Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) up


up
senior tag

Sziasztok!

Van nálam egy gép. Shuttle AV18V31 alaplap (Via Apollo pro133a csipszet), 667MHz P3 proci, Rage128 pro videokártya, 2x256mb SDRAM, 30G Maxtor vinyó. Vargánya táp. Friss WinXP (egyszer elhalt install közben, de nem tudom mivel, mert újraindult és utána fölment), legújabb Via 4in1.

A hiba pl úgy csalogatható elő, hogy elindítom a Nero telepítőjét. Ez ugye self-extracting, és ellenőrzi a kiszedett file-okat. Vagy itt mondja, hogy executable file has been corrupted, vagy később telepítés közben a Nero.exe-nél, hogy file cannot be found, és a telepítés leáll. Alkalomadtán itt el is fagy a dolog, MEMORY_MANAGEMENT vagy PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA kékhalállal. Illetve a 3dmark2001se is összecsinálja magát egy idő után.

Ami fontos:
- vincsi badsector és filerendszer hiba kizárva (powermax full test kétszer végigment rajta, chkdsk is, semmi hiba)
- proci kizárva (nem húzott, megfelelő hőmérsékletű, prime95ben nem hibázik)
- file hiba kizárva (másik gépen jó, sfv-vel ellenőrzött)
- winxp szűz, vírus és hasonló is kizárva (antivirussal is ellenőrzött, nettől elvágott gép)

Ezek után én memóriára gyanakodtam. Kiszedtem a két 256-os modult egyenként, mindkettővel ugyanezt csinálta. Aztán beraktam egy régi 64-est, azzal meg ment, mint a kisangyal (igaz, retek lassan). Tiszta sor, szar a memória. Igen ám, csakhogy a két 256-ost visszarakva, a memtest86 vagy négyszer végigment rajtuk (összesen vagy 7 órát futtattam), és semmi hibát nem jelzett!

Ezek után a tippem az, hogy az alaplap/chipset valamiért nem megfelelően kezeli a 256-os modulokat, és ez valószínűleg a via 4in1-nek ''köszönhető'', mivel memtest86 alatt nem jön elő a hiba.

Nektek van ötletetek a dologgal kapcsolatban?
Van valaki, aki már szívott hasonlóval?
Hallottam olyasmit rebesgetni, hogy a via4in1-ek közül némelyik (sok) szar, melyik régebbivel érdemes próbálkozni?

köszi előre is.
up

(#2) up válasza up (#1) üzenetére


up
senior tag

Pontosítás: az alaplap AV18EV31, és ''sajna'' már a legutóbbi BIOS van rajta.

(#3) up


up
senior tag

Gyerünk, gyerünk emberek!
Hadd vigyorogjak má' egyet! :))

(#4) up


up
senior tag

up ;]

(#5) fügike


fügike
senior tag

Lehet, hogy két modult nem tud jól lekezelni. Én egy K7S5A-nál találkoztam ilyennel, amikor egy 128-as és egy 256-os volt bent, és amikor a MEMTEST86 oda ért, hogy most akkor kész a 256-os, nem tudott átlépni a másikra. Külön gyönyörűen megy mindkettővel. Próbáld meg egyel, vagy cseréld be őket egy 512-esre!

Boci-boci tarka!:D

(#6) Rawulf válasza up (#1) üzenetére


Rawulf
őstag

Sajna az Apollo chip-eknek van ket rossz tulajdonsaga:

1., A VIA driver lefut, de megsem frissit le mindent pl.: AGP vezerlo, IDE vezerlo, vagy az igazi fagyast elohozo CPU to PCI :)
2., Bizonyos Apollo konstrukcios alaplapok nem win2000/xp ''ready''-k... :) ilyenkor nem meglepo az sem, hogy ket tok ugyanolyan kozul egyik megy, masik nem.

Mivel iskolakban regi gepeket (is) szervizelek, ezert ezt tudom mondani... :(

"Please state the nature of the medical emergency."

(#7) up válasza fügike (#5) üzenetére


up
senior tag

Mondom, hogy kiszedtem őket, és egyenként is bepróbáltam. A végeredmény ugyanaz volt. 512-est nem hiszem hogy bekajálna a via chipset, meg amúgy is költséghatékonyan kéne megoldani. Pl szoftverből. :)

Azért köszi a választ! :)

(#8) up válasza Rawulf (#6) üzenetére


up
senior tag

Neked is köszi!

1: és ezt hogyan lehet orvosolni? külön is letölthetők ezek a driverek?
2: azaz nyomjak rá 98at például? ez is megoldás, nem ragaszkodom annyira az xp-hez... bár sokkal jobb persze, de ennyi szívást talán nem ér meg

(#9) up


up
senior tag

?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.