt átírsz. nálam működött.

[Szerkesztve]

(#449) Bgs válasza koffeine (#448) üzenetére


Bgs
senior tag

Na majd csinalok rendes sata-s kernelt a Slack64-hez ;]

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#450) zerothehero


zerothehero
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Eddig UHU-t használtam, de már szeretnék valami komolyabbra váltani, a Slackware-re gondoltam. Winfos mellé akarom telepíteni, de az istennek sem tudom beállítani, hogy az indításkor rendszerindító menüből válassza ki az oprendszert. 2. amikor a Lilo-t akarom másolni a MBR-ra, akkor hibát ír ki, így kénytelen vagyok floppiról indítani. Tudna valaki segíteni, hogy mit rontottam el? Esetleg egy linket tudtok ajánlani, ahol utána tudok nézni ennek? Előre is köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slackware Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.