Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kb


kb
csendes tag

Szevasztok! Már írtam egy ugyanilyen témát a szoftver topicba de nem sokan reagáltak. Szal az van, hogy most újítottam be egy sulinetes Athlon XP 2400+ Abit NF7-S en és amikor filmeket akartam leellnőrizni, azok nagyon siettek, a hang meg akadva fut utána. Próbáltam ffdshow-t (ez volt eddig es mindig működött), ace mega-t es klite-ot. De teljesen ugyanaz a helyzet. Media Plyert és Bsplayert szoktam használni. És itt van a slussz poén. Ma néztem és a WMV is ugyanúgy siet Media Playerben. A driverek mind frissek. Ha vkinek hasonló configja van és nála minden stimmel az is érdekel és ha vki látott már ilyet (én még nem) az is írjon! :F
Thx!

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#2) kb


kb
csendes tag

hahh! :DDD na tenyleg! mi lehet a problema ezzel a szekerrel?

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#3) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ACE mega codecs pack...
viccnek is rosz, try te fickin' kereső, hogy milyen kodekeket kell fölrakni, ahhoz, hogy minden filmet meg tudj nézni, ha ezutan is siet, akkor szolj újra.
(bios ora egyébként pontos?)

(#4) joysefke válasza joysefke (#3) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

baz most olvasom mit irtam a masodik sorba :))
tényleg szelngeset akarta, de igy, hogy vagy 3X félrütöttem... :)
tehát instaláld fel rendesen a kodekeket, ne kodek packbol szerintem az ACE vel van a gond
(mikor uninstalalod a kodekpakkod, ellenorizd, hogy valoban leszedi e)

(#5) kb válasza joysefke (#4) üzenetére


kb
csendes tag

le vannak szedve. ellenorizni nem tudom h kell. ha most inditok barmit, azt mondja nem ismeri(bsplayer) te hogyan ellenorizned?

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#6) Goose-T válasza kb (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Milyen Media Playert használsz? Ugyanis 7-estôl felfele nagy rakás scheisse az egész. Ha XP-d van, akkor az nem jó kenés, abban a 8-as az alap, ami még a 7-esnél is rosszabb, ezeknél már csak az MP9 a rosszabb. BSPlayer egy gané. Ha minden kötél szakad, akkor vagy használd az ACEMCP-ben lévô Media Player Classic-ot, vagy rakj fel sürgôsen RadLight-ot, ami szerintem az egyik legkirályabb lejátszó.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) Goose-T válasza kb (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

A codec-ekkel nem lehet gond, én mindig ACEMCP-t használtam, mindig tökéletesen futott minden.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) kb válasza Goose-T (#7) üzenetére


kb
csendes tag

ami igaz az igaz, felraktam a media player 9est, mert ajalnlottak. viszont a bsplayerrel eddig nem volt gondom es nem a is a lejatszo a hibas, mert barmivel inditok, tok ugyanaz az eredemeny (MP9, regi media player, bsplayer, real one, wincommander belso lehatszoja, detto az osszes) egyebkent meg csak 98 se van fent mert meg nem szereztem 2000et, ami majd lesz rajta

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#9) Goose-T válasza kb (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor várd ki a Win2000-et.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) rog válasza kb (#1) üzenetére


rog
addikt

hogy kezdődött?
volt olyan hogy normálisan játszotta a filmeket?

(#11) delta9 válasza kb (#8) üzenetére


delta9
senior tag

mp9 sztem baromira nem olyan fontos, én elég régóta használom az xp-ben a 8-ast, nem olyan szar az, mint ahogyan goose-t mondja, szerintem neki is az ace kavar6ja be, amire azt mondja, hogy jól működik. mindenféle codecpackot szedj le (legfőképp az acemega-t), a gknot legújabb codecgyűjteményét tölts le, az mentes a fölösleges sallangoktól. akkor mennie kell

(#12) kb válasza rog (#10) üzenetére


kb
csendes tag

ezen a gepen nem sikerult meg rendesen jtszatnom, csak a regin. de foleg azt nem ertem, hogy a vmw is miert ''fut''. azt hittem annk nincs koze a tobbi tomoritett vidohoz, hanem az vmi belso windows-os cucc.

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#13) kb válasza Goose-T (#9) üzenetére


kb
csendes tag

lehet hogy az lesz. lehet, h a 98 nem szereti ezt a teljesitmenyt es nem tud mit kezdeni vele. egyebkent minden mas rendesen fut.

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#14) rog válasza kb (#12) üzenetére


rog
addikt

tehát az történt, csereltél alaplapot, procit.
felraktad a windows-t. egy tök üres particióra.
nem installtál semmit, és gyorsan gyátsza a videokat.
igaz?

(#15) kb válasza delta9 (#11) üzenetére


kb
csendes tag

thx! majd megprobalom, csak jelenleg sjan. nincs ra idom. mondjuk filmet nezni sem, csak idegesit h nem jo :) :(

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#16) kb válasza rog (#14) üzenetére


kb
csendes tag

de installaltam codecet mert a 98 anelkul tok hulye, nem tudja jatszani oket. de barmelyik codec packet probaltam ugyaz volt az eredmeny.

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#17) rog válasza kb (#16) üzenetére


rog
addikt

de hogy kezdődött arra melékszel?
mit installáltál először mielött sietni kezdett.
mert én szerintem ott lesz a gond.

(#18) turho válasza rog (#17) üzenetére


turho
addikt

Igen ez érdekes kérdés. Nem lehet szokványos dolog, nekem másfél év alatt nem sikrült sietésre bírni a 98-at. :)

Eladó dolgaim, ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz (beszámítok), Cannondale XL E-BIKE extrákkal.

(#19) LordX válasza Goose-T (#6) üzenetére


LordX
veterán

Megmondanád,mi a baj a WMP9-el? Valóban az egyik leggyorsabb lejátszó (ha van hozzá elég memóriád..), egyedül az a baj vele, hogy nem kezel feliratokat. (mondjuk ez elég gáz..)

(#20) kb válasza rog (#17) üzenetére


kb
csendes tag

legeloszor az ffdshowt raktam fel, mert eddig mindig bevalt. igazsag szerint a regi gepen csak az mukodott, a tobbi el sem indult, mindig visszatertem ehhez, csak ujabb verziokkal (kb 4 volt osszesen). mivel ez nem volt jo leszedtem es tettem sroban a a tobbit, amig itt nem lyukadtam ki :)

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#21) rog válasza kb (#20) üzenetére


rog
addikt

hümm..
ez érdekes. a ffdshow nem csinál ilyet magától.
érdekes lenne megnézni, hogy mi vanolyankor, ha installálsz egy windowst, és azzal a lendülettel egy mediaplayer9-ett, vagy egy divx5-öt.
és akkor mi történik, vajon siet-e akkor is.
(mert van egy olyan érzésem, hogy a géped mostani állapotában ezt nem fogod megtalálni, hogy melyik codec a ludas, ha codec miatt van egyáltalán a dolog)
jó lenne, ha jönne még valaki aki már szívott ilyennel, és elmondaná nála mi volt soft+hardware konf.

(#22) erdoke válasza LordX (#19) üzenetére


erdoke
titán

Én azt se értem, a BSPlayerrel mi a baja.:F

Egyébként DivX + Xvid + Ac3 Filter + Ogg vorbis (+ Winamp), és más semmi a gépre. Ha így is siet, akkor a géppel van a gond.

A legjobb aláírás a héten

(#23) kb válasza erdoke (#22) üzenetére


kb
csendes tag

ok majd +probalom

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#24) kb válasza rog (#21) üzenetére


kb
csendes tag

en is arra szamitok, h valaki hasonlo configgal mond valami okosat. mondjuk akinek teljesen jo, annak milye van, vagy ha vki mar latoot ilyen problemat akkor mi a gyogymod?

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#25) erdoke válasza kb (#23) üzenetére


erdoke
titán

Winampot nem a film lejátszásához, hanem az Mp3 codec miatt írtam.:) Nálam BSPlayer bevált.

A legjobb aláírás a héten

(#26) kb válasza erdoke (#25) üzenetére


kb
csendes tag

en is csak arra hasznalom a winampot :D 1ebkent nem a 3ast, hanem a 2.78 ast mert az bevalt es nem tul csicsas

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#27) rog válasza kb (#24) üzenetére


rog
addikt

valaki egy másik fórumon, egy ilyen géppel belefutott ugyanebbe a problémába:
AMD ATHLON XP-2400
ASUS A7N266-VM/SE(INTEGARTED GEFORCE 2)
256 MB DDR RAM
WINDOWS 98 SECOND EDITION
WINODWS MEDIA PLAYER(any version)

a megoldás nála a win98 cseréje xp-re volt.

(#28) Goose-T válasza LordX (#19) üzenetére


Goose-T
veterán

Volt szerencsém összehasonlítani a MP9-et a MP6.4-gyel egy 1.7-es Cerkán 256M memóval. A teljesítménybeli különbség meggyôzô volt. Nagyon meggyôzô.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29) kb válasza rog (#27) üzenetére


kb
csendes tag

lehet h nalam is az lesz elobb vagy utobb.

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#30) kb válasza rog (#27) üzenetére


kb
csendes tag

bar az xp-tol kicsit odzkodom... nem tul biztonsagos ahogy hirlik, nem mintha sok rejtegetni valom es ertekem lenne a gepen, csak nekem ne rohangaljanak minden fele trojaiak meg kukacok ki-be a gepembe. egyik haveromnal hetente volt 20-25 ilyen amit nekem kellett folyton irtanom, bar mostanara mar talan megfekeztuk az invaziot

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#31) rog válasza kb (#29) üzenetére


rog
addikt

körbenéztem, és máshol is csak az okoskodás megy, hogy biztos a codec szar, vagy a lejátszó. de igazából nem találták meg sehol mi agáz. van aki valami driver problémáról beszél, mert hogy azgyorsított audió lejátszást pl az az auido-driver hibája okozta nála.
szal szerintem még az is elképzelhető, hogy a win98nak van problémája ezzel a procival :))

(#32) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Nálam is volt ilyen gond, VBR MP3 hangnál. Mint kiderült, az ffdshow-val van a gond. Ha letiltom és az eredeti kodekkel játszom le, a probléma megszűnik. (WinXP-Intel proci). Én ZoomPlayer-t használok a paraméterezhetőség miatt. Egy ismerősömnél ugyanaz a ZoomPlayer ugyanazzal az ffdshow-val soha nem csinál ilyet. (win98,AMD proc.) Ez simán belefér a misztikum kategóriába.

Dokibá

(#33) erdoke válasza kb (#26) üzenetére


erdoke
titán

A 2.92 annak a folytatása.:P A 3-as elég gáz, de készül az 5-ös, már van béta.

A legjobb aláírás a héten

(#34) kb


kb
csendes tag

porbaltam gknotot de ugyanaz
frissitettem biost, ugyanaz
az audio driver is a legujabb
aztan kozben eszembe jutoot vmi ami fontos lehet(ett volna): ehhez a deszkahoz jar egy serillel tipusu s-ata atalakito, ami a vinyoba es a sata csatira dugva a papirok szerint ata150-et csinal a 133-bol <nna! nem ez a problema, mert cdrol is szaggatnak a filmek
hat akkor le vonom a kovetkeztetest: win 98 nem szereti ezt a rendszert es majd a 2kval fogok tovabb probalkozni
viszont adodott egy masik erdekes dolog: most volt nalam egy maxtor 80G- vinyo rackben es masolas wincommanderben eleg lassu volt. plussz darabos is es az egesz rendszert huzta vissza(az eger akadva futott) <lehet h ez is w98 problema
azert kosz a tanacsokat!
B

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#35) Gri válasza kb (#1) üzenetére


Gri
tag

Hat sztem nem codec gond van vele, hanem vmi driver ganyol.
Ne a legujabb drivereket rakd fel, hanem a cuccosaidnak leginkabb idealisakat. Ennek utananezhetsz kulonbozo forumokon (;]), meg kerdezgess meg embereket, akiknek van tapasztalata ilyen teren.
Nekem pl. a gef2mx-emhez a 28.32-es detonatort ajanlottak sok helyen, es nem is volt vele semmi gondom. Persze es sem 100% megoldas.
Esetleg DirectX is lehet gany.

[ POWERED BY 230V ]

(#36) nbi válasza Goose-T (#6) üzenetére


nbi
tag

A winmediaplayer 6.4 meg van mindegyik windows verzióban, a 7-es, 8-as, 9-es mellett. Azt használom kodekekkel minden gond nélkül.

3athlon - swim, bike, run

(#37) Gri


Gri
tag

Codec-ekrol altalaban

98se/w2k-t hasznalok. Telepitve:
- AceMCP 4.31
- DivX 5.0.5
- Xvid barmilyen
- ac3 filter/fix
- 98 ala mplayer7 feltelepitve, hogy wmv/asf/stb ne ganyoljon
- lejatszasra w2k alatt Media Player Classic, 98se alatt mplayer2

Eddig minden letezo video formatumot le tudtam jatszani, nem csuszik, nem szaggat, feliratot frankon kirakja, nincs fejjel lefele, total elvezheto.
Szoval nem az ace-val van baj imho, nem kell rogton azt leugatni.

Lejatszokrol annyit (es ez asszem latszik is a fentiekbol), hogy sztem attol meg nem lesz jobb egy lejatszo, hogy csilli-villi-izgo-mozgo extrahipermajer felulete van. En a media playerrel mindent meg tudok oldani, ami a filmnezeshez kell. RadLight-tal vannak meg pozitiv tapasztalataim, BSPlayer viszont bugos picit.

[ POWERED BY 230V ]

(#38) Gri válasza nbi (#36) üzenetére


Gri
tag

Gyorsabbnak gyorsabb voltal, az igaz, de en tobbet irtam... :t

Emellett gy.k. egy kis kiegeszites: az altalam emlitett mplayer2 azonos az igen tisztelt nbi altal emlitett media player 6.4-vel.

[ POWERED BY 230V ]

(#39) bendi


bendi
tag

Az integrált soundstorm a ludas, meg a win98-as drivere...
Próbáld meg a PowerDVD 5-össel, és ahhoz vmi divx és xvid pluginnal.

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#40) Gri válasza nbi (#36) üzenetére


Gri
tag

OFF
Viszont nem igaz, hogy benne van minden win verzioban. Pl. az 1.01-ben sincs benne... :D
ON

[ POWERED BY 230V ]

(#41) kb válasza bendi (#39) üzenetére


kb
csendes tag

azt mondod a soundstorm? nem birja a win98at? es mi tlehet tenni vele? kiiktatni ugye nem olyan egyszeru(meg akkor min jon a hang?) a legujabbat toltottem le az nvidia oldalrol. regebbi kell? melyik?

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#42) kb válasza Gri (#37) üzenetére


kb
csendes tag

na es mi van az alatt a w98 alatt?

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#43) kb válasza Gri (#38) üzenetére


kb
csendes tag

mplayer2 vel is probaltam(bar ugyanazokkal a codecekkel) es ugyanaz volt.

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

(#44) kb


kb
csendes tag

nnna. van megoldas. win2k ahogy vki mar javasolta. kaptam is egy cd-t de sjan magyar, ugyhogy most varok egy angolt. azert bizt h jo lesz, mert knoppixban probaltam filmet jatszani es siman ment. 98 bacsi nem szereti ezt a konfiguraciot. tul eros :))

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.