Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) domedee válasza Versus69 (#24) üzenetére


domedee
senior tag

Azért el kell mondjam, hogy tévedsz. Nem tartom magam és a többi ''selmeci diák'' sem többnek a többiektől. Ez csak annyi lenne, hogy az egyetemen nem csak annyi fog össze egy tankört, hogy ugyanaz a tankörszámunk, hanem segít jobban összekovácsolni egy évfolyamot, egy kart, egy egyetemet. Mert ez csak megszépíti az egyetemi éveket, sok-sok olyan élménnyel tud gazdagítani mindenkit, aki egy utódintézménybe bekerülve a részese kíván lenni. Mert mi csak büszkék vagyunk a múltunkra és azt hiszem, ebben semmi olyan felhang nincs, mint amit én kiolvastam a hsz-eidből. Pontosan pedig mire is vagyunk büszkék? Európa első igazi műszaki egyeteme, aminek az oktatási módszereit később sok-sok helyen átvették (ld: Ecole Polytechnique, remélem jól írtam, az első francia műszaki főiskola 1794), az itteni professzorok alkották meg a magyar műszaki nyelvet.

Szóval, ha ennyire nem tetszik a dolog, hogy páran, kiket összeköt egy régi város emléke, itt beszélgessünk, nem kötelező elolvasni a topikot. Hasonló ez, mint a különböző hagyományörző huszár-, vagy a néptáncegyesületek. Őket is összeköti ugyanez, csak ők a régi katonaélet/néptáncok hagyományait őrzik, míg mi a régi diákéletét. Akkor róluk is ugyanezt gondolod?

Mindenkit, akit érdekel, szívesen mesélek és később, ha lát egy auf-ot, grubent, waldent, kazinczyt, bocskait, ...; már tudni fogja, hogy hova tegye az ilyen viseletet hordó embereket.

No harag, csak valahogy az az érzésem, meg sem akarod érteni miért nyitottam ezt a topikot. Ha tévedtem, sorry.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.