Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoMagix


NoMagix
addikt

micsoda minőség, ja nem, ez csak marketing... :U

(#2) Shyciii válasza NoMagix (#1) üzenetére


Shyciii
veterán

Így van, ahogy mondod. Sir Ridley Scott nem minőség, hanem csak marketing.

(#3) NoMagix válasza Shyciii (#2) üzenetére


NoMagix
addikt

félreérthetően fogalmaztam, nem a rendezőt kritizáltam

[ Szerkesztve ]

(#4) Shyciii válasza NoMagix (#3) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem voltál félreérthető. És de, a rendezőt kritizáltad, elvégre azt feltételezed, hogy neki kell pár rongyos dollár a Samsungtól, hogy reklámozzon egy mobilt. Fel se merült benned, hogy esetleg Sir Ridley Scott-nak tényleg segítség volt egyes esetben, és minőségileg is megfelelt annyira, hogy utómunkákban ne kelljen széttolni az egészet.

(#7) Silenzio válasza Shyciii (#4) üzenetére


Silenzio
addikt

Utómunkában márpedig nagyon is szét van tolva az egész, mint minden, amit manapság csinálnak, tök mindegy, hogy RED-del vagy Blackmagic-kel, ARRI-val vagy telefonnal veszik fel. Ez a trend, ez a workflow része.

A cikk azt írja, nyilván professzionális szoftverekkel vették fel. Ha hihetünk a werknek, a gyári appal kameráztak. Ez amúgy nem annyira meglepő, iPhone-nál is sok profi filmes a gyári appot preferálja. Az más kérdés, hogy az Adobe Premiere meg se eszi az outputot, nálam legalábbis nem volt hajlandó importálni.

#1 NoMagix: Marketingnek marketing, de ki nem szarja le? Lehet mobiltelefonnal ilyesmit elérni, a saját két szememmel és kezemmel tapasztaltam meg. Akkor meg kinek fáj mindez?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#8) Shyciii válasza Silenzio (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

Utómunkában márpedig nagyon is szét van tolva az egész, mint minden, amit manapság csinálnak

Ez így ebben a formában nem igaz. Ne csak Hollywoodi filmekben gondolkozz.

(#9) KISDUCK


KISDUCK
addikt

"Egy mobiltelefon lényegesen kisebb, mint egy profi kamera, így olyan helyszíneken, olyan szögekben is bevethető, ahol a teljes felszerelés már nem férne el."

Ahhoz képest elég sok cuccot használtak meg egyebeket, ennyiből simán egy kisebb méretű kamerát is tudnának használni, de hát ez persze reklám, el kell adni a terméket.

#Shyciii:

Nyilván kell neki az a pár rongyos dollár a Samsungtól, különben nem lett volna ez a reklám elkészítve.

(#10) Wajk válasza Shyciii (#6) üzenetére


Wajk
addikt

remélem ezt viccnek szántad. Szerinted komolyan ez a film Scott bácsi ötlete volt? :N Ez egy újabb Apple majmolás a Samsung részéről, ami megmutatja mit lehet kihozni szakértő kezekben a hardverből. Ezért a szakértelemért fizetett a Samsung. ;)

Amivel nincs szerintem semmi baj, de a helyén kell kezelni. De úgy látom ebbe nagyon belelovagoltál.

Mint rövidfilm én többet vártam, szeretem a mobillal készült klippeket, de láttam már ütősebbet is és itt nem a HW korlátra gondolok. Ha már sötét, több fényjátékot részemről elviseltem volna.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#11) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy csak a youtube rontja le, de nagy méretben elég ronda itt-ott.

(#12) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Ez akkor nem volna fizetett hírdetés marketing, és akkor lenne hihető történet, ha nem olyan tartóban lenne a telefon, ami drágább, mint maga a telefon. Innentől kezdve számomra érdektelen a dolog. Mezei user sose fog ilyet használni, szóval esélye se lesz ilyen minőségre videóra.

A minőség szó azért van áthúzva, mert: ezekszerint a telefon önmagában nem képes ilyen videókat csinálni, csak kiegészítőkkel és utómunkával.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) dabadab válasza Shyciii (#4) üzenetére


dabadab
titán

elvégre azt feltételezed, hogy neki kell pár rongyos dollár a Samsungtól, hogy reklámozzon egy mobilt

Jó, hát nyilván az is lehetséges megfejtés, hogy éppen forgatni akart egy rövidfilmet és eszébe jutott, hogy (bár amúgy láthatóan volt rendes büdzsé és amúgy rendes, drága, profi eszközöket használtak) ne rendes kamerával, hanem egy még meg sem jelent okostelefonnal forgassa le. Simán, ez abszolút teljesen mindennapos dolog.

DRM is theft

(#14) Shyciii válasza Wajk (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem nem vagy tisztában, hogy ki ez az ürge. Nyilván nem rohant a Samsunghoz, hogy csináljunk már ilyen rövidfilmet, de Ridley Scott már régen túl van azon a ponton, hogy neki bármilyen reklámra, bármilyen cég marketingjére, pénzére szüksége lenne. Itt inkább arról van szó, hogy ő már eddig is használt mobilt erre a célra (mint ahogy jópáran), és kapott az alkalmon a Samsung, hogy leváltsa S23U-ra, HA Scott bácsinak megfelel minőségre, használhatóságra, és nem arról, hogy a Samsung fizetett neki, hogy lécci magasztald már ezt a mobilt az egekbe akármilyen szar, kapsz sok lóvét, hisz te is ugyanolyan vagy mint a youtube-os celebek, pénzért mindent.
Ha te ezt gondolod, akkor sorry, de nem az a vicc, amint én írtam, hanem amit te.

(#15) Felesbandi válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Csak mukodik a marketing, feljebb lathatod is, hogy meg kepzett forumozok is elhiszik, hogy Sir Ridley Scott-nak enelkul a telo nelkul nem sikerult volna ezt osszehoznia. ;]

(#16) Shyciii válasza dabadab (#13) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem olvasd el a cikket, de inkább a beszélgetést nézd meg, hallgasd meg. Már ha tudsz angolul, mert ott van a megfejtés, hogy miért is használ pár rendező időnként mobilt...persze nyugodtan beböföghetsz ide akármit is mielőtt megnéznéd. Simán, ez abszolút teljesen mindennapos dolog ahogy mondod.

(#17) dabadab válasza Shyciii (#16) üzenetére


dabadab
titán

Igen, tényleg, főleg az, hogy egy még meg sem jelent mobillal forgatnak :DDD

DRM is theft

(#18) #95462144 válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


#95462144
törölt tag

"ezekszerint a telefon önmagában nem képes ilyen videókat csinálni, csak kiegészítőkkel és utómunkával."

Ennyi erővel nincs a földön minőségi eszköz. Szerinted egy profi videós csak és kizárólag egy kamerát használ ráadásul annyira profin, hogy zéró utómunkát igényel később? Mindezt azért, mert a telefonon kívül használ más eszközöket... Remek konklúzió. :C Ridley is mekkora egy kókler kár, hogy nem olvas fórumot, biztosan tanulhatna itt. Ez aztán a szakértelem a témában.
A szakértelem azért van áthúzva, mert láthatóan fogalmatlan vagy a témában.
Nem is az volt a videó lényege, hogy egy mezei user ilyen videókat készítsen szimplán egy technikai prezentáció.

(#19) kakuk.tamas válasza Felesbandi (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Legyen bármelyik gyártó, amelyik így promózza a mobilját, nálam nem jön be. Nem az ilyenek miatt döntök egy telefon mellett, és aki ezeket benyeli és azt mondja, hogy “Húúú, láttam egy videót amit ezzel a telefonnal csinált egy neves rendező, ezért ez kell, mert huuuu, olyan videót csinál, hogy beszarsz!”, azt az embert csak sajnálni tudom.

Ez erőltetett szagú, kb mint a hajnali teleshop… Főleg a Samsungnál, ahol az új készülékére dobálja a kuponokat. Hagyjuk már. A Samsung a marketing mestere, promózni az nagyon tud.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#20) kakuk.tamas válasza #95462144 (#18) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De a mezei júzer, akinek csorog a nyála nem fogja ezt átlátni. Ahogy azt se, hogy parasztvakítás a 200MP-es kamera, egy kisujj körömnél kisebb érzékelőn… Remélem érted a problémát.

“ Szerinted egy profi videós…”
Azért a profi videós és egy (neves rendező mellett álló) operatőr között óriási a különbség. Legfőképpen technikában.
Míg a profi videós előkapja a csilli-villi S23 Ultráját, addig az operatőr azzal szenved, hogy a 30-40kilós felszerelése összeálljon egy egésszé, és a többmilliós, normális érzékelővel és objektívvel ellátott kameráját beállítsa a témának megfelelően.
Nem tudom, hogy hogy vannak vele az operatőrök, de kizártnak tartom, hogy egy akármilyen mobilt elöbbre tartanának bármilyen helyzetben, mint egy normális munkaeszközt.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#21) Ricardo válasza Shyciii (#6) üzenetére


Ricardo
félisten

"Tipikus magyar mentalitás."

Ezért kár volt. Agyonvágtad vele a teljes mondanivalód. :(

(#22) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Megjöttek a Samsung hater apple trollok. :C Az apple hasonló kisfilmjei bezzeg csak az iPhoneok tudásának voltak köszönhetőek. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#23) LosBlancosRM válasza Ricardo (#21) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Sajnos igaza van.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#24) LosBlancosRM válasza Felesbandi (#15) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Durva, hogy ezt sikerült leszűrni abból, amit írt.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#25) Ricardo válasza LosBlancosRM (#23) üzenetére


Ricardo
félisten

Máshol is olvashatsz nem kevés hasonlót.
De még ha lehetne így általánosítani.
Helyettesítsd be a magyar helyére egy etnikumot, esetleg egy vallási csoportot, és indítsd el a stoppert mennyi idő után leszel tiltva mert rasszista6náci vagy.
Ez ugyanaz.

(#26) kakuk.tamas válasza LosBlancosRM (#22) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

LOL, pont Te beszélsz. :C

És ha elolvasod a 19-es hsz-em első sorát, máris verheted a fejed a falba. :W

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#27) #96241664 válasza Shyciii (#16) üzenetére


#96241664
törölt tag

"mert ott van a megfejtés, hogy miért is használ pár rendező időnként mobilt"

Én nem jöttem rá ebből sem.

Oké, van olyan, amikor egy mozifilmekhez használt professzionális videokamera overkill lenne, vagy tényleg túl sok helyet foglalna.

De ne mondja már senki, hogy ebben a formában ez így praktikusabb, mint egy jó videós MILC. :N


[ Szerkesztve ]

(#28) Felesbandi válasza LosBlancosRM (#24) üzenetére


Felesbandi
senior tag

az ;]

(#29) joey04 válasza Shyciii (#4) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) #54625216 válasza Shyciii (#14) üzenetére


#54625216
törölt tag

"de Ridley Scott már régen túl van azon a ponton, hogy neki bármilyen reklámra, bármilyen cég marketingjére, pénzére szüksége lenne"

Miért is? Felkérték egy munkára jó pénzért, ő elvállalta és becsülettel megcsinálta. Aztán elmondta a tapasztalatait. Nincs ebben semmi rossz, viszont ettől még ami marketing, az marketing.

(#31) kakuk.tamas válasza #96241664 (#27) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

“ De ne mondja már senki, hogy ebben a formában ez így praktikusabb, mint egy jó videós MILC. :N

De az, mert minek egy operatőrnek a céleszköz… :F
Kilós kalapáccsal is lehet 10 centis betont törni. Csak hülye aki nekiáll. :U

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Gondolom mindenki számára világos, hogy ha világhírű modell, vagy színésznő, aki minden férfiben gondolatokat indít el, kétszer végighúzza a hasán a Nivea krémet, nem attól lett olyan kívánatos.
Mégis nyomják az ilyen filmeket.
Egy milliárdos léptékű termék bevezető kampánynak sok minden a része.

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Supah, pont igy nezne ki a video, ha s21-et tennenek bele vagy barmit az elmult 3 evbol, a top kategoriabol.

(#34) VivienR


VivienR
tag

Lényegében az elmúlt pár évben gyakorlatilag bármelyik top telefonnal megoldható hasonló, max nem 8k 30fps-el. Stabilizátor és ND szűrő kell, hogy megfelelően lehessen tartani az fps-t, minden más kb a szokásos sallang. Minden forgatásra jellemző, hogy van "pár táska" kamera és objektív meg pár raklap kiegészítő (világítás, árnyékolás, monitorok, ruhatár, kismillió kiegészítő és tartalék).
Ahogy bőven a MILC korszak előtt is használtak DSLR kamerákat filmekhez, sorozatokhoz, mivel jóval olcsóbb mint egy dedikált mozis kamera.

(#35) Medve8Bp válasza Shyciii (#14) üzenetére


Medve8Bp
csendes tag

:D :D :DDD kajak szórakoztató vagy.

(#36) #54625216 válasza VivienR (#34) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pontosan. Egy adott szint felett megfelelő mennyiségű utómunkával bármiből ki lehet hozni elfogadható eredményt. A kérdés az utómunka mennyisége.
Pl. a Star Wars EP 2-t HDCAM-re forgatták: 8bit, 3:1:1 1440x1080 amit cropoltak 2:39-re, azaz végeredményében egy (1440-ről felskálázott) 1920x816 felbontású, erősen tömörített videó volt a nyersanyag.

(#37) Plug Life


Plug Life
senior tag

Parasztvakító marketing 😂

(#38) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Legközelebb remélem kínaiul lesz valami ott a címben. Nem, nem tudok franciául és vicces, amikor Google fordító kell, hogy az ember megértse, amit a költő kitalál. :D Mégha a voilá egyértelmű is, de az "et" már marhára nem.

(#39) hegedus001 válasza HThomas (#11) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nagyban (13") nálam is ronda, sőt, kifejezetten csapnivaló, pedig az elérhető legnagyobb felbontásban néztem. A végén ahol a néger beszél "Let us..." na az kifejezetten rossz minőség.

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#40) Uzi74


Uzi74
senior tag

Házilovakat miért akarják szabadon engedni, 24 órán belül végük lenne - ennél valami frissebb metafórára számitottam Scott-tól. Vadlónak túl nagy volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.