Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

NEM

LÉTEZNEK

EU-S

TÖRVÉNYEK.

(#2) Narxis válasza VIC20 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

HOGYNE

LÉTEZNÉNEK

?

Thanos was right.

(#3) nubreed


nubreed
veterán

Tök jó, hogy az EU ennyit foglalkozik a Facebookkal, de van itt egy másik kérdés, ami szerintem sokkal fontosabb (nekem az), mégpedig az, hogy a Google mindent megtesz azért, hogy kinyírja a reklámblokkolókat. Az internet rekmlámblokkolók nélkül egy elviselhetetlen hely, és ezt már pedzegették is pár hónapja EU-s politikusok, hogy valószínűleg sérti az EU-s polgárok jogait a Google gyakorlata, de akkor el is halt ez az ügye. Jó lenne ha kimondanák, hogy az EU -ben nem lehet betiltani/kicsinálni/korlátozni a reklámblokkolók használatát. Ezt kéne elérni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) Narxis válasza nubreed (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyetértek! :R Azért abban nem vagyok biztos, hogy elhalt az ügy csak ugye most volt EU-s választás és szerintem amiatt se foglalkotak vele komolyabban de fogják még ezt vizsgálni.

Thanos was right.

(#5) paatrick válasza nubreed (#3) üzenetére


paatrick
őstag

El kéne már felejteni a Google Chrome-ot és mindjárt nem lenne gond a reklámokkal ;]

10+ éve mondják hogy mindjárt megcsinálják a blokkolhatatlan reklámot, én meg 10+ éve nem látok egy reklámot se ha nem akarok.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#6) nubreed válasza paatrick (#5) üzenetére


nubreed
veterán

Nem használok Chrome -ot egyáltalán. Csak Firefox -ot és Floorp -ot. Amit a Google művel, előbb utóbb kihatással lesz a nem chromium based böngészőkre is. Eddig még megúsztuk, igen. Eddig...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7) ledgeri válasza paatrick (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A google nem csak a chrome. A google még a millió weboldalba integrálható cucc is. Csak rakj fel egy ublock origin-t, bontsd ki, hogy mindent láss ami betölt.

Sok sikert csak recapcha-t használó oldalakon a belépéshez, úgy, hogy azt (meg ami kell hozzá) nem engedélyezed. Onnantól meg nehezen elhihető számomra, hogy véletlen ne tudnának valamennyire rámszűrni, ha pont épp a "bot-szűrő" ami megkerülhetetlen... Aztán már kb csak ID match

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) paatrick válasza ledgeri (#7) üzenetére


paatrick
őstag

Gyakorlatilag az elmúlt sok évben azt láttuk hogy XY kitalált valamit, 2 nappal később már megvolt rá a blokkoló.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#9) ledgeri válasza paatrick (#8) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Megtudhatnám, hogy te hogyan lépsz be egy csak recapcha-t használó weboldalas fiókba, úgy, hogy azt (és társait) blokkolod?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10) paatrick válasza ledgeri (#9) üzenetére


paatrick
őstag

Úgy hogy egyetlen ilyen oldalt se használok :P de miért blokkolnám? NoScript-re gondolsz? Szerintem az már overkill az átlag usernek. Mi köze ennek a reklámokhoz? Reklámblokkoló nem blokkol recaptchat.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#11) cami][us válasza paatrick (#10) üzenetére


cami][us
senior tag

Talán mert a recaptcha a google egyik erősen túlárazott szolgáltatása, de ezen kívül passz. Az uo alapból nem blokkolja, de talán még a privacy badger sem. :D

(#12) paatrick válasza cami][us (#11) üzenetére


paatrick
őstag

Egyik sem blokkolja ezért nem értem a kérdést. A recaptcha én úgy tudom az oldalt védi a botok ellen, de én a user "védelméről" beszéltem a reklámok ellen.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#13) ledgeri válasza paatrick (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

...amíg nem blokkolod azt globálisan, nem fog feltűnni, hogy mennyi helyen is van (nem, nem kell mindenhol kis képeketre kattolni, hogy az legyen az ami feltűnjön [azon már túl van]).
Nem NoScriptre gondolok, ha ublockról írok, uttóbbi tartalomblokkoló, nem csak reklámé. De mivel a rekllám is tartalom... gondolom érted.
A fentiek miatt, ha fenézek egy oldalra, aminél a belépéshez kellhet ez, de nekem nincs is fiókom ott, miért is engedjem, hogy egy google elem betöltődjön -várva, hogy én a belépéskor biztosan kizárt, hogy bot lehessek (hogy mondjuk a google-fonts-ot ne is említsem, ami még több helyen van)

A Google nem csak Chrome-ból áll, mint ahogy már írtam arra a hozzászólásodra, amiben te úgy rendezel egy "Google a reklámblokkolók ellen, van" megállapítást, hogy "el lehet dobni a chrome-ot"... és mivel eléggé nagy %-a a google bevételének maga a reklám biznisze, és a felhasználó azonosítás annak igencsak nagy része, nem merem kizárni, hogy picit valahol összefüggnek a dolgok. Az egész már ott kezdődik, hogy a google recapchája 90%-ban a gstatic.com-ot hívja be/le... ami nélkül a google beléptető oldala nem működik. Nem kell sokat agyalni azon, hogy mekkora követő-potenciál van az egészben.
Erre jön még a chrome és chromium függőség és -optimalizálás.... meg egy kis manifest v3 story.
=> Nem csak a facebookot kéne elővenni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) arn


arn
félisten

Nagyon birom, amikor az eddig reklamokbol magukat halalra kereso cegek, akik eladtak az adataidat hirtelen nem tudjak magukat eltartani, es penzt szednek az innentol valahol adatlopas mellett. Most dontsek el melyik… adatgyujtes es cserebe ingyenes (amit tovabb ertekesitenek reklamoknal), vagy fizetos, de semmifele adatot nem gyujtenek rolad.

Hirtelen nem valtak az adataim ingyenesse.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Reggie0


Reggie0
félisten

reklámélményt

Nem tudom ezek a politikusok mit szivnak, de nekem igazan nehezemre esik barmifele reklamolt elmenykent tapasztalni.

(#16) Joci10 válasza ledgeri (#13) üzenetére


Joci10
őstag

"A Google nem csak Chrome-ból áll" - és nem is értem, hogy miért nem lett megemlítve a Youtube, ami szintén Google tulajdon, és mostanában nagyon beindultak a reklámblokkolók ellen (nekem meg már többször jött jelzés, hogy ejnye-bejnye, nem kellene ilyen cuccot használnom - böngészőtől függetlenül). Valószínűleg a nagy felháborodást kiváltott "blokkolót használsz? -> kitiltlak" megoldás mellett/helyett, már olyan megoldáson is törik a fejüket, aminél nem az adott lejátszandó videó megszakításával próbálják megoldani a reklám beszúrását (amit könnyedén megoldanak a mai blokkolók); hanem a videó jelébe már az elején beszúrják ezt, így a blokkolók nem fogják tudni felismerni a jelenlegi tudásuk alapján, hogy mi a reklám, és mi a tényleges tartalom. Nem tudom, ezzel mennyi időt tud majd nyerni a Google, de ők hisznek benne, hogy sokat.

[ Szerkesztve ]

(#17) nubreed válasza Joci10 (#16) üzenetére


nubreed
veterán

Mikor írtam a fenti hsz. -emet, én pont a Youtube -ra gondoltam leginkább, azon kívül meg a gmail -en kívűl én más Google terméket nem használok (a keresőt sem). És igen, már kísérleteznek a szerver oldali reklámokkal, ami ellen jelen állás szerint esélye sincs a blokkolóknak.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) judas13 válasza Reggie0 (#15) üzenetére


judas13
addikt

:D Csatlakozom!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.